Dopasowanie siodła

http://re-volta.pl/galeria/album/6624
A teraz?

Ale ja już mam kogoś kto mi siodło przerobi i ma na to dobry pomysł. Tylko najpierw muszę to siodło kupić. Chcę wiedzieć w jaki łęk celować bo można przerobić o max 3 rozmiary. Dlatego pytam czy ten rozmiar lęku jest dobry.
Bardzo blisko klebu....a przecież dojdzie jeździec.
help! potrzebuje zmienić siodło i poradzić się też kogoś mądrego w wyborze innego, najchetniej zamieniałabym soje dwa stare na jedno nowe, orientuje się ktoś czy jest jakaś firma która robi to na dolnymślasku?
faith wiem, że blisko kłębu. Nie mam zamiaru jeździć w tym siodle. Wiem, że muszę przerobić siodło żeby pasowało na mojego mocno wykłebionego konia. Chodzi mi o sam rozstaw łeku żebym wiedziała w co celować (siodło i tak zostanie przerobione). Myślałam, że potrzebuję czegoś wąskiego ale patrzę na to siodło z łękiem 32 i wydaje mi się, że on jednak nie jest taki wąski i taki rozstaw mógłby być okej (jednak mimo wszystko to siodło z dobrym rozmiarem leku i tak nie będzie pasowało). I nie wiem czy faktycznie tak jest czy mi się tylko wydaje..
Sonkowa a ten ktoś kto ma ci siodło spasować/przerobić to nie może ci konia zmierzyć żebyś wiedziała jaki łęk wyjściowo kupować? I jaki kształt paneli potrzebujesz?
Gdyby ktoś zrobił pomiar to miałabyś odpowiedź na większość pytań i spasować było by prościej 🙂
Może ale miałam okazję kupić siodło już teraz a nie chce tej osobie zawracać głowy w niedzielę wieczorem 🙂
Kształt paneli jest okej. Wiem jakich modeli szukać. Poza tym panele będę musiała przerabiać.
Sonkowa - a jaki masz plan na przerobienie tego siodła? Zmiana rozmiaru łęku nic nie zmieni, a dopchanie przodu, tak, żeby odsunąć od kłębu spowoduje, że siodło poleci w tył. No i w tych panelach nie ma już zapewne bóg wie ile miejsca na to dodatkowe wypełnienie.

Moim zdaniem potrzebujesz zupełnie czego innego - Twój koń ma duży kłąb i dziurę za, na takich koniach leżą siodła o takie np:



tu masz przykład mojego konia w takim siodle (też mega wykłębiony i z dziurą za kłębem + szerokimi plecami z tyłu)

Gillian   four letter word
09 kwietnia 2018 08:04
olq, A co to za siodło? przerabiane czy takie już było?
olq a co to za siodło lub ewentualnie w jakie firmy/modele celować przy takim właśnie kłębie? (mój koń ma identycznie).
Ten mój to akurat albion k2, one takie są z założenia, nic nie przerabiałam - ja na swoją też dłuuugo szukałam (z ujeżdżeniówką jeszcze jakoś poszło, ale gp/skokowe wszystkie mi leżały na kłebie).
Dokładnie coś takiego mam w planach. Dodać nie tyle przy samym klebie tylko niżej. Ale oprócz tego trzeba będzie zmienić łęk. Dlatego jestem ciekawa bo wydaje mi się że to "moje" siodło jest na szerokość okej a zawsze wydawało mi się, że potrzebuję czegoś węższego.
Mam pytanie czy ktoś  z was próbował włożyć łęki Wintec Wide do siodła FP ProLight?Posiadam siodło ale jest za wąski łęk(żółty FP)
No i przedewszystkim jakie są  ich wymiary (cm) bo nigdzie nie mogę znaleźć tego :/
Cześć, był u mnie w środę Pan Adrian Fabian z Elfab Horse do sprawdzenia aktualnego siodła jak leży na moim koniu.
Stwierdził, że jest ono MINIMALNIE za wąskie i pasowałoby je poszerzyć o około 0,5 rozmiaru jeśli chce jezdzic bez podkładki. Ja wiem, że Pan Adrian ma same dobre opinie, ale nie jestem w stanie uwierzyć w to, że siodło jest za wąskie, jeśli mierzony koń na czysto miarkami Daw maga ma łęk S, a ja mam siodło M i jeszcze to jest „za mało”.
Jakiś czas temu wrzucałam tu zdjęcie zupełnie niedopasowanego dla mnie siodła. A co myślicie o tym? Ciężko mi powiedzieć czy wygodne, bo nie jeździłam dłuższy czas, więc nie mam żadnego porównania, ani punktu odniesienia. Siodło samo w sobie na pewno wygodne, ale czy mi pomaga czy przeszkadza to nie wiem :P Na pewno noga mi leci do przodu jak na drugim zdjęciu, ale to pewnie kwestia złego dosiadu.



