Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

dziolchy mam kody rabatowe do Skalnika  na 30 i 20% do końca stycznia bodajże, chce któraś z was?
Ja, ja, ja! Planuję zakupki! Akurat na rzeczy nieprzecenione 😍 Wystarczy jeden kod oczywiście :kwiatek:
Te kody są wielorazowe i często je ktoś wrzuca na grupy ze sprzętem.
no to wrzucę je tu i skorzystacie jak będziecie miały ochotę  🙂 a i są do 30.04 więc spoko  🙂
30% 5g4dr3
20% Iw54frt
Naprawdę, nie wiedziałam! Dzięki nerka 😅 😅
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 stycznia 2019 17:28
Kuuuurczaki, a ja wczoraj wydałam kupę kasy w 8a  😵 Ale potrzebuję jeszcze kilku duperelo do nart, przyda się  😂 Dzięki  nerechta  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 stycznia 2019 07:36
Up up  😉

amnestria wiesz może co dzieje się na Warszawiance? Czy sekcje normalnie odbywają się czy może instruktorzy się gdzieś przenieśli po tej aferze? Pytam bo mi tam ostatnio nie po drodze, szukałam informacji na stronie i kiedyś był tam cały wykaz telefonów do instruktorów, a teraz jest tylko informacja o jednym  🤔

A poza tym rozglądam się za jakąś poranną sekcją, bo nie umiem odnaleźć się w nowej korpo rzeczywistości z pracą od 9 do 17  😂
Już Ci mówię :kwiatek: Sekcje podrożały, bo faktycznie na instruktorów nałożono dodatkowe obciążenia. Zostało paru instruktorów ponoć: sporadycznie Mechanior, Staś Kieniewicz, Rostafiński chyba też. Generalnie puuustki. Byłam ostatnio na wiance i drogi jakieś takie nieciekawe. VI+ zrobione po makakowemu, czyli wstawiasz się na rozgrzewkę, a czujesz się jak n VI.1+... Dużo początkujących takich od zera, znajomych nie spotkałam ŻADNYCH,  warszawianka to mój drugi dom był 🙁

Wiem, że spora część przeniosła się na Grawitację (Obozowa zamknięta jeszcze). Ale nie wiem na jakich zasadach.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 stycznia 2019 12:21
O nie  😵 pracuję teraz kilometr od warszawianki, już myślałam że w końcu zapiszę się tam na sekcję  😵 wczoraj chciałam się nawet wybrać ale przyznam, że cena za wejście mnie nieco odstraszyła (i znowu wylądowałam na brudnej nowowiejskiej  😂 ).

Dziękuję za informacje  :kwiatek:
No warszawianka odwaliła 🙁 Ale i tak cenowo to Murall bije na głowę, chyba 35 zł, wszystko płatne esktra (jak np. nie masz uprzęży/kubka). Ja co prawda nie mam, ale dla posiadaczy multisportów dopłata na poziomie 15 ziko. DRAMAT. No, a crux, murall i wianka właśnie zawiązały pakt, więc nie zdziwiłabym się gdyby dalej drożało wszystko.

Ps. z fb muralla wyczytałam, że ma powstać murall chyba w trójmieście? (jej nie pamiętam, sprawdzę) i drugi w wawie. Nie kibicuję im 😂 Nienawidzę muralla. 🤣

Edit: w Gdańsku, ale to chyba już działający obiekt, nic nowego.
Blokfit gdański pod skrzydła Muralla trafił. Ja tam i tak nie chadzam - jedyne miejsce gdzie nie honorują multisportu, do tego syf okropny i dużo ludzi. Baldy może i fajne mają (nie bywam, nie wiem, słyszałam że poziom spadł odkąd się paru kręcących wyprowadziło), ale oprócz tego to tam niewiele można zrobić - do obwodów jedna malutka ścianeczka z mikro chwytami, ciężarków gum itp malutko i w stanie bardziej niż opłakanym.
Jadę w weekend na wspin jejejej! I w kolejny też 😁 😁

