IO Soczi 2014

My się od razu zastanawialiśmy, od którego kontynentu jest to kółko i mieliśmy niezły ubaw  😁
to mi się bardzo podoba 😀

A no i nie wiem, czy już wiecie, ale dostaliśmy obwód kaliningradzki 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2014 10:16
Obejrzałam Putin's Game i  jestem w szoku.  Nie zamierzam oglądać tej farsy.
Tak samo jak przy  Igrzyskach w Pekinie , po przeczytaniu kilku ksiażek i obejrzeniu kilku dokumentów - podziękowałąm.
Soczi - Sroczi.
Naszym zawodnikom życzę powodzenia.
A mieszkancom Soczi współczuję z całego serca.
A ją obejrzałam film "Miękka podróż" dokument o trudzie organizacji IO i jestem pełna podziwu.
Mam nadzieję, że będą bezpieczniejsze trasy i obiekty niż te w Kanadzie... Uwielbiam sporty zimowe, letnich prawie nie oglądam 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2014 13:20
A ją obejrzałam film "Miękka podróż" dokument o trudzie organizacji IO i jestem pełna podziwu.

To jako uzupełnienie twojego dokumentu  jeśli mogę to szczerze polecam Ci ten
->  :kwiatek:
Myślę że będziesz w jeszcze większym podziwie  😉 , bo... ,,Rosja to nie kraj to stan umysłu" 😎
Rosja nie równa się jej Prezydent. I dobrze, że ma IO. Ale inauguracja po namyśle nie podobała mi się. Były piękne fragmenty. Jednak wjazd lokomotywy.... Nawet jak dla mnie nie do przyjęcia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lutego 2014 16:10
jasne, bo z okazji IO zniszczono środowisko i wyzyskiwano ludzi. Fantastycznie, że Rosja dostała IO <3
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2014 16:29
Taniu obejrzałaś czy do odpowiedzi tylko zainspirował cię tytuł filmu?
Strzyga popieram twój ,,entuzjazm "  😉

Nie zamierzma nawet spoglądać w stronę Igrzysk.  Pierwszy raz nie obejrzę łyżwiarstwa figurowego.
Przykre jest to, że tak piękna inicjatywa odbywa się ogromnym kosztem tych maluczkich.
Mamy powtórke z Pekinu,
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lutego 2014 16:46
Taniu, żebyś Ty mogła sobie popatrzeć, setki, tysiące ludzi wyjechało do Rosji, pracując bez wynagrodzenia, mieszkając w koszmarnych warunkach, nie mając paszportu i nie mogąc wrócić do rodziny.
Naprawdę uważasz, że to dobrze, że Rosja dostała IO?
http://www.reuters.com/article/2014/02/05/us-olympics-migrants-idUSBREA140HW20140205
Tak uważam. Wolno mi? Czy muszę pod dyktando?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 lutego 2014 16:59
Ciesz się, że dostała, jasne =)
Myślę, że wysiedleni z Soczi ludzie mogą się też razem z Tobą pocieszyć. Ku chwale mateczki...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2014 17:03
Taniu Nie nie musisz, ale przykro, bo akurat po tobie spodziewałam się innej odpowiedzi.
Niestety teraz tak to wygląda, że kolejne takie kraje będą dostawały Igrzyska, podobnie zresztą jak z innymi wydarzeniami sportowymi. Przekręty, łapówki, niszczenie srodowiska, wyzysk ludzi.... zmierza to wszystko z złym kierunku. I jeszcze kwestia wykupu praw do transmisji, nie mogę uwierzyć że Eurosport nie transmituje Olimpiady, na tvp się nie da tego oglądać...
Bardzo mnie to wszystko boli, bo lubię sport, zawsze czekałam na Olimpiadę, a teraz nawet nie chce mi się oglądać tej farsy.
Obejrzę mimo wszystko konkurencje z udziałem Polaków, ale.. nie czuję atmosfery Igrzysk i w ogóle... 🙁
Podchodzę z dużym dystansem do tych IO. Oglądam, bo kibicuję polskim sportowcom i oglądam bo niektóre sporty zimowe bardzo lubię, ale...
ale przerażają mnie te igrzyska, przerażają mnie portrety Putina w hotelach, przeraża mnie kosz jakim odbyły się te IO.
I ciekawi mnie niesamowicie, czy jeżeli Rosjanom będzie źle szło, to czy zaprzestaną transmisji w Rosji?  😎 bo historia lubi się powtarzać.
Mnie dziś strasznie rozbawiło jak podobno w rosyjskiej telewizji nie ukazała się transmisja, gdy kółko się nie rozwinęło i jakiś szef z telewizji kazał puścić ten fragment już nagrany z przygotowań kiedy wszystkie śnieżynki sie rozwinęły.  😁
Mnie się podobało to nowe łyżwiarstwo. Ciekawe.
Taniu, jakie nowe łyżwiarstwo? Nie moge oglądać IO z taką częstotliwością jaką bym chciala, więc nie jestem w temacie 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 lutego 2014 11:39
A ja oglądałam jazdy na snowboardzie. Stwierdziłam, że kobiety lepiej jeździły od mężczyzn (chociaż niektóre ewolucje wykonane przez nich też mi się podobały). Dziś Czeszka zaliczyła porządną glebę- aż jej kask pękł.
A Justyna Kowalczyk ma wielowarstwowe złamanie [s]nogi[/s] stopy, oczywiście. Wiadomo, że nic nie można zakładać, ale ciężko jej będzie walczyć o medale. Ja rozumiem, że to igrzyska, że walka, że trzeba pokonywać słabości, że igrzyska tylko co 4 lata, ale nie lepiej byłoby wyleczyć poważną przecież kontuzję?
Oczywiście, życzę jej całego worka medali, ale jak czytam, jaki to jest heroizm i odwaga, to mi się śmiać chce.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lutego 2014 14:24
Nie nogi, nie nogi. Stopy. To różnica. Jej stopa, jej sprawa, jej decyzja. Współczuję, bo na RTG wygląda nieładnie:


