pierwszy siwy włos...

tylko się nie śmiejcie...  😤
Od 2,5 roku regularnie farbowałam włosy chną na kolor rudy, teraz postanowiłam wrócić do naturalnego, i od 2 miesięcy już nie farbuję. Mam już w związku z tym spory odrost. Wczoraj robiłam makijaż w pokoju, przy oknie, i w lusterku nagle zauważyłam....  siwego włosa. Wyrwałam, pooglądałam, siwy jak nic, króciutki, musiał urosnąć niedawno - włosy mam prawie do połowy pleców. Potem znalazłam jeszcze dwa - jeden z nich po prostu był w 3/4 rudy, w 1/4 siwy.... owszem, miewam dużo stresu w życiu, ale żeby to był aż taki efekt...?
Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Może to objaw jakichś zaburzeń w organizmie?
W marcu skończę dopiero 22 lata.... 
Ja tez juz krotko po osiagnieciu 20 lat mialam pierwsze siwe wlosy. Na szczescie (albo i na nieszczescie) farbuje je, wiec siwkow nie widac. 😉
A tu fachowy niby tekst na temat siwych wlosow:

Skąd się biorą siwe włosy?
W cebulce włosa podczas jego wzrostu na skutek aktywności komórek zwanych melacytonami powstają melaniny (barwniki). Melaniny stanowią około 3% masy włosa, a najwięcej występuje ich w warstwie zewnętrznej pod osłonką włosa. Melaniny poza nadaniem barwy są także doskonałymi inhibitorami wolnych rodników, chronią włosy przed działaniem promieniowania słonecznego (UV).

W ludzkich włosach występują dwa rodzaje melanin eumelanina której pigmenty są brązowo-czarne ( przeważają one we włosach ciemnych i brązowych), a także feomelanina zółto-pomarańczowo-czerwone, których więcej znajduje się w włosach blond i rudych. Niezależnie od koloru we włosach zawsze występują oba rodzaje melanin, a kolor włosów zależy od ich proporcji.

Wraz z wiekiem aktywność melanocytów w cebulce włosa zanika i zaczynają rosnąć włosy pozbawione barwnika. Włos pozbawiony barwnika, wydaje się siwy na skutek rozproszenia światła oraz z powodu melanżu włosów bezbarwnych z włosami z barwnikiem. Pierwsze siwe włosy mogą pojawić się już w wieku dwudziestu kilku lat, ale najczęściej następuje to po czterdziestce.
Szczęście że często farbuję i nie widzę odrostów, mam 28 lat, strach pomyśleć, co bym mogła zobaczyć  👀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 grudnia 2008 11:04
Spokojnie, ja w wieku lat 21 wyrwałam sobie 3 siwe 😉 Nie ma powodu do paniki 😉 Mam od jakiegoś czasu "swoje" włosy (bo wróciłam do swojego koloru) i już więcej siwych nie było 😉
heh, no to trochę odetchnęłam z ulgą...  😎
ja mam 25 lat, a pare lat temu również znalazłam u siebie kępke siwych włosów. wiec nie masz sie co martwic ze "siwiejesz", w końcu taki to los człowieka, rodzi sie łysy i starzeje łysy hehe.
na szczęscie sie farbuje i nie widze tego co sie dzieje na przełomie lat z moimi włosami.
spójrz na facetów w naszym wieku...zakola, łysinki i siwe włosy to norma. nie ma sie więc co przejmowac
Averis   Czarny charakter
26 grudnia 2008 12:19
Cóż, ja pierwszy siwy włos miałam w wieku...12 lat  👀, od tamtej pory jest ich coraz więcej, ale nie objawiają się kępkami- raczej pojedynczo. Po prostu takie mam geny, od strony prababci wszyscy u nas wcześnie siwieją i cóż zrobić. Traktuję to jako czynnik, który mnie wyróżnia  😁
Ja też mam kilka siwych (3 chyba:P) a rocznikowo po nowym roku będzie dopiero 20 i jakoś się nie przejmuje póki co. I nie wyrywam.
a może ten siwy włos miałaś od zawsze - tylko sie nie przyglądałaś tak uważnie
są nawet "siwiejące" maluchy - córeczka znajomej 3 latka - ma 2 siwe włosy 🙂
a koleżanka z liceum miała takie dość grube pasmo siwych  włosów - ponoć od urodzenia
e nie, od dawna mam na tyle ciemne włosy, że ktoś by już zauważył 😉
siostra mojego męża w wieku 15 lat zaczęła farbować włosy bo zaczęła najnormalniej siwieć. dziś ma 28 lat i jak tylko pojawią się odrosty są jasno siwe, a swój kolor miała ciemny brąz. także różnie to bywa 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
27 grudnia 2008 16:46
Ja mam to szczęście, że mama zaczęła późno siwieć, a tata jeszcze później. Narazie mimo moich 27 wiosen nie mam ani jednego siwego włoska  😁 tak jak dziewczyny wcześniej napisały - wszystko kwestia genów  😉
ja mam pojedyncze siwe włosy od czasów LO. Wyrywam konsekwentnie. Nienawidzę ich
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
09 stycznia 2009 13:48
Ja znalazłam u siebie pierwszego siwego włosa jak miałam 16 lat. Teraz często się farbuję, więc ich nie widać ...
Hi! Hi!
Poczekajcie,aż się przekonacie jakie to dziwne uczucie zobaczyć siwy włos u własnego.... dziecka ( 24 lata) . Jakoś tak mi się pomyślało:
- Taniu,pora spoważnieć.. 🤦
m.indira   508... kucyków
09 stycznia 2009 18:15
no ja jako geriawit zobaczyłam jesienią pierwszego !!! no ale ja mam 40 na karku ...
moja kumpela , brunetka zresztą , ma teraz 24 lata i dwoje dzieci , w czasie pierwszej ciąży posiwiała prawie ....
Hi! Hi!
Poczekajcie,aż się przekonacie jakie to dziwne uczucie zobaczyć siwy włos u własnego.... dziecka ( 24 lata) . Jakoś tak mi się pomyślało:
- Taniu,pora spoważnieć.. 🤦


oj to boli  😀
starszy synuś mój oczywiście- siwych włosów nie ma ,ale przerósł nas strasznie- taki z niego wnuk sołtysa  😉

m.indra - i tak trzymasz się swietnie..... w życiu nie pomyślałabym,że czterdziestka jesteś!!!
( w sumie to rocznikowo zbliżone jesteśmy- o matko  😲)
ja siwe włosy mam......i je farbuję
Spoko, to normalne, mam kolege, ktory ma 21 lat, bardzo bujne, ciemne wlosy.... poprzetykane srebrnymi nicmi. I prawde powiedziawszy, dodaje mu to uroku bardziej niz odejmuje
bo szpakowaci sa suuuuuuuuuper  😍 😜


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się