Podziękowania

Witam pięknie was wszystkich . Pamiętam swoje przygotowania jak byłem kiedyś czynnym zawodnikiem skoków , wkkw zawsze dzień przed wyjazdem się pakowałem do paki ze sprzętem np; trazel , siodło frak , oficerki , rękawiczki , koszula biała , krawat itp. Zawsze na 100 procent musiał być przygotowany do zawodów np; siodło , tranzelka ; pośliska , popręgi , tranzel itp musiały być zakonserowowane , wyczyszone na tip top . Oczywiście wszytkie swoje dokumenty np; karty zawodnika , wszystkie swoje badania przez lekarza sportowego że mogłem w danym roku brać udział w zawodach . Powiem wam nie skromnie i dalej pozostał mi ten nawyk obowiązkowości którą posiadam wszystko u mnie musi być na 100 procent . Nigdy mi się nie zdażyło że sprzęt miał jakoś awarje na zawodach . Mój śp trener major Leon Burniewicz zawsze przed wyjazdem jak mieliśmy jechać na zawody pytał nas czy wrzeliśmy to ? tamto ?. Życzę każdemu z was aby wasza przenikliwość co do swojego sprzętu dawała wam ogromną radość z waszych przejażdżek w teranie , na zawodach oraz życzę wam ; rodzinnego , miłego dzioneczka .................................. 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘
Dobry wieczór wszystkim . Czasem tak jest że ktoś nie udziela nam dobrych rad co do jazdy na rumakach tylko chce nam wpoić że ich domniemanie swoich płytkich teorii że to nam pomoże . Zawsze się we mnie wzburzał ogromny bunt na pokładzie że takie płytkie teorie chcących błysnąć swoją miałką wiedzą zawsze toczyłem boje z będnymi szkodliwymi bzdetami szkodzącym jeżdżcom i rumakom . Błagam niech nikt nie myśli że pisząc swoje przemyślenia na temat teorii postępowań urujonych teorii nie których mało ambicjonalnych ludzi byłem jakimś mistrzem od typowy mały średniaczek co nie jednego pieca jadł jako czyny zawodnik jazd na rumakach . Życzę wszytkim moim przyjacielom , znajomym abyście spotkali na swojej drodze jazd na swoich kochanych rumaków dobrych ; trenerów , instruktorów i ludzi którzy chcą wam pomóc w do szlifowaniu swojego kunsztu jazdy na rumakach . Życzę wszystkim ; miłego , rodzinnego wieczorka .. 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘
Już w ponidziałek kuzynka z mężem przesłyłają mi bilet do Norwegi do Bergen jadę z portu lotniczego w Gdańsku . Powiem wam moi przyjaciele , znajomi że ogromnie się cieszę że jadę odpocnę od ciągłej monotości dnia codziennego . Biorę z sobą tablet więc będę robił fotki ze swojego pobytu jadę 11 lipca a powrót 28 lipca . Pamiętajcie moi przyjaciele że nigdy o was nie zaponę zawsze was wszędzie was reklamuję że mi pomagacie i czytacie moje posty . Życzę wam ; rodzinnego , miłego popołudnia jak i wieczorka . 😅 💘 💘 💘 💘 💘
Strasznie się cieszę, że czeka Cię tak fantastyczna wycieczka. I trochę po cichu zazdroszczę... Piękny kraj, miałam okazję zobaczyć tylko ociupinkę i mam nadzieję kiedyś wrócić na dłuższe zwiedzanie. Miłej wyprawy i koniecznie pokazuj jak najwięcej zdjęć.
