Dopasowanie siodła

Akurat w tym wypadku zmienial poduszki w wintecu z wypelnienia cair na welne. Siodlo po dopasowaniu wedlug mnie lezy bardzo dobrze ale niestety to tylko jeden przyklad jego pracy, ktory moge przytoczyc.
Tutaj to dopasowanie to koszt 1000zl.
Ja widziałam 2 siodła super spasowane przez tego Pana i jedno masakrycznie - nie dało się go użytkować.
czy są tu posiadacze siodeł Kieffer Norbert Koof? jestem w posiadaniu takiego siodła, zostało przymierzone do konia, ocenione przez masażystkę i osobę która siodła dopasowuje. leży bardzo ok, jedynie trzeba poszerzyć kanał w tylnej części siodła (zwęża się ku tyłowi).

i tu zaczynają się bardzo sprzeczne głosy. wysłałam zapytanie do kilku rymarzy o przeróbkę tegoż kanału i jedni piszą, że w tym siodle jest to kompletnie niemożliwe, inni podają jakieś bajońskie ceny, (które są prawie równe wartości siodła), bo chcą zmieniać panele na dzielone (??), a inni mówią, że nie ma problemu z taką przeróbką.

I teraz: czy faktycznie jest to niemożliwe, bo każda przeróbka spowoduje pękanie plastiku (tak mi napisał jeden z rymarzy, że: cyt. "wewnętrzna tylna część poduszki jest wykonana z plastiku. Raz podjąłem się poszerzenia kanału, jednakże plastik pękał w trakcie zszywania ze skórą."😉, czy jest to możliwe i siodło będzie spokojnie funkcjonowało? bo już nie wiem kogo słuchać. 🙁

stąd moje pytanie: czy ktoś robił tego typu przeróbkę w tym modelu siodła i może powiedzieć, czy jest to możliwe i jaką cenę zapłacił? nie mam ochoty bujać się teraz z wieloma wysyłkami siodła, by potem usłyszeć, że jednak to niemożliwe (albo możliwe, ale za niezłe tysiące. albo możliwe i po miesiącu potem mi siodło pęknie i będzie nie do użytku), a robota z koniem stoi, nie wspominając już o jego plecach. 🙁
Kahlan, jeśli nie jesteś zdecydowaną miłośniczką tego typu siodeł, to odpuść sobie i bez numerów z przeróbkami.
A jest to (siodło) taki cudak, że wierzyłabym rymarzowi).
halo, siedzi mi się w nim rewelacyjnie i bardzo je polubiłam przez te kilka dni. dodatkowym plusem tego siodła jest też fakt, że w każdej płaszczyźnie leży super, poza tym (albo aż) nieszczęsnym kanałem. nie wiem, czy uda mi się znaleźć drugie tak fajnie leżące... 🙁

Edit:  a od rymarzy mam skrajne opinie. 🙁 hb contact sie nie podejmie, łągiewka chce przerabiać całe panele za grube miliony, co jest bliskie wartości siodła, a Andersz powiedział, że się zrobi i cenę dał bardzo przyjemną. I teraz nie wiem, czy faktycznie jest to niemożliwe i po przeróbce mi się siodło krótko mówiąc rozkraczy, czy jednak jest sposób, a większość rymarzy po prostu jest ostrożna.
Kahlan, zapytaj, czy robił już takie.
kahlan, panu Anderszowi nie wierzyłabym, szczególnie jeśli chodzi o przeróbkę kanału i paneli. Siodło na miarę, które robił dla mnie miało fatalnie zrobione właśnie panele...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
06 sierpnia 2016 04:59
Kahlan, jeśli nie jesteś zdecydowaną miłośniczką tego typu siodeł, to odpuść sobie i bez numerów z przeróbkami.
A jest to (siodło) taki cudak, że wierzyłabym rymarzowi).


