Emerytura dla konia- gdzie?

niestety nie. Podawalam mu sieczkę i wogóle jej nie rusza.
Faza, a sianokiszonka jak pisała zielona? Ma lepszy smak a ja też można rozdrobnić w sieczkarni.
bera7 - ale czemu mączka - podana na mokro ma zatykać przewód pokarmowy? Trawokulki są w ten sposób robione tyle, że potem speletowane. Z racji, że nikt nie będzie kupował peleciarki dla jednego konia, to pomijamy etap peletowania i moczymy żeby się nie pyliło.
Edit. Poza tym temat pasuje bardziej do kącika seniora lub żywieniowego, chyba trzeba by przenieść.
zielona_stajnia, mnie uczono, że łatwiej koniowi przepchnąć przez jelita większy niż mniejszy kawałek. Im bardziej granulowane czy rozdrobione jedzenie tym większe szanse na kolkę. To duży problem widoczny u koni w sporcie, jak ustawić dietę by koń nie miał bebecha od siana, miał energię z treściwych i jednocześnie nie chorował.
szukam stajni przydowmowej , fundacji , osob ktore maja miejsce i checi do przyjecia konia na emeryture , moze byc jako towarzysz dla innego konia , spokojnie nadaje sie do przejezdzek i rekreacji , w stadzie spokojny jak tez do inncyh koni przyjazny , nie spieszy mi sie dlatego bede rozwazac najlepszy dom dla niego , dodalam to do tego watku poniewaz nic podobnego nie znalazlam ..., jezeli ktos cos wie , lub jest zainteresowany prosze pidac na pw , udziele wszystkich informacji ..., najlepiej woj. lubelskie lub wojewodztwa przylegle ;-)
szuakm stajni przydomowej dla mojej klaczki jako towarzystwa lub stajni ktora przyjmuje emerytow na pastwiska w oklicach bydgoszcz torun itp
czy mogłby tu ktoś polecic kogoś ,kto szuka konia do towazystwa... ?
spokojny 19 latek,idealny do nauki...niestety z powodu stanu stawów nie nadaje sie do skoków.
idealny w tereny 🙂
szukam osoby naprawde zaufanej...
tylko woj.pomorskie
Czy ktoś mógłby polecić jakąś w miarę porządną i przede wszystkim bezpieczną stajnię dla emeryta z dużymi, zielonymi padokami? Najlepiej okolice Łomianek i dalej. Zależy mi na tym, by konie były wyprowadzane w ręku i dojeżdżał regularnie kowal. Oczywiście, sensowna cena też nie bez znaczenia. 😉
otóż przyszło mi stanąć przed decyzją o wysłaniu mojej kobyłki na emeryturę.Czy macie jakieś doswiadczenie w tej materii?znacie i polecacie jakieś stajnie?z góry dziękuję
Oglądałam tę stajnię: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/13297 i jest bardzo porządnie zorganizowana, konie cały czas chodzą na padokach. Do tego właścicielka jest osobą z głową na karku, zna się na zwierzętach i na pewno bardzo dba o konie.
Potwierdzam, konie u Mehari mają super warunki! 🙂
Zapraszam do nas w odwiedziny,nie chwaląc się miejsce idealne dla emeryta i nie tylko.
Na emeryturę i nie tylko polecam Pensjonat Landau w Nowej Studnicy / zachodniopomorskie.
Właśnie zawiozłam tam mojego zwierza, gdyż z braku czasu dla niego nie widzę sensu żeby trzymać go w Poznaniu tylko dlatego żeby był blisko mnie.
Na emeryturę i nie tylko polecam Pensjonat Landau w Nowej Studnicy / zachodniopomorskie.
Właśnie zawiozłam tam mojego zwierza, gdyż z braku czasu dla niego nie widzę sensu żeby trzymać go w Poznaniu tylko dlatego żeby był blisko mnie.



znacie może więcej miejsc na emeryturę dla kopytnego wlasnie w zachodniopomorskim?
[s]W naszej stajni, w łódzkim mamy dwa miejsca dla emerytów. TU jest parę zdjęć poglądowych.
(muszę zrobić chyba specjalnie jakieś ładne zdjęcia bo to jakaś przypadkowa zbieranina jest...)
Jakby coś to zapraszam na PW :kwiatek:[/s]

nieaktualne
claudss, choćby zielona_stajnia - nasza forumowiczka prowadzi taki pensjonat w zach-pom 🙂
Mój 18-letni koń jest we wspaniałym miejscu na Mazurach na emeryturze - zainteresowanym podam szczegóły na PW, żeby reklamy tutaj nie robić  🙂
bardzo prosiłabym kogoś o informacje o miejscu godnym polecenia, w którym mogłabym umieścić swoją emerytkę  :kwiatek:
gadaj z Milenką🙂
Czy którąs z Was trzymała konia tutaj: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/36813?q=boks&kategoria=&lokalizacja=16&widok=0
badz zna kogos kto trzymał? Wygląda interesująco ale szukam jakiś opinii na temat tego miejsca.
Jestem tu nowa- Witam wszystkich😉


Również witam, jednak proszę o umieszczanie reklam w odpowiednim do tego miejscu oraz przeczytanie regulaminu
Czy są jakies stajnie w woj. śląskim lub małopolskim ewentualnie opolskim ze sporymi pastwiskami na których konie chodzą w grupach klacze osobno- wałachy osobno?
Witam. Szukam stajni z pastwiskami i dobrą opieką dla mojej kobyłki na emeryturze. Najlepiej bieszczady , podkarpacie, małopolska? Ktoś, coś poleca ?
smi2la, w Bieszczadach Stubno.
Szukam czegoś tańszego.  Nie musi być hali,placu do jazdy itp.  Wystarczą padoki bo to kon z kontuzja który już nie będzie chodzil... interesuje mnie jakas  mała stajenka,  taka gdzie kobylka będzie miała ciszę i spokój
smi2la a Laskonik? może nie Bieszczady, ale też góry  🤣
Teraz trzymam ja w stadninie gdzie place 450 i szukam czegoś tańszego.  Jakaś mała stajenka z padokami  mnie zadowoli.
smi2la, w Stubnie chyba 400zł, może nawet mniej. Może za 350zł gdzieś znajdziesz, bo taniej to chyba nie.
Dzięki bardzo.  Cały czas szukam 🙂 a jak nie to zostaje tu gdzie jestem  🙂
Polecam stajnie Ranczo w Zwierzyńcu, konie spędzają całe dnie na pastwiskach w okresie letnim zostają na pastwiskach, wszystko jest kwestia indywidualna, cisza spokój z dala od ruchliwych dróg i zanieczyszczeń, woj. małopolskie
http://agroturystykakonna.pl.tl/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się