"Nie ogarniam jak..."

Facella   Dawna re-volto wróć!
20 października 2017 13:42
Ale dyskusja się rozwinęła... Odpowiem wam wszystkim jak wrócę ze stajni, szybko tylko zerknęłam w wątek w tzw. międzyczasie i nie zdołam odnieść się do wszystkich postów.

Ktoś pytał, czy zareagowałam. A i owszem, napisałam komentarz, że faceci bardzo źle się zachowują, autorka umieściła pod nim "<3", ale nie zauważyłam, żeby gdzieś jawnie się sprzeciwiala, choć przyznaje, nie czytałam wszystkich odpowiedzi do każdego z komentarzy. Zostałam zaatakowana przez tych typów, że niby jej zazdroszczę, że nikt nic złego nie napisał, nawet jedna z kobiet coś napisała, że jej fajne cycki nie przeszkadzają i zebrała poklask - tego już kompletnie nie rozumiem. Jakiś facet też napisał, że ci goście są obleśni i tylko czekam na komentarze w stylu "a ty to pewnie gej" 🙄

Zdjęcie zostało zrobione że statywu, przy pomocy samowyzwalacza, jest to ujęcie z góry, gdzie ostrość jest na twarzy kobiety, w tle widać jej dłonie w czarnych rękawiczkach obejmujące jej biust. Gdybym mogła, to bym je tu wstawila. Wg mnie jest niesmaczne zakrawajace o wulgarne, ale to nadal żadne usprawiedliwienie co do zachowania komentujących.

Do reszty postów, jak już wcześniej wspomniałam, ustosunkuje się wieczorem, jak będę mogła usiąść przy komputerze.

PS: JARA, nie mierz wszystkich swoją i katiji miarą.
Strzyga , możesz nosić takowe rzeczy w dowolnym wieku, kwestia jakich ludzi spotkasz i w jaki sposób zareagują.
I jak zostali wychowani.
Jeden stwierdzi "Fajna du*a" drugi ci powie, że wyglądasz fajnie i seksownie.
Jakby nie było obie osoby "docenią" podkreślone walory.
Zrobili to na dwa różne sposoby, z czego jeden w sposób nieakceptowalny przez większość biorących udział w tej dyskusji.



Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2017 13:43
smarcik, komentowanie czyich zdjec, ze by sie łapało go w miejscach intymnych, to nie jest zachowanie zwykłego, dorosłego człowieka.

Cricetidae, odmienne zdanie, znaczy jakie?

Milla - Czyli 12 latka tez bedzie sama sobie winna, ze otrzymuje takie komentarze?
Strzyga, takie, że się z Twoim nie zgadza, teraz mi będziesz wiercic dziurę w brzuchu? 😉 Chyba wiesz z kim i o czym dyskutujesz? Jakieś niezdrowe emocje się tu wkradły, co najmniej jakby dziewczyny popierały gwałty i molestowanie nastolatek...
Strzyga, a w jakim celu takowa 12 latka miałaby chodzić w krótkiej mini odsłaniającej pół tyłka?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 13:58
[quote author=Murat-Gazon link=topic=95120.msg2722637#msg2722637 date=1508503088]
smarcik cały dramat polega na tym, że to nie są dwie różne rzeczy.

Czytałam niedawno bardzo dający do myślenia artykuł o relacjach chłopców z dziewczynkami. Takich 5, 6, 7, 8 lat. O tym, że chłopcy ciągną za włosy, biją, szarpią, wyśmiewają, a płaczącym i bojącym się chłopców dziewczynkom mówi się "oj tam, to tylko chłopiec, oni tak mają". Dzieci dostają czytelny komunikat - dziewczynka, że chłopcy tacy są i nic nie można na to poradzić, muszą się więc na to godzić, chłopiec zaś, że ma prawo tak traktować dziewczynkę, bo jest chłopcem.
Ale dziewczynka wyrośnie na kobietę, a chłopiec na mężczyznę. Kobieta będzie przekonana, że przemoc ze strony mężczyzn jest normalna, mężczyzna, że wolno mu tę przemoc stosować.
I dlatego to jest jedna i ta sama sprawa.
[/quote]

A teraz to już w ogóle wchodzisz na trzeci temat, o patologiach w relacjach rodzic-dziecko i nieodpowiednim wychowaniu dyskutować nie będę bo nie jestem kompetentna w tej materii. Za to mogę polecić Konrada Kruczkowskiego i jego felietony, porusza różne ludzie tematy, o relacjach rodzicielskich również. Niedawno wydał książkę "Halo Tato" - dla mnie mistrzostwo.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 października 2017 13:59
Facella, jakie mam standardy tego akurat nie wiesz, ja bym nie wrzuciła nagiego zdjęcia w sieć.