🚫 Z ciekawości, skąd taka ostrożna opinia odnośnie tego siodła?  :kwiatek: Ja również mam to siodło i jestem zachwycona, jest to jedno z niewielu siodeł terlicowych, w którym kształt paneli pasuje do grzbietu mojego kuca. Dla mnie siodło też jest mega wygodne i stabilne.  🚫

Na temat przeróbki się nie wypowiem niestety, ponieważ na szczęście mnie to ominęło.
Proszę o opinie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Czy siodło na poniższych zdjeciach jest dobre w stosunku do jeźdźca?
ancyk0991, wg mnie - tak.
halo,
Dziękuję :kwiatek:
Łamię się trochę czy tybinka nie jest zbyt krótka..
A wg mnie za małe. Mało tego siodła spod jeźdźca wystaje. Przesłanki wg mnie że "lekko za małe" to: udo leży prawie na czapraku, tylny łęk jedzie w dół, a gdyby chciało się skrócić strzemiona do wyższych skoków, to kolano wyjedzie przodem.
Też mam wrażenie, że krótka tybinka, ale jeśli jaźdźcowi i koniowi siodło pasuje...
Ale udo NIE leży na czapraku a strzemiona są wystarczająco krótkie.
Nie wiem co znaczy "tylny łęk jedzie w dół" i co to ma do dopasowania siodła Do Jeźdźca.
Jasne, że w większym siodle można łatwiej układać się tak i śmak, tylko po co?
Siodło na styk, a w którym  dobrze się jeździ potrafi wiele pomóc, w porównaniu z takim "z zapasem".
Natomiast odradzałabym to siodło, gdyby jeździec miał szanse na wzrost wagi w górę, w porównaniu ze zdjęciem. "Gupie" 2 kg więcej, np. przed miesiączką - i siodło będzie za małe.
halo, "tylny łęk jedzie w dół" ma oznaczać, że siedzisko jest na tyle małe, że ciężar ciała zbyt obciąża tylny łęk, z czym wiąże się wbijanie się paneli pod tylnym łękiem w plecy konia (jak spojrzymy na panele, to nie leżą one na plecach konia poziomo, tylko ich linia obniża się w kierunku tylnego łęku). Bardziej prostymi słowy - siodło jest na tyle "na styk", że zaczyna wywalać na tylny łęk 😉 Jak się jeździec o kilo powiększy, lub rozsiądzie wygodnie w wysiadywanym galopie, to może być już niefajnie dla pleców konia.
p.s.: Apropos miesiączki, to na zdjęciu jest babka, czy facet?  🤣
Livia   ...z innego świata
09 sierpnia 2016 08:11
ancyk, miałam bardzo podobną sytuację - mierzyłam siodło, które było mi na styk. Mnie się w nim świetnie jeździło, ale jednak końcowo zdecydowałam się na trochę większe.
Ja się waham między "na styk", a "pół rozmiaru są małe".
Jeśli skaczesz w takiej długości puślisk i absolutnie nie przewidujesz potrzeby skrócenia, oraz jeśli jest to Twój wzrost i waga ostateczna, no to może być.
Dziewczyny a mi to siodło wygląda na za szerokie z przodu - przód poszedł w dol - w takiej sytuacji jeździec nigdy dobrze w tym siodle nie usiądzie bez podkładki na danym koniu. Przynajmniej tak to wygląda na fotkach.
Bacik90, W jaki sposób jesteś w stanie ocenić czy to siodło jest za szerokie?

ancyk0991, Hmm... jeśli jeźdźcowi jest dobrze, to może i ok... chociaż jak dla mnie to tybinka jest za krótka.
Dziękuję wszystkim za odzew - chyba pierwszy raz w tym wątku ją otrzymałam 😉 :kwiatek:
W siodle stanowczo "chłop" siedzi  😂

W powyższym siodle czuję się BARDZO dobrze.
Obecnie mam siodło o 0,5" większe no i niestety - z racji krótkości nogi - nie jestem w stanie usiąść w nim poprawnie.
Na siodle ze zdjęć mam jeszcze trochę luzu wbrew pozorom ( jeśli o tyłek chodzi - i absolutnie nie czuję, żebym siedziała poza "właściwym" siedziskiem).
Udo na czapraku mam w każdym siodle - więc dla mnie niestety to wyznacznik żaden.

