Dopasowanie siodła

kojarzycie moze kto rozszerza siodła w Warszawie?  :kwiatek:
Equipe,ale z tego co wiem mają dużo pracy.
Napisz do Daw-Maga,mają przedstawiciela w Warszawie,lub do Pawła Kostrzewy-jeździ i dopasowuje siodła.
Na dojazd nie liczę bo mieszkam daleko od Warszawy  🙄
Dla ciekawych - euroriding poszedl wszerz o 3 rozmiary - znaczy da sie, z tym, ze na goraco trzeba 🙂
A gdzie rozszerzalas ?  :kwiatek:
U pana Andersza, jak zwykle 🙂 Zaklad siodlarski Ryszard Andersz w Pleszewie 🙂
Dlugo czekalas na poszerzenie?
Wyslalam w czwartek, w srode bylo juz u mnie 😉 czyli 3 dni robocze + weekend
Kochani, tak na szybko. Potrzebuję upewnienia się czy aby to siedzisko nie jest za małe do moich zacnych 4 liter..
Prestige Lucky Dressage, 16", tybinka xs. Ja mam 156 cm i 57 kg ( 😡 )
Siedzi mi sie wygodnie, stępuje i galopuje super, kłusuje dziwnie (ale to chyba kwestia tego, że dotąd praktycznie cały czas jeździłam w skokówkach w krótkich strzemionkach).
zdjęcia zrobione na szybko dzisiaj:
http://re-volta.pl/galeria/foto/125594
http://re-volta.pl/galeria/foto/125593
http://re-volta.pl/galeria/foto/125595

Będę wdzięczna za szybkie odpowiedzi, bo jutro kończy mi się okres testowy siodła 🙁
aniaagre, to zależy, cz planujesz rozciągnąć się do dosiadu ujeżdżeniowego. Jeśli tak, to... tybinka będzie za krótka. W siodle nie ma miejsca na to, żebyś miała ciut niżej kolano, dlatego usadza cię trochę za blisko tylnego łęku. Dla osoby przyzwyczajonej do skokówki takie usadzenie jest ok, ale gdy będziesz potrzebowała dosiadu dokładnie w pionie, z otwartymi stawami biodrowymi - to w tym siodle nie bardzo, bo noga "wydłuży się" o jakieś 7 cm, i... gdzie się zmieści? Siedzisko wydaje się ok, tylko miejsce ułożenia kolana nie pasi.
Sama zobacz (na zdjęciu): linia z pięty idzie ci przed twarzą, nie przez biodro i środek tułowia do ucha. A to jest w stój, w ruchu wychodzi bardziej "dynamicznie". Imo - siodło będzie cie rzucać na tylny łęk - z powodu "fix" miejsca na kolano i łydkę. Jeśli nie zależy ci na sytuacji idealnej i/lub oceniasz możliwości rozciągnięcia się jako mizerne - to nie jest źle.
faith ile kosztuje u p. Andersza poszerzenie?
Czaje się na 16,5 Euroridinga ale nie mogę nigdzie dorwać z łękiem 4, wszystkie są węższe.
Kaarina to zalezy czy na zimno czy na goraco i czy monoflap czy normalne. Ja dalam a kucie na goraco + dodatkowe drobne przerobki + wysylka do mnie za pobraniem - 250zl.
halo, dziękuję :kwiatek:
może inaczej powinnam klocki kolanowe przyczepić? Może za krótkie strzemiona i dlatego pięta poszła do przodu jak ją puściłam mocniej w dół?
edit: a może powinnam zastanowić się nad zakupem siodła Passier a tempi, 17"
Takie miałam i wyglądało to tak:
http://re-volta.pl/galeria/foto/33055
http://re-volta.pl/galeria/foto/18929

Tylko to były moje krótkie przygody z siodłem ujeżdżeniowym ...
A moim zdaniem spokojnie styknie ci tybinki. Klocek w tym Luckym (to jest nowy model jak widzę) jest krótki i na rzep - da się go swobodnie korygować i nawet jak noga puści i pójdzie w dół to miejsce na swobodne jej ułożenie będzie. 
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 października 2014 15:17
aniaagre,
a nie masz filmiku jak jeździsz?
Bo zdjęcie w stój czasem mocno zaburza ocenę.
Tak na oko wygląda, że jak się rozsiądziesz i ciut przesadzisz w siodle,
to będziesz miała wystarczająco miejsca, żeby swobodnie podróżować.
Ja bym się na przykład czuła osaczona w takiej konfiguracji siodło-człowiek
ale jeśli Ty nie czujesz dyskomfortu, to chyba nie jest źle 🙂.

