Dopasowanie siodła

Dziewczyny, potrzebuję pomocy!

Szukam (na prawdę dobrego!) rymarza/pasowacza, który dopcha mi (albo w ogóle wymieni wypełnienie) krzywo uklepany panel w siodle. Najchętniej bez odsyłania siodła, kogoś kto przyjechałby zobaczyć problem do Warszawy.
Odpada na pewno HB Contact i Saddle-fitter od Sommera.


jak byś kogoś znalazła lub udałoby Ci się skontaktować z p.Kostrzewą, to proszę Cię bardzo daj mi znać, bo jeśli się nie mylę, to stoimy w tej stajni, a i ja kogoś szukam najprawdopodobniej. Z tym, że mi bardziej zależy na kimś na razie kto się zna na dopasowaniu, będzie umiał powiedzieć co jest tak, co nie jest. Chyba najchętniej z termografią, bo to daje prawie że pewność, bo nie jestem pewna czy będę musiała cokolwiek dopychać/zmieniać. Chcę tylko wiedzieć czy siodło leży dobrze czy nie.
Błagam pomocy ! Dziewczyny czy znacie jakiegoś dobrego dopasowywacza siodeł tylko takiego który naprawdę zna się na rzeczy z Warszawy lub chociaż takiego co by dojechał do Warszawy ? Ponieważ wszyscy "dopasowywacze" mówią że mój koń ma najbardziej standardowe plecy jakie tylko mogą być a jednak nadal nikt mi nie poprawił mi siodła tak żeby było dobrze co chwila coś a to bolą plecy a to uciska a to klepie, dodam tylko że siodło było szyte na miarę :/ Pomocy ! :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
ciuciu111, polecam uwadze dół poprzedniej strony. 😉
jesli chodzi o wymiana/wyrownanie wypelnienia, to P. Kostrzewa powinien pomoc


Czy mogłabyś podać jakiś kontakt do tego Pana? Ewentualnie jego maila, stronę cokolwiek?

Pilnie potrzebuję kogoś z pomorza do zopiniowania mojego siodła. Bo na oko i na wszystkie "zasady" dobrego dopasowania siodła leży idealnie, wszędzie przylega, wchodzą mi 3 palce w przednim łęku itd. na prawdę "na oko" idealnie, ale jak wsiadam to koń w tym siodle nie chce się ruszyć ani trochę. ;<
P.Kostrzewa jest z Warszawy.
Aktualny numer do Kostrzewy 514 724 594 🙂
P.Kostrzewa jest z Warszawy.


Ale niektórzy saddle fitterzy dojeżdżają na całą Polskę, więc może akurat będzie gdzieś w rozjazdach " po drodze " !

Dziękuję za numer ! 🙂
A czy ktoś wie, gdzie w okolicach Trójmiasta można pożyczyć miarkę łęków Daw-Mag?
Witam!

Czy wiecie czy siodło Wintec Pro Dressage da się poszerzyć?
koń się rozrósł i o ile kształt paneli jest idealny, szerokość łęku też to siodło uciska w środkowej części. Jest za ciasne/za wąskie.
jak poszerzę łęk to pewnie siądzie na kłębie a szersze po całości i tak nie będzie...
czy da się coś zrobić z Winteciem czy w grę wchodzi tylko zmiana siodła?
Fokusowa- ja dawno temu wysłałam horse art i pewnie je jeszcze ma, więc zapytaj jej.
palemka dzięki  :kwiatek:
Hej, mam pytanie mam stubbena rozstaw łeku 30, dzisiaj pierwszy raz założyłam siodło i gdy skończyłam jazdę pojawiły się suche plamy, ktoś wie dlaczego coś takiego sie dzieje?
czekolada93xd1, pożyczyć Ci czaprak? 🤔
[quote author=_Gaga link=topic=95.msg2280833#msg2280833 date=1422691152]
czekolada93xd1, pożyczyć Ci czaprak? 🤔
[/quote]

Dlaczego? Koce wojskowe owieli lepiej chronią grzbiet niż czaprak, a jezeli nie wiem czy mam dobrze dobrane siodło wole nie ryzykować 🙂
Niezupełnie
Wolałabym nie mieć na sobie nic wełnianego podczas wysiłku.... blee
kto jak uważa, parędziesiąt lat praktyki mówi mi swoje 😉 ale raczej nie w Tym leży mój problem fajnie by było zeby ktos raczej wypowiedział sie dlaczego powstaja takie plamy
Ponieważ siodło tam uciska za mocno


