Kobitki... (antykoncepcja)

smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lutego 2017 19:21
CzarownicaSa,
Wazektomia (łac. vasotomia; termin pochodzący od łac. vas – naczynie oraz gr. ektomía – wycinać) – metoda traktowana jako antykoncepcja dla mężczyzn, mikrochirurgiczny zabieg urologiczny polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodu lub nasieniowodów w celu przerwania ich ciągłości. Skutkiem interwencji jest blokada drożności światła nasieniowodów, a tym samym przerwanie transportu elementów komórkowych – głównie plemników – do ejakulatu. Spermatogeneza wciąż zachodzi, a wyprodukowane w jądrach plemniki są samoistnie resorbowane przez organizm. Podwiązanie nasieniowodów wymaga krótkotrwałego przerwania aktywności seksualnej (ok. 7 dni po zabiegu). U pacjenta po wazektomii ejakulat może zawierać komórki rozrodcze męskie do 2-3, czasem 5 miesięcy od zabiegu, pochodzące z pęcherzyków nasiennych, które mogą być rezerwuarem spermatozoidów. W tym okresie zaleca się stosowanie dodatkowych form antykoncepcji do momentu potwierdzenia negatywnym wynikiem badania morfologii nasienia na obecność żywych plemników w ejakulacie. Wazektomia jest zabiegiem trwałym. Rewazektomia daje potencjalną możliwość odwrócenia jego skutków przez ponowne zespolenie nasieniowodów.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 lutego 2017 19:23
Czyli jednak nie jest.
Ech... lipa. Czyli pozostaje mi zerowe libido i tycie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lutego 2017 19:28
CzarownicaSa, potencjalnie da się odwrócić (słowo_klucz) dlatego legalna w PL
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 lutego 2017 19:29
Potencjalnie nie wystarczy, gdyby byla pewnosc to może bym namowila.
To 'potencjalnie' to jest obecnie ponad 90% przypadków, gdzie rewazektomia daje pełną płodność. Najlepiej więcej poczytać na stronach klinik lub porozmawiać z lekarzami, a nie szukać po wikipediach 🙂
my na wazektomie juz bylismy zdecydowani i zapisani, ale jednak dajemy sobie jeszcze 2 lata na decyzje, czy na pewno, na bank, dla nas już 'dzieci? - stanowczo nie'.
Nigdy więcej hormonów! Oby tylko torbiele nie rosły. Czuję się rewelacyjnie, w końcu! Depresja poszła precz, libido wróciło, banan z gęby nie schodzi (choć prywatnie paskudne rzeczy się podziały)  💃
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lutego 2017 20:39
fender, wikipedia to tylko jako pierwsze źródło 'co to wgl jest' :P
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 lutego 2017 05:15
Rewazektomia juz kosztuje spora kasę i nie kazdy lekarz to umie robic.

To jest metoda dla ludzi juz naprawdę bie planujących dzieci.

Pandurska, ale czego sie boisz?
Osobiście na wazektomie nigdy bym sie nie zdecydowała. Mam dwójkę dzieciaków i nie planuje więcej ale są przecież inne dobre metody antykoncepcji. U mnie akurat sprawdza się wkładka hormonalna levosert. Nie lepiej zdecydować sie na takie rozwiązanie? Jest na pewno wygodniejsze, tańsze no i oczywiście jak zdecuduje się na dziecko to można ją wyjąć i się starać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2017 13:12
Juli, co kto woli 😉
smartini ależ oczywiście  😉 Ja to bym się bała po prostu,że jak najdzie mnie taka decyzja na kolejne dziecko to po prostu nie da się tego cofnąć. Wiesz różnie może być jak dziewczyny piszą, ze niekoniecznie trafi się na lekarza, który będzie w stanie wykonać rewazektomię . Poza tym mój facet chyba nawet nie dałby sobie tam grzebać dlatego wolę ja się odpowiednio zabezpieczyć 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2017 14:46
Juli, jak ktoś jest 100% zdecydowany a mężczyzna nie ma z tym problemu to why not. Pewnie jak ktoś chciałby sobie zostawić 'furtkę' to myślę, że nasienie też można przechować. Wszystko jest dla ludzi, form jest tyle że kazdy może dobrać coś dla siebie 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 lutego 2017 14:49
A jak się ma założenie wkładki domacicznej przy podwójnej szyjce?
Na chłopski rozum jestem raczej pewna, że się nie da(bo zwyczajnie nie ma jak), ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej sensownej opinii na ten temat.
A jak się ma założenie wkładki domacicznej przy podwójnej szyjce?
Na chłopski rozum jestem raczej pewna, że się nie da(bo zwyczajnie nie ma jak), ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej sensownej opinii na ten temat.