Sivens, a to siodło nie leci trochę do tyłu?
Sonkowa, na pierwszym zdjęciu widać, że łęk jest za szeroki. 1 do 2 rozmiarów.
Sivens, siodło na koniu nie trzyma balansu, leci na tył. Co świetnie czuje twoje ciało, unosząc pośladki
z siedziska, szukając poprawnej równowagi.
Cześć, był u mnie w środę Pan Adrian Fabian z Elfab Horse do sprawdzenia aktualnego siodła jak leży na moim koniu.
Stwierdził, że jest ono MINIMALNIE za wąskie i pasowałoby je poszerzyć o około 0,5 rozmiaru jeśli chce jezdzic bez podkładki. Ja wiem, że Pan Adrian ma same dobre opinie, ale nie jestem w stanie uwierzyć w to, że siodło jest za wąskie, jeśli mierzony koń na czysto miarkami Daw maga ma łęk S, a ja mam siodło M i jeszcze to jest „za mało”.

To w ogóle cud, że do Ciebie w ogóle przyjechał, do mnie ma raptem 6 km i dojechać nie może. Zaproponowałam mu, że jak nie ma czasu na przeróbki to zamówię u niego siodło na miarę, ale chyba ma za dużo klientów.
Macałam ostatnio koleżanki siodło Erreplus i doszłam do wniosku, że mój Prestige Doge ma strasznie twarde panele  🤔  Chyba czas wymienić wypełnienie i tu moje pytanie, ktoś może orientuje się mniej więcej jaki jest koszt takiego zabiegu? I czy wymianę wypełnienia robi tylko Equishop?  🙇 :kwiatek:
Sivens a dal mnie to siodło wcale niekoniecznie leci na tył i ma za szeroki łęk tylko ma dla ciebie za duże siedzisko.
warto też wyjąć nogę ze strzemienia dla foty i zobaczyć gdzie strzemię wisi "naturalnie". Bo jełsi jego pozycja wynika z tego, że tak mocno z przodu są zamki i aby twoja noga była tam gdzie trzeba musiałabyć puślisko ( i strzemię) cofać (puślisko leżące skosem w tył a nie pionowo w dół) - to siodło dla ciebie za duże.
Żeby ocenić czy leci czy nie i gdzie wypada jego środek warto zobaczyć bez człowieka 😉
Fajny artykulik pokazujący na jakich mięśniach siodło leży:
http://www.scienceofmotion.com/reflocking__really_.html
uwaga zdjęcia "martwych" koni.
Dziewczyny, w których miejscach mierzy się siodła? Tzn szerokość tunelu, ławek, łęku?
Mam Winteca do sprzedaży i ludzie pytają, a ja mierzę tam, gdzie wydaje mi się logiczne, czyli przy styku siodła z grzbietem, to gość raz mi napisał, że za szerokie  😂 no i teraz pomierzyłam w najwęższym miejscu, ale, że te poduchy są przecież dość grube, to ten wymiar nijak się ma do faktycznego dopasowania, no chyba, że koń byłby tak chudy, że by mu kręgosłup wystawał 😀 bo miejsce styku z grzbietem jest niżej i szersze.
No i jak, tzn w których punktach mierzy się szerokość łęku?
Megane nie prościej podać kolor łęku?
Megane nie prościej podać kolor łęku?

Dla znawców winteków pewnie tak, ale ten, co takiego siodła dopiero szuka, niekoniecznie zna szerokości = kolory. Dla mnie to i tak każde siodło trzeba mierzyć, niezależnie czy to Wintec czy inne, które samemu można dopasować.
Witam , ma ktoś do sprzedania łęk do winteca , kolor zielony
PILNE  :kwiatek:
Czy ktoś mógłby mi pomóc w sprawie tego siodła?
zdaję sobie sprawę, że jest sporo za wąskie, ale czy poszerzenie łęku dałoby szansę na jego dopasowanie? Czy panele mają wtedy większą szansę na przyleganie do grzbietu? Między kłębem a przednim łękiem mieście się 5-6 palców.



Witam.Czy jest na forum użytkownik siodeł Parkur?Zastanawiam się nad zakupem modelu Elbrus.Jakie jest w nim wypełnienie paneli? Bardzo proszę o pomoc ,ponieważ muszę szybko podjąć decyzję co do zakupu.Z góry dziękuję.
bazzylia nie, poszerzenie łęku nie pomoże, przy tym kształcie paneli to siodło nie będzie dobrze leżeć na tym koniu
Bronze   "Born to chase and flee.."
07 maja 2018 19:36
Prestige do korekcji - kto na Śląsku dojeżdża i jest godny polecenia ?
Koszt dopchania paneli w serwisie kosmiczny, więc będę wdzięczna za namiary na jakiegoś fachowca.
Elfab-horse
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się