Dwa. Zajebiście jak macie podwójne standardy. Pomijając niesmaczność komentarzy to jak laska wrzuci zdjecie cycków i ma komentarze to przyzwolenie na gwałt. A jak ktoś wrzuci zdjecie jak jezdzi bardzo zle konno to jest ok, bo przeciez wrzucajac je publicznie zgadza sie na lincz i komentowanie 😉
smarcik a nie widzisz podobieństwa (i związku przyczynowo-skutkowego) między:
a) chłopiec szarpnął dziewczynkę za włosy i popchnął - "oj tam, to tylko chłopiec, oni tacy są, a poza tym on tak pokazuje, że mu się podobasz"
b) dorosły mężczyzna wulgarnie skomentował dorosłą kobietę, gdzie i co by jej wsadził - "oj tam, to tylko facet, a poza tym co się takiego stało, że sobie w taki sposób skomentował laskę, która mu się podoba"...

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 14:12
Murat-Gazon nie wiem ile razy powinnam powtórzyć to samo zdanie, no ale napiszę raz jeszcze:

chłopiec szarpnął dziewczynkę za włosy i popchnął - "oj tam, to tylko chłopiec, oni tacy są, a poza tym on tak pokazuje, że mu się podobasz"

uważam, że to NIE JEST prawidłowe zachowanie i nie powinno mieć miejsca. Dla mnie jest to błąd wychowawczy. Tak samo jak 12-latka w spódniczce odsłaniającej pupę, albo 15-latka w mocnym makijażu.  Ale póki co nie jestem rodzicem, dlatego nie czuję się uprawniona do rozmów na temat jak powinno się wychowywać dzieci  🙂
Tyle ze w przypadku dziewczynki ona zgłosiła, że takowe zachowanie jej nie odpowiada.
Czy w przypadku zdjęcia poszkodowana zareagowała? Czy wykazała 'milcząca' zgodę na takie uwagi?
Poza tym naruszenie nietykalności cielesnej to trochę inny temT.

P.s i nie, nie uważam takie komentarze za stosowne. Ale niestety to dziewczyna musi ustalić granicę, co jej odpowiada, a co nie, jeśli druga strona prezentuje taki poziom wypowiedzi a nie inny. Nie mamy wpływu jak każda z osob została wychowana.
busch   Mad god's blessing.
20 października 2017 14:31
Strzyga, jak już się tej 12-latki uczepiłaś, to warto dodać, że wiele ludzi będzie ten przykład bulwersować bardziej z powodu dość naturalnego i zdrowego obrzydzenia do seksualizowania dzieci w jakiejkolwiek formie, nawet jeśli wobec dorosłej kobiety będą mieć mentalność że 'sama się prosiła'.

Więc znowu trochę mieszamy dwa różne tematy... Co wg mnie nie pomaga w merytorycznej dyskusji, za to dobrze się sprawdza w wywoływaniu emocji 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 października 2017 14:45
Milla, to nie mini, ale jeszcze gorzej, cały goły brzuch:
No, faktycznie straszne, wyjść tak na plażę, a co by bylo gdyby poszła na basen w kostiumie jednoczesciowym  👀
Ech, ze skrajności w skrajność...

Trudno się dyskutuje o zdjęciu, którego się nie widziało. Tak się składa, że ja je widziałam. I gdybym nie przeczytała komentarzy pod nim nie zwróciłabym uwagi na to, że są na nim jakiekolwiek piersi! Fotografka zakryła je dłońmi bardziej, niż niejedna dziewczyna na plaży górą bikini.

Nie piszemy tu o byle selfie na instagramie (choć dyskusja popłynęła dość szeroko) - jej początkiem jest autoportret wykonany przez fotografa (profesjonalistę czy amatora - to już inna kwestia). Zapewniam Was, że osoba która fotografuje, maluje czy rzeźbi nagie ciało zazwyczaj kompletnie nie myśli w kategoriach "czy jak pokażę kawałek piersi to ktoś się będzie ślinił...?"
Ciało to zwykły element, bryła zbudowana światłocieniem. Jest gładka i stosunkowo neutralna jako tło, dlatego często wykorzystywana gdy twórcy zależy na nie zakłócaniu formy dodatkowymi kolorami czy fakturami.
To środek wyrazu taki sam jak światło czy barwa.

