Podziękowania

Dobry wieczór wam wszystkim . W życiu zwłaszcza jako czynny sportowiec trzaba nie raz podjąć drastyczne decyzje przechodzę do sedna sprawy . To mi się zdarzyło 2 razy stając przed wyborem czy dalej jechać konkurs skoków klasy P w sk Łąck i Bydgoszczy . Na rozpreżalini mój śp trener major Leon Burniewicz mi mówi sam musisz podjądż decyzje czy dalej kontynuować zawody . Zgłosiłem śp trenerowi pewne dolegliwości koni np; nie odchodzi od krzyża , słabo reaguje na pomoce . A muszę wam powwiedzieć że taki wyjazdy na zawody to móstwo starań  śp trenera aby na nich być więc dla tego nastpąpił taki dymlemat czy jechać czy nie . Więc przez megafon podają moje nazwisko ukłon i próbuję jechać ale widzę że z koniem jest coraz bardziej nie halo więc wstrzymuję konia na stój ukłon że już nie kontynuję dalszej walki i konia wycofuję . Okazało się że rumak miał naciągnięte mięśnie krzyżowe , i kłopoty z łopadkami badał go weterynasz dobry specjalista znajomyy mego śp trenera . Jechaliśmy w samochodzie z końmi mój kochany śp trener zawsze nas domotywował uśmiechem , żartem po nie udanych zawodów nie znaszej winy . Życzę wszystkim jeżdżcom abyście podejmowali dobre decyzje wedle swoich kochanych rumaków i nie przekładali sukcesu na zdrowie waszych kochanych rumaków czego wam życzę z mojego małego serca ......... 😅 :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘
Witam wszystkich . Tak zbiża się bardzo trudny okres dla rumaków i dla was . W ramach przypomnienia muszę wam znowu dopowiedzieć pewne stałe reguły bezpieczęnstwa dla moich wspaniałych przyjaciół . Otóż pamiętajcie odpowiednio się musicie ubrać czasem nie na cebulkę . Taki strój abyście mieli nie skępowane ruchy . Jak już siedzicie na swoich kochanych rumakach zawsze pamiętajcie o stabilnym dosiadzie czyli pięta w dół , nogi dolegają do poduszek siodła , kęgosłup rozlużniony , ręka na wodzy jedwabna . Zapewniam was wszystkich jeżeli będziecie spłeniać te kryteria będziecie pewni że wam nic się nie stanie . Wiadomą rzeczą jest że koń to  tylko zwierzę i trudno przewidzieć jego pewne jego nie kontrolowne reakcje . Mając stabilny dosiad zaraz pod siodłem wyczujecie jak jego mięśnie krzyżowe , zad chcą coś uczynić a wy temu musicie zapobiec , pełniesza łydka , odpowiednia wasza rekacja pomocami . Nigdy do waszych kochanych rumaków nie pod chodcie siłowo . Zawsze musicie rumaka wyprzedzić na jego niespodzianki np; chce uszkoczyć w bok , strzelić dubla zadem itp . Ale wasz stabiny dosiad temu się przeciwstawi . Sam nie byłem alfą i omegą np; podczas jazdy w terenie po skączonej jeżdżie jadac stępa człowiek jest bardzo rozlużniony i wpędza się w samo zadwolenie po skąńczonej jeżdzie i czasem cosik wyskoczy z krzaków np; zając itp i bummmmmmmmmmmmmm. Pisząc ten post moi przyjaciele zawsze mam na uwadze wasze zdrowie i dla tego chciałem was ustrzec przed różnymi niespodziankami od waszych kochanych rumaków . Tradycyjne życzę wam tyle w siadów i ze siadów z waszych kochanych rumaków .. 😅 😅 😅 :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘 💘
Viritim, to prawda. Często w stępie na koniec treningu albo terenu człowiek się rozluźnia i traci czujność, a nigdy nie wiadomo co i w którym momencie wpadnie do końskiej głowy 😀
