Dopasowanie siodła

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2017 09:37
w wintecu mozesz zmieniśc TYLKO łeki, a łęk to nie jest Twój główny problem).

W większosci modeli, poza łękiem, można znienić szerokość kanału i modyfikować wypełnienie paneli (sągotowe zestawy wkładek do paneli) także nie tylko łęki.
A dobra już wiem o co chodzi. Ale to powinni na stronce nadmienić że właściciel firmy niezbyt dobrze po polskiemu gada  🤣

[quote author=RatinaZ link=topic=95.msg2698552#msg2698552 date=1500615312]
w wintecu mozesz zmieniśc TYLKO łeki, a łęk to nie jest Twój główny problem).

W większosci modeli, poza łękiem, można znienić szerokość kanału i modyfikować wypełnienie paneli (sągotowe zestawy wkładek do paneli) także nie tylko łęki.
[/quote]
Winteki są super, co tu dużo gadać 😉

Nie pisz posta pod postem! EDYTUJ!
Polemizowalabym.
Wkladki do paneli czynia je twarde jak kamien, poza tym nie masz fozycznie mozliwosci modyfikacji ich w takim stopniu jak na welnie.
Praktycznie okazuje sie, ze wcale ta modyfikacja daleko poza sam lek nie wychodzi.
Jak dla mnie Winteki to najgorsze siodła w jakich do tej pory siedziałam (a trochę ich już przerobiłam). Dosłownie nie ma chyba gorszych  🤣
konikola pojezdzij w róznych siodłach z wyzszej półki i wtedy zweryfikuj swoją miłość do Winteców..Ogólnie oczywiście jest to jakies rozwiązanie,ale napewno nie do końca na krótkiego konia z wrażliwym grzbietem...Wysłałam Ci PW bo fajne siodo pojawiło się właśnie na revolcie..zupełnie zapomniałam o Ikonic
larabarson to wsiądz w tego Fair Playa który jest jak wintec 250 stara...oczywiście jezdzić się da,ale tyłek woła o litość..🙂

Ogólnie prawda jest taka,że fajnie jest aby siodło byłoby wygodne i dla konia i dla jezdzca..niestety w przypadku małych koników jest bardzo trudne do pogodzenia co nie oznacza ,że niemożliwe...do wielu rzeczy dochodzi się powoli..ja się ostatnio zakochałam w Prestigu,ale kto wie może dane będzie mi zakochać się jeszcze bardziej w innej marce.  🏇
Miałam Winteca 2000 i mnie się siedziało całkiem wygodnie, ale koń bardzo szybko powiedział wielkie i zdecydowane nie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2017 15:14
Co tyłek to gusta 😉 Ja też Wintecki lubię i sobie chwalę. Ogólnie to dobre jest każde siodło, które jest dobrze dopasowane do konia i jeźdźca i wygodne dla obojga 🙂
Faith nie miałam modelu z tymi wkładkami nigdy, więc nie macałam, ale jeśli jest tak jak piszesz, że fizycznie nie ma miejsca na tą wkładkę w panelu i robi się twardy, to straszna lipa :/
I niech mi ktoś powie: jak ja mam sobie to siodło wstępnie ocenić???Normalnie zaczynam tracić cierpliwość 😤
trzyw.pl/siodlo
Macie pomysł, poparty doświadczeniem, co może pasowac na 'typową kobyłę' - przeciętnej szerokości ale z wydatnym a do tego długim kłębem? Generalnie większość siodeł leci na tył i/lub siada na kłębie... Dodam, że szukam ujeżdżeniówki, najchętniej małej i krótkiej, ale o jest drugorzędna sprawa, nie przymierzyłam jeszcze zbyt wiele siodeł, ale wolałabym uniknąć wysyłania paczek po całej polsce na oślep, bo już widzę, że może być ciężko 🙁 Względnie dobrze leży prestige optimax rozm. łęku 33, ale troszkę spada na tył i trochę jestem skonsternowana, czy szukać szerszego, czy węższego.
Wycięty przedni lek i porzadnie wypchane panele.
Passiery dosyc niezle leza na takich koniach.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki rozmiar prestige odpowiada rozmiarówka w tym siodle?
Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Gillian   four letter word
25 lipca 2017 20:49
ratunku 🙁 Equipe leży na kłębie, jest za szeroki. Gdzie szukać pomocy? zależy mi bardzo na czasie, bo jest sezon, mam zawody co dwa tygodnie.
Gillian X-Horse?
Gillian   four letter word
25 lipca 2017 21:41
a zrobią od ręki albo w krótkim czasie? wypadłam z obiegu całkiem.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
26 lipca 2017 14:15
Gilian, jeśli potrzebna będzie wysyłka do fabryki (w co wątpię) to dopiero po 18.08 będziesz mogła wysłać siodło i łącznie może to zająć nawet do dwóch miesięcy. Jeśli Sebastian może zrobić je na miejscu (czyt. w PL) to możliwe, że są szanse na szybkie załatwienie sprawy, ale najpierw musisz się do niego dodzwonić  🤣
Gillian   four letter word
26 lipca 2017 14:55
aha  😵 😵
Gillian, ale jest szansa ze dostaniesz jakieś siodło zamienne na czas kiedy twojego nie będzie. Ale nastaw się na 3 miesiące czekania jak nic.
Gillian, a na której terlicy masz siodło? Część z siodeł można zrobić u nas, część musi iść do fabryki gdzie mają teraz coroczny absolutny urlop. Także jeżeli by szło do Włoch, to do ich czasówki koło 3 miesięcy musisz doliczyć jeszcze czekanie na otwarcie fabryki plus zwiększoną kolejkę jaka przez to urlopowanie zwykle się zbiera. W każdym razie jak dasz siodło S.S. to powinnaś dostać coś na tymczas, ja tak parę miesięcy się bujałam w nieswoim jak moje poszło do Włoch na modyfikację terlicy.
Gillian   four letter word
26 lipca 2017 19:11
nie wiem - jak sprawdzić?
Gillian, powinno być chyba wybite na tybince tam gdzie wszystkie numery itd. A jaki masz model ?? Niektóre są robione tylko na konkretnej jednej wersji terlicy.