Dziękuję pięknie Szalona Bii . Już wstępnie rozmawiałem z Agnieszką R właścielką mojego byłego championa gonitw płotowych Viritima że mogę u nich być z wizytą od 26 Czerwca . Tak na 7 dni . Bardzo się z tej wizyty ogromnie cieszę znowu zobaczę mojego byłego championa gonitw płotowych Virka i zobaczę się z całą wspaniałą rodzinką Rybaryczk włąsieli tego rumaka . Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś . Dobro powraca uwierzcie wciąż będę w rozjazdach . Życzę wam dobrej nocki . 😉 😉 😉 :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘 💘
Witam wszystkich . Tak sobie czytam na portalu społecznościowy Facebooku ogłoszenia w poszukiwaniu luzaka dla siebie na zawody . Wiem że jestem gościem starej daty ale kidyś nie było takiego czegoś . Samemu trzeba było przygotować konia do zawodów . Uważam że była to dobra metoda kształcąca jeżdżca w sensie zaradności , operatywności , poczucie jedności ze swoim rumakiem , doglądniecie konia potrzeb itp . Zawsze jak były 2-3 dniowe zawody wstawaliśmy raniutko aby swoje rumaki na karmić , na pić , wyczyścić , poranny rozruch itp .Wiem że część z was ma prawo się ze mną nie zgodzić no ale tak już jestem ukształtowany przez śp mojego wspaniałego trenera majora Leona Burniewicza który nam zawsze wpajał o ogromnym szacunku do koni i do siebie . Pokora nie jest synonimem ubustwa a synonimem wartości człowieka . Życzę wam aby to popołudnie jak i wieczorek był dla was patetą cudownych barw ............ 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Wiesz, to też zależy na ilu koniach startuje zawodnik. Jak zdarzyło mi się mieć trzy konie do próby dzielności to nie dała bym rady bez luzaka. Przy dwóch bywa trudno. Zsiadałam z jednego, luzak dawał mi wstępnie rozprężonego drugiego a sam stępował pierwszego. A w czasie gdy siodłał oba ja szłam obejść trasę.
W sumie jeśli się nie odpuści wszystkiego to dlaczego sobie sprawy nie ułatwić jak można?
Miłego wieczoru 😉
Dziękuję pięknie za komentarz Szlona bibi . Masz rację w swoim toku myślenia . Wiadomo rzeczą jest jak się ma kilka koni do dyspozycji musi być luzak . Wiesz dawnooooo temu w moim klubie w Ciechocinku nie mógł mój śp trener major Leon Burniewicz pozwolić sobie na dużą ilość koni na zawodach ponieważ był to mały klubik przy RSSW i na łasce prezesa spółdzielni wciąż walczył mój śp trener major L.B o przetrwanie z tąnd mój tok myślenia . Życzę wam wszystkim ; miłego , udanego dzioneczka .....
Dobry wieczór wam wszystkim . Już ustalone jadę 27 czerwca do mojego byłego championa gonitw płotowych Viritima . Tak 26 czerwca dostaję z MOPS opiekuńcze 153 zł będę mógł kupić bilet do Ostrołęki i po mnie wyjdzie Agnieszka , Michał Rybarczyk właściele Virka . Będę tam parę dni tak 3-4 dni jak się uda . Życzę wszytkim ; miłego , rodzinnego wieczorka ........
Witam pięknie wszystkich . Są wzloty i upadki jak to w życiu bywa . Bardzo nie bezpieczny moment jest że mamy kryzys z jazdy na swoich kochanym rumaku . Pamiętajcie jak w danym dniu macie pewien kryzys nie wsiadjacie na konia lecz polożujcie , wypuście go na padok będzie to dla was bardzo korzystne i dla rumaka . Jak byście zrobili to wbrew pewnym zasadom do robicie krzywdę rumakowi i sobie . Życzę wam z całego mojego małego serca aby te dolegliwości was nie dopadły a jak już postępujecie według pewnych zasad z korzyscią dla was i konia . 🏇 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘
Nie wiem co się dzieję miałem prawie 200 tyś wejść i co czytają moje post a teraz mi ta się liczba zmieszyła do 1991 tyś . No cóż przepraszam że taki wątek zamieszczam no ale nie ważne ile czytało ale ważne że jestem w śród was na wspaniałym portalu re-volty .pl . Nie jestem w temacie może serwer zawinił na re-volcie itp
