Dopasowanie siodła

wilann, w lubelskie jeździ Ania Chodkiewicz i nie bierze 600zl. Jeśli chodzi o Wintec to z tego co widziałam to starsze modele są bardziej łódkowate a nowsze bardziej płaskie.
Była u mnie, nie chodzi mi o pomiar leku bo ten mam, tylko o dopasowanie konkretnego modelu. Próbowałam daw magi, hb contact, Rimini, wszystko odstaje tyłem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 marca 2017 06:20
Nowy model Winteck 2000 jest super płaski, tylko nie ten poprzedni 2000 który obecnie nazywa sie pro, tylko nowy.


I jeszcze mam pytanie - czy ktoś ma sytuację, że na jednym koniu jeżdżą dwie znacznie się różniące budową osoby? Jak to rozwiązać technicznie? Nie dam rady kupić czterech siodeł a jeździmy z córką na zmianę. Wychodzi, że jak w szkółkach - uśrednić trzeba... Czyli nikomu (no, może poza koniem) nie jest naprawdę komfortowo... Trochę bez sensu, tylko jak to inaczej ugryźć?
Jak uśrednisz to nikt nie będzie miał dobrego siodła. Ja wzięłam siodło pod siebie. Jestem ... większa..... Młoda w trochę za dużym siodle sobie radzi a ja w zbyt  ciasnym bym nie dała rady. Druga sprawa to wiek. Córka jeszcze będzie się zmieniać więc i tak zaraz siodło pasować nie będzie.
[quote author=SzalonaBibi link=topic=95.msg2665532#msg2665532 date=1490642369]


I jeszcze mam pytanie - czy ktoś ma sytuację, że na jednym koniu jeżdżą dwie znacznie się różniące budową osoby? Jak to rozwiązać technicznie? Nie dam rady kupić czterech siodeł a jeździmy z córką na zmianę. Wychodzi, że jak w szkółkach - uśrednić trzeba... Czyli nikomu (no, może poza koniem) nie jest naprawdę komfortowo... Trochę bez sensu, tylko jak to inaczej ugryźć?
Jak uśrednisz to nikt nie będzie miał dobrego siodła. Ja wzięłam siodło pod siebie. Jestem ... większa..... Młoda w trochę za dużym siodle sobie radzi a ja w zbyt  ciasnym bym nie dała rady. Druga sprawa to wiek. Córka jeszcze będzie się zmieniać więc i tak zaraz siodło pasować nie będzie.
[/quote]

No o to mniej więcej chodzi w "uśrednieniu" - źle się wyraziłam. Jesteśmy tego samego wzrostu a ona już ma dłuższe nogi. Za chwilę będzie problem z długością tybinki. Tzn już jest, bo wszystkie są dla mnie za długie. Od zawsze tak jeżdżę więc się przyzwyczaiłam, ale... tak sobie ostatnio marzyłam, żeby idealnie dopasować siodło do siebie... No nijak się nie da  🤔

Wczoraj znowu dostałam na priv propozycję pana Romana z "tym czymś" - pisał jak to świetnie można dopasować... Ale oczywiście długość nogi nie ma znaczenia... No, w każdym razie o niej nie wspomniał... W sumie tam nie ma o co nogi oprzeć więc może wtedy to sprawa drugorzędna.
Gniadata   my own true love
28 marca 2017 16:29
wilann miałam ten sam problem ze starą wersją winteca 2000 - żadna podkładka mi nie pomogla, za to nowy model 500vsd+futro leżał o niebo lepiej.
Mam pytanie czy jesli tył siodła odstaje to podkładka powinna byc korygująca tył siodła czy przód  🤔wirek:
anil22, nie ma na to odpowiedzi jak nie widzi się siodła na koniu.
No mam tylko takie niezdarnie załozone i to jeszcze na pad.  Musze cyknać na koniu samego siodla. Na to chwile posiadam takie.




