Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

ps. dziewczynki, gdyby któraś potrzebowała butków:

Scarpa Testing Event

Ja się wybieram, bo mam już tylko jedną parę (tzn łącznie mam ze 3, ale potrzebuję już czegoś lepszego). Miałam kupować Tenaye Tarify, ale akurat nie ma mojego rozmiaru 🙁 Z La Sportivą się nie polubiłam, więc może Scarpa? 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2019 13:26
Wychodzi na to, że ja się wybieram nawet o tym nie wiedząc, bo mam trening w tym czasie  😉 chyba, że coś się zmieni przez te testy 🙂
to się spotkamy! 😜 😅 ruszam w Tatry, życzcie mi pogody... i odwagi 😁 bo na umiejętności za późno 😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2019 15:08
Życzymy!  😀

Już wiem, plecak Black Diamond, który mierzyłam, to model Cirque 35, może któraś z Was się z nim spotkała? 🙂
ps. dziewczynki, gdyby któraś potrzebowała butków:

Scarpa Testing Event



Szkoda że na daleką północ nie dojadą :/ 🙁 Bym chociaż przymierzyła...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 marca 2019 19:31
Ps. Lotnaa tyle łazisz, że za chwilę będziesz mega wymiatacz!


Eee tam, ale teraz to było 500 m przewyższenia, wygodna jestem  😁
Kurcze, marzy mi się Stubai i wejście na coś większego, ale pogoda u nas słaba strasznie. Akurat, jak Tomek ma tacierzyński i można by było połazić.

Pogody życzę!!!

smarcik, wpadaj wpadaj!
A co to tego BD, to w opiniach czytałam narzekanie na dopasowanie pleców i brak pasków kompresujących.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2019 22:44
Lotnaa o, dziękuję, to już go nie biorę pod uwagę 🙂

Właśnie wróciłam z koszmarnego czwartku, czyli tradycyjnie 5 godzin na ścianie pykło. Padam, a w dodatku bardzo kiepski dzień dziś miałam - mam nadzieję, że to tylko jednorazowo.

No i cały dzień rozkminialiśmy te testy scarpa  😵 byłyście kiedyś na takim wydarzeniu? Zastanawiamy się czy będzie dużo ludzi, czy możemy zrobić normalny trening czy lepiej przełożyć go na następny dzień  🤔
Jezusie, jaki wycisk! Nie ma miękkiej gry, w grupie mam instruktorów narciarstwa zjazdowego, więc siłą rzeczy jestem najsłabsza, ale dzisiaj dostałam w kość. Na szybko ćwiczenie standardowych technik czyli długie i krótkie skręty, ale np. nie tyle NW co podskok i obrocenie nart, jazda z zamkniętymi oczami, dużo jazdy poza trasą po hopkach, lodzie etc. Jazda z plecakiem w ręku i przekładanie go za siebie (tj jazda z zaburzoną równowaga). Oczywiście wszystko w sprzęcie skiturowym

Jutro idziemy w góry. A ja już nie mam siły  😂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 marca 2019 19:38
amnestia, ale Ty wymiatasz!  😲 Super, zazdro!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 marca 2019 13:24
amnestria foty, foty  🏇


magda jak tam na kolosach?  🙂 Rano był mój koszmarny treneiro  😍
Dziś oglądam online, jestem wykończona i zasypiam siedząc 🙂 generalnie spoko, trochę mi tego brakowało 🙂 dużo inspiracji, choć póki co nie było nic WOW. Mega ciekawe są prezentacje o lokalnej ludności z odległych stron świata! Dziś kolosy są online, więc zachęcam do oglądania 🙂 jutro wybieram się na halę, mam nadzieję że nie utknę w kolejce do wejścia
Który to trener?

