Złe stajnie w Polsce.

...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Wielokrotna edycja postu
3xP, może jakieś uzasadnienie?
...
3xP: = Podpisz się Pełnymi Personaliami.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 maja 2014 16:15
3xP, uważaj z takimi wątkami, już mnie jedna taka ściga za to, że napisałam, iż nie polecam uczęszczania na jazdy u niej... Raz mnie nawet próbowała wywalić z nie swojej stajni. Wleziesz komuś w drogę i będzie Ci życie uprzykrzał na każdym kroku, są tacy ludzie, którym chorobliwie zależy na jak najlepszej opinii. I każda zła, mimo że może prawdziwa, jest dla nich tak ogromną zadrą, że zrobią wszystko, żebyś to odszczekała. I pamiętaj, na forum nie jesteś w 100% anonimowa.
Poza tym ktoś, kto w dniu rejestracji zakłada TAKI wątek śmierdzi mi niezdrową konkurencją i chęcią zrobienia (może słusznej, może nie) antyreklamy.
W sumie macie racje to jak usunąć ten wątek? Jestem tu nowa.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 maja 2014 16:19
Nie usuniesz go.
Swoje osiągnęłaś, antyreklama będzie tutaj wisieć...
Mhm no rozumiem.
3xP,po pierwsze na Kolibkach szefostwo się zmieniło  😉
Po drugie jeśli byłaś w Qń zimą to się nie dziw,że nie wymieniali tylko dosypywali słomę.. w 90% stajni tak się robi by utrzymać ciepło..
🤔 Jakieś nieświeże masz te informacje na temat tych stajni
3xP a w kolibkach nadal działa klub polo? Czy już się zmienili właściciele?
Facella zgadzam się z Tobą w stu procentach.Nie warto zakładać takie wątki ze względu na brak anonimowości.Nie raz miałam przypadek,że powiedziałam między bardzo wąską grupą znajomych koniarzy,że nie polecam pewnego przewoźnika.Do tej pory słyszę o sobie złe słowo tylko dlatego,że dzięki niemu mój koń nie wchodzi do przyczepy.
Jak dla mnie taki wątek byłby przydatny. Ale uważam, że lepiej by było pisać "nie polecam stajni tej i tej. uzasadnienie na priv", żeby nikt się nie czepiał  😉. No, ale wiadomo jacy są ludzie. Tu im coś nie pasuje, bo konkurencja, więc nawyzywają jak leci...
to jest ... chore. SĄ przecież złe stajnie. Gdzie mają źle jeźdzcy (w większości młodociani), gdzie mają źle konie...  ale nikt nie napisze tego oficjalnie z obawy, że stajnia się będzie mścić. a my jako społeczność koniarzy jeszcze zamiast chronić ofiary to bardziej je utwierdzamy w przekonaniu, żeby siedziały cicho i nie daj boże nie ostrzegały ani nie krytykowały... Zamiast jako społeczność stanąć murem za faktycznie skrzywdzonymi i wesprzeć, np jak w przypadku oszustw Atosa.
Dworcika   Fantasmagoria
18 maja 2014 18:24
Rozmawiamy o złych doświadczeniach z weterynarzami, to dlaczego nie o stajniach? Moim zdaniem temat jak najbardziej na miejscu, chociaż ładnie byłoby się podpisać pod taką opinią.
Tyle, że tak łatwo wpisać jakiekolwiek imię i nazwisko...
Po drugie jeśli byłaś w Qń zimą to się nie dziw,że nie wymieniali tylko dosypywali słomę.. w 90% stajni tak się robi by utrzymać ciepło..
Żadna szanująca się stajnia nie robi czegoś takiego! Błagam nie pisz takich głupot. Wiesz co to amoniak?
Powiedz jeszcze że 90%  stajni nie wypuszcza koni zimą, żeby grzały się od tego gnoja, a nie marzły na zewnątrz. 🤔
Ja też nie wiem co złego w takim wątku. Stajnia to jednak miejsce, które świadczy usługi klientom. Odpłatnie. I człowiek może być zadowolony lub nie. Skoro o hotelach można pisać opinie, o restauracjach, a nawet o lekarzach to dlaczego nie o stajniach? Oczywiście takie krytyczne opinie powinny być odpowiednio uargumentowane, nie na zasadzie 'nie podobało mi sie, bo nie'.
Donia Aleksandra,  mnie ubiegła, dokładnie żadne 90% stajni nie trzyma koni na gnoju
Koń nie potrzebuje ciepła, a potrzebuje powietrza - nie koniecznie opartego na amoniaku  🤔wirek:
3xP a w kolibkach nadal działa klub polo? Czy już się zmienili właściciele?