Co do ułożenia siodła:
- koń ze zdjęcia jest przebudowany zadem więc raczej mało prawdopodobne, żeby tylni łęk szedł w dół - nawet jeśli bym na nim siadła 😉 Ponadto przy takiej sytuacji nie sądzę, żeby koń chodził luźny, obszerny i pracujący plecami. Ślady potu też musiałyby wskazać na jakiś problem - a w tej kwestii jest ok.
- Jeśli chodzi o szerokość siodła - nie jest ono zbyt szerokie - i tego jestem pewna 😉 Co więcej - ułożenie, które opisuje Bacik przy opisanej budowie konia musiałoby potęgować uczucie wypychania jeźdźca w przód - a tego uczucia kompletnie w tym siodle nie mam - o dziwo - bo w innych siodłach jest ono odczuwalne.

Jedynie ta tybinka - nie śpię już 3cią noc  😵
Ale będę mieć w testach to samo siodło z dłuższą tybinką - mam nadzieję, że mi rozjaśni to w głowie - bo serce ciągnie do siodła ze zdjęć... 😍


EDIT.: co do poziomości paneli - myślę, że to nie są zdjęcia do oceny tego. Są to wycinki zdjęć, bez ogólnego obrazu konia, podłoża. Nie gwarantuję nawet, że zdjęcia zrobione idealnie w poziomie. Czasem po kilku specjalnie robionych zdjęciach ciężko ocenić dopasowanie siodła do konia, a co dopiero po 2 przypadkowych :kwiatek:
ancyk0991, a co to za siodło?
Sankaritarina szczególnie na pierwszym zdjęciu rzuca mi się w oczy że siodło nie leży w równowadze, przód wydaje mi się za głęboko wpadnięty. Znów na drugiej fotce jeździec siedzi pochylony do przodu co też by mogło świadczyć o " nie leżeniu " na koniu 🙂 ale to tylko dwa zdjęcia na których mi osobiście to tak wygląda  - to trzeba zobaczyć na żywo albo przynajmniej lepsze fotki dostać. To model X PARIS firmy prestige.
ancyk0991, sory, zmyliły mnie pewne "okrągłości" na drugim zdjęciu 🙂 Może być, że takie siodło z dłuższą tybinką to będzie strzał w 10, ale jeśli samopoczucie będzie gorsze - brałabym to. Ogólnie rzadko kto z nas jest przyzwyczajony do siodeł "na styk", jak i do garniturów na miarę 🙂
Nic Cię nie zmyliło - dałam cudzysłów  😁
No właśnie... Mało kto 😉 Ja też całe życie jeździłam w zbyt dużych siodłach, dlatego chyba teraz się boję tego "skrojenia na miarę"  😵
ancyk0991, bo tak odpowiedziałaś, że w sumie to nie wiadomo, co miałaś w końcu na myśli, odnośnie płci. Koniec końców na zdjęciu dziewczyna, czyli Ty? 🙂
Bo to takie kalambury  😁
Tak, nie da się ukryć, że to ja 😉

Jestem zaskoczona ilością odpowiedzi  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Bacik90, A widzisz, mnie to się zdaje, że za szerokie nie jest. Prestige "lubią" leżeć blisko kłębu. No, chyba, że masz większe doświadczenia z tym modelem.

ancyk0991, Wiesz co... jeśli Tobie NAPRAWDĘ jest wygodnie, to... chyba problemu nie widzę w siedzisku. Mam teraz siodło z troszeczkę za dużym siedziskiem i czasami latam w tę i wewtę. Po płaskim OK, ale jak się widzę na filmikach ze skoków, to ciężej mi znaleźć odpowiednie miejsce. Wolałabym być bardziej "opakowana". :/
Pomocy. Czy tybinka 40 cm w siodle ujeżdżeniowym dla takiej nogi będzie, ok? Mierzone od krocza, w pozycji siedzącej.
Zalezy jaki klocek i jak skatowana 🙂
Taki o 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się