Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 marca 2019 21:48
Ja wciąż nie widziałam. Smarcik oferowała, ale wiem, że totalnie nie ogarniam czasowo.

Co do skialpinizmu - ja słabo znam Tatry i mogę sobie tylko wyobrażać, o zjazdach w jakich trudnościach mówicie. Za to kupiłam sobie nowy przewodnik o Zillertal i okolicach z zamiarem bywania tam na wiosnę (jako że w Bawarii bywa już za nisko że śniegiem), i okazało się, że o zdecydowanej większości tras nawet nie mam co marzyć  😜 🤣 Masa trudnych podejść i ekstremalnych zjazdów, albo nawet znośne, ale z dużym zagrożeniem lawinowym. No może jak już tą babcią będę i o dzieci przestanę się bać. O ile wówczas będzie jeszcze w ogóle snieg...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 07:27
magda ja pisałam kilka stron temu o filmie.

amnestria jak tam testowanie? Słyszałam, że trzeba było płacić za wejście na ściankę na same testy, mega słabo  🤔 ja byłam o 17.30 (standardowo do 23  :zemdlal🙂 i przymierzyłam 4 pary. Nawet mi jedne podpasowały, za 650 zł  😂 także przynajmniej trochę śmiechu z trenerem mieliśmy, że raz biedaki mogą się powspinać w porządnych butach, bo oczywiście na zakup nas nie stać.

Gorzej, że moje stare butki mają już dziury na wylot. Miury totalnie nie nadają się na treningi wytrzymałościowe które robimy  🤔 i teraz nie wiem w co celować, bo w portfelu pusto 😉
Dla mnie płatność za wstęp na ściankę na testy wydaje się czymś oczywistym. Jaki model Ci się spodobał? Poluj na butki na olx, allegro czy też na giełdzie, ja więcej jak 200-250 za buty nigdy nie zapłaciłam 🙂 Nowe albo minimalnie używane.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 09:36
Dla mnie nie, bo po pierwsze w Poznaniu na tym samym evencie wstęp był za free, a po drugie np. amnestria przyszła dosłownie na chwilę (tak, mój trener strasznie się emocjonował tym faktem  😉 ). Co innego jak ja siedziałam pół wieczora w ścianie, ale płacić za przyjście na pół godziny? Powinni się byli jakoś dogadać że scarpą moim zdaniem 🙂

Podobają mi się scarpa instinct vsr, na olx za 200 czy 250 ich nie znajdę bo to nowy model buta (konkretnie vsr, jest inny niż pomarańczowe vs). Za to z opisu wynika że to mega zaawansowany but dla dobrych wspinaczy.. cóż, dla mnie był po prostu wygodny  😂

Czego nie mogę powiedzieć o budżetowym modelu origin, dzięki któremu zaliczyłam piękny długi lot z ogromnego stopnia, bo stanęłam i nagle po prostu noga mi odjechała  😂

Zastanawiam się czy nie kupić po prostu egzemplarza po testach.
O instinctach dobre opinie słyszę. Za 200 może nie ale za 300 bywają.
Hahah  😀

Ej to była żenada. Scarpa (czy tam dystrybutor polski) powinien był wykupić ścianę. Sorry to był marketing na litość boską. Ja byłam w szoku, bo chwilę później jechałam na swój trening, więc wczoraj za panel łącznie mi poszło prawie 50 zł. Do tego nie miałam gotówki (ostatecznie znalazłam w jakiejś kieszeni), a dowiedziałam się, że nie ma opcji zapłacić kartą. Nie winę ściany, winię organizatora eventu. Słabe to było.
Żenada druga to brak możliwości zakupu butów na miejscu, tylko w sklepie Alpin (20% rabatu). Jak się spytałam czy oni ich doposażyli to miły pan z obsługi powiedział, eee nie, w alpinie prawie nic nie ma. WTF. Będzie opcja kupienia w Tychach tych potestowych butów za około 300 zł. Ale dopiero w poniedziałek, i o 9, no i stacjonarnie :P Ja wysyłam kolegę, bo jedne upatrzyłam, a potrzebuję butów pilnie na grecję (w sensie 2 pary). Interesują mnie Boostery


Smarciku, kochana to żeśmy się tak minęły dosłownie chyba w drzwiach. Bo ja 17:25 wyszłam 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 09:54
magda bywają, ale VS a nie VSR niestety 🙂

amnestria ejjj a dałoby radę podłączyć się pod Twoje zakupy? ;> te moje upatrzone mają być za 350 w poniedziałek, ale trochę mi tam nie po drodze  😵
Pisz mi na pw, które Cię interesują (na fb najlepiej). Dokładny model i rozmiar. Nie obiecuję, że się uda, bo to ponoć kto pierwszy ten lepszy :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 10:29
🙇  🙇  🙇

