Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

Diwali święto świateł
niesobia, Diwali jest chyba na początku listopada. Już dopytałam, teraz jest Durga Puja, obchodzone głównie we wschodnich Indiach.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 października 2018 09:51
O, to pewnie było to  🙂 Świetnie to wyglądało, piękne stroje.. i tańczyli w skarpetkach, chyba ze względu na parkiet  😉


Z innej beczki - oddałam miury wiązane, kupiłam na rzepy (stówkę droższe  😵 ) i to był strzał w 10  🙂 Są super, bardzo pasują do mojej stopy. Tylko nie mogę przekonać się do rzepów, zdecydowanie wolę wiązane buty  🤔  😉
Zawsze słyszałem że jakoś na przełomie października i listopada , ale  może się mylę
smarcik, jaki masz nr miury? Na OLX wiszą po 270 rozmiary 39 i 40 - nówki, wiązane.

Jutro wracam w skały  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 października 2018 12:32
magda 37,5  😉 wiązane są totalnie nie dla mnie, zupełnie nie pasuje mi ich kształt  🤔 Zapłaciłam 470 za rzepowe  😵 Ale są super  💘

Dokąd się wybierasz?  😀
Ło jeny, miałam wpisać na rzepy nie wiązane 🙂 Na rzepy wiszą, możesz dopytać czy ma 37,5, zwrócić swoje jak się da i kupić taniej 🙂

Wracam w sokoły 🙂 liczę na poprowadzenie kilku tradów 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 października 2018 12:58
Moje już użyte na ściance, więc po ptakach  😁 Z resztą w sklepie był tak przemiły i pomocny pan, że mógłby sprzedawać lód Eskimosom - wyszłam bardzo zadowolona pomimo wydania ogromnej kasy, znacznie przekraczającej budżet  😡 I na pewno jeszcze tam wrócę  😁 (szkoda, że nie mają skiturów).

Czekam na kolejne zdjęcia z sokołów!  😍 I zazdroszczę urlopu  😁
Ja tam zawsze poluję na okazje jeśli chodzi o buty do wspinu i na żadną parę nie wydałam więcej jak 200 czy 220 zł 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 października 2018 14:08
Jeszcze nie jestem na takim etapie, żeby potrzebować tylu par  🙂 dwie na luzie mi wystarczą. I całe szczęście, bo własne nartki śnią mi się po nocach, a przecież jeszcze muszę za coś żyć  😁


Za to moja ulubiona warszawska ścianka wciąż nieczynna  🙁 I martwię się, że już jej nigdy nie otworzą  🤔
Dziewczyny, wspinałam się!  🏇 Allle fajnie było. W sumie założenie miałam czysto towarzyskie, T z Hanią pojechał do Polski, więc stwierdzilam, że zabiorę Sarę, popatrzę na jesień, pogadam z ludźmi. A po początkowych marudach Sara zasnęła na dobre 2,5 h i zrobiłam z pięć dróg, w tym na koniec poprowadziłam 6-  😀 Taka podłoga płytka z dziurkami, więc mocno na nogach trzeba było iść i mój totalny brak siły nie miał dużego znaczenia. Cieszę się jak mops.
Wstawię później jakąś fotkę, teraz promocja się skończyła i dzidzia tylko na rękach...
Edit. No tak, dupa nie zdjęcia  🤣

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 października 2018 10:46
Lotnaa brawo! Mega trudna wydaje się ta droga, taka płaska ściana  😡 Szacun!


Dziewczyny, macie jakieś super speszjal pro spodnie wspinaczkowe?  😉 Moje dresiki dogorywają i potrzebuję czegoś na zmianę  👀 Wpadły mi w oko spodnie Ocun Noya, ale nie wiem czy warto wydawać ponad 2 stówki na spodnie na ściankę, warto?  👀 W skałach preferuję jakiekolwiek stare, zniszczone, wygodne spodnie, bo zazwyczaj wracają podarte  😡  Może znacie jakieś inne godne polecenia spodnie do 200 zł?  😉
Lotnaa, gratulacja! 😜 😜 Bosko mamuśka! 🏇