P.S. Strzemiona to co najwyżej bym dziurkę podłużyła na chwilę obecną.
Jak wydłużysz więcej to Ci się posypie ułożenie nogi, pójdzie do przodu a powinna do tyłu,
tak żeby w linię pionową weszła pięta.
ja już zgłupiałam.. generalnie większość 17 jest dla mnie za duża, mam też na testach prestige top dressage ale tam to kolano nijak ułożyć nie mogę prawidłowo, jak bym nogi nie pociągnęła tak mi kolano ląduje w polowie klocka.
Natomiast w lucku w stępie i w galopie czuję się bardzo dobrze, natomiast w kłusie dziwnie trochę. Ale teraz jeździłam tylko w siodle skokowym HBC, monoflap, close contact. Może po prostu kwestia przyzwyczajenia się do siodła które trzyma, pomaga itp..
ja myślałam, że łatwiej kupić niż sprzedać.. rzeczywistość okazała się zgoła inna  😂

ms_konik, może jutro coś się uda nagrać. O dziurkę wydłużyć będzie ciężko, bo na ostatnią zapięte puśliska, ale może pożyczę od koleżanki i zamienie na dłuższe.
Zerknie ktoś na moje zdjecia na poprzedniej stronie  :kwiatek:
Kaarina to zalezy czy na zimno czy na goraco i czy monoflap czy normalne. Ja dalam a kucie na goraco + dodatkowe drobne przerobki + wysylka do mnie za pobraniem - 250zl.


Dziękuję, myślałam, że to dużo większy koszt.
Chodzi o Euroridinga Titan II, wiec absolutnie nie monoflap. Czemu akurat poszerzanie na gorąco? Nawet nie wiedziałam, że tak też się robi.
aniaagre, jak masz możliwość manewrów klockami to powinno być ok. Tamta 17 za duża. Tylko sprawdź, czy możliwość manewrów jest - na "dłuższą" nogę, bo że są na rzepy - z tego jeszcze nie wynika , że da się je tak przełożyć, jak się chce.
TheWunia, oglądałam, ale... trudno powiedzieć. Niby nie wygląda źle, ale po plamach wygląda jakby tył lewitował.
halo mam futro z możliwością dołożenia czegoś na tył lub przód to może włożyć ?
Załamuje już mnie te siodła, jedno za wąskie, drugie za szerokie, jak sie nie wiedziało, że siodło może nie pasować to było łatwo  😀iabeł:
halo, dosyć spory zakres manewrowania tymi rzepami jest. Teraz ustawiłam klocki tak, żeby móc zgiąć nogę 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
24 października 2014 09:15
Jak miło popatrzeć, że polscy zawodnicy dbają o dopasowanie sprzętu...



ushia   It's a kind o'magic
24 października 2014 10:06
to wyraz dosc powszechnego przekonania, ze tona futra pod siodlem rozwiaze kazdy problem z dopasowaniem 😤
I to, że jak zawodnikowi w jednym siodle wygodnie to w tym jednym będzie na wszystkich koniach jeździł..
I one mają zdrowe plecy te konie?
Jakiś czas temu czytałam w którymś wątku peany na temat stanu zdrowia koni sportowych i tego, jak to one są zadbane, zdrowe itp. Patrząc na takie obrazki, mam wątpliwości.  🤔
Pursat   Абсолют чистой крови
24 października 2014 10:22
Wrzuciłam zdjęcie siwka na fejsbukową grupę o nieprawidłowościach w sporcie i tam niestety prawie nikt nie widzi problemu. Że to normalne i koniom nic nie jest od takiego sprzętu.
Polscy zawodnicy nie dbają o plecy koni... Miałam okazję pracować u jednego - siodło każdy jeździec miał swoje i kładł je na każdego konia, a że za wąskie lub anglezuje z jeźdźcem? Nie ważne. Jedna klacz uginała się od miękkiej szczotki, ale twierdzili, że ma łaskotki  🤔 no ale chodziła i skakała wszystko co stało to przecież nic się nie dzieje. Jak sprzedawali jednego konia i dziewczyna zapytała o siodło to usłyszała, że "siodło dopasowuje się do jeźdźca, a nie do konia".
A podobno "dobry przykład idzie z góry"...  👿
Bez przesady,zdjęcia nie pokazują wszystkiego.A co do grupy na fb,to na czele z założycielką to grupa niewyżytych dziewczynek którym wydaje się,że zmienią świat,i to niekoniecznie na lepsze,z których śmieje się cały jeździecki świat,a przynajmniej ta rozsądna część.I mają rację.
Czyli zwrócenie uwagi na źle dopasowane siodło i sugestia, że zawodnicy powinni pewnych zasad przestrzegać to są zmiany na gorsze, z których można się śmiać  🤔 dobrze wiedzieć bo właśnie miałam zmieniać siodło bo przestało pasować, a tak to sobie zaoszczedze  😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się