Może w Tychach nie będzie aż tylu chętnych w poniedziałek  😜
Testy ocena z tego co wiem tak samo wyglądają. Wchodzisz kupując wstęp na panel. Ja mam bana na kupowanie nowych butów bo mam ich za dużo  😂 ale bym se chętnie powierzyła chociaż a tu lipa, ocun bywa tylko a ich butów nie chcę
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 11:56
No to marketingowo jest to totalnie źle rozegrane  😉 ocen, scarpa czy każda inna firma powinna zadbać o darmowy wstęp, zapłacić ścianie czy cokolwiek. Widać nie umieją w marketingi 😉

A już szczególnie na takiej ścianie, co sama w sobie nie jest wysokich lotów  😁
100% zgody ze smarcikiem :kwiatek: Taki event, głośno promowany w mediach branżowych i przez sportowców ze Scarpa Team, powinien być lepiej zorganizowany. Mnie naprawdę nie interesowało tego dnia wspinanie na ścianie, chciałam zgodnie z szumnymi reklamami, przetestować buty (w sklepach stacjonarnych zazwyczaj brakuje modeli + nie ma możliwości realnego sprawdzenia jak pracuje but). Przyszłam bo stałam się potencjalnym klientem. Więc dla mnie to, że musiałam zapłacić za wejście na panel jest żenujące, marketing po taniości.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 12:56
Ja tylko dodam, że mój chłop zajmuje się takimi rzeczami zawodowo i był mega zaskoczony (negatywnie).

Zapytałam panów ze scarpy o możliwość zakupu to odesłali mnie do alpin sklepu. Weszłam na stronę, a tam nie ma żadnego z modeli, które mierzyłam  😵

No ale nic, i tak mam nadzieję, że uda się dorwać te testowe butki, bo są fajne, niezależnie od zachowania dystrybutora 🙂
Na stronie nie ma, one miały być w sklepie stacjonarnym. Ale się dowiedziałam, że też nie ma. No jakiś absurd 😁


A propos Free Solo, któraś z Was wyżej pytała, nie widziałam, ale za tydzień w niedzielkę idę do Kina Elektronik na specjalny pokaz z Wernixem (którego w ogóle bardzo lubię, mega jajcarz :wysmiewa🙂
Ps. znacie profil Jurka Rostafińskiego? Wasza Wysokość na fb. Fajne filmiki wrzuca ze wspinaczami 🙂 Głównie warszawscy, w tym jego dziewczyna 🤣 Ale ostatnio był z Olgą Niemiec 🙂


Edit: no co Ty gadasz 🤣 🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 13:03
To jeszcze bardziej bez sensu, bo ja dostałam jakiś kupon zniżkowy na buty scarpa w alpin sklepie, z kodem do wklepania w sklepie internetowym  😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 marca 2019 16:40
smarcik, przyszły spodnie 🙂 "Niestety" wydają się bardzo spoko 😉 Szkoda, że na weekendowe testy się nie zanosi, bo w Tyrolu czwórka  🙄
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2019 21:54
Właśnie dotarłam do Korbielowa, leje deszcz i nie widzę ani grama śniegu  😂 nie wiem gdzie ten super warun.


Lotnaa ooo pokaż! Trafiłaś z rozmiarem? 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 marca 2019 19:42
I jak tam, jak tam?

U nas pogoda petarda, lawinowo zeszło do dwójki, plecak spakowałam, narty w aucie... poszłam spać o 23, o 23:30 zaczął się koncert Sarki  😕 Zasnęła w końcu spokojnie przed 5, czyli wtedy, kiedy miałam wstawać. Tyle z moich skitourów...

Spodnie chyba ok, ale nie wiem, czy zdążę z testami w tym roku.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 marca 2019 20:27
Lotnaa kurcze, szkoda, że nie wyszło 🙁

U mnie sobotni warun miazga  😍 z rana cyknęłam sobie podejście na Pilsko, niestety na górze panowie Słowacy na skuterach walili mandaty, więc na sam szczyt nie weszliśmy, tylko zjeżdżaliśmy z polskiej granicy. Potem jeszcze 3 razy wjechałam sobie orczykiem i cisnęłam w puchu lasami - no śnieg nieziemski! Mięciutko, puszyście  💘

