Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 maja 2019 18:25
amnestria oj, ale słabo z tą majówką 🙁 mam nadzieję, że już jesteś zdrowa 🙂

Ponoć na Jurze pogoda wcale nie była zła w weekend.


Przyszedł mój osprey mutant. Mocno się nad nim zastanawiam, ale wygląda tak rachitycznie, chyba nie przeżyje ze mną ani dnia na nartach  🤔wirek: No i myślę czy oddać czy zostawić.
smarcik, z tymi cenami butow to wiem, ze wyjsciowe ceny producenta sa identiko 🙂 tylko mam wrazenie ze wszystko, co mnie interesuje jest przecenione w polskich sklepach a tu wiecznie pelne ceny, grrr. Widocznie na niewlasciwe buty patrze 😁

Btw znowu mi sie rozmyly plany na najblizszy weekend w momencie, kiedy o nich napisalam w tym watku 🤣 takze wiecej nie pisze, nie i juz 😂 wiec niech bedzie oficjalna wersja ze do konca roku w czasie wolnym sie nie wspinam, tylko siedze na kanapie i ogladam seriale 😎 😁
amnestria   no excuses ;)
07 maja 2019 11:59
Smarcik to co Ty robisz na turach? 😀 Rozumiem obiekcje przy wspinaniu, ale na nartach..? Ja z mutantem byłam wszędzie, jeździ ze mną w skały (choć wymieniam, niepraktyczny, lepsze są takie plecaki-klocki jak robi DMM), na każde wspinanie letnio-zimowe w Tatrach, był na nartach. Rzucam go gdzie popadnie, w błoto, w śnieg, w skałę, zapieram się w kominach. Ma jedną dziurkę 🤣 Brudny trochę, ale ja brud olewam 😁 Ale rozumiem, że może się nie podobać, dla mnie wygrywa wagą i kocham go so much 😁

kokosnuss, ja to w ogóle wspinaczkowo staram się nie planować. Nawet z kolegą chciałam założyć grupę wielkich planujących 😀 Ile na zimę miałam planów, o stara! 😀 No i ani razu moje wolne nie pokryło się z dobrą pogodą. Teraz to wychodzę z założenia, jak puszcza to jadę. Bez napinki. Jedyny mój cel na ten rok to: wincyj 6c i utrwalić drogi na tym poziomie, żeby z życiówki stały się normą, zrobić 100 nowych dróg (mam 45 dopiero 😀), dużo 6b osem.

No i mam tylko rozkminę czy jechać jesienią na Kalymnos ze znajomymi czy do Hiszpy z Kwiatem 😉 To pierwsze oznacza więcej chillu, za to druga opcja droższa, ale progres gwarantowany 😉 Przy czym znów wyjazd w ten sam rejon (w sensie w Hiszpie) i nie wiem czy w tym roku mam na niego ochotę.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 maja 2019 12:12
No właśnie nie wiem co robię, niby nic a jakoś deuter nie przeżył  🤔wirek: a ten wydaje mi się, że ma takie cieniutkie te paseczki i materiał. Chociaż bardzo podoba mi się wizualnie, no i ten zaczep na kask jest super. A do trekkingu jakiego używasz?  👀  bo też nie mam, deuter był prawie spoko to wszystkiego (czyli właściwie nie był perfekcyjny do niczego). Tzn na dłuższe trekkingi mam normalny plecak 40l, bardziej myślę o czymkolwiek żeby wrzucić wodę i kurtkę na dzień łażenia, tylko żeby nie gniotlo w plecy  😉
amnestria   no excuses ;)
07 maja 2019 12:56
Na trekking mam jakiegoś Jacka Wolfskina, bo preferuję wtedy więcej suwaczków, otwieranie z przodu, a nie tylko od góry, no i kieszonki po boku etc. No i ten plecak ma lepszy system nośny = większa waga.

