Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

poprzednia następna
Strony: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 123 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.  (Przeczytany 229745 razy)
magda

« #3480 : Marzec 20, 2019, 22:12:44 »
Odpowiedz cytując
Teoretycznie może i bezpieczniejsze gri, ale na pewno trudniejsze w obsłudze.
#link
kokosnuss

« #3481 : Marzec 20, 2019, 23:34:55 »
Odpowiedz cytując
Lotnaa, jaka piekna zima u was! kocham

smarcik, ze rutyna zabija to niestety smutna prawda. Zreszta w konskim swiatku jest czesto tak samo.

olencja, na dalekiej polnocy wszystko jest mozliwe, w Groningen nie bylam i nie znam nikogo, kto by byl :P  A tak serio to czasem zalezy od konkretnego pracownika, bo oficjalnie wszyscy musza trzymac sie wytycznych NKBV. Tylko ze niektorzy sa w tym mega drobiazgowi, a inni przymykaja oko wink

Ja sie wspinam w roznych lokalizacjach dwoch najwiekszych holenderskich sieciowek (de klimmuur i mountain network) i serio sie mocno czepiaja o plastik i szeroko rozumiane BHP. De Klimmuur tez obowiazkowo wymaga karabinkow z podwojnym zabezbieczeniem (belay master) a nasza miejscowka w Hadze chce zabronic uzywania kubkow na rzecz smartow i grigri. I nie ma autoasekuracji w ogole, bo podobno to niebezpieczne. Na wiekszosc z tych tematow nie mam nawet zdania, sie dostosowuje po prostu wink

Ale chociaz jest ladnie na tym naszym zadupiu :P No i nie ma tlumow, jak sie nas uzbiera 10 osob to swieto lasu i i tak sami znajomi wink

#link
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #3482 : Marzec 20, 2019, 23:38:07 »
Odpowiedz cytując
Co do przyrządów to my ostatnio dostaliśmy do testowania revo - miałyście z tym do czynienia? Całkiem spoko opcja  uśmiech choć ja i tak jestem zdania, że moje reverso, do którego jestem przyzwyczajona + trzeźwy umysł to najlepsze połączenie wink

Lotnaa oj, czemu spalony dzień?  smutek na zdjęciach wygląda obłędnie, cudna pogoda!  love

A rzeczy Milo ja akurat kupuję tam, gdzie jest promocja  hihi Skalnik ma sporo rzeczy tej marki. No i niby weld.pl jest oficjalnym sklepem, ale tam nic nie kupowałam. Tej nowej kolekcji jeszcze nie ma w sklepach, można ją zamówić bezpośrednio u Milo, mailowo czy tam na fb uśmiech ale do końca tygodnia ma być w sklepach, więc jak na Polaka cebulaka przystało liczę, że jak wejdzie to będzie jakaś promka na początek  icon_redface
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

Lotnaa

I'm lovin it! :)

« #3483 : Marzec 21, 2019, 09:30:48 »
Odpowiedz cytując
smarcik, aż szkoda pisać  icon_redface Pojechałam na żywioł, trasę wybierałam o ostatnim momencie o 23 po kilku nieprzespanych nocach  kukunamuniu Miałam wcześniej już fajną górkę z zanadrzu, ale okazało się wieczorem, że cały rejon jest w tygodniu zamknięty, bo to teren militarny i wojsko strzela tam z ostrej amunicji  ke
Zabrałam telefon T. z mapami, ale kabel w nocy się obluzował i naładowała się do 50 %. No i pojechałam, oczywiście poszłam złym śladem, wlazłam w jakiś słaby trawers, i jak próbowałam dotrzeć do dobrego śladu, wysłałam Tomkowi wiadomość "nie wiem, czy nie zawrócić, bo wyjeżdżają płytówki, a ja jestem tu zupełnie sama". Po czym komórkę szlag trafił, chyba z zimna. A ja na tym etapie nawet nie wiedziałam, który szczyt jest moim szczytem, mapy oczywiście nie miałam  lol Podeszłam jeszcze kawałek i stwierdziłam, że wracam, zanim T. zacznie do Bergwacht dzwonić  kukunamuniu

kokosnuss, fajna hala. U nas też są ciekawe, ale jak się ostatnio wybraliśmy ze znajomymi, to wyszło, że powspinał się mój mąż, ciut Hanka, a ja przesiedziałam w kawiarni z Sarką  icon_rolleyes Więc nawet nie chcę się irytować i czekam na lepsze czasy.
#link
smarcik

