Tradycyjne konie cygańskie (Traditional Gypsy Cobs)

A.   master of sarcasm :]
12 czerwca 2014 11:05
Pędzidełko

żadna rasa nie jest "czysta". Ani w przypadku koni, ani w przypadku ludzi  😁 Z tym, że rasa Traditional Gypsy Cob została oficjalnie rozpoznana w Wielkiej Brytanii przez DEFRA, ma swoje księgi stadne, więc wszelkie pretensje proszę zgłaszać o nich, a nie do mnie  😁

Clydesdale i Shire to też nie są rasy czyste, więc oczywiście masz rację  😉

Skąd rudzi Cyganie, a skąd czarnoskórzy Polacy się wzięli, ot zagadka...

ja miałam przyjemność jeździć na Traditional Gypsy Cob 🙂 Jak znajdę to wstawię zdjęcie bez siodła, lepiej widać.
Bardzo fajny koń, wytrzymały. Co prawda ciężko było go uruchomić, ale gdy się już udało to śmigał wszystkie elementy jak łopatka, ustępowania, zwroty itp.
A jaki był wygooodny...  🙂
A.   master of sarcasm :]
12 czerwca 2014 12:15
dumkowa

bardzo fajnie umaszczony  😍
W zeszłym roku jeden z przedstawicieli rasy został młodzieżowym championem ujeżdżenia, po dyskwalifikacji innego konia: http://www.horseandhound.co.uk/people-places-pictures/gypsy-cob-dressage-tiger-tim-wows-national-dressage-championships/
A niezależnie od tego czy ci to pasuje czy nie w terminologii hodowli koni stosuje się określenie "czystej rasy" i jest to termin ściśle określający. 
Koni do ludzi bym nie porównywała z tej głównie przyczyny ,że ludzi się nie hoduje.

  Do DEFRA nie mam pretensji , bo oni znają doskonale tło historyczne i pochodzenie rasy.... Chodzi tylko o to ,że ty przedstawiłaś rasę pobieżnie a i wymalowałaś jakąś legendę o jej powstaniu takie dylu dylu malowane wrota.
A.   master of sarcasm :]
12 czerwca 2014 21:30
Tak, masz rację, bo do tej "legendy" (nawet nie przeze mnie wymalowanej, a szkoda  :hihi🙂 powinnam jeszcze dodać że rasa przetrwała w prawie niezmienionej formie co najmiej od I wojny światowej, bo kawaleria nie chciała srokatych koni  😉
Czyj ogier był dzisiaj na wystawie w Poświétnem?
A.   master of sarcasm :]
14 czerwca 2014 21:44
Jedyny ogier, a własciwie ogierek tej rasy jest na Pomorzu, masci jeleniowatej, nalezy do p.Kosmeckiej-Malinowskiej.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
14 czerwca 2014 21:59
A., masz może jakieś jego zdjęcia?
A.   master of sarcasm :]
14 czerwca 2014 22:02
Masz tu link do stronki facebookowej, album Hermits Mystic Dusk https://www.facebook.com/pages/Anapon-Welsh-Ponies-Cobs/320908918248?fref=ts

A niebawem będzie więcej chłopaków, z nami przyjeżdza trzech  😁
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
14 czerwca 2014 22:05
Dzięki :kwiatek:

Kiedy dokładnie przywozisz całą swoją menażerię?
A.   master of sarcasm :]
14 czerwca 2014 22:08
Pierwsze sześć klaczy jedzie pod koniec sierpnia/na początku września, a potem reszta pomału, szukamy chętnych do transportu dzielonego, no i jeszcze kozy, owce, alpaki, psy, koty i kupa gratów  😵
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
14 czerwca 2014 22:37
Podziwiam! I powodzenia życzę 🙂
A., wow, to będzie przygoda! 😀