Masz nacisk środka siodła na grzbiet. Tylne panele tak mocno odstają, że nic z tym nie zrobisz. Teoretycznie jeśli dasz pod przód baaaaaaaaaaardzo wysoką podkładkę, to położysz panele, ale siodło baaaaaardzo nie będzie w równowadze. Dla mnie jakiekolwiek podkładanie tego siodła to porażka.
Siodło na pewno zmienie, ale tak póki co ?
Znalezienie tego siodla zajęło mi 3 tyg, więc dobranie czegos co będzie na wymiar to wogóle potrwa  🙄
A myslicie, że warto to siodło dopasować?
Nie dopasujesz go.  Jest zły kształt paneli, robi kołyska- największy nacisk jest na środku i może też na przodzie. Szkoda zachodu.
Szukałaś siodła 3 tyg? I tak krótko. Z tymi panelami nic nie zrobisz, a ich wymiana na nowe, o pasującym kształcie to nawet 1000zł. Daj spokój i szukaj czegoś innego. Nie lepiej wziąć firmę handlującą siodłami używanymi. Ich dojazd na miejsce z kilkoma - kilkunastoma siodłami to 100 do 300 zł, zależy ile mają do Ciebie dojechać. Możesz wtedy przymierzyć i przetestować. Ich ceny wbrew pozorom są często niższe niż na rynku wtórnym. To siodło co masz możesz sprzedać lub dać im w rozliczeniu. Pomyśl o tym.
Anil22 a skad wniosek ze musi byc na wymiar?

Z calym szacunkiem, ale jesli przez 3 tygodnie dobieralas to wlasnie siodlo, ktore pokazujesz i jesli wciaz masz watpliwos i czy ono dobrze lezy (bo z tego co pamietam juz to bylo przerabiane na forum) - to zawolaj kogos kto sie na tym zna. Serio, jestes w DE, saddlefitterow skolko ugodno. Kupilas mlodego konia, nie sadze zebys chciala mu od razu zrypac grzbiet.
Btw, przy mlodym czeka cie to pasowanie jeszcze co najmniej kilka razy...
Mieszkam w Niemczech wiec akurat ta opcja nie wchodzi w gre. Musialabym tutaj kogos znalezc. Wlasnie myslalam o satellfiterach. Znalazlam to bo jedyne bylo taki duze  😵 Przymierzałam np polskiego daw- maga huberta L niby ok ale tez caly tyl odstawal. A kazde inne ktore mielismy w lapach bylo za male. Kupowanie tu siodla przez internet jest . Serio to które aktualnie ma bylo najlepsze.  🙄
Ale takie duze tzn ze co? Nic nie rozumiem z tego co napisalas...
Anil22 wiesz co ja Ci powiem tak..szukaj dopasowanego siodła i przestań z tym kombinować jak koń pod górkę...Ja mam właśnie niedopasowanym siodłem/za ciasnym/za dużym siodłem tak plecy zjechane ,że koń na l4 i rehabilitacja...i nie bolą go tylko plecy...boli go wszystko od czubka uszu po koniec ogona...Naprawdę dobrze Ci radzę nie ryzykuj...
anil22 na moim ślązaku dobrze leżał ujeżdżeniowy Kentaur. Jeśli Twój też ma płaskie plecy to może spróbuj takie przymierzyć
anil22 ale za małe tzn. co? że za wąski łęk? No nie uwierzę, że w DE nie można znaleźć siodła z szerokim łękiem. Ludzie miesiącami szukają odpowiedniego siodła, więc te 3 tyg., o których pisałaś to jest nic. Tutaj przede wszystkim kształt paneli jest totalnie nieodpowiedni, nawet laik siodłowy  jest w stanie to zauważyć, nic ci nie da żadna podkładka. Jak poczytasz ten wątek to zobaczysz, że często dopasowanie siodła to jest droga przez mękę dla właściciela konia, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość i szukać, aż się coś znajdzie. Nie ma innego wyjścia, chyba, że chcesz mieć później problemy.
Gillian   four letter word
28 marca 2017 22:11
anil22, cena jest żadnym wyznacznikiem, na moim najlepiej leżał stary Passier za 400zł 😉

