Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Olej lniany, ryżowy i inne w żywieniu koni

poprzednia następna
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Olej lniany, ryżowy i inne w żywieniu koni  (Przeczytany 51577 razy)
armara

« #30 : Październik 17, 2013, 22:43:30 »
Odpowiedz cytując
Ja swojemu podaję olej lniany od Podkowy, po porównaniu ma dużo więcej kwasów, dostaje 60 ml dziennie uśmiech
Ma tylko co z tego jeśli utlenia się w tempie ekspresowym i nienasycone kwasy pozostają historią smutek
#link
Elfik

Piękny rudy sens życia:)

« #31 : Październik 18, 2013, 08:29:08 »
Odpowiedz cytując
MonioRek bardzo ci dziękuję za podanie firmy oleju z almy:)własnie zapomniałam jak się nazywa i słyszałam ze ma praktycznie taki sam skład jak makana. a jak cenowo wygląda olej lniany z Podkowy? Nigdy nic nie zamawiałam z tego, ale słyszałam że mają bardzo dobre naturalne produkty i się zastanawiałam czy na wiosne z tego nie zamówić mieszanki na drogi oddechowe.
#link
margaritka

Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)

« #32 : Październik 24, 2013, 08:51:22 »
Odpowiedz cytując
znajoma znalazla dojscie do oleju w dobrej cenie. za mieszanke (4l ryzowego , 1 l lnianego) wyszlo 60zl uśmiech
#link
ladydill

« #33 : Październik 24, 2013, 08:56:07 »
Odpowiedz cytując
margaritka skąd to?  oczy2
#link
Evson

« #34 : Październik 24, 2013, 08:59:09 »
Odpowiedz cytując
podłączam sie do pytania!
#link
bjooork

sprawczyni fermentu na KZJ-cie

WWW Moje ogłoszenia
« #35 : Październik 24, 2013, 09:08:02 »
Odpowiedz cytując
Margaritka też bede zobowiazana za informacje- mój bezzebny dziad niestety już na stale stac bedzie na oleju ehh chwilowo jedzie na 'paliwie' rzepakowym, ale leci do nas olej lniany z pro-linena. Chetnie jednak zoptymalizowalabym koszty wyzywienia - bo jeszcze chwila i mnie z torbami chlopak pusci smutek
#link
margaritka

« #36 : Październik 24, 2013, 09:50:40 »
Odpowiedz cytując
jak sie dowiem skad bierze to napisze;)

EDIT: niestetey wiem tylko tyle, ze jest jakas hurtownia pod Warszawa i o wiele taniej wychodzi jak sie kupuje przed rozlaniem do butelek
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2013, 10:03:18 wysłane przez margaritka » #link
Elfik

« #37 : Październik 24, 2013, 17:58:35 »
Odpowiedz cytując
a może jakiś kontakt do tej hurtowni, czy da się od nich zamówić i w ogóle:)
#link
margaritka

« #38 : Październik 24, 2013, 18:47:33 »
Odpowiedz cytując
zamawia to znajoma znajomej. cena zalezy od ilosci. bywa, ze do 10zl spada, maks 15. sprobuje sie dowiedziec ale w tym przypadku taki niski koszt spowodowany jest braniem wiekszej ilosci ( do restauracji ) a dla koni przy okazji wink

gdzies kolo zyrardowa?
#link
Elfik

« #39 : Październik 24, 2013, 18:49:21 »
Odpowiedz cytując
a o szkoda że przy takich ilościach chociaż to by fajna sprawa była gdyby do stajni się zamawiało dla wszystkich koni:) jakbyś miała jakieś namiary od znajmomej to czekam na info w wątku uśmiech
#link
arabianka22

« #40 : Październik 25, 2013, 09:03:42 »
Odpowiedz cytując
podawał ktoś z was ten olej ?
http://allegro.pl/olej-lniany-dla-koni-pro-linen-i3632918867.html
jeśli to proszę o opinie wink
#link
bjooork

sprawczyni fermentu na KZJ-cie

WWW Moje ogłoszenia
« #41 : Październik 25, 2013, 09:15:24 »
Odpowiedz cytując
Do mnie właśnie doszedł- zacznę skarmiać jak skończymy rzepakowy. Więc po flaszce zdam relację.
Pozostałe produkty Pro-Linen'a koń wcina jak głupi więc myślę, że będzie ok.
#link
ceffyl

Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.

« #42 : Październik 25, 2013, 09:18:56 »
Odpowiedz cytując
Ja mam dostęp do oleju lnianego osadowego wprost od producenta, niebutelkowany, po prostu zlewany z baniaka i zastanawiam się czym się różni od tych typowo dla koni. Wiem na pewno, że jest bez domieszek innych olejów bo to pozostałość z produkcji oleju dla ludzi. Przed podaniem trzeba wymieszać bo osad się zbiera na dnie pojemnika.