Dokładnie Vanille tak bywa ale zawsze trzeba być czujny wiemy że w stępie się rozużniami i nagle benc alle nikomu z was tego nie życzę . W tym dniu naszego święta narodowego stańmy pod biało -czerwoną wszyscy ................. 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘
Dobry wieczór wszystkim muszę się wam pochwalić już dawno nie miałem tak bardzo miłego , telefonu . Dzwonił do mnie były dyrektor sk Golejewko pan Marian Dudzik który jest obecnie na emeryturze szkoda . Pamiętam jak nie raz dyrektor sk Golejewko nie raz mnie się pytał o swoje konie z sk Golejewko a ja mówiłem prawdę jak te konie były u danego trenera gdzie jeżdziłem i pracowałem zawsze mówiłem mu całą prawdę np; że rumak nie trzyma dystansu itp . Inni trenerzy nie mówili całej prawdy o danym rumaku ażeby na jesień dostać jak najwięcej koni z sk Golejewka do treningu . Myślę sobie powiem nie skronie że może przesto zaskarbiłem sobie zaufanie od dyrektora sk Golejewko . Były te konie gdzie jeżdziłem i pracowałem u trenerów; Stawski , Kauba , Mazurek i Walicki . Może nie każdy mi przyzna za rację że dawne znajomości zwłaszcza z wyścig ogromnie mnie cieszy przez to że jestem praktycznie sam na tym łez padole . Życzę wszystkim ; rodzinnego , miłego , udanego wieczorka . 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘 💘 💘 💘
Dobry wieczór wszystkim wiem że nie jest to odpowiednia pora jest godz 1-57 no ale mam takie przemyślenia swoje względem siebie . Lekarz prowadzący moje zabiegi rok rocznie na moje pytanie czy mogę od czasu do czasu pójść sobie potańczyć ?. Odpowiedział mi że taniec nie raz jest leprzy niż zabiegi . Więc mi w to graj . Powiem nie skromnie że nie żlę sobie radzę na parkiecie pomimo że jestem inwalidą 1 grupy . Dancigi od poniedziałku do piątku są u nas za darmo kupuję sobie herbatę i jest oki. Przez całe moje życie zawsze mnie gubi to że jestem szczery do bólu brzydzę się kłamstwa i przesto nie mam kobiety . Wydawać się by mogło że mógłbym nakłamać itp ale mam swój kodeks życiowy i już . Muszę kapkę przewartościować swoje poczynia że zawsze piszę pierwszy do swoich zanjomych np; Facebooku nie można się zbytnio narzucać choć nie raz jest ciężko powiedziałem nie pałzę robię . Wiem że jestem taki Romek gawędziasz jeżeli ktoś miał zemną styczność sam się przekonał że jestem strasznie komunikatywny mam to po moim śp kochanym trenerze majorze Leonie Burniewczu że zawsze nie pozostawiam w prózni swój tok myślenia i był szczery do bólu . Przewaznie na dacigi przychodzą pary i panie szukający sponsora itp . Tańczę sam dla siebie solo i wiem że mam zachowaną rytmikę taneczną . Przepraszam że tak się gloryfikuję ale sami widzicie że nie potrafię kłamać . Piszę ten chudy post o mnie ale wy tu na Re-Volcie.pl jesteście moją rodziną żadnej nie mam . Choć mam 2 jeszcze braci , kuzynów wcale się mną nie intersują . Życzę wszystkim dobrej nocki już mnie sponiewierał mały amok nocny dobranoccccccccc.
Zazdroszczę umiejętności tańca. Podobno daje to niesamowitą frajdę. Ja nie umiem i przełamać się nie potrafię do prób. A podobno nie można być naprawdę dobrym jeźdźcem nie umiejąc tańczyć - wyczucie rytmu, świadomość własnego ciała itd ...