Moja ma siodło za 400 zł made in young rider 🙂 właśnie ze względu na kształt paneli. To co pokazujesz dokładnie przerabiałam z poprzednim koniem.
Dzięki za rady dziewczyny. Kupowałam jedno siodło w sklepie u sattelfittera, tez okazalo sie za małe. Niby łek szeroki ale koń ma plecy płaskie i szerokie. Przód np leży dobrze, tybinki tak ściskają konia, ze czaprak sie nie zmieści.
Oczywiście, że nie chce mu zrobić siodłem krzywdy to priorytet dla mnie żeby był zdrowy.
Poszukam tego siodła, o którym pisała olga96 spróbujemy przymierzyć.
Jeśli jesteś na terenie Niemiec to poproś o pomoc pasowacza z firmy logos (Zielona Góra). On jest Niemcem i działa też u Ciebie. Przy tym nie zdziera za dojazd. Ja mam do niego 100 km i chciał 100 zł za dojazd z siodłami na przymiarkę. Wcześniej wysyłasz zdjęcia grzbietu. Jak nic nie kupisz to ponosisz tylko koszty dojazdu. Przemyśl. Warto kupować kolejne siodło bez pomocy fachowca? Może wiedza zwykłego śmiertelnika jak Ty czy ja jest poprostu niewystarczająca? W razie czego mam aktualne namiary.
No jasne chetnie poprosze namiary na priv.
Tutaj jeden sprzedawca- sattelfiter u ktorego bylam zaczal pokazywanie siodel od 900euro w gore 😵 Uzywanych. W plmam za to nowe siodlo daw- maga.
No jasne chetnie poprosze namiary na priv.
Tutaj jeden sprzedawca- sattelfiter u ktorego bylam zaczal pokazywanie siodel od 900euro w gore 😵 Uzywanych. W plmam za to nowe siodlo daw- maga.


Które właśnie wcale nie jest takie wow...🙂
Mam podobny problem jak Anil22 z moim euroridigiem diamantem - czy ktos probowal dopasowywac to siodlo? Jesli tak to kto Wam robil? Tymczasowo koryguje podkladka, ale efekt jest taki ze siodlo wywala do przodu
anil22 - jesli kon faktycznie jest taki szeroki w plecach - rozwaz siodla na hafliki/fryzy/konie barokowe.

Sa takie firmy i siodlarnie wyspecjalizowane w tych typach koni, zwlaszcza w niemczech, gdzie te konie sa popularne.
Sa nawet modele dedykowane konkretnym rasom.
Poczytaj i poorientuj sie.
Szerokie są na pewno też Albiony, kupiłam takie dla swojego pół ziemniaka. Jedyny problem z tymi siodłami na rynku wtórnym jest taki ze są robione często pod klienta i pod konia i siodło niby takiesamo okazuje się trochę inne, więc trzeba mierzyć. Ale mimo to polecam
anil22
Też mam konia z płaskim grzbietem.
Siodło da się znaleźć tylko trzeba uważnie oglądać i wybierać.
Na mojego Balerona pasują siodła z płaskimi ławkami i płaskimi panelami i z szerokim kanałem.
Naprawdę spokojnie można takie siodło znaleźć, tylko trzeba musisz mieć na uwadze - tak już wyżej napisano - że koń cały czas się zmienia i co jakiś czas trzeba siodło poprawić lub wymienić.

Pytanie co to jest szeroki koń?
Chodzi ci o szeroki przedni łęk? Jaki to jest szeroki?
Czy chodzi ci o to że on ma, patrząc z tyłu, płaski i szeroki grzbiet?

Nie mam lepszego zdjecia. On taki okrągły jest.
Znalazłam w mojej okolicy na psrzedaż Euroridingi, Wintec, Stubbena, Kiefer,  Isabell Werth, HKM Zeus, które nadaję się dla szerokich koni nie mam pojęcia. Po samych zdjeciach ciezko mi stwierdzic  😵
Popytam czy ktoś wypożyczy mi na przymiarke i zaczęłam szukać sattelfittera.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się