edit.... już przeczytałam w innym wątku, że masz emporio. Na 99% ta terlica jest do zrobienia w PL także nie powinno to az takich miesięcy zająć co przy wysyłce do Włoch. Jak moje szło do Włoch, to od razu zostałam uprzedzona, że czas oczekiwania to "włoskie 2 miesiące" i oby było po poprawce ok, bo jak nie, to kolejne miesiące sobie poczekamy po ponownym odesłaniu siodła i mogę zdążyć zapomnieć jak ono w ogóle wygląda. Włochom się nie spieszy.
Gillian   four letter word
26 lipca 2017 19:42
ok, to spróbuję jutro ogarnąć temat 🙂
Gillian tylko do pana Sebastiana dzwoń do skutku- trudno go złapać , ale trzeba wytrwale...
I się pospiesz, bo on niedługo idzie na urlop!
Mam dosyć nietypowe pytanie - orientuje się ktoś czy byłoby możliwe zwężenie samego łęku? Mam dwa Tnorowgoody, jeden łęk jest dobry a drugi o 3 rozmiary za szeroki, kupienie nowego w Polsce jest niemożliwe a ściągnięcie z UK to koszt ponad 200zl z wysyłką. Jest szansa żeby jakiś ogarnięty rymarz wziął samą "blachę" i zwezil mi o kilka rozmiarów?
Mam dosyć nietypowe pytanie - orientuje się ktoś czy byłoby możliwe zwężenie samego łęku? Mam dwa Tnorowgoody, jeden łęk jest dobry a drugi o 3 rozmiary za szeroki, kupienie nowego w Polsce jest niemożliwe a ściągnięcie z UK to koszt ponad 200zl z wysyłką. Jest szansa żeby jakiś ogarnięty rymarz wziął samą "blachę" i zwezil mi o kilka rozmiarów?


A do tego siodła nie pasują łęki winteców lub Fair Play...coś mi się kiedyś obiło o uszy że jakieś pasują..może poszukać,poczytaj...w ogłoszeniach na revolcie tez się czasami łeki pojawiają do tych siodeł
No właśnie niestety nie 🙁 Łęki do Thorowgoodów są dłuższe - winteci i Fairplaya wkreca się na 2 śrubki (po jednej z każdej strony) z a do Thorowgooda idą łącznie 4. Porównywałam same łęki, w akcie desperacji próbowałam wcisnąć łęk z winteca i zakręcić po prostu na dwie śruby zamiast na cztery, ale łęk z winteca ma całkiem inny kształt i w żaden sposób nie będzie pasować.
Tak teraz pomyślałam, z takim problemem to może lepiej do kowala który podkuwa konie ma gorąco  😁
Potrzebuję dopasować Kentaura - najpewniej tylko inaczej wypchać panele, ale potrzebuję kogoś kto mi pomierzy i ewentualnie wykona (Warszawa). Ktoś coś?
No właśnie niestety nie 🙁 Łęki do Thorowgoodów są dłuższe - winteci i Fairplaya wkreca się na 2 śrubki (po jednej z każdej strony) z a do Thorowgooda idą łącznie 4. Porównywałam same łęki, w akcie desperacji próbowałam wcisnąć łęk z winteca i zakręcić po prostu na dwie śruby zamiast na cztery, ale łęk z winteca ma całkiem inny kształt i w żaden sposób nie będzie pasować.
Tak teraz pomyślałam, z takim problemem to może lepiej do kowala który podkuwa konie ma gorąco  😁


Ojeja..no to naprawdę masz klopsa...może warto podzwonić po jakiś dopasowywaczach..ja polecam p. Ząbczyka..może coś doradzi...
hejka, czy ktoś korzystał z usług Olgi Weselak, która dopasowuje siodła Daw Maga ? pani Olga współpracuje ze sklepem kasthan w Krakowie
Bardzo proszę, niech ktoś spojrzy z boku i mi podpowie, bo zaczynam głupieć. Czy to siodło nie jest dla mnie za małe? Do tej pory jeździłam w za dużym, nie chcę teraz przegiąć w drugą stronę. Kobyła szła jak nigdy, w życiu tak chodów nie wyciągała. No, leży na niej jak na wymiar. Nie chcę się tym zasugerować, potrzebuję trzeźwej oceny z zewnątrz.





Przepraszam za ost pod postem, ale muszę dzisiaj zdecydować. Nikt mi nic nie podpowie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się