Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 maja 2017 22:17
Można założyć grupę na fb.
ale one sa fizycznie ukryte? jak sie je znajduje?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 maja 2017 22:20
nerechta, są jakieś zewnętrzne katalogi i np. na ali kupujesz 30 pilniczków po 1$ gdzieś poza ali wysyła się wiadomość do sprzedającego.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 maja 2017 22:28
Aukcje ukryte to głównie np. niby zwykłe skarpetki po dolarze ale chińczyk ma jakiś zewnętrzny katalog tego co sprzedaje (czyli podróbek z logiem). W wiadomości mu wpisujesz numer z katalogu (np. szminka mac ma nr 765 więc wpisujesz 765 w wiadomości) i kupujesz tyle skarpet żeby była równowartość tego co zamówiłaś (np 4 pary skarpet po dolara bo szminka kosztowała 4 dolce). O takich aukcjach trzeba wiedzieć od znajomych/ z grup fb itp. Najpopularniejsze są katalogi z butami (nike, adidas, converse, new balance itp) i z biżuterią (głównie tous ostatnio w modzie) 😉
Tylko trzeba uważać bo po pierwsze jak złapią na granicy to jest wpadka i niemiła sytuacja, po drugie ali czasem nie wysyła wiadomości z zamówieniem i trzeba sprawdzać bo ostatnio wiadomość nie doszła i laska kupiła kilka par niepotrzebnych skarpet zamiast butów czy czegoś tam 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 maja 2017 09:07
Misskiedis, to chyba ryzykowne?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 maja 2017 09:16
Ryzykowne, nie ryzykowne. Jeśli zatrzymają towar na granicy to przyślą pismo albo puszczą dalej. Jak zatrzymają to można założyć spór i kasę oddadzą. Bardziej się czają na więsze gabaryty jak buty czy torebki niż takie pierdoły jak kosmetyki czy zegarki. Ryzykowne to jest dla sprzedającego, ponieważ zamykają mu sklep. W takich ukrytych aukcjach nie można wrzucać zdjęć na feedbacki ani pisać wiadomości, ponieważ aliexpres je czyta 😉
dokładnie tak 🙂
ja właśnie czekam na buty i 2 zegarki

Ja kupuję aukcje typowo ukryte bez katalogów, czyli mam zdjęcie produktu i dobieram numerem do aukcji... np w aukcji miałam ostatnio plecaki, a realnie kupowałam zegarek.
Osoby co dobrze umieją angielski mają super, bo dostają od sprzedawców całe katalogi i dogadują się przez whatsappa lub email.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 maja 2017 17:12
Ryzykowne jak kupisz buty np. nike czy adidas, sprawdzą je i każą ci opłacić zniszczenie podrobionego towaru (któraś z tych firm chyba bierze dwukrotność normalnej ceny danego modelu butów). Są też "firmy" naciągające ludzi ściągających podróbki. Nie wiem czy dostają cynk od celników czy co ale nagle ludzie dostają pismo od "reprezentanta pandory" że trzeba płacić np 12 tys za odszkodowanie i zniszczenie zamówionego produktu z możliwością odwołania się we francji czy gdzieś 😁
dlatego na fejsie jest sprawdzona grupa (80 tys osob), co linki są od sprawdzonych sprzedawców 🙂

Nie zdarzyło się, by ktoś miał płacić 12 tys, nikt nie miał też pism ani nic.
Zdarzyło się, że celnicy przechwycili paczki od jednej naszej znanej sprzedawczyni... po prostu butów nie dostali, ale to tylko tyle.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 maja 2017 20:12
Ja jedynie słyszałam o wysyłaniu screenow z aukcji 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 maja 2017 00:07
Szkoda, ze na Ali konskie rzeczy droższe niz w Polsce :P
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 maja 2017 06:47
Szkoda, ze na Ali konskie rzeczy droższe niz w Polsce :P


Można tanio wędzidła kupić, ale się nie dogadam po angielsku i dlatego nic tam nie kupiłam...
myślę, że są osoby które sprzedają taniej końskie rzeczy, ale to trzeba szukać i znać dobrze angielski by się z nimi dogadywać na whatsappie
A ja chyba nie umiem szukać... Potrzebne mi wiaderka, takie:

Między 5 a 10 l. Pod hasłem "plastic bucket" znajduje mi jakieś kosze na odpadki po krojeniu warzyw w kuchni, kosze na śmieci, pudełka na pierdółki, baniaki na wodę... Pod jakim jeszcze hasłem mogę tego szukać? Jak jest po angielsku "wiadro gospodarcze"? Potrzebuję tego sporo i nie budowlane z marketu (chcę kolorowe, min. 3 różne kolory do wyboru), no i tak chciałam sprawdzić, czy z alie nie będzie trochę taniej niż to, co znalazłam w Polsce. Tylko znaleźć nie mogę. 😵 Helpunku...
Przyszła mi jednorazowa maska do włosów i powiem wam że jest bardzo fajna. Włosy po niej wygładzone, mięciutkie. Kosztowała grosze. Przyszła w 2 strzykawkach. Na moje grube włosy poszły dwie ale dla krótkich maska starczy na dwa razy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2017 12:12
Dziewczyny macie sprawdzonego linka do olejku Andrea?
aliexpress

adres mail znam, hasło też, a ni cholery nie mogę się zalogować na konto. po wysłaniu przypomnienia hasła na maila tego przypomnienia nie otrzymałam. ki diabeł, ktoś ma jakiś pomysł?  🤔 a jeszcze w zeszłym miesiącu normalnie robiłam zamówienie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 lipca 2017 14:34
Kahlan, w spam zajrzyj, kiedyś jakaś akcja była z usuwaniem kont osób, które dużo zgłaszały sporów.
sprawdzam na bieżąco, nic nie wpadło. a spór złożyłam kiedyś jeden, a transakcji miałam sporo.  🤔
ale fakt faktem że nowa wersja poczty wp mnie wpienia, więc może to przypomnienie hasła dopiero do mnie idzie  😫 ale wysłałam "prośbę" rano!
Dziewczyny macie sprawdzonego linka do olejku Andrea?


ostatnio kupiłam coś o innej nazwie, w opisie było "lepszy niż Andrea".
Dopiero 2 x użyłam, więc nie wiem czy działa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2017 17:21
Ja jednak rezygnuje z kupna tego, nigdy tak mi włosy nie wypadały.
co ty??
Spróbuj olej na porost z Bania Agafii i do tego maskę drożdżową. Mi szybko urosły dzięki tej kuracji i się zagęściły z 9 cm na 10cm w kitku.
Olej super, ale ma ziarenka, co jest trochę kłopotliwe, bo czasami część spadnie gdzieś na podłogę, więc nakładam nad wanną i potem szybko robię kitek i w folię.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2017 18:50
Maski drozdzowej uzywam i kupilam sobie najmocniejszą biotyne🙂
daj znać jak po tej biotynie, nigdy nie używałam
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lipca 2017 10:38
Biotyna działa, mega dobrze działa. Paznokcie zrobiły się mocne i twarde, bardzo szybko rosną. Włosy po odstawieniu Andrei przestały wypadać, na ocenę wzrostu jeszcze za wcześnie, dopiero miesiąc minął.
napisz mi na pw linka gdzie kupiłaś, chętnie wezmę, bo coś strasznego dzieje się z moimi paznokciami ostatnimi czasy... :/
Graba.   je ne sais pas
24 sierpnia 2017 09:20
macie jakiś polecony zestaw do hybryd(z lampa, bo dopiero zaczynam)? 🙂
zerknij sobie jak masz fejsa na grupę Aliexpress Polska, ostatnio dziewczyna dodawała recenzję, widziałam że dużo osób pisało, że produkty świetnej jakości. Nie siedzę w tym więc nie pamiętam firmy.
Może wpisz w lupkę hybrydy i powinno pokazać najnowszy post. To było jakoś 2 dni temu.
Czy ebay likwiduje konta po dłuższym czasie niekorzystania?
szykujecie się na 11.11. ?? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się