Dziękuję za miły komentarz. Zawsze kochałem sport i taniec .......... 😅 💘 :kwiatek: 💘
Jak mówią słowa piosenki nic nie może wiecznie trfać . Zawsze jak jadę do miasta rowerem zawsze główny zawór od wody zakręcam . Pół roku temu miałem też kłopot w kuchni z węrzem w kuchni pod zlewem . Przyjeżdżam odkręcam główny zawór a tu bach woda lecie pod zlewem . Są 2 przedowody od ciepłek wody i zimnej teraz znowu pekł wąż od zimnej wody . Muszę znowu kupić zawór i zamówić fachowca co mi go zaiństaluje . Miałem parę dni spokoju żadnych dużych problemów a tu bęnc . Cóż takie są realja domowe mieszkanie to ciągła skarbonka . Nie wiem może z tym się znowu będę musiał uporać . Przepraszam że wciąż narzekam itp ale komu mam się wyżalić jak u was na Re-Volcie jesteście teraz moją rodziną . Życzę redakcji i wam wszystkim ; rodzinnego , miłego wieczorka .........
Witam wszystkich . Pamiętam jak w swoim klubie jeżdżieckim w Ciechocinku miałem konia o imieniu Bucefał maści skaro-gniadej pod wodzą mojego nie zapomnianego kochanego trenera majora Leona Burniewicza a miał ten rumak charakterek np; strasznie był płochliwy , nie skory do współpracy z jeżdżcem . Więc śp trener wził mnie do siebie do gabinetu gdzie urzędował i dał mi wytyczne co z tym rumakiem musimy zrobić . Na samym początku musi umieć chodzić na pomocach w stępie robić w tym chodzie pół półparady np; zatrzymywania itp aby w nim zdusić płochliwość i aby rumak nabrał zaufania do jeżdżca i odpowiednio reagował na pomoce . Pózniej przechodziliśmy do kłusa ze stępa czyli pobierał rumak wiadomości z 2 chodów stępa i kłusa . Jak śp trener zauważył że Bucefał się wewnęcznie wyciszył i reagował w miarę na pomoce przechodziliśmy za parę dni do galopu robiąc różne przejścia ze stępa do kłusa do galopu aby koń nabrał zaufanie do jeżdżca i siebie . Wiecie co moi drodzy po paru dniach pracy na ujeżdżali było widać wspaniałe efekty rumak się wyciszył , skupiał się na sygałach dające mu przez jeżdżca był skupiony w sobie na wykonywaniu sygnałów od jeżdżca . Wiecie moi przyjaciele nie wolno sie spierzyć w drożeniu pewnych prawidlowości rumakowi do wykonania pleceń przez jeżdżca . Małymi kroczkami wpajamy rumakom co chcemy od nich uzyskać a efekty zapewniam że na pewno przyjdą czego wam życzę z całego mojego małego serca . 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Witam piękne was wszystkich . Jak zapewne wszyscy sie spotkaliście w jazd na waszych kochanych rumakach wiele razy w waszych sercach pewne zwiąpienie czy ? , jak ? dobrze to zrobiłam , zrobiłem . Pamiętajcie zawsze musicie szybko analizować sytuacje wykonywanie danego elementu zadanego wam przez siebie , trenera , instruktora którzy są waszymi recenzentami wykonaniu przez was danego elementu . Ale to wy powinniście się wenecznie kształować , analizować poczynania waszych koni . Wiem że już pisałem podobny kiedyś post no ale w ramach przypomnienia warto sobie te pewne sprawy przypomnieć głównie mi chodzi moi przyjaciele o wasze dobro z jazdy na waszych kochanych rumakach . Błagam jak już wiele razy już podkreślałem nie byłem jakimiś super jeżdżcem od taki typowy średniaczek co z nie jednego pieca jadł jako jeżdżeic . Wiecie zawsze wieczorem analizowałem swój trening co mogę porawić itp , zawsze się silnie domotywowałem że na następym dniu treningu będzie dobrze to wspaniałe pomaga aby się zdopingować do dalszej jazdy na treningu , jazdy rekreacyjnej . Życzę wam aby wasze wątpiwości były w mig rozwiane przy własnym pozytywnym procesie myślenia a zwłaszcza powininem zawsze was spierać trener , instruktor i osoba która wam przekazuje swoją wiedzę . Jest ogromną sztuką aby przekazać jeżdżcom pozytywną energię , być bacznym obserwatorem , w ułamku sekundy wyłapać błędy jeżdżca , dać receptę na błędy wykonowane przez jeżdżca . Wiem doskonale jak jest nie raz taka sytuacja sam tego doświadczyłem że nie którzy jeżdżcy są modrzesi od tych co przekazują swoją wiedzę jest to bardzo przykra stytuacja i żartem chcą przykryć swoją nie wiedzą w pewnych obszarach jazdy na rumakach . Kto miał kiedyś zemną kontakt na ujeżdżali to już wie że zawsze jestem skory do pomocy i w ułamku sekundy wychytuję błędy i staram się temu zawsze jakoś zaradzić . Życzę wszystkim jeżdzcom ze wspaniałego portalu o rumakach Re-Volta.pl aby wasze dokonania podczas jazdy na waszych kochanych rumakach przekóły się wasze piękne sukcesy .