Teraz to mnie wbiło w fotel. Wheelchairtrip . Chapeau bas! Słyszałam o nich wcześniej, mam zalajkowaną stronę, ale usłyszeć 'na żywo' to jednak co innego. Jutro ustawiam się w kolejkę po książkę.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 marca 2019 21:00
Rano był z córą - slackline w Bułgarii. Biedny chyba zestresowany bo brzmiał, jakby wszystko czytał, a na co dzień opowiada z ogromną pasją  🙂

Niestety obejrzałam tylko kilka wystąpień, brak czasu na wszystkie  🙁

Za to 3h wspinania za mną  🏇
Nanga Parbat zabrała kolejne życia. 🙁
https://wspinanie.pl/2019/03/tom-ballard-daniele-nardi-nanga-parbat/

magda, z ciekawości zawodowej - wystąpienia rzeczywiście trwają tyko 30 minut? Są tylko gadane czy też prezentacje zdjęć?
Nie mogę ogarnac śmierci Ballarda. Pamiętam jak się jaralam jak uklasycznili Superściek z Marciszem i Rychlikiem. Przeżywam to odkąd stracono z nimi łączność  😕
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 marca 2019 07:04
Ascaia są półgodzinne i mogą mieć slajdy, filmy itp 🙂 Magda wspominała, że można oglądać online, na przyszłość polecam 🙂

A dosłownie za 2 minuty można posłuchać w trójce, w świecie z lotu drozda 🙂

amnestria straszne, jakaś pechowa ta Nanga.. 🙁
Takie pół godziny to według Was, odbiorców, jest ok?
(za późno się zorientowałam w temacie transmisji 😉 )


Czy nie jest tak, że Nanga przyciąga takie trochę "szalone" wyprawy? Taką mam myśl po rozmowach z Tomalą. Nie jest tak, że chodzą tam mniejsze osobowo wyprawy, z mniejszym zapleczem, z gorszym zabezpieczeniem w razie W (mam tu na myśli np. dostępność helikopterów, dronów) ? Czy to może wynikać z tego, że ta góra w jakimś sensie jest mniej "medialna", więc trudniej znaleźć sponsora, itd. ?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 marca 2019 09:50
Hm, ja to w sumie nie bardzo umiem sobie wyobrazić inną formułę takiego wydarzenia 🙂 jeśli jakiś temat mnie interesuje to chciałabym o nim słuchać o wiele dłużej, ale tu jednak mają być pokazane różne wyprawy i osiągnięcia przekrojowo - oglądając transmisję online mam ten komfort, że wyłączam kiedy dany temat mnie nie interesuje  😉

Natomiast moją ulubioną formułą spotkań górskich i podróżniczych "w mniejszej skali" są prelekcje organizowane przez Południk Zero - kameralna atmosfera, można usiąść przy piwku i posłuchać o temacie, który nas interesuje. Organizują bardzo dużo takich spotkań, a tematy są znane znacznie wcześniej, także każdy może znaleźć coś dla siebie 🙂
Ascaia, pozwolenie na Nangę zimą jest tanie to raz, a dwa jest położona w takim miejscu, że łatwo do niej dojedziesz autem, więc odpadają koszta karawany. Poza tym po ataku terrorystycznym w 2013 roku wielu himalaistów odpuściło sobie Nangę.

Mi się bardzo podobała atmosfera kolosów. Żałuje że nie mogłam być w tym roku na miejscu. Online to jednak nie to samo.
Averis   Czarny charakter
10 marca 2019 15:19
Mega żałuję, że nie było mnie na kolosach w tym roku. Totalnie nie ogarnęłam kalendarzowo. Ale za rok będę na 109% 😀
smarcik, pierwszy raz wgłębiam się w temat. 😉 Teraz dopiero widzę, że to w sumie bardziej właśnie taka przekrojówka roczna, za to o szerszym niż tylko "podróżnicy" haśle + nagrody. Dzięki za opinię  :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
10 marca 2019 15:31
Dziewczyny, trochę z czapy - na limango (przynajmniej niemieckim) są spodnie skitourowe marmot'a za 70-80 euro, przecenione z ponad 200. Mam od nich trekkingi i są fajne, mam nadzieję, że trafię w rozmiar.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 marca 2019 16:22
Lotnaa oooo a w Polsce nie ma. Ty masz zawsze lepiej jeśli chodzi o sprzęt!  😁