Witam was wszytkich w czoraj kuzynka i jej mąż przesłali mi bilet lotniczy do Norwegii na 11 listopada . W czoraj też kupiłem sobie bilet do Ostrołęki bo jadę do Szarład za Ostrołękom gdzie przebywa mój były champion gonitw płotowych Viritim . Bielety strasznie podrożały PKS . Z MOPS z Ciechocinka zasiłek pielęgnacyjny w kwocie 153 zł dostaję każdego miesiąca 26 . Wiem że nie którzy sa zmęczni ciągłymi moimi narzekaniami ale swojej rodzinie na Re-Volecie chyba mogę się zwierzyć . Wiem każdemu z was jest ogromnie cięszko szczególnie ostatni czas jak doszli do żołobu ludki z pis. Życzę każdmu z osobna aby ten dzioneczek był dla was pełen pięknych barw . 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich . Pamiętam jak to by było nie dawno , jak jechaliśmy na zawody w skokach do Golubia -Dobrzynia z naszym śp kochanym trenerem majorem Leonem Burniewiczem i zawsze śp trener miał wspaniałą stretegie na zawodu w skokach , wkkw . A zawody się odbywały w Golubiu-Dobrzyniu na dziedzińcu zamku i był parkur bardzo , bardzo ciasny trzeba było mieć bardzo skrętnego , reagującego na pomoce rumaka . Więc też było i w tym przypadku . Startowałem tam na Edypie który miał duży potęcjał skokwy . Najbardziej tam pasowała kobyłko o imieniu Kobza w kłębie tak miała 157cm pół krewka ze sk Liski była bardzo skrętna ale i bardzo z temarametem . Była bezpośrednia relacja w tvp bo też w tym dniu odbywał się turniej ryceski oj było dużo ludzi . Zyczę redakcji i wam wszytkim aby ten dzioneczek był dla was pełne waszych sukcesów zawodowych i prywatnych .............. :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘 💘
Witam was wszystkich . Zastanawiam sie czasem czy czasem nie macie dość moich narzekań , problemów wiem że każdy je ma . Mój BOŻE nie mam do ni kogo się pożalić , prosić . Kuzynka z mężem parę dni temu przesłali mi bilet na samolot do Norwegi na 11 lipca . Są teraz z mężem na wczasach za granicą i nie śmie im zawracać głowy i tak mi pomogli abym przyjechał na parę dni do nich . W czoraj musiałem porzyczyć na bilet do Torunia , bo jadę do NFZ załatwić taką kartę UE że jestem ubezpieczony . 27 czerwca jadę na 3-4 dni mam już kupiony bilet do mego byłego championa gonitw płotowych Viritima . Muszę to załatwić  w Toruniu bo pózniej nie będę miał czasu . 26 każdego miesiąca mam z MOPS w Ciechocinku zasiłek opiekuńczy 153 zł do tego czasu muszę się męczyć . Mam rośbę czy ktoś z was może mnie portować 20zł -30 zł do tego czasu ?. Wiem jestem smutną postacią wciąż muszę ludzi o coś prosić , nie wiecie jak mi jest ogromnie wsytyd że że muszę was prosić . Pisząc ten przykry post dla mnie aż serce krwawi że muszę was wciąż obarczać swoimi problemami a przecież wy tez jej macie .  💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Cholerka, nie ogarniam... Już dawno miałam coś napisać...

Serio kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt wejść mniej ma aż takie znaczenie? Przeczytałam kilka postów, myślę że raczej mniej niż więcej, jesteś osobą z bardzo dużym doświadczeniem, ale dla mnie większość tych postów to masło maślane. Dożo mógłbyś przekazać, ale posty są tak chaotyczne że ciężko ogarnąć a stylistyka czy ortografia/literówki nie ułatwiają czytania. I nie, niech nikt mnie źle nie zrozumie, każdy może mieć problem z pisaniem, ale żyjemy w takich czasach że pisząc z telefonu/ tabletu czy komputera jest opcja autokorekty, sprawdzenia pisowni.

Druga sprawa na którą przy okazji zwrócę uwagę... Teraz napiszę to jak może widzieć to zwykły "Kowalski". Jest wątek "Podziękowania" który z podziękowaniami nie ma żadnego związku, gdzie ktoś pisze tylko swoje jakieś historie. A gdzie równość. Ktoś założy niewłaściwy wątek jest upominany a czasem pożerany żywcem.

