Poidło. Jak nauczyc konia picia z poidła?

Gillian   four letter word
07 stycznia 2012 12:17
według mnie może byc taki "obrzydliwy". Mój koń nie wypije brudnej wody, w której jest jakieś siano albo ślina. Nie i koniec.
Co do poideł to u mnie w stajni jest koń, który panicznie boi się poidła, całą noc jest w stanie przetrzymać bo wie że na padoku ma wodę, właścicielka próbowała go do niego przekonać ale on się panicznie boi tego wynalazku. Najlepsze jest to, że już ponad pół roku jest w tej stajni i nawet nie myśli spróbować się napić, z drugiej strony moja kobyłka już w parę dni obczaiła to cudo i chlipie sobie bez problemu, gdzie zawsze pojona była z wiadra xD
Gillian- a z kałuży pije? U mnie z kolei porą zimową, konie są pojone w stajni z duzej bali - wspólnej, wychodząc rano na wybieg piją pierwszy raz. Teraz tego nie robią, bo wiedzą, że na wybiegu jest pełno kałuż i wolą pić z kałuży  😎
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 stycznia 2012 21:00
[quote author=ms_konik link=topic=9313.msg335555#msg335555 date=1253015422]
Z jedną aparatką się poddałam, ma zawieszony żłób, nie jest w stanie nacisnąć języka poidła 🙁,
nie boi się odgłosu, pije z poidła a nacisnąć nie chce-skapitulowałam po pół roku naciskania za nią.Cwaniara czekała zawsze przy poidle aż jej ponaciskam 😉
[/quote]

Chciałam napomknąć, że wchodzę któregoś ładnego dnia do stajni
a koleżaneczka sobie pije z poidła jak gdyby nigdy nic.
Gillian   four letter word
07 stycznia 2012 21:52
marysia550, nie pije, ale lubi brodzic 🙂 zresztą ja podzielam widzimisię mojego konia i latam codziennie ze ścierą i myję żłób i poidło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się