*tzn "jadę", bo jak się utrzyma taki warun jak teraz to pewnie tylko trekking. Ale zabukowałam już nocleg nad Popradzkim i czaję się na Tępą. Tylko tam jest lawiniście, więc lepiej, żeby ta 3-ka się zmieniła na 2kę 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 stycznia 2019 09:02
amnestia, w MOKu spadło w nocy 45 cm śniegu, więc ten tego, na wspinanie to średnio chyba.
U nas może w końcu coś się ustabilizuje, bo szlag mnie trafia, jak jest taki piękny śnieg i zero szans na wyjście w góry. Ale i tak trzeba być mega ostrożnym, w weekend w tylko jednej lawinie zginęły 4 osoby  🙁
Ale ja nie jadę do MOKa 😉 a nie wszędzie jest 4.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 stycznia 2019 10:25
Ja wiem, ale miałam info o MOKu, a nie spodziewam się, żeby po drugiej stronie granicy było inaczej.
Może być inaczej górkę obok 😉 Przecież to wartość uśredniona 🙂 to tak jak się przyjęło uważać, że jak jest lawinowa 3ka, nawet rosnąca, to i tak Świnica jest w miarę bezpiecznym celem (taternickim i turystycznym). To zależy jakie jest ukształtowanie, gdzie zbierają się depozyty, etc. Gdyby to było takie oczywiste, to by nie było lawin przy stopniu "1". Niemniej nie jadę i tak, ale z zupełnie innych przyczyn.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 stycznia 2019 10:54
No na Słowacji właśnie 4 chyba było, przynajmniej dwa dni temu. A że nie wszędzie ryzyko jest jednakowe, to chyba oczywiste.
Nerechta, użyłam kodów  :kwiatek: :kwiatek: dzięki!


Dzisiaj sekcja, jutro Tatry!  😅 Wspinamy się sb/nd, a w piątek idę na skitury 😀 Udało mi się wypożyczyć nartki w Kuźnicach (wstępnie je przyblokować)
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 stycznia 2019 11:58
amnestria zazdro! Ja dopiero w przyszłym tygodniu na skitury.. Ale jutro ma padać śnieg w Warszawie i liczę na biegówki  😂


Byłam wczoraj na premierze książki o Mackiewiczu. Spotkanie dość dziwne ale ciekawe, najpierw same ochy i achy pod jego adresem, dopiero jak na scenę wszedł Piotr Pustelnik to powiedział, że nie zgadza się na takie pojmowanie sprawy, że "Mackiewicz, długo długo nic, i cała reszta systemowców" 😉 Ale byłam pod wrażeniem, że mówił w sposób bardzo wyważony, nie oceniał. Ludzie na widowni albo w ogóle nie wiedzieli albo już zapomnieli ja wyglądała sytuacja przed śmiercią Tomka, tzn o całym konflikcie między nim a środowiskiem wspinaczkowym. Była też żona Tomka, bardzo intrygująca postać 😉
No mega się cieszę z tych nartków! Zwłaszcza, że nie udało mi się na piątek znaleźć partnera do wspinania. A ja też w tym roku ze skiturami na bakier, więc każda opcja mnie cieszy :kwiatek:


Smarcik, a co z żoną? Zaciekawiłaś mnie 🙂
smarcik, zazdro! Lubię takie spotkania.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 stycznia 2019 19:08
Ale super się zapowiada! Kilimandżaro wrzuca na FB takie foty, że aż mnie skręca. U nas pogoda w weekend dość lipna, a ja do tego płuca wypływam  🙄
Baw się dobrze!
Dzięki, trzymajcie kciuki, żeby mi tyłek nie odmarzł 😁 :kwiatek:


Ej, ale mi idzie na sekcji, po powrocie z Hiszpy! Jakiś mega progres, tak jakby mózg mi zatrybił. Swoją grupę już mocno odstawiłam, Kwiato nie może się nachwalić 😡 siedzę teraz głównie na big wallu i robię 6a/6b tak jedna, za drugą. Mieliśmy dziś trochę latać, ale ja za każdym razem dochodziłam do stanowiska  😁

Dlatego z Kwiatem uznaliśmy, że czas na krok kolejny i w przyszłym tygodniu dostanę plan treningowy, no i czekają mnie 4 treningi w tygodniu!