I ostatnia sprawa która skłoniła mnie do napisania... Piszesz o ogromnych problemach finansowych. O zasiłku z MOPS. Nie wiem jak z rentą, nie wnikam, nie zaglądam nikomu do portfela, myślę tylko że masz przyznaną. Kurcze nie wiem, może mam spaczone myślenie, ale mając takie problemy finansowe nie wydała bym ostatnich groszy na bilet żeby pojechać do konia. Jak to wygląda? W jednym poście piszesz że dostaniesz 153zł i kupujesz bilet a w kolejnym prosisz o pomoc i wysłanie pieniędzy. Serio wyjazd do konia stawiasz nad wyjazdem do NFZ na który już musiałeś pożyczyć? Dla mnie to mocny nietakt. Myślę że trochę Re-Volta przyzwyczaiła Cię do tego, do myślenia "nie mam to napiszę post", bo ludzie słali pieniądze.
W każdym poście próbujesz pokazać jak to jest źle, jak Tobie źle. Myślę że wiele osób jest tym po prostu zmęczona (stąd też mniej wejść). Masz już ten wątek to opuść może nawet jakąś historię końską, przestań pisać jak to źle, czemu nie napiszesz że byłą piękna pogoda i byłeś w parku, że słońce świeciło. Czemu 90% postów jest o tym co złe, ciągłe podkreślanie że nie masz rodziny, że jesteś po makabrycznym wypadku. Dziesiątki ludzi tutaj nie ma rodziny. Miałeś straszny wypadek - wiem, ogromna zasługa lekarzy i Twojego samozaparcia że ciężką rehabilitacją w tym momencie chodzisz, możesz cieszyć się z życia, ale chyba trochę zatraciłeś się w myśleniu "jest mi źle, jestem biedny, nie mam nikogo, tylko re-Volta mi może pomóc". Cholera wyjdź do ludzi, porozmawiaj z kimś, zacznij coś robić a nie użalaj się tylko.
A ja uważam, że pisanie o rencie jest śmieszne - wiesz chyba jakie grosze można dostać, nawet jak się pracowało i przez lata odkładało składki. A jak człowiek jest sam i nie ma naprawdę nikogo to podziwiam, że nie umarł z głodu i wiąże koniec z końcem. I nie widzę nic niestosownego w uczciwej prośbie o kilka groszy - przecież nie ściemnia i nie kombinuje tylko uczciwie mówi jak jest. A pożyczanie to też nie grzech - ile znasz osób żyjących bez kredytu? Naprawdę osoba chora i nie do końca sprawna powinna zamknąć się w domu i czekać na śmierć, nie ma prawa do życia, drobnych przyjemności, odwiedzenia kogoś? Jak czytasz to wiesz, że mnóstwo osób go zaprasza, funduje mu przejazdy czy pobyt. Tak po prostu po ludzku, z czystej życzliwości.
A jeśli chodzi o pisanie w jednym wątku to chyba kwestia ogarnięcia internetu. Nie każdy potrafi w pełni i dlatego na re-volcie zrobiono wyjątek dla zasłużonej w jakiś sposób jeździecko osoby.
Przecież nikt Ci każe tu wchodzić i czytać.