[[a]]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151995776973249&set=pb.320908918248.-2207520000.1402785292.&type=3&src=https%3A%2F%2Ffbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net%2Fhphotos-ak-xap1%2Ft1.0-9%2F1461096_10151995776973249_40827688_n.jpg&size=522%2C819[[a]] To ten? Ale cudny cudak!
A.   master of sarcasm :]
15 czerwca 2014 15:14
Becia dziękować wielce  :kwiatek:

ksan juz mnie zęby bolą na myśl o tym, jakie badania musi przejść rogacizna przed wyjazdem  😉

Ten 🙂. cos mi się wydaje że musiał niezłą kasę kosztować 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 czerwca 2014 19:30
Small Bridge, w Poświętnem był tinker 😉. Zresztą koń jednej z forumowiczek.
A.   master of sarcasm :]
03 lipca 2014 14:15
W sobotę zaliczylismy pierwszy (i zapewne ostatni, bądź jeden z ostatnich) koński show, i nawet jakoś nam poszło 🙂.
Żeby nie zaśmiecać zdjęciami: LINK

A  można Cię już spotkać w Polsce z konikami?  🙂
A.   master of sarcasm :]
07 lipca 2014 20:29
meegi już niedługo, we wrześniu zaczynamy przeprowadzkę  😀
jestem pod wielkim wrazeniem gospodarstwa , zwierząt A i ja nie mogę się doczekać Jej przeprowadzki i...chciałabym to wszystko zobaczyć w realu
A.   master of sarcasm :]
07 lipca 2014 20:46
Faza doczekasz się, juz niedługo będziemy  :kwiatek:
A.   master of sarcasm :]
11 lipca 2014 10:59
Parę dni temu trzasnęlismy małą sesyjkę z Leo, tak na szybko 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ostrzeżenie do czasu zmniejszenia zdjęcia (dozwolone 800x800)
A ja się do was dołączę - pod moje skrzydła wpadła taka oto kobyłka:



Wiem, że gruba i zapuszczona, ale właścicielka zmaga się z dośc poważną chorobą i dopiero teraz udało jej się znaleźć kogoś, kto by się kobyłą tak na poważnie zajął. Znacie mnie, Paddy'ego udało mi się wyprowadzić na prostą, to z gypsiakiem mi się z całą pewnością uda 😉
A.   master of sarcasm :]
11 lipca 2014 19:31
Gruba? Raczej w dobrej kondycji, one tak powinny wyglądac własnie, jak pączek w maśle 😉 A że mało mięśni to już drugorzędna sprawa.
A., patrz, jak jej ten brzuchol wisi, mógłby się delikatnie wciągnąć 😉 Już nie mogę się doczekać, jak będę ją już porządnie jeździć
A.   master of sarcasm :]
11 lipca 2014 21:45
Dobrze wygląda, jak dorosły cob nie ma brzucha to jest zwyczajnie za chudy. To są konie w typie pogrubionym, nie zapominaj o tym 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
11 lipca 2014 22:35
Wiem, że offtop i z góry przepraszam 😀iabeł:

A. - czy w przyszłym tygodniu może będziesz jechała do PL/z PL? Tzn. poszukuję transportu dla jednej osoby i psa z PL do UK
A.   master of sarcasm :]
12 lipca 2014 08:48
Becia niestety nie, dopiero w drugiej połowie sierpnia jadę do PL.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
12 lipca 2014 10:18
Dzieki :kwiatek:
Uff, wykąpałam T.



Jak ja się namordowałam! A., jak ty sobie radzisz z kąpaniem, czym ty swoje myjesz? Ja już podjęłam decyzję, że jeżeli kiedykolwiek mnie podkusi na posiadanie coba, to pierwsza rzecz, jaką zrobię, będzie zgolenie tego wszystkiego  😀iabeł: Sorry, Vinnetou. Poza tym - na forum HH dziewczyny chwaliły się swoimi wygolonymi i przerwanymi cobami i muszę powiedzieć, że wcale źle to nie wyglądało 😉
majek   zwykle sobie żartuję
30 lipca 2014 12:15
u nas jest jeden cob golony na zero po całości, nawet grzywy nie ma, tylko ogon mu zostawiają, wygląda fantastycznie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się