Z minusow, zostawiłam nieopatrznie buty i ktoś mi je ukradł 🙁
[s]Rozmawiałam ostatnio ze znajomą, która uczy się na technika weterynarii w jednej ze szkół typu Cosinus.
Pominę przydatność takich szkół, ale zastanawiają mnie koszta.
Moja znajoma płaci ok 100 zł miesięcznie, ale widziałam, że inne kierunki są bezpłatne.
Jak te szkoły się utrzymują?[/s]
😀 wiem, że to pomyłka, ale urocza 😀


weekend Tatry znów, można zazdrościć 🏇 😂
Oh, wybaczcie, wyszukiwarka jak zwykle celna  😵 😂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 stycznia 2019 11:44
Dziewczyny nie wpadła wam gdzieś w oko promocja na Barrywoxa w zestawie? Miałam wczoraj kliknąć w polar sporcie, stwierdziłam, że zrobię to rano i dziś już nie ma promocji  😵 heeelp  😵 (chyba, że polecacie inny detektor - muszę coś dzisiaj kupić  😵 ).
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 stycznia 2019 16:15
Mnie nic nie wpadło. A jaki detektor polecacie? Taki nie za milion monet, jeśli by się dało?

Zaliczyłam trzecie szybkie skitury, fajnie było, chociaż z grypą nie polecam 🤔wirek: Zjeżdżać nadal nie potrafię  😂

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 stycznia 2019 16:23
Ja polecam Barrywoxa, ale on jest za miliony  😂 najtańsze to chyba Arva i ortovox zoom+. Generalnie każdy jest podobny, byle miał 3 anteny 🙂

Polar sport mnie wkurzył (napisałam do nich na fb i dostałam niemiłą odpowiedź) więc koniec końców zamówiłam piepsa u konkurencji. I tak będę u nich kupować, bo w warszawskim sklepie mają świetną dziewczynę od skiturów, ale do zakupów w internecie polecam Tuttu 🙂

lotnaa piękne widoki!
Lotnaa, mega to wygląda! Piękne widoki, piękna pogoda! Jak u Was teraz jest? W PL warunki śniegowo-lawinowe daremne 😵


Ja póki co trzymam się planu, że wspinanie w Tater raz w tygodniu 💃 Wczorajsze lodospady mocno wywalczone, bo liche były nad wyraz. Dość dodać, że pierwszy wyciąg słabo asekurowalny lub momentami wcale, bo zwyczajnie płynęła woda. Spotkałam mojego guru wspinaczki lodowej i w sumie tylko dlatego, że powiedział, że to jedyny "robialny" lodospad, to się wstawiłam, i że dół słaby, ale góra przyzwoita. I tak istotnie było. Chłop dostał w nagrodę najbardziej pionowy odcinek do poprowadzenia i jestem z niego dumna, bo mimo że to jego początki to ładnie sobie poradził. Trochę miał nawyków z letniego wspinania (chciał się rozstawiać bardzo szeroko, skręcać etc.) ale i tak, nieźle mu poszło (choć wybrał najgorszą możliwą opcję - i wszedł w miejsca lekko mixtowe).

Za tydzień Popradzkie Pleso i już spróbujemy mixtowo się powspinać. Zakładam same harde cyfry 😁 😁 Więc pewnie Tępa 😁 😁

Do marca chcę być już tak rozwspinana, że zrobię drogę, o której marzę od roku 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się