Smarcik, ja je mam, są super 😉 2 stówki to raczej standardowa cena jak na wspinaczkowe gacie. Wspinałam się w nich na Jurce głównie i na panelu, kolega wspinał się w Tatrach, mi na granit tatrzański trochę szkoda 😉 One są takie śliskawe, to co bym sugerowała to pomyśleć nad mniejszym rozmiarem. Ja rozkminiałam czy brać 36 czy 38 (bo jestem w takim przedziale), wzięłam większe i żałuję, bo się rozciągnęły. Wolę je jednak sto razy od Heartbeatów, które może "dizajnem" fajniejsze, ale ściuchały się strasznie. Nie wiem jak trzeba by szurać kolanami, żeby w skałach podrzeć te Ocuny 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 października 2018 11:09
amnestria ooo super! Dziękuję  :kwiatek: Czyli wzięłaś rozmiar M i są za duże? W Taterniku jest na nie promocja, 224zł, i są właśnie w rozmiarze S i M - nie wiem który wybrać  😉 Mam 174 cm, 60cm w talii ale z 95 w biodrach i 58 w udzie.. wcisnę te S? Ty chyba jesteś sporo drobniejsza ode mnie  😡
:konik😀zięki  :kwiatek: Na zdjęciu to chyba 5-.  Jakaś zawyżona ta wycena mi się wydaje, bo tam było super tarcie i tak jak jestem cykorem, jeśli o małe stopieńki chodzi, tak tam sobie ufałam. 45 min od domu, może jeszcze kiedyś uda się wyskoczyć.

A co do spodni, to koło mnie w sklepie outletowym jest masa fajnych gaci z 40-45 euro, ale tak bez mierzenia to trochę lipa  🤔

Smarcik, spokojnie S-kę bierz! Przecież Ty laska jesteś! Chyba, że za krótkie będą ?
Smarcik, nie wiem czy się wciśniesz, nie chcę gdybać. Ja mam nawet szersze biodra niż Ty (ze 100), ale w talii mam też 60. No i wzięłam M i o ile na początku były ideolo, to teraz uważam, że się rozciągnęły jednak za bardzo. Tam jest ten wysoki stan, to przyznaję, że na mnie za szeroki jest ten pas (ale to standard u mnie), ale najgorsze, że wypchały się w kolanach i udach. I gdybym miała S to chyba byłyby mniej workowate teraz. Poza tym lubię je bardzo i nie oszczędzam, a wyglądają jak nówki sztuki dalej 🙂

To sa te moje:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 października 2018 11:31
amnestria super te Twoje wyglądają!  😍 Dzięki bardzo, wezmę S skoro M-ka jest na Ciebie za szeroka w talii, zawsze można wymienić  👀  😉


Lotnaa Ty to chyba masz tam u siebie raj pod względem sportowych outletów  😁 Swoją drogą na mnie wszystkie spodnie są za krótkie, na co dzień chodzę w spodniach nad kostkę i udaję, że to specjalnie  😡
Lotnaa, ekstra!

smarcik, przecież te spodnie nad kostkę to najmodniejsze z modnych  😁 Co do ocun noya to moja znajoma je ma i bardzo chwali, mówi że granit im nie straszny. Ja na panel jakoś wolę albo spodnie 3/4 albo bardziej obcisłe. W skały natomiast moimi ulubionymi są te fuksjowe E9 co mam na zdjęciu niżej. Ale z kolei inne E9 mam i są słabiutkie, wszystkie szwy puszczały i materiał się mega szybko wytarł. Mam jeszcze rafiki rayen - są bardzo wygodne, ale materiał szybko zlakł i się nieco poprzecierał (no ale rudawski granit nie ma litości).

Zapewne ostatni wypad w skały w tym sezonie zakończony. Było cudnie! Powspinałam się tradowo, coś pokaleczyłam na wędkę (np V+ które w zeszłym roku weszło na luzie, teraz nie mogłam nic a nic zrobić), zrobiłam nawet balda 😀 Było dość kameralnie i przez to super fajnie.

Na szczycie krzywej po raz kolejny 😀


Tego balda zrobiłam, używając rąk, nie tak jak kolega na focie 😀


Widoczki z wczoraj


smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 października 2018 14:11
magda ale piękne widoki!  😍 A jak pogoda, zimno było?