« #3484 : Marzec 22, 2019, 12:17:55 »
Odpowiedz cytując
Lotnaa o rany  8| wyobrażam sobie co musiał Twój mąż przeżywać w takiej sytuacji  zemdlal dobrze, że nic się nie stało! Na pierwszym zdjęciu, które wrzuciłaś, to jest lawinisko? Czy jakieś kamienie przykryte śniegiem? uśmiech

magda jak tam Twoja ręka? Nie wiem czy przeoczyłam informację, czy może nie pisałaś, ale wspinasz się już?  uśmiech

Ja mam parcie na jedną drogę na nowowiejskiej, która jest dla mnie tak trudna, że jeśli zrobię ją na wędkę to będę z siebie mega dumna  wysmiewa ale straszą mnie, że niedługo chcą ją zdjąć i trzeba się spieszyć  icon_redface
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

Lotnaa

« #3485 : Marzec 22, 2019, 13:11:43 »
Odpowiedz cytując
On nie przeżywał, on jest wyluzowany  lol Tam nie było tak niebezpiecznie, tylko bez sensu weszłam w takie miejsce, gdzie dzień lub dwa wcześniej coś wyjechało, i spanikowałam. Przypadało kilka cm na firn i niewiele trzeba było, żeby coś wywołać. Raczej małe i lokalne, ale nie chciałabym tego testować. Trzeba było iść po głównym śladzie, ale ja mam wybitne zdolności, żeby wybierać ten niekorzystny  icon_rolleyes Na zdjęciu to jest lawinisko, ale o wiele starsze.
BTW, na tej wysokości była lawinowa jedynka, ale znów się okazuje, że to o niczym nie świadczy.
#link
magda

« #3486 : Marzec 22, 2019, 13:16:39 »
Odpowiedz cytując
smarcik, powinnam ćwiczyć i wzmacniać rękę, ale wiecznie jakieś wymówki sobie znajduję  rozga poza tym umówiłam się po raz pierwszy na ściankę i co? chyba nie pójdę bo wczoraj upuściłam sobie na nogę wielką płytę meblową  wysmiewa i boli... wieczorem zastanawiałam się czy kości całe bo miałam trudności z chodzeniem, dziś jest lepiej, ale nadal boli. Także tego... kiedyś pójdę.
#link
magda

« #3487 : Marzec 24, 2019, 20:46:43 »
Odpowiedz cytując
Dotarłam na panel jednak. Noga zalana nieco siniakiem, trochę ją odciążam, ale chodzę i nie kuleję więc stwierdziłam że nie ma przeciwwskazań. Chodziłam po wszystkim i zrobiłam jedną IV+... Boję się obciążać rękę, na początku przy każdym obciążeniu innym niż totalnie pionowo w dół bolała. Weszłam kilka razy ot tak by poćwiczyć rękę i tyle... Czas wracać do formy pomału, więc ostatnio do sklepu jeżdżę rowerem (pod górkę), jak się zrobi cieplej to czasem do pracy rowerem będę jeździć, poza tym czasem panel i może coś jeszcze się uda. Bez spiny... pomału i dla radochy.
#link
smarcik

« #3488 : Marzec 24, 2019, 22:49:44 »
Odpowiedz cytując
magda super, że udało się dotrzeć! uśmiech trzymam kciuki za powrót do formy, no i żeby kontuzja nie wróciła.