Zgadzam się za Strzygą i Facellą. Takie komentarze nie powinny się pod tym zdjęciem znaleźć. Ani pod żadnym innym. Teraz wytykamy kawałek odsłoniętych piersi, za chwilę dekolt i nim się obejrzymy nie będzie można szyi odsłonić żeby nie usłyszeć komentarzy o przełykaniu.
Abstrahując od wszystkiego, bardzo to ciekawe jak dwie skrajne względem siebie opinie wydały o tym samym zdjęciu forumowe fotografki i jakie niesmaczne wypowiedzi potrafiły tu paść na podstawie jednego  opisu  😉
zgadzam się z Abre, Strzygą i Facella. Widziałam to zdjęcie, dodatkowo zdjęcie było na grupie fotograficznej gdzie omawia się zdjęcia, ale niektórzy pomylili chyba grupy.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 października 2017 20:13
i jakie niesmaczne wypowiedzi potrafiły tu paść na podstawie jednego  opisu  😉


Jak dla mnie to rozmowa w wątku dawno przestała dotyczyć zdjęcia i dotyczyła danego zjawiska społecznego i zachowań ludzkich. A post o zdjęciu był tylko impulsem do dyskusji.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 października 2017 23:03
[quote author=Facella link=topic=95120.msg2722392#msg2722392 date=1508446266]
Pursat, ja też nie czaję wrzucania takich zdjęć gdziekolwiek, czy nawet robienia ich, ale serio uważasz że komentarze tych typów są na miejscu i w porządku? Jeśli tak, to nie mam więcej pytań.

Nie uważam, że są na miejscu, ale masa facetów to debile i wcale mnie nie dziwi takie ich zachowanie. Tym bardziej w internecie, gdzie jak wiadomo ludziom wali i nie mają żadnych granic.
[/quote]
Nie mają żadnych granic, bo jest jakieś ciche przyzwolenie na brak granic w internecie. Dlatego trzeba o tym mówić i sprzeciwiać się takim zachowaniom, a nie wyrażać zrozumienie.

Pursat, i bedzie przybywało jak sie bedzie mówiło "No przecież wiedziała, ze sa gwalty. Mogła sie tak nie ubierać". Zamiast "gwałtom mówimy nie! Należy sie przeciwstawiać". "Komentowali tak, bo wrzuciła zdjęcie. Nie powinna tego robić" zamiast "komentowali, bo sa burakami, nie powinni tego robić".

Tak sie tworzy przyzwolenia na molestowanie, na przemoc, na hejt. Obwinia sie ofiary, a nie sprawców.

W samo sedno.

Strzyga, co w takim razie Twoim zdaniem można zrobić w takiej sytuacji? Nikt nikomu nie daje przyzwolenia do obrażania/molestowania, również się na to nie zgadzam! Tylko jak to wytępić? Moim zdaniem to niemożliwe, bo ludzie z odchyłami nie znikną.

A czy Wy dziewczyny, które widziałyście to zdjęcie, zareagowałyście? Stanęłyście w jej obronie? Napisałyście kilka słów zbokom, którzy obrażali? Czy ona sama zwróciła uwagę na to, że jej to nie odpowiada? Co więcej można zrobić w sieci?

Jeśli nie będziemy nic robić, to i nic się nie zmieni. Założenie z góry, że niemożliwe jest wytępienie choćby w pewnym stopniu takich zachowań i zaniechanie jakichkolwiek działań w tym kierunku to porażka już na wstępie.
I tak, zareagowałam, napisałam, że zachowanie facetów to jakiś dramat, kawałek piersi na zdjęciu i już zachowują się jak zwierzęta. Zostałam wyśmiana.

I jeszcze tak się zastanawiam.. Facella jak zareagowała osoba będąca na zdjęciu na komentarze, o których napisałaś? Bo to jest w sumie interesujące.

Nie napisała wprost, że nie podoba jej się sposób komentowania facetów, ale przypomniała parę razy, że grupa dotyczy fotografii, nie cycków.

Strzyga , możesz nosić takowe rzeczy w dowolnym wieku, kwestia jakich ludzi spotkasz i w jaki sposób zareagują.
I jak zostali wychowani.
Jeden stwierdzi "Fajna du*a" drugi ci powie, że wyglądasz fajnie i seksownie.
Jakby nie było obie osoby "docenią" podkreślone walory.
Zrobili to na dwa różne sposoby, z czego jeden w sposób nieakceptowalny przez większość biorących udział w tej dyskusji.

To jest clue sprawy. Można komentować z kulturą, a można prostacko, wręcz obraźliwie. Można w ogóle się pohamować od pewnych komentarzy nie na miejscu.