Z tego co mi wiadomo to teraz wladze sprawuja tam Urzad Miasta czy GOSiR. Na szczescie juz nie Animal "Pro" ;]
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 maja 2014 19:09
Skoro w regionalnych tematach są posty o tym którą stajnię polecić a której nie i dlaczego, to czemu nie zebrać tego do "kupy" w jednym wątku. Tam ludzie się nie boją pisać a tu nagle się mają bać? Przecież nikt nikogo nie przymusza do wyrażenia swojej opinii. Tylko jak dla mnie to powinno być wyjaśnione z jakiej pozycji jest opinia (pensjonariusz, klient, pracownik) i posiadać uzasadnienie. Gusta i wymagania są różne i zawsze będą różne opinie.
Czyli wątek uznajemy za otwarty? 😀
Jak już idziemy, to chodźmy.
Nie podoba mi się podejście do świata Trottera, szczególnie na obozach oraz QŃ-a. Nie wypowiem się czemu publicznie, bo nie chcę być zlinczowana.
Dodatkowo mogę dorzucić stajnię Wasia w Miłosnej(za starego zarządu, ale fakt faktem architektonicznie jest jak było) i Szwadron w Miłosnej.
To tyle ode mnie.
Jak dla mnie wątek przydatny. Nie można każdego głaskać po główce, albo mówimy o tym, co nas boli, albo nie mówmy o niczym. Ot, co.
Mi się wydaje, że jeśli już pisać to z uzasadnieniem, bo tak to każdy po kolei może sobie wpisać stajnie jaką chce, bo nie lubi kogoś, bo chce komuś coś uprzykrzyć, zrobić antyreklame, itp.. Z drugiej strony gdyby ktoś bardzo chciał to i nazmyślać może...
Wątek jak wątek. Ale skoro piszecie, to podawajcie też orientacyjną lokalizację stajni, czytelnicy są z całej PL i takie "Qń" mówi nic. Mogą być stajnie o takich samych nazwach gdzie indziej w PL. Chociaż województwo trzeba podać. I chyba Kolibki - to nie Sopot???
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 maja 2014 19:53
Kolibki to Gdynia Orłowo.
Stajnia Dąb, Mąkowarsko, kujawsko-pomorskie.

Konie nie mają tam źle tylko poziom nauczania pozostawia wiele do życzenia. Totalny brak odpowiedzialności ze strony instruktora i brak elementarnej wiedzy. Średnia amosfera.

Takie są moje osobiste odczucia  😉. Jestem ciekawa jak ten wątek się dalej potoczy.

Olga Lewalska

edit. zmieniłam na mniej szczegółowy
Wątek z pewnością kontrowersyjny
Myślę, czy nie byłoby fair gdyby właściciele stajni, trenerzy i instruktorzy wypowiadali się o upierdliwych , nieprzyjemnych , nienauczalnych, w końcu - niewypłacalnych klientach... Oczywiście z imienia i nazwiska... wszak podanie nazwy stajni, województwa i miejscowości to również wskazanie na konkretne osoby... Co Wy na to?
_Gaga, w sumie dobry pomysł. Zwłaszcza "o niewypłacalnych"  🙂
Wątek bardzo kontrowersyjny. Już są opinie że stajnia be i brak uzasadnienia. I nikt oczywiście nie poda imienia i nazwiska. Nie lubię takiego publicznego wylewania pomyj, szczególnie że druga strona zazwyczaj nawet o tym nie wie. Na forum bywają pokrzywdzone panienki krytykujące instruktorów a mają doświadczenie 2 karnetów....
Jak stajnia jest zła to sie idzie do innej, jak koniom dzieje sie krzywda to zgłasza się odpowiednim służbom.
Majowa a jak klient jest upierdliwy?  😁 😁

A tak całkiem serio w pełni się z Tobą zgadzam
Majowa, uwierz mi, doświadczenie mam jednak większe niż "dwóch karnetów". Nie trzeba być człowiekiem z 20-letnim doświadczeniem, żeby odróżnić zachowanie odpowiedzialne od nieodpowiedzialnego. Jeśli ci na tym zależy mogę się zaraz podpisać 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się