W Warszawie weekend zdecydowanie się zepsuł, do piątku piękne słońce a w sobotę deszcz  🙁 Kupiliśmy nowy jednoślad w sobotę a tu bach, koniec sezonu  🙄 Czas na narty  😜
pogoda tutaj zdecydowanie juz malo przyjemna, przyszla jesien, co zrobic 🙂

Amnestria ale piekne te portki!  😜 Ja sie wspinam w leginsach, nic sie nie majta i tak mi wygodnie. No i tanio 🙂
Czwartek-piątek było super, w sobotę i niedzielę ziimnooo... W sobotę czułam że mnie choroba chce złamać, ale poszlam w rudawy, w ruchu i przy ognisku nie było najgorzej... W niedzielę było niby odrobinę cieplej, ale skała zimna, ręce miałam sztywne że nie ufałam nawet klamom, do tego przeloty gówniane osadzałam, więc się wycofałam i poszłam na drugiego (w puchówce!).
Chyba ostatni sensowny weekend to był ten poprzedni (13-14). A teraz jakieś deszcze niespokojne... Cóż, ja czekam na Hiszpanię, mam nadzieję, ze nie będzie padać! 😍

Nerechta, kolor mają obłędny! Chciałabym jakąś fajną koszulkę do nich, ale jakoś nic do mnie nie mówi 👀
magda, ale ładnie!!

smarcik, outlety są, problem polega na tym, że nigdy nie ma tego, co chcesz kupić. Więc idziesz np po Goretex, a wychodzisz z bluzą i portkami  🤣

A co do pogody, to kumpela mówiła, że w Stubaiu wczoraj zaczęło padać. Kumpel już wozi skitury w bagażniku  🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 października 2018 07:54
Lotnaa oj tam oj tam, krótkie spodenki w zimie czy kurtka w lecie to zawsze dobry zakup  😁


Wczoraj słyszałam w radio, że w niektórych miejscach w Polsce już padał śnieg  👀 (i nie chodziło o góry  😉 ). Czas na zimę!  🏇
Ja już chcę zimę tak na maxa, że nie wiem 😀 W tym roku plany: lody, jak najwięcej, bo mam śruby, skitury dla początkujących (czyli beskid, no i na wypożyczonym sprzęcie), jakieś mixty proste (mam jedną drogę na celowniku, zobaczymy jak wyjdzie).

Smarcik, jest jakieś SNOW EXPO na narodowym w ten weekend, mają być wystawcy, może coś znajdziesz w dobrej cenie?


Ale mi wczoraj wspinanko na makaku siadło! Chłop mówi, że znów rosną mi plecy więc się jaram, ale naprawdę - dumnam z siebie! Poprowadziłam wszystko z czym miałam problem w sobotę, dodatkowo wstawiłam się w jakieś 6a+ (które moim zdaniem na luzaku powinno być 6b...), na którym wcześniej wzięłam sto milionów bloków, a tu pach -  przewędkowałam całość. Wstawiłam się też obok, w trudne, ale jednak ciut łatwiejsze 6a+ z dołem i z jednym blokiem urobiłam, next time złożę całość (goście, którzy wcześniej walczyli na trudniejszych wycenach nie dali radę 3 pierwszych ruchów zrobić 😀 )
Super mi się wspinało, naprawdę! Dobry dzień! Cieszę się, bo już się martwiłam, że regres totalny.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 października 2018 09:18
Właśnie myślimy czy się wybrać - chętnie posłuchałabym Wielickiego, ale jest w niedzielę, a ja mam wtedy studentów  😡 Ale w sobotę wykład lawinowy mógłby wjechać, tak dla przypomnienia - uważam, że tego nigdy za dużo  😉 No i Bargiel opowiadający o K2 też jest super  🙂


Brawo, 6b brzmi już mega poważnie!  😍
Wykład o lawinach robi skiturowezakopane, goście których poznałam na 4 wyciągu filara koziego 😀 dlatego zastanawiam się czy nie pójść, żeby się przywitać 😀

No właśnie mało poważnie brzmi, bo w sumie to już powinnam powoli atakować 6c, skoro 6b/6b+ wchodzi w skałach. A ja dalej kwitnę na tym samym poziomie, i miewam problemy z 6a+ 🤣 Hiszpania może coś pomoże, no i Kwiato, który wraca w grudniu, bez sekcji to nie wspinanie 😂
magda, jakie piękne zdjęcia 😍
Dziewczyny możecie polecić jakąś porządną czołówkę? Ale taką naprawdę solidną z mocnym światłem. Cena nie gra roli, chociaż chciałabym się zmieścić tak do 400-500 zł.
kittajka, petzl jest niezawodny, i nie trzeba aż tyle wydawać.
kittajka, dzięki 🙂 czołówkę mam BD ale jakiś dość niski model więc nie polecę. W necie powinno być na ten temat trochę.

Idziecie na Dawn Walla dziś? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się