Dobry wieczór wszystkim . Z mojego doświadczenia jako jeżdżca zawsze ta metoda się sprawdziła . Przejdę do mertium sprawy . Otoż przymująć że wasz rumakach ma pewne kłopoty reagowania na wasze pomoce np; słabo reaguje na wędzidło musicie mnieć w tym temacie parę wajatów np; bardziej miękka ręka , inne wędziło np; poste , gumowe itp. Nie można się trzymać jednego swojego procesie myslenia podczas treningów , jazdy rekracyjnej . Jeżeli macie w danym temacie parę podpuktów w danym temacie o wiele będzie wam łatwiej doprowadzić rumaka na odpowiedni tor waszych sygnałów rumakowi . Musice być przygotowani na różne ewetulaności w jedym temacie np; skoki itp to właśnie takie małe podpukty przybliżą was do zamierzonego dobrego efektu co chcecie uzyskać od waszego kochanego rumaka . Powiem może bardziej obrazowo o co mi chodzi . W  życiu mamy różne problemy np; z pracą jak podnieść swoją wydajność a więc wymieniamy ; punkualność , zangarzowanie , dobre nastawienie do wykonywanej pracy itp , może to wodnity przykład ale chciałem aby każdy mnie zrozumiał mój proces myślowy z życia wzięty . Życzę moim wspaniałym przyjacielom , znajomym aby wasz trud z jazdy na rumakach dał wspaniałe rezultaty tylko tak mogę wam się wszystkim odwięczyć wy mi pomagacie a ja wam dobranoccccccccccccccccccccc...
Witam pięknie was wszystkich . Jaka miła cudowna dla mnie wiadomość zastała gdyż jadę na święta od ośrodka agroturystycznego u Luizy . Sami już wiecie że jestem sirotą i nie ma swojej rodziny , ale to właśnie Luiza i jej rodzina zawszę ją traktuję jak swoją najbliszą rodzinę no i oczywiście was wszystkich moi kochani przyjaciele , zanjomi z Re-Volty.pl . Moich 2 braci się na nie wypieła zwałaszcza ten brat najmłodszy który mi wiele złego uczynił w życiu chodż jestem osobą wierzącą to rysa w moim sercu jest . Kochani ogromnie się ciesze że będę u Luizy i jej rodzinie gdzie są cudowni , wspaniali ludzie i mogę kapkę się realizować przekazując swoją wiedzę osobą tam jeżdżącym na rumakach . Dużo w życiu przeszedłem ale też i pozyskałem cudowne wspomanienia i kochanych przyjaciół , znajmych . Dziękuję pięknie redakcji Re-Volta .pl że mogę tu być z wami ogromna duma mnie rozpiera że mogę tu pisać swoje wspomnienia , porady dziękuję wszytkim że jesteście i czytacie moje przemyślenia płynace z serca choć w taki sposób mogę wam odwidzięczyć za pomoc mojej małej skromnej osobie nigdy o was nie zaponę moi przyjaciele , znajomi . 😅 :kwiatek: :kwiatek: 😅 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich . Wiem że jeszcze dużo czasu do świąt ale jutro jadę do ośrodka agroturystycznego do Luizy . Na zaproszenie właścielki i jej rodziny a po za tym chce zdążyć przed zmaną rozkładu PKP 11 Grudnia . Nie będę tych świąt spędzał sam i będą te święta tak przypuszczam najpięknisze od wielu , wielu lat dla mnie . Życzę wam wszystkim tradycyjnie ; rodzinnych , zdrowych , miłych świąt Bożego Narodzenia . Biorę z soba tablet może jak będzie zasięg zdam wam relacje . Dziękuję że mogę pisać na wspaniałym portalu Re-Volta.pl swoje wspomnienia , porady dziękuję pięknie każdemu z osobna że czyta czasem moje posty . 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: 💘
Wesolych Swiat :kwiatek:
Dziękuję pięknie Vanille  😅 :kwiatek:
Po 11 latach od makabrycznego wypadku na torze Służewiec Romek przełamał się i wsiadł na stepo-klusa w ośrodku agroturystycznym U Luizy w Mysłakowicach.

