IO Soczi 2014

Tajner się tłumaczył, że mówił o 12 SZANSACH medalowych, a szansa to przecież jeszcze nie medal  😉

Bródka super, ależ były emocje! Kamil jak zwykle w imponującym stylu 😀 Szkoda mi Żyły, jakoś ostatnio nie jest sobą...i Kota też mi szkoda, chciał być w pierwszej dziesiątce w obu konkursach.

Jeśli chodzi o drużynówkę skoczków, to po dzisiejszym konkursie wydaje mi się, że Japończycy mają spore szanse na złoto. Wszyscy czterej skaczą dobrze i przede wszystkim równo. Dzisiaj tylko oni i Czesi mieli czwórkę zawodników w finałowej rundzie...Patrzyłam na sumę punktów całych drużyn już w czasie treningów i quali, wtedy najlepiej skakali Niemcy, oni też mogą walczyć. Poza tym są jeszcze Polacy, Słoweńcy (chociaż oni jako drużyna ostatnio wypadają dosyć słabo) , Norwegowie no i oczywiście Austriacy (ale oni też na tych igrzyskach nie pokazują pełni swoich możliwości). Czyli tak naprawdę liczy się 5-7 drużyn, a miejsc na podium są tylko trzy.

Szczerze mówiąc, to przed igrzyskami mogłabym postawić wszystko na to, że Polacy będą walczyć o podium, a teraz... nie wiem. Pewnie tak jak w dzisiejszym konkursie znowu wszystko będzie zależeć od wiatru  😫 Na szczęście Kamil radzi sobie zawsze świetnie, Maciek pokazał, że potrafi skakać całkiem nieźle przy benzadziejnych warunkach, Janek też powinien zaprezentować się przyzwoicie...no i Kubacki, albo Żyła...mam takie jakieś przeczucie, że jednak Kruczek postawi na Kubackiego, a on zawsze w drużynówce potrafi stanąć na wysokości zadania. Pożyjemy, zobaczymy, na pewno chłopaki dadzą z siebie wszystko 🙂
Tajner się tłumaczył, że mówił o 12 SZANSACH medalowych, a szansa to przecież jeszcze nie medal  😉

wiem, właśnie o ten cytat mi chodziło. dla mnie od początku było to trochę nierealne, ale tak czy siak póki co sytuacja medalowa Polaków mnie trochę zaskakuje - in plus. 🙂
w ogóle to fajnie, że drużynowo też jest szansa na medal - te parę lat temu ciężko się było zakwalifikować do drugiej serii, a teraz proszę, ilu nam się "zrobiło" dobrych skoczków. jak porównać to do początków Małyszomanii, gdzie był Małysz i długo-długo nikt, z reguły gdzieś na 40 miejscu kolejny Polak... no, fajnie po prostu, że zaczęliśmy gonić kadry narodowe (jest od tego liczba mnoga?...) innych państw. no i wychodzi, że ktoś, kto wymyślił i poprowadził program "szukamy następców Małysza" miał łeb na karku, bo są efekty. a sukcesy Stocha i pozostałych zawodników pewnie pociągną za sobą kolejnych. fajnie, bo jest co oglądać. 😉
Dejotka, jasne, myśląc o poprzednim biegu pisałam o następnym, i tak wyszło z tym stylem 😉
A co do drużynowych, to przynajmniej do tej pory najtrudniejszymi rywalami wydawali się Japończycy i Słoweńcy właśnie. Na tych igrzyskach Austriacy jeśli chodzi o skoki póki co w ogóle się nie liczyli, a ze Słoweńców tylko Prevc trzymał swój poziom. Japończycy natomiast dalej zaskakują i może być ciężko, jeśli Żyła dalej będzie skakał jak skacze. A może warto byłoby znów puścić za niego Kubackiego...
Wrrr..............
Kiedy sobie pomyślę o tym ile pieniędzy wydano na piłkarzy i widzę jak desperacko trenował/gromadził fundusze pan Bródka, to....
Wstyd.
I nie chcę olimpiady zimowej w Krakowie ani w ogóle w Polsce. Niech zbudują tor, kupią boba, odrestaurują hokejową ligę.
A nie znów wywalają miliony na promocję przy kandydowaniu do organizacji IO, bo i tak, na 100% NIKT nam jej nie da w najbliższym stuleciu. A za pieniądze "na krawaty" moża na pewno lodowiska zbudować.
To samo sobie dzisiaj pomyślałam. Tyle kasy na pożal się boże sport narodowy! Z sukcesami sprzed 40 lat!
link
O rety!
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 lutego 2014 12:37
Mam w klasie panczenistkę, jeździ z sukcesami, MP, ME, MŚ, PŚ (w MŚ lub PŚ była wice). 3 miesiące w roku prowizoryczny, mały, wąski tor - o tyle dobrze, że wpuszczają na niego tylko w panczenach, to lód nie jest zajechany przez stada ludzi w figurówkach, co krok ryjącymi ząbkami taflę. Reszta czasu - rolki albo właśnie deska. Masakra.
A wyobraźcie sobie jakie byłyby wyniki, gdyby panczeniści mogli normalnie przez cały rok trenować na porządnym torze. Całe podium byłoby biało-czerwone, no nie ma siły.
4 miejsce, najgorsze miejsce. Tak pod samym podium. Co nie zmienia faktu, że i tak mamy najlepszą drużynę jaką kiedykolwiek mieliśmy. Brawo chłopaki, za całe igrzyska  😅
To 4. miejsce to jest jakaś ich zmora. Szkoda, wielka szkoda. Za 4 lata na pewno będzie lepiej...
A dzisiaj Kowalczyk z Jaśkowiec fajnie pobiegły w sztafecie sprintu klasykiem i jest 5. miejsce  😀
Szkoda, że całość jest klasykiem, jakby Jaśkiowiec mogła biec stylem dowolnym to walczyłyby o medal  😁
Otwarcie Paraolimpiady. Cudownie.Piękne.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2014 19:02
Też oglądałam. Szkoda, że w telewizji nie będą nadawali na żywo rywalizacji zawodników...
Na TVsport będą, przynajmniej te gdzie Polacy startują.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2014 19:26
Takiego kanału nie mam  🙁 A w internecie trzeba wtyczki instalować.
http://sport.tvp.pl/

Nic nie musiałam instalować a dziś ogladałam otwarcie IO i HMŚ z Sopotu 🙂. Można też oglądać nagrania archiwalne.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2014 20:32
mac- Dzięki  :kwiatek: Będę antenę podłączać do modemu, żeby szybciej mi się ładowało i będę oglądać  🙂
Nie ma za co! Ja się zasadzam, żeby wreszcie pokazy mistrzów z olimpiady obejrzeć w całości, bo w TV tylko część była.

EDIT
wrzucam linka do otwarcia HMŚ w Sopocie, może ktoś zechce obejrzeć, moim zdaniem bardzo udana i zgrabna częśc artystyczna  🙂
http://sport.tvp.pl/14294583/ceremonia-otwarcia-hms-w-sopocie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się