Na wspinanie to chcę lekko, zeby wszystko dało się odpiąć i żeby dało się go maksymalnie zmniejszyć po wyjęciu szpeju 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 maja 2019 12:57
smarcik, ja na jednodniowe trekkingi i ferratki kupiłam przypadkiem 20 l w Decathlonie. Tylko kurcze, z przodu jest taka siateczka, i myślałam, że tam wejdzie kask, ale jest o wiele za mała. Ale za 160 zł może sobie zostać.

Co do mutanta, to on jest mocniejszy niż się może wydawać, mój też ma tylko jedną małą dziurkę, od raków (mea culpa).
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 maja 2019 13:10
Mutant jest zdecydowanie malutki jak jest pusty, wczoraj jak przyszła paczka to byłam pewna, że w sklepie zaszła pomyłka, taki malutki kartonik  😂

Tylko zastanawiam się, czy rzeczywistoście na skiturach zmniejszenie wagi kosztem systemu nośnego ma takie duże znaczenie, dotychczas waga deutera nie przeszkadzała mi przy zjazdach, a jednak na długie podejścia system nośny się przydaje.

Lotnaa a Ty troczysz nartki do swojego? Trzymają się bez problemu?
amnestria   no excuses ;)
07 maja 2019 13:15
Jak ja widziałam z czym jeżdżą skiturowcy to mi się mój mutant wydawał ciężkim balastem 😁 😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 maja 2019 13:25
amnestria no racja, te plecaki dynafit to kompletnie nic nie ważą. O ile jest to dla m je w pełni zrozumiałe na zawodach, to już np totalnie nie jest kiedy chcę zrobić 20 km podejść i potrzebuję wziąć ze sobą raki, czekan, termos z herbatą, jakąś dodatkową odzież.. Mierzyłam dynafit tour 35, ale tam wszystko co włożysz do plecaka wbija się w plecy  🤔

Cisnę dzisiaj na bulder zmierzyć się z jednym problemem  🏇 śni mi się już po nocach, utknęłam na nim  😵
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 maja 2019 13:26
Miałam tylko raz przytroczone i na krótkim odcinku, więc nie było problemu. Ale system deutera o wiele bardziej mi odpowiada. Szczególnie w jakąś wietrzną pogodę gdzieś wyżej mogło by to być odczuwalne. Ale może przesadzam.

Cholera, kupiłam przypadkiem buty Salewy, pół rozmiaru mniejsze niż zwykle, i dumam, czy zostawić czy oddać  🙄 
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 maja 2019 13:45
A nie można wymienić?  🙂


No właśnie ja potrzebuję porządnego systemu toczenia nart, tak żeby nie wyleciały w stromym terenie. I zastanawiam się czy ten jest porządny, niestety nie znalazłam na YouTube żadnego filmu z nartami.
amnestria   no excuses ;)
07 maja 2019 13:52
Jak dla mnie jest ok, ja szłam z przytroczonymi, ale jakoś super stromo nie było. Jasiek, ten skialpinista, co prowadził mój kurs, mówił, ze troczenie mam super. Ale on sam miał jakieś dziadowskie, a dawał radę 🤣
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 maja 2019 16:14
No nie mogę, bo był tylko ten rozmiar w moim ulubionym wyprzedażowym sklepie. Żeby nie było - poszłam tylko poszukać trampek, bo konto puste, no ale akurat trampek nie znalazłam  😡

A co do nart - wypaść to nie wypadną, te niebieskie paski trzymają dobrze.
amnestria, no u mnie jak nie pogoda to czynnik ludzki - i to takie sytuacje, ze niczyja wina w sumie. A ze zawsze chce progresowac i to duzo, szybko, wincyj, juz! 😁 bo taki mam charakter glupi, to mnie niewypalone plany mega frustruja. Nic, powyzywam sie jutro i pojutrze na panelu 😉

Tez bym chciala pojechac gdzies tak wspinowo, zazdroszcze niezmiennie! ale jak sie nie ma pracy, mieszkania i ogarnietego zycia to ciezko planowac cokolwiek dalej niz pare dni do przodu 😂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 maja 2019 19:44
Tak tak, pojechały z koksem  🤣
Na szczęście to tylko żart, chociaż w internetach aż zawrzało.
amnestria   no excuses ;)
07 maja 2019 19:49
Dystans dystans, bo... 😉 ja tam kocham Spinanie.pl 😀