Szczerze mówiąc nie słyszałam o takim przypadku tak więc nie będę się w tej kwestii wypowiadać za wiele. To już raczej kwestia konsultacji z ginekologiem. Czytałam kiedyś o takich przypadkach ale to bardziej pod kątem problemów z zajściem w ciążę oraz z poronieniami. Ja mam jedną szyjkę tak więc taką wkładkę mogłam założyć 🙂 Z ciekawości sama podpytam swojego gina o to jak będę mieć wizytę.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 lutego 2017 18:42
O, byłabym wdzięczna gdybyś podpytała :kwiatek: Tutaj ciężko dostać się do ginekologa, większość rzeczy załatwia GP 😵
Osobiście na wazektomie nigdy bym sie nie zdecydowała. Mam dwójkę dzieciaków i nie planuje więcej ale są przecież inne dobre metody antykoncepcji. U mnie akurat sprawdza się wkładka hormonalna levosert. Nie lepiej zdecydować sie na takie rozwiązanie? Jest na pewno wygodniejsze, tańsze no i oczywiście jak zdecuduje się na dziecko to można ją wyjąć i się starać.


no widzisz, a mój facet w ogóle nie chce słyszec o tym, że mam brać hormony, mimo ze nie mam zadnych problemow hormonalnych 🙂
no widzisz, a mój facet w ogóle nie chce słyszec o tym, że mam brać hormony, mimo ze nie mam zadnych problemow hormonalnych 🙂


Wiesz jak to jest. Ile ludzi tyle opinii 🙂 Każdy ma swoje za i przeciw :P Mój tez początkowo nie był przekonany do tego abym założyła taką wkładkę ale poczytał trochę na ten temat i nawet zabrałam go ze sobą do ginekologa żeby sam mógł podpytać go co i jak 🙂 Ostatecznie efekt jest taki, że sam teraz biega zadowolony widząc , że u mnie sie dobrze przyjęła 🙂 Zresztą w końcu on też czerpie z tego korzyści 😉
smartini nasienie można przechować, ale w razie potrzeby pozostaje też możliwość pobrania plemników w wyniku biopsji jąder więc 'furtka' zawsze jest.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lutego 2017 22:11
DeJotka, o widzisz, na to bym nie wpadła a faktycznie na logikę to da się 😀 generalnie temat mi baardzo odległy więc strzelałam 😉
Co wiecej, zdarzaly sie przypadki, ze nasieniowody sie odbudowywaly i po paru latach nagle powracaly do normalnego funkcjonowania  😂

Czytalam ostatnio o zaawansowanych juz badaniach nad zelem antykoncepcyjnym dla mezczyzn: do nasieniowodow wstrzykiwany jest zel ktory nie przepuszcza plemnikow. Jezeli uda sie wykazac, ze w 100% jest to metoda odwracalna ponoc w 2018 moglby wejsc na rynek  😅
Juz zaczynam mentalnie przygotowywac na to mego konkubenta  😁

Edit: znalazlam klik
Moj blad, w 2018 moglby wejsc w faze testow na ludziach.
Co wiecej, zdarzaly sie przypadki, ze nasieniowody sie odbudowywaly i po paru latach nagle powracaly do normalnego funkcjonowania  😂



to odbudowanie samoistne to bujda, to po prostu nieprawidłowo wykonany zabieg... Nie odnotowano samoistnego odbudowania się po prawidłowym zabiegu, zwłaszcza w metodzie kanadyjskiej. Więc chyba jakies katotalibańskie lobby straszy tym odbudowaniem 😉
Co wiecej, zdarzaly sie przypadki, ze nasieniowody sie odbudowywaly i po paru latach nagle powracaly do normalnego funkcjonowania  😂