Co do praktyk - cóż - paredziesiąt lat temu czaprak był towarem luksusowym a to co się kładło pod siodło miało jedynie to siodło chronić...  Aktualnie czaprak czy pad uszyty z nowoczesnych materiałów wchłania koński pot , jednocześnie chroniąc i konia i siodło (nie dopuszczając potu do siodła)... Czaprak można częściej prać, nie ma niebezpieczeństwa fałdki pod siodłem, która mogłaby obetrzeć itd itp...
Patrząc na te paredziesiąt lat praktyk, to kiedyś przez paredziesiąt (set?) lat jeżdżono tylko w kiełznach z czanką (pelhamy, munsztuki), nie używano ochraniaczy , kuto konie bez względu na to czy trzeba było czy nie, jeżdżono w długaśnych ostrogach itd itp... i to pareset lat jeździectwa tak wyglądało...
dziekuje
Bardzo proszę o pomoc... Kupiłam konia wraz z siodłem. Kon od zawsze w nim chodził, jednak wydaje mi sie, ze jest ono źle dopasowane. Nie bardzo mam kogo zapytac na miejscu, dlatego pytam Was... To jest mój pierwszy kon i pierwsze siodlo, kompletnie sie na tym nie znam
Siodło jest założone zdecydowanie za bardzo z tyłu. Choć tak czy siak leży fatalnie (nie leży w ogóle?). Nie bardzo widać po tych zdjęciach, co z szerokością łęku, ale moim zdaniem ten kształt paneli zupełnie nie pasuje na tego konia... Przypuszczam, że po przesunięciu siodła do przodu tył i tak nie będzie przylegał (no i pewnie z kolei siodło wejdzie na łopatkę).
A "koń chodził w nim od zawsze" powoduje, że mi się nóż w kieszeni otwiera. 👿
Ogólnie mam problem z założeniem tego siodła, bo albo leży na łopatce, albo na nerkach... Niestety ja zaufałam sprzedającemu, miałam pewność, ze ktos to siodlo dopasował. Mam jeszcze takie zdjecia
emptyline   Big Milk Straciatella
05 lutego 2015 00:31
Zdjęcia z dopiętym popręgiem poprosimy. Plus siodło przesunięte kilka cm w przód.
Tak się zastanawiam, jakieś 4-5 msc temu pisałam że był u mnie P. Kostrzewa, podkładką, zmianą łęku dopasował mi winteca do konia , od tego czasu raczej nic się nie zmieniło, bo nie trenujemy ambitnie tylko 2 x w tyg + zwykle raz teren, więc mięsnie nie miały się kiedy nabudować.
W każdym razie moje pytanie jest takie - Czy jeśli siodło przed jazdą nie leży idealnie, a po skończonej jeździe jest ok, to wszystko jest w porządku (teoretycznie) , czy po prostu pod ciężarem "wbiło się w konia" i dlatego lepiej przylega?;p
Mogłabym prosić o parę słów na temat dopasowania tego siodła?  🙂  Jak wsiądę to odległość między kłębem a przednim łękiem wynosi 1-1,5 palca, ale w żadnym chodzie łęk nie obija kłębu.
Ulalala, jeśli plamy potu są ok, to powinno być ok.
edekru, na moje oko jest dobrze. Kanał z tyłu mógłby być szerszy, ale póki co ma taki kształt, że jeszcze nie powinien przeszkadzać.
Czy jak się siedzi na siodle, to w trakcie jazdy powinien być prześwit przez kanał między panelami nad grzbietem?
I co się robi jeśli są suche plamy, tylko i wyłącznie w jednym miejscu (zapewne od nadmiernego ucisku)? Czy można tam "ująć" wypełnienie u rymarza?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lutego 2015 17:18
Hej! Słuchajcie walczę z doborem siodła do mojego młodego. Mam Winteca 2000 pro 17" (jakoś latem wstawiałam tu zdjęcia) siodło generalnie leży dobrze, ale jest za długie (dla mnie też za duże). Koń jest krótki, siodło ląduje na łopatkach, a cofnąć już nie mam gdzie. Kupiłam więc dwa dni temu Winteca 2000 pro 16,5", jest nieco krótszy, mierząc panele o około 1,5cm krótszy. No i mam teraz zagwozdkę  🤔
Leży trochę lepiej niż ten większy, ale nie wiem czy wystarczająco dobrze, żeby je zatrzymać. Łęk mamy dobrany dobrze na pewno, mam kilka i mierzyłam bezpośrednio łęki na konia. Siodło nadal lekko nachodzi nam na łopatkę, jednak jak wsiadłam na stępa to przy wsunięciu tam ręki, tzn. na łopatkę i lekko bardziej w tył, za jej krawędź, nie czuję aby była jakoś mocno uciskana (w ruchu w stępie). Jak wsunę rękę pod siodło przy dopiętym popręgu i przejadę wzdłuż paneli to nacisk na całej długości mam równy. ALE! no bo gdyby "ale" nie było, to by mnie tu nie było 😉 
Wstawiam poniżej zdjęcia i bardzo proszę o ocenę, czy nie leży za mocno na łopatkach? Jak widać na zdjęciach cofnąć dalej już nie powinnam. Czy w ogóle siodło wszechstronne może leżeć tak, aby wcale nie nachodziło na łopatki? Czy takie rzeczy to tylko w ujeżdżeniówkach?
Zastanawia mnie również ślad na czapraku. Wygląda jakby siodło mostkowało koszmarnie, jednak tak jak pisałam, kiedy wsunąć rękę pod panele, wychodzi na to że przylegają ładnie na całej długości, nie jest luźniej w środkowej części. Czy może tak być, że ślady zrobiły się tam gdzie koń się ruszał pod siodłem?
Nie mam za bardzo możliwości spocić konia pod siodłem, bo siodło jest sklepowe i chcę je w razie W odesłać.
I ostatnie pytanie, czy to siodło jest dobre na moje 4litery? Bo to że siedzi mi się wygodnie o niczym nie świadczy 😉
Zostawić czy odsyłać? HELP  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lutego 2015 17:19
dalszy ciąg fot:
edit. ta plamka na zdjęciu śladu po siodle na sierści to miejsce gdzie koń został uprzednio ośliniony przez kolegę 😁 nie ma związku z siodłem.
Nikas, tak i zapewne tak (o ile to kwestia paneli a nie szkieletu siodła)
zembria, to nie jest siodło na tego konia a na ciebie za duże. Musisz szukać szerokiego siodła z wyciętym łękiem, takiego, żeby było szerokie w partii łopatek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lutego 2015 18:03
halo Masz może jakieś sugestie w jaki model/firmę celować ??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się