In Post - paczkomaty

Kto korzystał z tej formy wysyłek?
Cenowo jest bardzo atrakcyjna.
Na swojej stronie gwarantują dostarczanie paczek na następny dzień w 98%, a ja czekam już trzeci od wysłania i cisza.
Jak w waszym przypadku z czasem dostawy?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 października 2013 16:18
Czekałam zwykle 1-2 dni na paczkę od informacji, że została nadana.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 października 2013 16:21
Ja podobnie jak JARA, zawsze mega szybko i sprawnie, info sms-em.
takze czekam max 2 dni, uwielbiam je🙂
To ja mam chyba jakiegos pecha, w piatek dostalam maila ze paczka nadana i do tej pory jak sprawdzam na stronie to ma status "w drodze do odbiorcy"  🤔
Korzystam z paczkomatu, bo mam pod domem. Wszystko super, żadnych problemów, szybko i sprawnie i nie trzeba czekać aż kurier łaskawie się zjawi  😁 I też czekam zawsze maksymalnie 2 dni.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 października 2013 16:58
Też uwielbiam paczkomaty! Przede wszystkim dla mnie ogromnym plusem jest to, że są czynne 24h na dobę. Jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam  😅

Z normalnej poczty nie mam szans skorzystać (chyba że z głównej działającej 24/7).
ile jest czasu na odbiór przesyłki z paczkomatu?  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
15 września 2015 10:09
tydzien? 10dni?
przysylaja potem ponaglenie, jak dalej nie mozesz to mozna wykupic opcje ze dluzej czeka
https://paczkomaty.pl/pl/faq#faq_odbieranie  🙄
hanexxx 72h, później przekazują do najbliższego oddziału InPost, gdzie na odbiór masz kolejne 11 dni.
rybka   Różowe okulary..
15 września 2015 16:47
Uwielbiam paczkomaty !! O każdej porze dnia i nocy mogę odebrać paczkę lub poprosić znajomych i nie ma problemu. Zwykle w 2 dni jest w paczkomacie towar, raz w okresie świątecznym zdarzyło się, że było opóźnienie 24 h.
Fajna sprawa, jednak brakuje mi możliwości wrzucenia tam gotówki. Czyli biorę paczkę za pobraniem, a płacę w paczkomacie gotówką
Ja korzystam z Allegro inPost. Niestety ostatnio spore opóźnienia w dostarczaniu do Paczkomatów (na przełomie sierpień/wrzesień babka 7 dni czekała, już mnie sporem na Allegro straszyła). List polecony idzie 5 dni. Aczkolwiek cena bardzo atrakcyjna i konkurencyjna, to trzeba im przyznać. Oczywiście listów nie ważą ani nie mierzą, także za 3.94 wysyłasz praktycznie co chcesz. Raz wysyłałam do babki 2 "listy", nadane w tym samym czasie. Jeden z nich doszedł dzień później  ❓
ChemiK, niektóre paczkomaty mają funkcję pobrania. Nie wiem tylko czy gotówka czy karta, może obie formy.
Właśnie wszystkie które widziałam mają karty a opcja gotówki też by się przydała
a któraś z Was nadawała coś InPost? Mozna iść na oddział InPost i zwyczajnie nadać jak na poczcie, czy jakoś inaczej się to odbywa?
Ja dzisiaj nadawałam, jeżeli ma być odbiór w paczkomacie to trzeba nadać w paczkomacie. Ale zwykłe przesyłki i paczki "do ręki" to w oddziale.
a któraś z Was nadawała coś InPost? Mozna iść na oddział InPost i zwyczajnie nadać jak na poczcie, czy jakoś inaczej się to odbywa?


Etykiety drukujesz z systemu. Paczki (DO PACZKOMATU) możesz nadać w paczkomacie i w pok, polecony tylko w pok 🙂
Teraz chyba etykiety nie trzeba drukować 😉  Ja wsadzałam do paczkomatu "gołą paczkę", tylko zapakowaną w szary papier, bez żadnego adresu, niczego...
A to pierwsze slysze, no bo jak kurier odbiera z paczkomatu i wiezie na magazyn to co sie z nia dzieje? chyba, ze przy paczkomacie ma cos do drukowania etykiet?😉

Nie mam pojecia, paczka cała i zdrowa, szybko powędrowała pod właściwy adres 😉
Po jakim czasie dostaje sie smsa i maila z kodem do paczkomatu? Zawsze dostawalam jedno i drugie zaraz po nadaniu no i teraz czekam na przesylke. Osoba ktora ja nadala podala mi jej nr i wg. tej strony do sledzenia paczka zostala nadana dobe temu, zaraz bedzie w moim miescie a nie dostalam smsa ani maila. Dziwne
Wiadomości z kodem wysyłane są dopiero wtedy, gdy paczka znajduje się już w paczkomacie gotowa do odbioru. Przynajmniej ja wczoraj tak dostałam i przy ostatnich paczkach też. Nigdy nie przyszedł mi kod przed umieszczeniem paczki w końcowym paczkomacie. Po nadaniu przychodziła mi wiadomość z numerem paczki, ale od sprzedawcy, nie jakoś z automatu od inpostu.
rybka   Różowe okulary..
19 listopada 2015 08:40
A to pierwsze slysze, no bo jak kurier odbiera z paczkomatu i wiezie na magazyn to co sie z nia dzieje? chyba, ze przy paczkomacie ma cos do drukowania etykiet?😉



Ostatnio miałam okazję widzieć jak kurier odbiera paczki z paczkomatu i miał właśnie takie mobilne urządzenie które drukowało etykietki i jak wyjął paczkę ze skrzynki to nalepiał na paczkę i do samochodu 🙂
Po jakim czasie dostaje sie smsa i maila z kodem do paczkomatu? Zawsze dostawalam jedno i drugie zaraz po nadaniu no i teraz czekam na przesylke. Osoba ktora ja nadala podala mi jej nr i wg. tej strony do sledzenia paczka zostala nadana dobe temu, zaraz bedzie w moim miescie a nie dostalam smsa ani maila. Dziwne


zaraz po nadaniu się dostaje i zaraz po umieszczeniu w paczkomacie.
a jak jest z paczkomatami w takie mrozy, zamarzło Wam już coś?  🤔
Ja dziś odbieram jedną paczkę, więc zobaczę 😉 wprawdzie nic płynnego, co mogłoby zamarznąć, ale różnie to bywa.
Niemniej dla mnie paczkomaty są na pierwszym miejscu jeśli chodzi o dostawę. Z poczty prawie nie korzystam, z kurierów nawet nie chce (chyba ze chodzi o paszę).
Nawet jak miałam raz małą awarie skrytki (po wbiciu kodu nie otworzyła się i potraktowano paczkę jako odebraną), w 15 minut pojawił się kurier i odblokował nadaną paczkę.
Nie muszę czekać w kolejce i mogę nadać/odebrać paczkę o dowolnej godzinie.
moja paczka wg. strony do śledzenia ponad 24 h temu została wyjęta z paczkomatu nadawczego i do tej pory nie trafiła jeszcze do oddziału nadawczego, zawsze sprawdzam przez tą stronę gdzie znajdują się moje przesylki no to nigdy tak długo to nie trwało tym bardziej, że paczkomat nadawczy i oddział nadawczy sa w tym samym mieście. Zaginęła  🤔 Powinnam zacząć szukać jej telefonicznie czy jakoś?
Do mnie kiedyś nie dotarła bo kurier miał wypadek samochodowy.  Sklep nadał towar ponownie i doszło bez problemów.

Mysle ze po 24 h raczej bym sie nie martwila
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się