U mnie dzisiaj tragedia smutek w piątek pisałam, że mnie rozkłada, wczoraj oprócz uczelni spędziłam dzień w łóżku z lekami, dzisiaj było lepiej więc poszłam na ściankę. Niestety cały czas miałam wrażenie, że nie ogarniam swojego ciała (taki totalny brak koordynacji, nie panowałam nad ruchami rąk i nóg) i wstyd się przyznać, ale jedyna droga jaką poprowadziłam to taka dla dzieci po zwierzątkach  zemdlal Macie czasami takie okropne dni? smutek mówię sobie, że to przez chorobę i zaraz minie, ale to jednak okrutnie demotywujące  :S
#link

amnestria

no excuses ;)

« #3489 : Marzec 25, 2019, 10:30:47 »
Odpowiedz cytując
magda, super, że byłaś!

smarcik, szczerze to - w takim typowym cyklu treningowym - nie. wink Ale gdybym była chora to pewnie tak właśnie by było. Ale to w chorobie się nie chodzi na ścianę rozga Daj czas organizmowi odpocząć, po co go dojeżdżasz kwiatek Proszę tak więcej nie robić kwiatek

Ja już zaczynam odliczanie, jeszcze tylko 5 dni i lecimy do Grecji kocham kocham Kolega, który już jest w Leonidio co chwilę wrzuca fotki i CHCĘ TAM BYĆ. Już, zaraz hihi
Nastawiam sie na duuuuuużo duuuuuużo wspinania kocham
#link
Szanse jedna na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
smarcik

« #3490 : Marzec 25, 2019, 11:12:58 »
Odpowiedz cytując
amnestria wydawało mi się, że nie jestem aż tak chora  icon_redface

Grecji zazdroszczę, ale w sumie u mnie jeszcze 5 dni i ruszam na narty  kocham także też nie narzekam  hihi nie wiem jeszcze dokąd, pewnie skończy się na Tatrach bo jednak tam śnieg najbardziej pewny.
#link

amnestria

no excuses ;)

« #3491 : Marzec 25, 2019, 11:16:32 »
Odpowiedz cytując
Hehe ja już tak całkowicie zamknęłam sezon (głównie w swojej głowie), że jak piszesz o nartach to aż mi dziwnie hihi hihi wspaniałego szusowania w takim razie życzę uśmiech
Ja to już chcę lato w górach i skałach icon_redface spanie w kolebach, dziewczyńskie wspinanie, świetliki, ogniska, komary i upał hihi
#link
kokosnuss

« #3492 : Marzec 25, 2019, 11:58:05 »
Odpowiedz cytując
smarcik, ja mialam takie dni, jak mi sie wydawalo, ze nie musze spac i jesc lol i po tygodniu zarywania nocek na 4-5h szlam na panel i tego, cialo jakby z olowiu bylo. No i w takich momentach w sumie nie ma nic madrzejszego, niz sobie zwyczajnie odpuscic wink

amnestria, mega zazdro! kocham
Jeszcze mnie koledzy spamuja fotkami z Ardenow, niestety nie mialam co zrobic z psem i dupa, grr.

Zreszta realnie i logicznie myslac to powinnam siedziec jak kolek w Hadze, skonczyc grzecznie studia i odlozyc wszystkie plany najwczesniej na czerwiec-lipiec. A ja glupia jestem i nie zamierzam icon_redface
#link
amnestria

no excuses ;)

« #3493 : Marzec 25, 2019, 12:33:35 »
Odpowiedz cytując
Tak, możecie zazdrościć. 16 dni lol Wybaczcie, że się tak przechwalam, ale tak się cieszę, że nie wiem.

Ej, smarcik! A jak buty?? duży uśmiech Mnie w moich dziwnie duży uśmiech Tzn bolało mnie rozcięgno podeszwy, po zrobieniu jakiejś prostej 6a (wstawiałam się tylko w łatwe rzeczy, bo jeszcze mnie stopy bolą w tych butkach). Generalnie to super czucie w palcach, a środek stopy - nie wiem - jak to określić, jakby mi lewitował duży uśmiech Wiem, że nie wspina się na śródstopiu, ale dziwnie mi było. Nie miałam okazji haczyć pięty, więc nie wiem jak tutaj działają. Natomiast są moimi najbardziej agresywnymi butami, nie wiem czy nie przesadziłam z tą asymetrią
#link
smarcik

« #3494 : Marzec 25, 2019, 13:18:09 »
Odpowiedz cytując
Aż na 16 dni lecisz?  8| nieźle  emoty327