Bachleda-Curuś, która była 7. w finale panczenistek na 3000m, zdyskwalifikowana  😤
No tak, racja, myślę jedno, piszę drugie.
Szkoda mi Bachledy-Curuś, ale jest w formie, to dobry znak na 1500 i drużynówkę.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
09 lutego 2014 15:13
A ja olimpiadę oglądam dla łyżwiarstwa figurowego, uwielbiam je po prostu - i bardzo kibicuję Evgeni Plushenko - kocham to, co wyprawia na lodzie. Tango de Roxanne - mistrzowskie. No i z łezką w oku wspominam różne pokazy mistrzów - i jego Sex Bomb, albo przeróbkę Britney Spears  😂 Myślę, że trzeba sporo dystansu do siebie na takie pokazy 😉

Na rozluźnienie "olimpijskiej" atmosfery:


Livia   ...z innego świata
09 lutego 2014 15:31
aniapa, ja go też uwielbiam! Kojarzysz może taki występ, gdzie przebierał się raz za faceta, raz za dziewczynę - miał taką górę kostiumu, którą odpowiednio ściągał i zakładał? 😜 Nie umiem tego teraz wyszperać, a chętnie bym jeszcze raz obejrzała 🙂 Sex bomb cudne 😁

Jednym okiem oglądałam ceremonię otwarcia. Były fajne momenty, ale igrzysk śledzić nie będę, nie jestem aż taką fanką sportów zimowych.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
09 lutego 2014 16:00
aniapa, ja go też uwielbiam! Kojarzysz może taki występ, gdzie przebierał się raz za faceta, raz za dziewczynę - miał taką górę kostiumu, którą odpowiednio ściągał i zakładał? 😜 Nie umiem tego teraz wyszperać, a chętnie bym jeszcze raz obejrzała 🙂


Mówisz, masz -
Widze, ze ma dużo fanek 😀 tez go lubię 🙂
hm, mnie to najbardziej rozwaliły stroje reprezentacji Niemiec na IO. Mistrzostwo!  😁
Sam osobiście kibicuję Kowalczyk, trzymam mocno kciuki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lutego 2014 16:27
A mnie się on akurat wybitnie nie podoba  🤣
Dziś od rana: zjazd.  😜 , ale to dziwna, trudna dyscyplina. Czysta fizyka+ matematyka. Setne części sekundy dzielące zawodników. A te góry wokół. Piękne.
Potem tylko w radio sluchałam, a po południu biathlon i soliści w łyżwiarstwie figurowym.
No a teraz będą skoki. Oby się nam powiodło.
Rekord skoczni dla Kamila!  💃
Fenomenalna forma! 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się