Nie mam partnera na sobote na Jurke, ktoś ma chęć?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 maja 2019 20:17
amnestia, właśnie widziałam, że pisałaś na fb i tak sobie zwizualizowałam, jak cały ten wątek spotka się gdzieś w skałach. Ale fajnie by było! Może kiedyś? Ja was mogę asekurować, bo na takiej Jurce to nawet dróg dla mnie nie ma  🤣
amnestria, mam chęć ale nie mam jak :P

Panel zaliczony, zrobiłam V+ trójmiejskim OeSem 😉 😀 Jutro fizjo, nowy, bo moja nie przyjmuje póki co. Nowy to wspinacz, zdaje się że całkiem niezły.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 maja 2019 21:25
Co to jest trójmiejski oes?  🙂


Ja zrobiłam moją niebieską zmorę  🏇 chyba od 3 tygodni miałam z tym problem, wstyd się przyznać, bo to jakaś śmiesznie niska wycena, ale raz za razem kończyła jeden przechwyt przed topem  😵 No i dzisiaj stwierdziłam, że stamtąd nie wyjdę dopóki nie zrobię. Debatowaliśmy przez godzinę w 6 osób nad tym, bo każdy miał problem z końcem  😂 a jak w końcu mi się udało to oczywiście teraz mi głupio, że zajęło to tyle czasu, bo to było dziecinnie proste  🤔wirek: ale już mam kolejne cele na następny wtorek  🏇
Przejście na wędkę, niekoniecznie OS 😉 ktoś kiedyś tak nazwał przejście wędkowe kogoś w skałach i mi się przyjęło 😉 Fakt że drogę szłam pierwszy raz, ale OS na panelu... 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 maja 2019 11:50
Aaa rozumiem 🙂 najważniejsze, że bez bloku!  😀


Lotnaa gdzie szukać tych tanich plecaków deutera? Podasz jakiegoś linka? Zastanawiam się czy z wysyłką za granicę dalej się kalkuluje  🙂
amnestria   no excuses ;)
08 maja 2019 11:54
Lotnaa, taa jasne, już się umawiamy od 2 lat i nic z tego 🙂

Już się partner znalazł na sobotę, jak tylko pogoda się utrzyma to jadę, jakieś nawet cele są obrane 🏇 Poza tym na panelu trochę mnie nie było, ale w domu ćwiczę. Mam jakąś appkę z ćwiczeniami kalistenicznymi i nawalam głównie pompki + chwytotablica. A potem aeroby: bieganko/rower. Jutro rano zaczynam sekcję na volcie 😍
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 maja 2019 13:11
smarcik, tu masz linka, polecam, bo ceny naprawdę odpalili kosmiczne. Na duże plecaki też, łapcie co wam potrzebne.
Wysyłka z tej strony jest opóźniona, trochę tak jak z limango, ale ogólnie wszystko gra.
https://www.sportpursuit.com/sales/deuter-may19
Przesyłkę masz około 5 euro, zależnie od wartości.
amnestria   no excuses ;)
08 maja 2019 13:23
A jak kupić? Nie mogę przejść przez pole płatności... do PL się da w ogóle?  🙁
Edit: przeszło


Lotnaa, czyli Ty stamtąd zamawiałaś tak? Nie strach? Bo nam jeden plecak, by siadł :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 maja 2019 13:31
Zamawiałam kilka razy, wszystko ok. Tylko na przesyłkę trzeba poczekać, ale wg podanych dat.
Głównym przekleństwem tej strony jest to, że jak się zarejestrujesz, to zaczną Ci przysyłać newslettery, a tam wciąż same fajne rzeczy  😀iabeł:
amnestria, a juz mialam pisac, ze chec na wspin na Jurze to ja mam zawsze (acz z doswiadczenia to umiem tam zrobic szalone IV :P) tylko odleglosc nie ta 😁 😉

No nic, moze kiedys cos z moich ambitnych planow wypali, who knows.

