Dopasowanie siodła

Ktoś coś? Mi się wydaje, że trochę za wąskie i rozważam wysłanie do poszerzenia.
Na 1 sklejce bez popręgu, 2 po jeździe i wkradło się zdjęcie, które się nie zmieściło do poprzedniego.
Windziakowa trochę niefortunne zdjęcia, za mało konia na nich zostawiłaś, żeby móc coś powiedzieć.
Na podstawie tego co tu widać to siodło nie jest za wąskie. Te 4 palce po osiodłaniu, przed jazdą, są prawidłowe - jak dopniesz popręg i usiądziesz, zostaną niecałe 3.
No i jak na skokówkę to siodło ma całkiem wysoki panel. Co to jest?
lillid skokówka od Andersza. Jutro jeszcze dorobię zdjęcia całej koniny :P
Możecie mi podesłać fb Anny Izdebskiej? Nie mogę nic znaleźć w necie. Jakie macie opinie? Jakiś kontakt?
Jeździł ktoś  w prestige x contact?
To znowu ja  😉 dopasowaliśmy sobię rozstaw łęku 29 i wszystko było idealnie. Po miesiącu pracy widzę że koń zaczął inaczej pocić się pod siodłem, na pewno troszkę zaczął się rozbudowywać. Inaczej, znaczy mniej równomiernie, na te chwilę wygląda to w ten sposób że jest spocony wokół przedniego łęku i tylniego, a pomiędzy - na środku zauważalnie mniej. Myślicie że podkładka chwilowo załatwi sprawę czy już szukać siodła o szerszym rozstawie?  Liczyłam się z tym że będę musiała niedługo wymienić siodło bo koń był bez mięśni ale nie myślałam że tak szybko 🤔wirek:
Donia Aleksandra, jeździłam, ale tylko po płaskim. Na pewno bardzo miękkie i wygodne jeśli chodzi o siedzisko. Dla mnie osobiście nie do przejścia była wielkość klocka kolanowego. Zdecydowanie go zbyt wiele, ale jestem typem co lubi siodła "naleśniki".
dosmin jak Ci siodło roluje, to podkładką nic nie zdziałasz, niestety...
Jeździ ktoś z Was w antaresie? Jak wygląda kwestia dopasowania? Rzuciła mi się w oczy jedna używka, ale panele to memory foam, więc w zakresie modyfikacji pewnie pole manewru niewielkie...macie jakieś opinie?
Zagadka siodłowych ciąg dalszy. Jak ktoś odpowie będzie wielki:
Siodło dopasowane, rozstaw łęk prawidłowy, w stój panele ładnie przylegają, równo na całej długości. Po jeździe z popręgiem anatomicznym (Schockemohle Pallas konkretnie) suche plamy zaraz za przednim łękiem po obu stronach grzbietu. Po jeździe ze zwykłym wąskim popręgiem, równiutkie ślady potu na całej długości paneli. Sprawdzone na kilku jazdach. Siodło w takim samym położeniu niezależnie od założonego popręgu.
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka może być przyczyna?
aga2808, dozwolone są suche plamy w kształcie nerki w tym miejscu
aga2808, siodło w tym miejscu nie pracuje, tylko przylega równomiernie do skóry, więc tam się koń nic nie poci właśnie w takim kształcie fasolki. Tam jest najsztywniejszy fragment siodła, to i trzyma się jak szatan :P Widocznie więc anatomiczny popręg nie stabilizuje tak dobrze siodła, jak ten drugi, jak sądzę. Na youtube kanał Saddlefit 4 life ma (po angielsku) serie o dopasowaniu siodła.
Witam wszystkich,
poszukuje specjalisty do dopasowania siodła (Saddle fittera) który podjedzie na Podlasie 🙂
Pomożecie ?
Czy w okolicach poznania będzie jakoś spec który dopasuje Prestige joy  jumper?
Podepnę się do pytania powyżej 🙂 z tym, że szukam osoby która przyjedzie do jednego konia dopasować nasze siodło w woj łódzkim. Chciałabym tylko aby koszt dojazdu nie był bardzo duży. Ostatnim razem jedna z firm zażyczyła sobie 200zł za 100km... to jednak chyba przesada.
edit: a nie ważne już😉
Podepnę się do pytania powyżej 🙂 z tym, że szukam osoby która przyjedzie do jednego konia dopasować nasze siodło w woj łódzkim. Chciałabym tylko aby koszt dojazdu nie był bardzo duży. Ostatnim razem jedna z firm zażyczyła sobie 200zł za 100km... to jednak chyba przesada.