Buty są super póki co uśmiech te moje nie są jakieś mega asymetryczne, tzn trochę oczywiście są, ale może mam jakiś odpowiedni kształt stopy do nich, bo mogę zrobić w nich 3 drogi bez zdejmowania (tzn oczywiście z odpoczynkami pomiędzy drogami wink). W miurach dochodząc do końca drogi jestem w stanie myśleć tylko o tym, żeby je zdjąć  zemdlal natomiast cała górna część buta jest z gumy, więc można go haczyć chyba w każdy sposób jaki tylko przyjdzie nam do głowy - a to dla mnie zdecydowanie przerost formy nad treścią, nie mam jeszcze takich potrzeb ani umiejętności uśmiech pomimo braku podeszwy w środkowej części buta ja jakoś tego nie odczuwam, nie wiem z czego to wynika wink

kokosnuss uf, cieszę się, że nie tylko ja miewam takie dni  kukunamuniu chciałabym zrobić kolejną próbę jutro, ale martwię się, że znowu nie będę w pełni wyleczona  zemdlal choć ja akurat cierpię na przewlekłe przepracowanie i permanentny stres, także ciężko u mnie o lepszą formę  kukunamuniu  wink
#link

amnestria

no excuses ;)

« #3495 : Marzec 25, 2019, 13:34:57 »
Odpowiedz cytując
Czytałam sobie porównanie kilku modeli scarpy i ten mój (Booster S) ma najmniej gumy w środkowej częsci lol
#link
smarcik

« #3496 : Marzec 25, 2019, 13:39:17 »
Odpowiedz cytując
To jest chyba but dla jakichś super hiper pro wymiataczy, nie?  wink z tego co widzę z grafice Google to jest tak mocno wygięty, że aż mnie boli stopa od samego patrzenia  icon_redface
#link

amnestria

no excuses ;)

« #3497 : Marzec 25, 2019, 13:42:52 »
Odpowiedz cytując
Mam nadzieję, że nie wysmiewa Jest mocno wygięty, ale nie narzuca tej formy aż tak bardzo. Aczkolwiek rozcięgno mnie nieco bolało, ale podejrzewam, że kwestia przyzwyczajenia. Powędkowałam parę dróg i ze 4 poprowadziłam (i przesiadłam się na drugą parę). Zasadniczo chciałabym je mieć tylko na skały, ale rozbić je muszę. Więc dziś kolejna sesja, zobaczymy jak tym razem uśmiech
#link
magda

« #3498 : Marzec 25, 2019, 13:44:14 »
Odpowiedz cytując
amnestria, zazdro!
Ja myślałam o wyjeździe na całą majówkę gdzieś dalej, ale to za miesiąc, więc nie ma szans że dojdę do formy w tak krótkim czasie.Myślę nad planem B, ale też zastanawiam się nad odwołaniem urlopu.
#link
amnestria

no excuses ;)

« #3499 : Marzec 31, 2019, 20:17:13 »
Odpowiedz cytując
Pozdro! Pierwszy dzionek w Leonidio i jakieś 6by

Jest cudownie, pięknie, słonecznie, super skała, pyszne jedzenie. Jaram się!
#link
magda

« #3500 : Marzec 31, 2019, 20:24:02 »
Odpowiedz cytując
Dobrze że mam Twojego treneiro na insta to będę śledzić  hihi Baw się dobrze!
#link
smarcik

« #3501 : Marzec 31, 2019, 21:10:03 »
Odpowiedz cytując
Jak pierwszego jest już 6b to ja nawet nie chcę myśleć, co będzie ostatniego dnia!  hihi

Trzymajcie kciuki za śnieg w Tatrach w przyszły weekend, bo w ten niestety musiałam się doleczyć (i pracować) i nie pojechałam na narty  smutek
#link

Lotnaa

« #3502 : Kwiecień 01, 2019, 10:43:31 »
Odpowiedz cytując
amnestia, wow! Zacnie to wygląda! I trudno!  8|

Spamuję skitourowo, prawdopodobnie po raz ostatni w tym sezonie. Wiosna idzie. Pięknie było, chociaż prawie umarłam na podejściu (1250m).
I kurcze, chyba po raz pierwszy miałam prawie cały czas banana na twarzy, kiedy zjeżdżałam. No rewelacja! Śnieg taki pomiędzy puchem a firnem, robiłam te swoje linie i miałam tyle fun'u, jak nigdy! A jedyne co zmieniłam, to wkładki w butach, ale dzięki temu miałam mniej luzu w środku i w końcu narty reagowały inaczej.

