Dopasowanie siodła

Yard-equites jest dystrybutorem Kentaura.
epk, prawda. "Nowe" klocki zaś są o tyle lepsze, że (oprócz opisu tulipan) potrafią zacnie "przenieść energię" z jeźdźca na konia, na przód konia, co niejednokrotnie się przydaje. Przy starym klocku to jeździec musi układać nogę, przy nowym - siodło pomaga w połączeniu.
Czy jest ktoś, kto jeździ po Polsce i oprócz kontroli dopasowania robi na miejscu małe korekty np ujęcie nieco wypełnienia w jednym miejscu, czy raczej celować w p. Andersza? (wiem dokładnie które miejsce, potrzebuję tylko kogoś kto to zrobi 😉) Czy ktoś robił coś takiego u p. Andersza i był zadowolony? A może ktoś inny jest polecany do czegoś takiego? Pan koń mi się trochę mięsem obudował.  🙂
tulipan epk - A co to za siodło, które tak chwalicie? (to ze zdjęcia, które wstawiła tulipan).
Erreplus Vittoria
tulipan - dzięki  :kwiatek:
Jakieś opinie o konsultacjach dopasowaniu siodeł Equilibrum?  :kwiatek:
lenalena piszesz o fizjoterapeutce która oferuje dopasowanie siodła? U mnie była, powiedziała że moje siodło za małe, że trzeba zmienić panele, i zdjęła mi rozmiar łęku z konia, ale tylko w 1 miejscu. Jak na 70 zł to średnio polecam, bo myślałam że przywiezie jakieś siodła ze sobą a tu tylko.... krzywik😉 Chociaż nie wiem, może to mało.... nie korzystałam nigdy z "profeszynal" dopasowania przez przedstawiciela konkretnej firmy.
willan, tak. No właśnie przywózka siodeł to raczej u przedstawicieli konkretnych firm/ sklepów, pytam raczej czy wskazówki dot. dopasowania były bardzo dokładne- ile poszerzyć łęk, jak zmienić wypełnienie paneli (na podstawie tych uwag o których piszesz), czy raczej że łęk za ciasny i tyle.  🙂 Bo z opisu w internecie wydaje się fajnie.
lenalena piszesz o fizjoterapeutce która oferuje dopasowanie siodła? U mnie była, powiedziała że moje siodło za małe, że trzeba zmienić panele, i zdjęła mi rozmiar łęku z konia, ale tylko w 1 miejscu. Jak na 70 zł to średnio polecam, bo myślałam że przywiezie jakieś siodła ze sobą a tu tylko.... krzywik😉 Chociaż nie wiem, może to mało.... nie korzystałam nigdy z "profeszynal" dopasowania przez przedstawiciela konkretnej firmy.

Tytułem sprostowania: usługa obejmuje kontrolę dopasowania obecnego siodła (i tak też się nazywa, "kontrola dopasowania"😉 oraz badanie grzbietu pod kątem ewentualnych napięć mięśniowych spowodowanych przez siodło i asymetrii konia. Jestem fizjoterapeutą, nie handlarzem czy dystrybutorem konkretnej marki - nie handluję siodłami, nie posiadam takowych do przymiarki i w rozmowie nie padło pytanie o to, czy przywiozę ze sobą jakieś siodła... Choćby w ogłoszeniach zawarty jest opis tego, co wchodzi w zakres usługi i wydaje mi się, że jest dość dokładny. Rozmiar łęku został zdjęty na potrzeby poszukiwania innego siodła, co w tym dziwnego, że tylko w jednym miejscu, skoro jest to wymiar bazowy przy szukaniu nowego siodła i decyzji, czy dane siodło brać w ogóle do przymiarki - a przymierzyć wypadałoby tak czy inaczej? I skoro rozmiar łęku zazwyczaj mierzymy w jednym konkretnym miejscu? 😉 Poza tym w zależności od producenta oznaczenia rozmiaru łęku są różne, nie zawsze sprzedający wiedzą, jaki jest rozmiar łęku w siodle, które sprzedają itd., więc czasem odrys grzbietu jest pewnym ułatwieniem - i po to został zrobiony. Oprócz tego zwracałam uwagę na to, jaki kształt paneli powinien pasować na danego konia (z jakimi panelami szukać siodła). W wypadku, gdy jest możliwość korekty siodła tak, żeby pasowało, oprócz rozmiaru łęku zdejmowanych jest kilka innych pomiarów, wraz z wszelkimi dodatkowymi uwagami dla rymarza na piśmie.
Jakieś opinie o konsultacjach dopasowaniu siodeł Equilibrum?  :kwiatek:


Ja korzystałam i odniosłam wrażenie, że sprawdzenie konia jest o wiele dokładniejsze niż np. przez P. Kostrzewę ,  z którego usług również kiedyś korzystałam. Albo od innej strony jest to po prostu robione 😉 Najpierw był przegląd konia, pleców, ew. krzywizn, reakcji na bodźce (?) .

Umówiłam się w celu sprawdzenia czy siodło, które kupiłam pasuje. Wydawało mi się ( i kilku osobom na rv , wstawiałam fotki Green stara 😉 ) , że siodło jest ok i ew. wystarczy je delikatnie skorygować z tyłu.

Niestety wg. Sumire (Equilibrum) siodło nie nadawało się dla mojego konia, łęk był ok , ale panele nie przylegały na całej długości dobrze , bo przede wszystkim mostkowały.

Potem dostałam na 3 kartkach odrysowane 3 miejsca pleców , aby ew. wiedzieć jakiego siodła szukać.

Na chyba każde pytanie dostałam odpowiedź - m.in jakich paneli szukać.

Jedyne, czego nie byłam pewna , co nie dawało mi spokoju, to to, czy faktycznie tego mostkowania i ogólnie całych paneli nie można by było jednak skorygować dopchaniem , odjęciem wypełnienia (gdyby po sprawdzeniu u rymarza okazało się, że jest taka możliwość bo w środku jest wełna). Bo wydaje mi się , że byłyby to małe korekty.
No ale doszłam do wniosku, że nie ma co kombinować i może faktycznie tak jest. W końcu to nie ja z nas dwóch znam się na dopasowaniu siodeł.  Siodło sprzedałam;p
sumire faktycznie, mowa była o kontroli dopasowania siodła.  Może moje rozczarowanie jest spowodowane tym, że za nic nie mogę znaleźć pasującego, żeby te panele nie odstawały tyłem i nie mogę sobie z tym poradzić😀 i moja frustracja wzrasta na to, że nie mam w okolicy kogoś kto by mi pokazał konkretnie jaki model pasuje, albo jak przerobić, żeby pasowało... ale to już nie Twoja wina😉  W zakresie kontroli było ok, ale zbrakło mi jeszcze tych 2 odrysów, może stąd moja ocena. Nie czuj się urażona  :kwiatek:, w zakresie masażu byłam zachwycona😉
Nie czuję się urażona, po prostu poczułam się wywołana do tablicy. 😉 A w kwestii dwóch pozostałych odrysów - tu już raczej wychodzę z założenia, że to i tak trzeba zmierzyć siodło... niestety. Co do konkretnych modeli - nieszczególnie lubię siodła z wymiennymi łękami (bo zwykle poza łękiem niewiele się da w nich zmienić... a np. Winteki w dodatku rzadko kiedy pasują na jakiegokolwiek konia 😀iabeł🙂, ale w kwestii siodeł wszechstronnych na rynku wtórnym jest raczej mały wybór (w porównaniu ze skokówkami i ujeżdżeniówkami), więc może warto spróbować Z Far Play Rimini? Ono ma dość płaskie panele i wydaje mi się, że mogłoby dać radę przy grzbiecie Twojego konia.
sumire próbowałam! za małe, biały łęk nawet ;( raczej myślę o wintecu wide albo jakimś ujeżdżeniowym  bo w sumie i tak nie skaczę, więc może takie dopasuje....  a ostatnio ktoś mi mówił, że przerabiał łęk w daw-magu ale że to nic nie daje bo oni nie zmieniają rozstawu poduszek tylko łęk, i nacisk jest taki sam, nie bardzo rozumiem, wychodziłoby na to że nie warto poszerzać łęku, a zastanawiałam się nad tym.... ma ktoś może takie doświadczenia?