Czytalam ostatnio o zaawansowanych juz badaniach nad zelem antykoncepcyjnym dla mezczyzn: do nasieniowodow wstrzykiwany jest zel ktory nie przepuszcza plemnikow. Jezeli uda sie wykazac, ze w 100% jest to metoda odwracalna ponoc w 2018 moglby wejsc na rynek  😅
Juz zaczynam mentalnie przygotowywac na to mego konkubenta  😁

Edit: znalazlam klik
Moj blad, w 2018 moglby wejsc w faze testow na ludziach.

Kurcze, ja się pytam DLACZEGO nie ma więcej form antykoncepcji dla mężczyzn? Dopiero jakieś testy mają robić...
Czy wiecie może, jakie są przeciwwskazania do tego, żeby stworzyć działające tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 lutego 2017 10:21
Ich ego 😁
Ich ego 😁

Hahaha, to na pewno 🙂
Wyobrażacie to sobie, że faceci mają wahania nastrojów, latają do ginekologa co pół roku albo co 3 miesiące, obawiają się przytycia i spada im libido? To by był dopiero cyrk. A raczej koniec świata!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 lutego 2017 10:38
Niektórzy do tego nie potrzebują hormonów 😎 😁
Dlaczego? dlatego   😂

Fender, smiem powatpiewac, ze katotaliban w ogole by pozwolil na takie szatanskie dzialania jak wazektomia  😁
Czytalam o tym na jakiejs angielskiej stronie, moze zmyslili, kto ich tam wie.
dea   primum non nocere
23 lutego 2017 06:11
Hormonalne tabletki u kobiet wykorzystują cykl - facet nie ma cyklu. Do ciąży u kobiety potrzebna jest komórka jajowa, która powstaje jedna w miesiącu i nawet natura to czasem blokuje - np. na czas ciąży 😉 u faceta powstają milirdy plemników, do ciąży wystarczy jeden - ślepy i kulawy, z przetrąconą witką - więc jeśli nie zablokowałoby się produkcji w stu procentach, skuteczność wątpliwa... po prostu u faceta się hormonalnie nie da, tylko mechanicznie.
Bosh, zawsze mi ten watek gdzies znika i zapominam doczytac odpowiedzi  🙄

Gienia-Pigwa Alez ja sie nie pytalam o przeciecie jajowodow w tym watku, tylko o zastosowanie spirali przy aktywnym uzywaniu glebokich miesni brzucha, jak tutaj ktos pieknie to ujal  🙄 Dla takiej decyzji mam swoje powody powiedzmy "energetyczne" i zapewne dla ciebie niezrozumiale i nie chce sie w nie zaglebiac w tym watku albo w ogole dyskutowac na temat tych kwestii.

Dziewczyny, w temacie wazektomii znam osobiscie przypadek faceta, ojca 3 dzieci, ktory z zona zdecydowal sie na wazektomie, "pomial" ja chyba z 5 lat, z zona sie rozwiodl i znalazl sobie nowa mloda pania. Obecnie maja malego dzidziusia, bo odwracanie operacji sie udalo. Niemniej jednak takiej gwarancji nie ma. Ja osobiscie nie chce powiedzmy narazac swojego meza na ryzyko, ze operacja sie nie uda, bo nie mam pojecia czy np. wytrzymamy ze soba przez nastepne 10, 15, 20 lat i czy tez nie bedzie chcial jednak po latach drugi raz zostac ojcem z kims innym. Zycie roznie sie uklada i musze to zaakceptowac. Dlatego tez szukam alternatywy.
Ja wlasnie na detoksie jestem od hormonow, chyba zaczynam sie oczyszczac bo wracaja mi sily i rozne nastroje inne niz 'mulodennie' 😉
faith Kurcze, a ja na hormonach wlasnie czulam sie naprawde dobrze. Oprocz tego nieszczesnego tycia w kosmos nie mialam PMSow, dolow i generalnie wahan nastrojow i wszystko plynelo sobie calutki miesiac jednym przyjemnym rytmem. Alez niesamowicie roznie organizmy reaguja na hormony :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się