To i tak niedużo. Zadzwoń do jednego z dużych sklepów jeździeckich, przedstawiciela znanej marki  😎
Kilometrówka to nie tylko suchy koszt paliwa, ale i CZAS i amortyzacja napraw samochodu. Czy te 100km to odległość firmy do Ciebie w jedną stronę, czy "tam i z powrotem"?
Jeśli to za duży koszt do Ciebie, to może rzuć ogloszenie na jakąś grupę typowa dla swojego regionu i zbierz więcej osób chętnych na wizytę, wtedy koszty się rozłożą.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 października 2020 10:40
amanda666 1 zł za kilometr to nie jest dużo, normalna stawka za czas i paliwo. Bombal dobrze radzi, poszukaj kilku osób, rozłożycie koszty dojazdu, a i pasowaczowi się taki wyjazd bardziej będzie opłacał.
Czy ktoś z małopolski byłby chętny na przyjazd Zuzy z fit&flock w celu dopasowania siodła? Raczej nie jeździ w te rejony, ale gdyby zebrała się grupa, to mogłaby nas wcisnąć w grafik. Wstępnie z nią rozmawiałam i mogłaby być w grudniu.
Polecacie kogoś we Wrocławiu na ten moment? Jestem zielona jeśli chodzi o te okolice...
forumowa Bombal 🙂
Siwaa, pisz do Bombal, zresztą chyba się znacie 😉
Dzięki dziewczyny! 😀
Kto w Warszawie może przyjechać dopasować mi siodło, tzn spr jak leży to które kupiłam? Ewentualnie możecie polecić  rymarza który zmieni mi rozstaw łęku w siodle (nowy equiline)?
Anna Wolf, Anna Chodkiewicz, Michał Dobrowolski
Czy Daw- Mag ma swoich przedstawicieli na terenie Niemiec?
Obejrzałam dziś sobie ponownie Alte Meister z Klausem Balkenholem i... no i kuśwa serio oni naprawdę inaczej pasują te siodła (ujeżdzeniowe) niż u nas większość koni ma dopsaowanych).

Te siodła są jak przyssane do koni i te konia mają miesnie tam gdzie powinny mieć a nie dziury i kłęby w eter.

Plecy prawie płaskie (w poprzek) i wieelkie mięśnie- i te siodła mają top szeroko panele i szerokie są te panele i rozstawy to na moje oko się zaczynają od 35 w górę.
A u nas upolować używkę 34 to szczęście.

Ja chyba dorastam do robienia siodła na miarę bo większość marek "zachodnich" ma u nas po prostu kiepskie przedstawicielstwa.
Anil22, Pan Fabian z elfab horse jest przedstawicielem Daw maga na Niemcy.
kotbury, rozmiar łęku pół biedy, ale właśnie panele! Szeroookie, niższe, bardziej płaskie.
Ostatnio w jednym siodle (notabene robionym na miarę) z nadmuchanych poduch doczekałam się (w końcu!) wymiany paneli na takie mocno close i kurde no.. nie to siodło, nie ten koń 🙂

Anil22, Pan Fabian z elfab horse jest przedstawicielem Daw maga na Niemcy.
dzięki wielkie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się