Dziękuję pięknie za pomoc jutro pojadę sobie kupić cosik w biedronce . Przyjechałem z Torunia i załatwiłem NFZ że jestem ubezpieczony . Zdaję sobie sprawę że nie którzy psioczą na nie że piszę o pomoc nie ważne kim byłeś ale jaki jesteś . Człowiek uczy się każdego dnia a głupi wie wszytko . Niech sobie co niektórzy nie myślą że nie jest mi bardzo przykro jak ktoś podważa moje pukanie do serc innych o pomoc . Wiecie jaka jest obecnie sytuacja jak przy korycie są pisuary za ich kadęcji dostałem renowacje renty po wypdakowej 3 zł , za kolalicji PO i PSL dostałem rewolrycaji renty 39 zł . Reasumując jest mi ogromnie przykro jak ktoś rozważa moje prośby nikogo kto nie chce mi pomóc ni namawiem żyjcie w swoim kokonie . Kto nie raz był głody nie ma prawa mnie osądzadż . Jeszcze razy dziękuję tym co mi pomogli . :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Nigdy nie zapomne jakią wiedzę mi przekazał śp trener major Leon Burniewicz np; jaki na jast taki skok , koń musi zawsze być zamkniety krzyżem , łydką , prawidłowa ustawiana głowa konia w pionie , nie raz jak patrzę rumaki są często żle ustawione przeganaszowane itp . że zawsze poczytając od stępa mocno pracujemy nad swoim kochanym rumaku . Powiem wam przepraszam że jestem monotematyczny ale w stepie w ułamku sekundy może rozpoznać wartość jeżdżca . Wiem że w śród was są wspaniali jeżdżcy i wiecie o tym doskonale . Jest lato życzę wam wszystkim oby było ono dla was ; piękne , pełen uśmiechu , miłości rodzinnej , i wciąż pięknych sukcesów z jazdy na waszych kochanych rumakch  🏇 🏇 :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘 💘
Witam pięknie was wszytkich i życzę wam ; miłego , rodzinnego , udanego wypoczynku na urlopach , wakacjach , kilku dniom wypoczynku abyście nabrali moc pozytywnej energii , uśmiechu , poleprzenia waszego zdróweńka i co tylko sobie zamarzycie w ten piękny letni czas by wam się spełniło . 😅 😅 😅 :kwiatek: :kwiatek: 💘
Witam pięknie wszytkich . Jutro już witam się z moim byłym championem gonitw płotowych Vireitimem i z państwem Rybarczyk . Już Virkowi kupiłem marchwi . Życzę waszytkim dużo słoneczka ,uśmiechu zdróweńka na urlopach , wakacjach itp . Biorę z sobą tablet i będzie realcja foto na facebooku .
Witam pieknie wszystkich ze stajni koni sportowych Viritim. Tak zostalo mi przerwania 3 konie juz przerwalem  koni .Zaraz ide pomoc zakarmic rumaki .A pozniej bede prowadzil jady dla ludzi a dojda mi jeszcze dwa trenigi dla jescow tam jezdzacych .Ogromnie sie ciesza ze tu moge byc i sie realizowac przekazujac swoja wiedze .Zycze wszystkim aktywnego miego spedzenie letniego dzioneczka do uslyszenia
Witam pieknie wszystkich pogoda nie zbyt ciekawa .Tak wszydtko dobre ale we wtorek 4 lipca czas wracac.Reasumujac az zal wyjezdzsc od wspanialych wlascieli i ich dzieci.Dziekuje pieknie panstwu Rybarczyk wlascielom mojego dawnego championa gonitw plotowych za cudowna goscine ze moglem sie tam realizowac przekazujac swoja wiedze .Zycze wszytkim aby na swoje drodze wciaz takich wspanialych przyjsciol co ich wciaz przy mnie sa dziekuje pieknie ze jestescie zemna...