wilann Przy dużym poszerzaniu przedniego łęku zazwyczaj konieczne jest obniżenie paneli (tzw. korekcja), a nie poszerzenie kanału (odległości między nimi). Jeśli tego nie zrobisz przedni łęk się obniży, a tylny pozostanie na tej samej wysokości i usiądziesz ,,z górki" czyli siodło nie będzie leżało w równowadze. Dlatego tak ważne jest, żeby wykonawca usługi przyjechał i pomierzył konia.
Mam pytanie apropo siodła Daw Mag Grand Prix albo ogólnie siodeł tej firmy, ponieważ koń mi trochę podrósł i siodło jest już za ciasne głównie kanał pomiędzy panelami trzeba poszerzyć, bo uciska kręgosłup i chcemy dopchać przednie poduszki aby się troche podniosło, wszyscy rymarze w okolicy warszawy powiedzieli mi że nie da się tego zrobić w tym siodle, więc wysyłam do producenta bo stwierdził, że coś tam spróbuje zmienić. Chodzi mi o to, że koń jest na takim etapie pracy, że będzie (a przynajmniej mam taką nadzieje) rósł w mase i mięśnie więc jeśli po paru miesiącach okaże sie że jest już za małe to czy taki np kanał będą mogli powiększać ponownie nawet pare razy? Czy w tych siodłach można go poszerzyc max o 2cm i potem trzeba myśleć o nowym siodle? Nie chodzi mi o zmiane rozmianu łęku, bo teraz jest M i jest ok. Siodło ma niecałe 2 lata, ale dopiero w ostatnim czasie nasze treningi zaczeły być sensowne i koń zaczął się rozbudowywać.
kars z tymi siodłami Daw maga GP jest taki problem ze on ma panele lateksowe i nic z tym się nie da zrobić (jedynie wymiana wypelnienia, co sie chyba nie oplaca kosztowo),
blackstones no właśnie producent powiedział, że troche da się dopchać ale nie dużo no i że ostatecznie to oceni jak wyślę siodło. A taka wymiana wypełnienia wiesz ile mniej więcej kosztuje? No i te panele lateksowe mają jakiś wpływ na ten kanał tzn że nie da się go poszerzyć? Ja niestety jestem zielona jeśli chodzi o siodła  😡 więc dziękuje za każdą odpowiedź  :kwiatek:
tu gdzies pisali o tym ile by kosztowala wymiana wypelnienia chyba bylo cos ponad 1300zł ale nie wiem napewno.
U moja kolezanka miala z GP taki problem ze siodlo lecialo jej strasznie na tył i miala krzywy przedni łęk. dała im do korekty i łęk wyprostowali, ale z tyłem siodła nic nie zrobili, chociaz mówili, że zrobia., a czekała na siodło z powrotem 3 miesiące. u mnie osoby w stajni sprzedaja GP z uwagi na to ze siodło jakoś dziwnie na tył leci.
O kurcze to serio sie nie opłaca :/ moje było sprawdzane i na szczęście jest wszystko ok, środek ciężkości jest tylko troche do tyłu przesunięty, ale to podobno dlatego, że za małe są poduszki i właśnie dopchanie by to wyrównało, mi powiedzieli, że w tydzień będę miała spowrotem, ale ciekawe czy zrobią to tak jakbym chciała  🤔