Abstrahując od wszystkiego, bardzo to ciekawe jak dwie skrajne względem siebie opinie wydały o tym samym zdjęciu forumowe fotografki

Chyba nie bardzo wiem, co masz na myśli? Moja opinia pokrywa się zarówno z opinią Abre, Strzygi jak i Cierp1enie, nie widzę skrajności. Chyba że właśnie walnęłam gafę i w dyskusji wzięła udział jeszcze jakaś fotografka?  😡
Oprócz powyżej wymienionych zgadzam się z większością wypowiedzi Milli i Murat-Gazon.

Czym innym jest wrzucenie zdjęcie na swój prywatny profil, a czym innym na grupę pt. Nikoniarze, oprawioną stosownym regulaminem, gdzie za złe zdjęcia można po prostu wylecieć i założeniem grupy było dzielenie się swoją sztuką. Tylko banda prymitywów jakoś nie potrafi się dostosować do tego. I tak, nazwę ich prymitywami, bo takie sobie wystawili świadectwo swoimi wypowiedziami.
Ale faktycznie ta dyskusja zabrnęła dalej niż samo zdjęcie. Moim zdaniem to dobre rozmawiać na takie tematy. Tylko trochę smutno, że niektóre kobiety usprawiedliwiają zachowanie takich mężczyzn.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 października 2017 07:32
Facella no sam fakt, że to się dzieje w zamkniętej grupie dla amatorów fotografii jest żenujący, bo to tak jakby śmiać się w wątku o ocenie jazdy po zdjęciach, że ktoś siedzi na koniu. Albo nie wiem, na forum broni palnej pisać, że powinno się jej całkowicie zakazać, whatever. Te osoby nie zostały usunięte?

Natomiast w mojej opinii to już na samym początku dyskusja przestała dotyczyć tego jednego zdjęcia i grupy a zaczęła tego typu zachowań w ogóle - i tu wydaje mi się, że w żaden sposób nie da się przełożyć takiej wąskiej, wyspecjalizowanej grupy na ogół społeczeństwa, bo jest to kompletnie nie reprezentatywne.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 października 2017 08:12
O właśnie. To tak, jakby ktoś, kto jeździ konno, wpadł do wątku z oceną jazdy i pisał komentarze typu "możemy razem poujezdzac konia" albo coś w tym stylu. Świetne porównanie.
Nie widziałam żeby któryś z komentujących został usunięty z grupy. Admin i modzi to mężczyźni. Sami też czasami komentują w sposób niemerytoryczny, więc komentarze nic nie wnoszace do dyskusji są puszczane plazem.
Owszem, nie da się tej konkretnej grupy przełożyć na ogół społeczeństwa. Ale nie zaprzeczysz, że takie sytuacje w społeczeństwie mają miejsce i to zbyt często.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 października 2017 08:28
Według mnie problem jest. Zwłaszcza patrząc w kontekście obecnej akcji na Facebooku #metoo. Czytam moje koleżanki i znajome i nie, nie sa to same dziwki atakujące ludzi cycem 🙁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 października 2017 08:49
Strzyga ale Ty teraz piszesz o ofiarach gwałtu więc może zdecyduj się i napisz wprost o czym chcesz rozmawiać w ramach tej dyskusji, to i poszczególni rozmówcy będą wiedzieli o czym pisać.


Trochę się tutaj zrobiło jak na jakichś politycznych obradach, gdzie nikomu nie zależy na merytorycznej dyskusji a tylko na tym żeby każdemu wytknąć jak najwięcej, nawet jeśli w rzeczywistości mają to samo zdanie.
Gdybym mogła, to bym je tu wstawila. Wg mnie jest niesmaczne zakrawajace o wulgarne


I gdybym nie przeczytała komentarzy pod nim nie zwróciłabym uwagi na to, że są na nim jakiekolwiek piersi! Fotografka zakryła je dłońmi bardziej, niż niejedna dziewczyna na plaży górą bikini (...)