Dzisiaj robilismy trening kondycyjny i omujbosze, pod koniec po tych x powtorzeniach bez resta to na tych ostatnich 5a mialam prawie lzy w oczach 😂 no serio, dawno nic mnie tak nie zaoralo.

Za to potem zostalam jeszcze powspinac sie na luzie z jedna laska, ktorej partner na ten wieczor zaginal 😉 i to pierwsza spotkana przeze mnie na panelu dziewczyna moich gabarytow (znaczy sie tez jedyne 190cm 😂 ), do tego route setterka i robiaca drogi te pare cyfr wyzej. I musze powiedziec, ze mega fajnie bylo sobie ponarzekac na te same ograniczenia fizyczne 😁 ale tez dostalam od niej mase fajnych tipow jak sobie z nimi radzic, skonczylam w koncu moje projektowe 6a+ 🙂 i w ogole dobrze mi sie z nia wspinalo. No i okazalo sie, ze prawie wszystkie moje ulubione drogi sa robione przez nia, przypadek? nie sadze 😁 😉

Kwestie butow rozwiazalam w koncu po biedakowemu, dorwalam prawie nowki z marktplaatsu (takie olx :P) i zapowiadaja sie zajebiscie 😜 az mnie kusi zeby skoczyc pojutrze w pojedynke na baldy, chociaz z zasady chodze z kims. Otworzyli niedawno nowa boulderownie literalnie naprzeciwko mojej uczelni, takze wypadaloby nawet 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 maja 2019 17:11
Halo halo, nie spać, wspinać się!  😉

Zamontowałam ringi przy chwytotablicy i w końcu mogę się podciągać z taśmą w domu  😜 albo pić poranną kawę wisząc w uprzęży  😉

Już mam pomysły na kolejne domowe udogodnienia  😁
amnestria   no excuses ;)
13 maja 2019 07:32
Ja byłam w skałach 😀iabeł: Zapomniałam już jaka Jurka potrafi być śliska. Zrobiłam kilka VI os, jakieś IV-V rozgrzewkowe i pół dnia pałowałam się na VI.1 (droga Baader Meinhof w Rzędkach). Bulder do 3 wpinki, siłowo mooocno, niestety stopnie praktycznie nie istnieją (jest ich mało, a to co jest to jest tak śliskie, że aż ma kolor złoty).
Więc była siłownia 😀 Dopiero w 3 wstawce rozpatentowałam sobie kluczowy dla mnie ruch, bo wcześniejsze choć bardzo estetyczne (wsadzałam piętkę i robiłam przestrzały) to sprawiały, że zostawałam "ukrzyżowana" na dobrych chwytach bez możliwości wyjścia w górę. Gdyby mi się zginało to bym z tego wyszła, ale de facto trzeba by zadać ze szmaty, czego nie potrafię. Więc musiałam znaleźć obejście i trochę mi zajęło szukanie. Ale udało się, w 4 próbie zrobiłam to ciągiem, ale byłam tak wypruta, że nie dałam rady przejść dalej i sobie poleciałam. I tak jestem jedyną dziewczyną z mojej grupy, która to ogarnęła. Na świeżości pójdzie na bank, więc przy okazji sobie poprowadzę. Ale zabawa była przednia 😀 🤣


Smarcik, poka zdjęcie!
smarcik, również poproszę o fotę i napisz gdzie kupiłaś ringi.

Jak dobrze pójdzie to za 2 tygodnie jadę do Bobolic na weekend. Chillout, jakaś wędeczka, coś prostego. Wczoraj pokusiłam się o zrobienie prostej VI na panelu (pykła 😀 ) i V+ na przewieszce (w końcu ją zdegradowali z VI! zawsze mówiłam że nie zasługuje na taką wycenę!). Ręka dobrze, kondycji zero ale wypracuję 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się