kars Nie martw się na zapas 🙂 To nie prawda, że wszystkie  DM GP mają lateksowe panele. Ja mam nowe siodło, które przysłali w lipcu b.r. Mam wypychane panele, chociaż takie kosztują jakieś 200 zł drożej, ale potem można je korygować (koszt 100 - 200 zł). To jakie masz panele można samodzielnie sprawdzić, bo od spodu są otwory do dopychania wełny, które można wymacać. Z lateksem jest ten problem, że korekcja najczęściej polega na zrobieniu nowych, a to koszt ponad 1000 zł. Na rynku wtórnym spotkasz GP z dwoma typami paneli. Panele w GP są dzielone i z poszerzeniem kanału nie powinno być problemu. No ale na te pytania może odpowiedzieć tylko producent po obejrzeniu siodła.
Jak pytałam z miesiąc temu w Daw Magu ile kosztuje wymiana całych paneli, to wycenili na 800zł. Lateksowe wypełnienie da się jakoś dopchnąć, wkładkami filcowymi na przykład, o ile jest miejsce na to.
Moje raczej są lateksowe bo na panelach nic nie widać ani nie czuć :/ kupowałam 2 lata temu ale wtedy nie przyszło mi do głowy, że będę musiała coś w nim zmieniać  😵 Ale i tak najbardziej zależy mi na tym poszerzeniu. W poniedziałek będę wysyłała to zobaczymy co powiedzą.  😉
Czy posiada ktos z was numer do Pana Pawła Kostrzewy ? Pilnie potrzebny  :kwiatek:
A on już zaliczył kolejny wielki powrót do świata żywych? 🤣 W maju teoretycznie aktualny był ten numer: 510110080, ale nie mogę powiedzieć, żeby można to było uznać za aktywny numer... Po tym, jak PK się ze mną najpierw umówił i w dniu umówionego przyjazdu przełożył wizytę na inny dzień, a następnie w tym drugim terminie nie przyjechał w ogóle (bez żadnego uprzedzenia), próbowałyśmy się do niego z koleżanką dodzwonić przez prawie dwa tygodnie, z różnych numerów - bezskutecznie... Od tamtej pory jakoś o nim nie słyszę. 😉
Notabene chyba powinnam mu kwiaty posłać (albo flaszkę 😀iabeł🙂, bo odwiesiłam wtedy siodło na kołek, myśląc, co z nim zrobić. Przez 1,5 miesiąca jeździłam w innym, po czym zarzuciłam tamto na konia, chcąc komuś pokazać, jak beznadziejnie leży... i się okazało, że koń mi się przebudował na tyle, że siodło z powrotem pasuje. 😂
Nie mam pojęcia czy powrócił , ale próbuje sie  z nim jakos skontaktować a nigdzie nie znajduje numeru😉 spróbuje moze sie dodzwonię
Tuptek, ja dzwoniłam jakiś czas temu pod ten co podała sumire. Aktualny był.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 września 2016 19:14
Czy ktos przyjmuje jeszcze siodla w komis albo rozliczenie? Kiedys pamietam, ze znajoma wezwala pana Kostrzewe i oddala mu swojego niepasujacego prestiga, a w zamian wziela siodlo pessoa + byla doplata z jej strony.
Bardzo by mnie to obecnie urzadzalo, mam u siebie za duzego Passiera ktorego ciezko jest mi sie pozbyc z dnia na dzien ze wzgledu na to, ze nie jest to tanie siodlo, a pilnie potrzebuje czegos mniejszego.
Kon poszedl w sensowny trening i nie ma bata, na jego krotkie plecy potrzebuje siodla 15,5" max 16". A obecne dwa siodla ktore mam to 17'5 🙁
LatentPony, Kostrzewa jak z nim rozmawiałam to mówił że jest taka opcja. Podobnie w X-horsie.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
03 września 2016 18:56
A ma ktos aktualny numer do pana Kostrzewy?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się