A ja właśnie przypomniałam sobie, że nerechta dała nam tu kiedyś kod zniżkowy do skalnika. Kliknęłam zatem linę i mam nadzieję, że niedługo rozpocznę sezon skalny  😀 Tzn inaczej, mam nadzieję, że zima będzie trwała cały rok  😂 Ale jeśli zabraknie śniegu w Tatrach to będą grane skały  😉
smarcik, u nas też są niezłe promocje, np kurtka z marmota z gtx za 340 zł. Do tego mnóstwo kurtek i spodni narciarskich z salewy czy właśnie marmota w fajnych cenach.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 marca 2019 16:37
kittajka na limango? Ja nie mogę znaleźć spodni marmota na limango  🤔 pewnie źle szukam, nie miałam wcześniej do czynienia z tym sklepem. A na niemieckim znalazłam  😉
smarcik, na limango 😉 klik
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 marca 2019 17:29
O nie  😵 Są jedne, które mnie interesują, i to ostatnia para chyba w moim rozmiarze. No nic, będę sobie wmawiać, że na pewno są kiepskie i nie jest to porządna membrana. Jestem spłukana  😉
Ascaia, Kolosy rządzą się swoimi prawami. To jest gigantyczna impreza, przez którą (jak podają organizatorzy) przewija się 20 tysięcy osób. Prezentacje są dość krótkie, 30 minut to moim zdaniem mało czasu by dobrze zaprezentować podróż. Po prostu bardzo trudno dobrze przygotować prezentację. Tu niekoniecznie 'wygrywają' wyprawy o największej wartości podróżniczej, odkrywczej, sportowej, etnograficznej czy innej, ale często zwyczajnie te najlepiej przedstawione. Liczy się pomysł na to by się sprzedać. Chyba większość prezentacji z dużej hali to wyprawy osób znanych w środowisku, raczej nie debiutantów. Kolosy to dla mnie między innymi doroczny przegląd podróży znanych osób. Nie mówię że to źle. Oprócz kolosów lubię jeździć na festiwal Wanoga w Wejherowie. Jest znacznie bardziej kameralny, prelegenci mają godzinę czasu, gwiazda specjalna 2 godziny. I to jest moim zdaniem optimum. Ale też jest to totalnie inny festiwal, bez nagród, bez zgłoszeń, za to ze staranną selekcją ze strony organizatorów. Tam zawsze mam gwarancję, że prezentacje będą ciekawe.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 marca 2019 19:37
Mój trener dostał Nagrodę Dziennikarzy oraz wyróżnienie!  😅
magda, dzięki za opis! 😀


O laski, ale było! Odpocznę i jutro opiszę 🙂 Ale wkrętka na maxa, aczkolwiek technika do poprawy, więc na przyszły sezon planuję wziąć trochę lekcji na stoku i poza (ale w skiturowych nartach), bo będzie dużo łatwiej wówczas 🙂 Warunki były dalekie od perfekcyjnych, mało śniegu, wytopiony, wystające kamienie, lód. Więc fajnie jest jednak mieć lepszą kontrolę na wąskich "rynnach" tatrzańskich 🙂 Na górze twardo, ale dla mnie było łatwiej niż zjeżdżanie dolinami. No i raz dzieciak mi wskoczył centralnie pod narty, co mocno mnie wystraszyło (udało mi się zahamować), ale wydygałam się 😀

Zdecydowanie za to błysnęłam kondycyjnie 😀 szłam tempem przewodnika, które dla mnie było na maxa lajtowe (nie spociłam się w ogóle), gdzie grupa zostawała w tyle, sapała, zipała i ciągle musieliśmy na nich czekać. Wiadomo, jakby przewodnik wrzucił 3 bieg to już bym z ozorem wywieszonym leciała, ale teraz szłam na 60% mocy i był to dla mnie spacer. Chociaż w tym nie byłam najgorsza 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się