Pięknie! Gratulacje Panie Romku!
Super!
oj tak, super super 🙂 bardzo mnie cieszy, że w końcu się przekonał 🙂
Gratulacje!!! Naprawdę fajnie coś takiego słyszeć. Sadząc po tym co pisałeś musiało Ci tego brakować. Mam nadzieję, że to nie epizod i będą kolejne jazdy ... a potem następne  🤣
Ogromne gratulacje 🙂!!!
Witam i dziekuje za mile komentarze .Tylko dzieki namowa od roku Luizy abym wsiadl na rumaka odwazylem sie i tez dla reklamy tego osrodka agroturystycznego ze maja fajne rumski.Najgorzej bylo wsiasc na konia bo mam zaburzenia lemkie rownowagi wsiadalem z podyszonego do tego celu do wsiadania dla jezdzcow. Napewno wsiade jeszcze raz jak bedzie miekko i cieplo .Jeszcze raz pieknie dziekuje za slowa otuchy moi przyjaciele.Jechalem stepa i klus roboczy ta z 13 minut.Ale wam powiem jak juz sidzialem w siodle pewnie sie czulem i nic nie zapomnialem z moich lat jakie bylem jezdzcem . Luizka i jej wspaiala rodzina zaprosila mnie na swita i wiem ze beda onene napieknisze w moim zyciu dziekuje poraz enty Luizie i jej rodzie za zaproszenie
Witam pieknie wszystkich. W nadchodzace swieta Bozego Narodzenia zyczycze redakcji moim przyjacielom znajomym.Magicznych rodzinnych milych swiat
Witam pieknie wszystkich z osrodka agroturystycznego u Luizy.Wybadcie za bledy pisze na tsblevie. Mialem sopsobnosc i ogromna frajde sptkac sie x Martunia Goch i jej wspaniala rodznka w osrodku agroturystycznym u Luizy gdzie obecnie przebywam na zaproszenie Luizy i jej wspanialej rodzinki zycze wszystkim aby tan dzionecxek byl dla was pelen sukcesow i usmiech
Super było spędzić razem z wami weekend 🙂
Witam i zycze moim przyjacielom redakcji Re Vola.pl znajomym magicznych rodzinnych swiat Bozego Narodzenia.
Wesołych Świąt Romciu!
Dziekuje pieknie Martuniu
Tak przychodzi smutny dzien porzegnan jutro juz wracam.do swgo miasta Ciechocinek do swojego kochanego mieszkanka.Spedzilem w osrodku agroturystycznym najpieknisze od wielu wielu lat swita Dziekuje Luizie i jej rodzinie ze moglem poczuc w sercu i duszy sa sa tkie cudowne rodzinne swieta.Niewiem jak mam dziekowac Luizie i jej rodzinie za cudowne swieta .Jutro na zakonczenie mego pobytu ide na oststni spacer z moim kochonym przyjscielem psem Barym juz mnie przeszywa bol serca ze go pouszczam i osrodek u Luizy ale taka jest prawda i tak nadluzylem goscinnosci tak dlugo . Warto miec takich wspanialych przyjaciol jak Luiza i jej rodzina..Ale juz bardzo tesknie za swoim domku . Moze kidys zaloze rodzine czego sobie ogromnie rzycze aby zdjac swoje klopoty z moch kochnych przyjaciol.Szukam kobiety ktorej moglym zaufac moze ja nie znajde ale nigdy nie mow sie nigdy do uslyszenia napisze z mojego kochanego Ciechocinka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się