Dziś już gorzej, bo była odwilż, w lesie śnieg się zabetonował i nie było opcji na zjazd, przynajmniej z moimi marnymi umiejętnościami, więc kupiliśmy karnety i śmigaliśmy na stoku, choć podchodziło to już trochę pod pływanie - było 13 stopni  😉

Na przyszły sezon mam marzenie zakupić nowy set, odpowiedni do zjazdów poza trasą  😂 bo póki co jestem załamana tym, jak bardzo nie radzę sobie na moich nartach nawet na stoku 😉

A póki co mam cichą nadzieję, że to nie był ostatni raz w tym roku  🏇
Lotnaa   I'm lovin it! :)
18 marca 2019 08:57
smarcik, a przypomnij mi, jakie Ty masz narty? Bo z założenia chyba do jazdy poza trasą właśnie? Mnie moje zjazdówki chyba rozleniwiły, bo są mega fajne, trzymające się stoku, a skitourów w ogóle nie czuję. Nie wiem, czy takie szerokie na pewno byłyby dla mnie łatwiejsze, bo przecież nie zawsze jeździ się jednak w puchu. Chociaż ja mam tylko 82 pod butem, więc może jednak nieco za mało.
A panowie Słowacy dlaczego łapali? Tam jest jakieś rezerwat?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2019 09:19
Mam dynafit tour 82, one z założenia w ogóle nie są do jazdy 🙂 są do podchodzenia - mega lekkie, wąskie, a przede wszystkim baaaardzo cienkie, bez pełnego rdzenia. Do chodzenia miodzio, w ogóle nie czuć ich na nogach - jedna narta waży raptem 1200g. Sam dynafit określa możliwości zjazdu w nich jako 2/5 🙂

A co do Pilska to tak, tam jest rezerwat, o dziwo na nogach chodzić można, tylko narciarze niszczą przyrodę 😉 na grupie ktoś słusznie zauważył, że więcej szkody robią oni sami tymi skuterami niż my nartami..
O wow, ale cienkie! Ja jeździłam w tatrach na pożyczanych 84-kach i Jasiek mi mówił, że na 88-kach byłoby mi sto razy łatwiej 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2019 10:51
Taliowanie to tam pół biedy, nie jest źle. Gorzej z grubością narty, nie wiem jak to nazwać - tak jakby spojrzeć na nią od boku. Jest ze 3 razy cieńsza od standardowej 😉
No ja jeździłam na tej samej, tylko szerszej pod butem 🙂 To mnie pocieszasz, może na innych sobie lepiej dam radę 😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2019 11:16
Nie ma takich 84  😉 są 82, 88 i 96  😀

A na puch to przydałyby się takie ze 100 chociaż.. będę próbowała takie wypożyczyć na początku przyszłego sezonu 🙂
Upsi cofam! To były speedfit 84 😡
To wychodzi, że jednak nie umiem jeździć 😂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2019 11:38
A jak ogólnie oceniasz te speedfity? Mi się takie marzyły, ale akurat trafiłam moje w dobrej cenie..

Ja to dopiero nie umiem jeździć. Miałam chyba z 10 lat przerwy, jak nie więcej  😉 ostatnie lata jeździłam wyłącznie na snowboardzie, dopóki nie poszłam w skitury. Ale splitboard totalnie do mnie nie przemawia 😉

Do tego mam zakaz jazdy na nartach od lekarza  😵
Musiałabym mieć chyba porównanie, bo jeździłam tylko w tym 😡 I ani razu w puchu. Na stoku czułam, że mi nieco trudniej niż w zjazdowych, ale zjeżdżało mi się ok.

MAMY BUTY!!!! Właśnie potwierdzili, bejbe dawaj na pw!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 marca 2019 13:18
😅  😅  😅

Czekam na buciki  🏇

Lotnaa które Ty spodnie wybrałaś na limango? Dalej są dostępne takie jedne, które by mi nawet pasowały.. Kuszą 😉 ale na żywo ich nie widziałam niestety.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
18 marca 2019 13:46
smarcik, Marmot Pro Tour:
https://www.limango-outlet.pl/marmot/spodnie-narciarskie-w-kolorze-morskim-2-7038751
Jedyne, do czego można się przyczepić na pierwszy rzut oka, to że przy bocznych rozpięciach/wywietrznikach na udach nie mają siateczki, ale to chyba pierdoła.

Co do nart, to moje niby 1/10 na trasy i 9/10 na powder, no ale z tą szerokością to jakoś chyba niekoniecznie  🤣 Fakt jest taki, że kupiliśmy najtańsze z tej serii. Ale spoko, T. już mi ślizg potargał  🤬 , za rok dwa najwyżej kupimy nowe szersze, i przełożymy wiązania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się