smarcik, trzymam kciuki za warun! Ja już chyba odpuszczam, bo muszę dojeżdżać 2h w jedną stronę, u nas niżej jest już błoto. A przy jednodniowych akcjach i średnio przespanych nocach to się robi za daleko, głupio mi zostawiać T na cały dzień z dziewczynami.
#link
smarcik

« #3503 : Kwiecień 01, 2019, 19:21:20 »
Odpowiedz cytując
Ależ piękne widoki!  kocham

Byłam właśnie w nowej warszawskiej bulderowni volt - bardzo spoko! Będę tam zaglądać. Szkoda tylko, że nie akceptują multisporta (ale i tak jest tanio)  wink
#link

olencja

« #3504 : Kwiecień 01, 2019, 19:29:48 »
Odpowiedz cytując
smarcik, o, to moja strona Warszawy! Super, będzie można wypróbować nowe miejsce duży uśmiech
#link
smarcik

« #3505 : Kwiecień 02, 2019, 06:19:40 »
Odpowiedz cytując
olencja o, to zdecydowanie polecam uśmiech bardzo zróżnicowane problemy bulderowe (9 poziomów, ale są i takie mega przewieszone na klamach, i pionowe na malutkich chwytach itp). Właśnie wczoraj myślałam, że szkoda, że w mojej dzielnicy nikt nie wpadł na otwarcie takiego obiektu  hihi

Jadę jutro do Krakowa, w czwartek będę mieć wolny wieczór i chętnie skoczyłabym na jakiś bulder (tak na godzinkę, max dwie, więc nie chce mi się szukać kompana na drugi koniec liny i brać ze sobą uprzęży itd). Może ktoś był i jest w stanie polecić jakieś sensowne miejsce w Krakowie?  duży uśmiech
#link

amnestria

no excuses ;)

« #3506 : Kwiecień 03, 2019, 10:05:38 »
Odpowiedz cytując
Volt jest mega i tworzą go super ludzie!
Warto wspierać! uśmiech

My dziś restujemy, jest cudnie, mnóstwo znajomych, chyba pół warszawianki jest w Leonidio. Wspinaczkowo super, zyciowka wyrównana, czyli 6b+ os. Póki co mam same osy i jednego flasha. I 2 próby na 6b+ ale trudnym (w przewodnikach 7a duży uśmiech ale przeceniobe, bo bez jaj duży uśmiech )
#link
amnestria

no excuses ;)

« #3507 : Kwiecień 09, 2019, 16:20:51 »
Odpowiedz cytując
Matko boska, wspin na 2 stronie.

A ja przychodzę się pochwalić, bo zrobiłam 6c, w drugiej wstawce uśmiech
#link
smarcik

« #3508 : Kwiecień 09, 2019, 16:35:15 »
Odpowiedz cytując
Łoooooo gratulacje! Wymiatasz!  konik

Nikt się nie wspina to i wątek nam spadł  hihi Ty w rozjazdach, magda kontuzjowana, Lotnaa zajęta dziećmi a kokosnuss nie chce się udzielać, to co, mam sama ze sobą pisać?  hihi chyba, że ktoś jeszcze tu się wspina i nic nie mówi  oczy2 może nerechta coś podczytuje? uśmiech
#link

magda

« #3509 : Kwiecień 09, 2019, 16:38:15 »
Odpowiedz cytując
Magda już po kontuzji teoretycznie ale nie ma czasu na panel dotrzeć  zemdlal codziennie planuję że 'za dwa dni' pójdę i ciągle mi coś wypada... Teraz na czwartek mam plan, zobaczymy czy się uda. W majówkę pewnie zajrzę w sokoły więc wypadałoby choć 3 być w stanie przejść...

edyszyn... chyba jednak czwartek odpada bo stolarz chce coś robić  zemdlal
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2019, 18:42:48 wysłane przez magda » #link
Strony: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 123 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 18 zapytaniami.