Dziękuję pięknie wałaścielom mojego byłego championa gonitw płotowych Viritima Agnieszce , Michałowi Rybarczyk za zaproszenie mojej skromnej osoby aby zobaczyć Virka i prowadzić lekcje jazdy , robić trenigi . Dziękuję pięknie za prezent jak od dzieci państwa Rybarczyk dostałem od Oli , Gabrysi co wciąż robią duży progres z jazdy na rumakach . Dużo się też od was nauczyłem , zrealizowałem się wenęcznie przekazując swoją wiedzę innym . Vititim wygląda wspaniale choć już ma 21 lat ale jest w bardzo dobrej kondycji dzięki właścilom nie jeden właściel powienni się uczyć jak kochać , utrzymywać , doglądać swojego kochanego rumaka . 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘
Byłem w czoraj w sieci play gdzie mam internet i pani powiedziała mi że nie będę miał zasięgu na tablecie niestety go nie weznę będę robił fotki telefonem . Życzę wszytkim miłego popołudnia jak i wieczorka . 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich dzwoniła kuzunka z mężem gdzie we wtorek jadę na ich zaproszenie , przesłali mi bilet pocztą że mogę wziąść tablet pomimo że z sieci play nie będzie tam zasięgu ale powiedzi mi że moge się podłączyć z ich iternetu i mogę wstawiać fotki z tego pobytu u nich . Jutro się spakuję i zobaczę w sklepie ile wszystko będzie ważyć bo mam limit na bagasz podręczy do 10 kg . Kochani moi przyjaciele , znajomi na pewno do was będę pisał z Norewgii dużo o waszmym portalu mówiłem kuzynce i jej mężowi którty jest Norwegiem ale dużo rozumie po Polsku tylko trzeba mu wolno mówić . Życzę wam aby ten piękny letni wieczorek był dla was pełen uśmiechu , moc pozytywnej energii do usłyszenia z Norwegii ............................... 😅 😅 😅 😅 😅 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Witam piekne z Norwegi z Bergen pojechalem na zaproszenie kuzynki i jej meza przeslali mi bilt na samolot .Jechalem z Gdanska bezposrednio do Bergen w Norevil
Lottwal godzine i 35mnut .Switne powietze fiordy wyspeki poprostu jest pieknie .Moim przyjaciele znajomi zycze wam pieknego rodzknnego dzioneczka .jestem do 25lipca ale teskno mi za moja kochana oczyzna przyjacielami
Dobry wieczor dzis bylem w Bergen w Norwegi na torze i w stajniach gdzie sa wyscigi klusakow tam takie wyscigi sa popularne .Ale nie unas gdzie wlodarze toru Sluzewiec wciaz wciska gracza te wyscigi.Tez dzis z kuzynka i jej mezem zwiedzalem druga  w Norwegi Bergen gdzie jest tam ogromnie wszystko drogie np swetr 6oo 700 euro peczek marchwi 60 euro .Cale szczescie ze mam juz bilet na 25 lipca kupiony przez kuzynke.W Norwegi do godz 24 jest jeszcze widno.Zycze wam milego  wieczorka.....
Witam pieknie z Norwegi z Bergen.Kuzynka z mezem wzieli 2 dni uropu abym zwiedzil cala Norewegie.Powiem wam ogromne  wrazenie fiordy jeziora ekologia zorganizowana urbanistyka i itp.Powiem wam zycie tam jest bardzo bardzo drogie np chleb 30 euro marchwi malutki peczek 25 euro itp.Powiem tak od serca moi przyjaciele znajomi ze bardzo tesknie za moja kochana ojczyzna .Maja tez tam tvp polsat i wiedza co sie dzieje w Polsce .Tak juz na 25 lipca mam juz bilet na godz 21.35 lot twa poltora godziny i mam autobus z lotniska w Gdansku do Torunia 23.30.Kochani moi przyjaciele redakcja znajmi zycze wam małego rodzinnego wypoczynku pogody ducha i przekazuje wam moc pozytywnej energii do uslyszenia juz z kraju .........
Witam pieknie was wszystkich w koncu swieci slonko i jest cieplo .Ludzie tu w Norwrgi sa smutni i brak u nich spontanicznosci a przyna jest jedna tak ich klimat ukszalowal ze sa zamnieci w swoim malutkim swiecie moge sie mylic w swojej analizy dotyczacych ludzi ale tak to widze moj szwagier Emil ogromnie lubi dysko polo a maja Ula i Emil Polsst .Powiem wam ogromnie tesknie za moja oczyzna zycze wam aby wasze uropy wakacje byly najpiekniesze jaki miliscie do uslyszenia jak bede w kraju a juz wyjedzam 25 lipca i 3 sierpnia jade na zaproszenie wlascieli mojego bylego championa gonitw plotowych Viritima na zawody w rajdach do usyszenia w naszej kochanej ojczyzny Polska.
Witam wszystkich w czoraj w Norwegi bylo 29 stopni ciela nie do wytrzmania bylo dzis jest 22 stopni sa tam straszne anomalje pogodowe za sprawa ze jest teren gorzysty .Tak juz 25 lipca juz wyjezdzam kuzynka mi juz kupila bilet .Zycze wszystkim na uropach wakacjach milego rodzinnego wypoczynku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się