Facella chodziło mi o te zestawienie powyżej. Jako ciekawostka. Jako, że każdy z nas ma inne granice i potrafi ten sam obraz ocenić inaczej.
Smarcik, nie zgodzę. Tępa dzida i mięso pojawiło się na samym początku tej dyskusji. Nie widząc zdjęcia. A nawet jeśli to... Kobieta kobiecie...
smarcik #metoo nie dotyczy tylko gwałtu, ale każdej formy molestowania. I tak, niestety odsetek kobiet, których coś takiego nie spotkało, jest zatrważająco niewielki.
Sama miałam okazję być w bardzo miłej sytuacji, kiedy siedzący naprzeciwko mnie w autobusie facet (zupełnie normalnie wyglądający, nie żaden żul) uznał, że skoro mam na sobie krótką sukienkę, to wysiadając, można złapać mnie za udo i mlaszcząc, przesunąć ręką po całej nodze. Bo czemu nie. Przecież krótka sukienka do tego upoważnia. A ja sobie siedziałam i czytałam książkę. Szkoda, że z oburzenia na chwilę mnie zatkało, bo bym mu pewnie wybiła zęby...
smaecik akcja metoo nie dotyczy tylko ofiar gwałtu, ale także kobiet, które były ofiarami molestowania.
Myślę, że ten artykuł jest dobrym podsumowaniem tej dyskusji: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,22540366,metoo-jatez-to-glupia-lansiarska-akcja-i-kolejna-moda-z.html
smarcik, ja mam wrazenie, ze polowa dyskutantow uparla sie, zeby udawac kosmitow niewiedzacych jaki kontekst moze miec dane konkretne zdjecie samicy homo sapiens w bieliznie tj. ze w ogole jakikolwiek kontekst spoleczny moze miec 👀 I ze umieszczone w sieci zdjecie 12sto latki w stroju kapielowym, zdjecie (intymnych czesci ciala) nagiej kobiety w dokumentacji medycznej, zdjecie sportsmenki w stroju gimnastycznym,  artystyczny akt, zdjecie insta modelki wypinajacej posladki, cycki i robiacej dziobek i wreszcie zdjecie pani ubranej w trzy sznurki i dwa cekiny reklamujacej swoje uslugi erotyczne to dokladnie to samo, i komentarz o tresci erotycznej pod kazdym z nich to podobne wykroczenie. I kazdy jeden niechybnie prowadzi do gwaltu 😉

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 października 2017 09:06
Smarcik, nie zgodzę. Tępa dzida i mięso pojawiło się na samym początku tej dyskusji. Nie widząc zdjęcia. A nawet jeśli to... Kobieta kobiecie...



To na pewno do mnie? Bo nie bardzo rozumiem do czego się odnosisz  😡  :kwiatek:

Natomiast, jak sama słusznie napisałaś - kobieta kobiecie. A w tym wątku duża część rozmówców przejawia jakieś mocno feministyczne zachowania i dzielenie ludzi na kobiety ofiary oraz mężczyzn katów. Dlaczego?  Czy o tym jakimi jesteśmy ludźmi świadczy to co mamy w majtkach?


Cień na śniegu, Murat-Gazon no właśnie, ofiary molestowania, przecież nie od tego zaczęła się dyskusja. Więc fajnie byłoby doprecyzować o czym tu się rozmawia.

A z innej beczki - kiedyś szłam z koleżanką nad jeziorem i z lasu wybiegł nagi typ z penisem w ręku i biegł prosto na nas, coś tam krzyczał, po czym uciekł do lasu. Czy byłyśmy ofiarami molestowania? 



Edit: kokosnuss pisałyśmy w tym samym momencie, ale widzę, że mamy takie same spostrzeżenia  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 października 2017 09:25
Strzyga, nie bądź hipokrytką. Błagam Cię nie bądź. Każdemu człowiekowi należy się szacunek, bez względu na to co umieszcza w sieci, czy zdjęcie z imienim cioci czy cycki na plaży. Tak? Komentowanie jego wyglądu, biustu, ust, tyłka, ud to przyzwolenie na gwałt, molestowanie dzieci przez księży i napadanie na uchodźców.


Strzygo, zatem czym jest Twój komentarz na temat cycków pod zdjęciem "mojej przyjaciółki katiji", która wrzuca zdjęcia z wywalonym cycem? Nie widzę tu zachwytu nad kadrem, obróbką czy izraelskimi plażami.



edit:
Aha, chyba, że należysz do tej grupy kobiet, o której pisałaś co zazdroszczą innym gołych cycków.
[quote author=falletta link=topic=95120.msg2722690#msg2722690 date=1508516951]
i jakie niesmaczne wypowiedzi potrafiły tu paść na podstawie jednego  opisu  😉


Jak dla mnie to rozmowa w wątku dawno przestała dotyczyć zdjęcia i dotyczyła danego zjawiska społecznego i zachowań ludzkich. A post o zdjęciu był tylko impulsem do dyskusji.
[/quote]
Moja odpowiedź tyczyła się tego. Ale całkiem możliwe, że źle Cię zrozumiałam  :kwiatek:



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się