Podajemy go w stajni od ok. 2 tygodni, konie jedzą z lekkim grymasem, ale i na makuch taka reakcja była, więc się nie martwię wink

Co zauważyłam na już to, że bardziej "płynnie" zmieniają sierść, u siwego na szczotce prawie nie zostaje włos, a puchaty już się zaczyna robić, sierść się błyszczy uśmiech
A może sobie wmawiam, że to od oleju ...  oczy2  hihi

No i na pewno energii ma więcej  konik
#link
To taka polska tradycja. Ponarzekać sobie mając wszystko na wyciągnięcie ręki...

"pkt 9. Spędzaj codziennie dwie godziny na próbie zgięcia łyżki bez użycia siły. Wykorzystaj zdolności psychologiczne. To ćwiczenie powtarzaj tak długo ile trzeba. Łyżki nie wolno do niczego zmuszać."
Nikusiowaa

« #43 : Styczeń 02, 2014, 20:48:15 »
Odpowiedz cytując
W temacie oleju ryżowego uśmiech  Kupując olej zawsze sprawdzajcie jak jest pozyskiwany, większość olei na rynku jest RAFINOWANE! czyli pozyskiwane za pomocą rozpuszczalników i nie ma w nim ŻADNYCH witamin :<  zwykły tłuszcz roślinny xd trzeba kupować oleje zimnotłoczone duży uśmiech  Stosuje ciągle i konio ma piękną sierś i żadnych problemów ze zdrowiem ***.***
#link
Karla:)

« #44 : Styczeń 02, 2014, 21:08:17 »
Odpowiedz cytując
tylko w kwestii ryżowego- zawartość witamin ma najmniejsze znaczenie, tu chodzi o gamma oryzanol a na to rafinowanie nie ma zbyt dużego wpływu wink
#link
Polinezja, córka Ignama:)

nie udzielam porad wet  ani z zakresu żywienia i nutrigenomiki via net
Gazellasta

« #45 : Styczeń 02, 2014, 21:41:14 »
Odpowiedz cytując
jakie są cele podawania oleju ryżowego? czytałam, że wspomaga układ mięśniowy? ile w tym prawdy?
#link
sumire

« #46 : Styczeń 02, 2014, 21:43:03 »
Odpowiedz cytując
Karla uśmiech, oj tam, nieważne, ważne, że koniś się świeci. wink
Niemniej super, że wątek został wyciągnięty na wierzch, bo mi go wyszukiwarka nie chciała wypluć i już się zaczęłam zastanawiać, czy mi się nie uroiło, że on istnieje... Jednak ferie świąteczne w szkołach mają też zalety. lol
#link
Cytat: quantanamera
No właśnie - magicznie lecznicze futro ma właściwości tyle, co lecznicza naturalna wełna wink To i tak więcej niż magnesy diabeł
Moonica

Moje ogłoszenia
« #47 : Styczeń 02, 2014, 22:46:32 »
Odpowiedz cytując
Ostatnimi czasy przeczytałam kilka artykułów o olejach w żywieniu koni i sama postanowiłam zaryzykować i podać mojemu rumakowi. Od 3 tygodni podaję mu olej rzepakowy i efekt jest taki,że koń ma piękną błyszczącą sierść,a do tego energia go rozpiera. wink
#link

« #48 : Styczeń 02, 2014, 23:02:33 »
Odpowiedz cytując
ryż=gamma-oryzanol=sucha masa mięśniowa+walka z wolnymi rodnikami a w połączeniu z kilkoma innymi substancjami nawet efekt wow i wspomaganie zapaleń,urazów mięśni, mięśniochwatu itp.
#link

A.

master of sarcasm :]

WWW Moje ogłoszenia
« #49 : Styczeń 03, 2014, 19:38:51 »
Odpowiedz cytując
My od dawna uzywamy oleju z wątroby dorsza czyli tranu z bardzo dobrymi rezultatami, ostatnio też koniom wyścigowym zaczęto podawać olej z oliwek tłoczony na zimno (virgin) jak zauważyłam.
#link
Gazellasta

« #50 : Styczeń 19, 2014, 20:01:45 »
Odpowiedz cytując
Karla:) dziękuję, a powiedz mi o jakich innych dodatkowych substancjach mówisz?
#link

« #51 : Styczeń 19, 2014, 20:31:04 »
Odpowiedz cytując
np. 3 hydroksy3 metylo maślan:D:D  wysmiewa HMB
#link

Angeel

Moje ogłoszenia
« #52 : Styczeń 19, 2014, 20:39:10 »
Odpowiedz cytując
np. 3 hydroksy3 metylo maślan:D:D  wysmiewa HMB

Az go chyba sobie zaraz narysuje  hihi
#link

« #53 : Styczeń 19, 2014, 20:46:10 »
Odpowiedz cytując
akurat wzór jest prosty;) ale ekstrakcja tego g.. już mniej;)
#link

sumire

« #54 : Marzec 26, 2014, 15:52:35 »
Odpowiedz cytując
Mam pytanie odnośnie wprowadzania dodatku oleju (konkretnie ryżowego). Docelowo chcę podawać 100 ml. Zaczęłam od 20 ml i zastanawiam się, jak szybko mogę zwiększać dawkę, żeby wątroba to ogarnęła - czy lać co dwa dni więcej o 10 ml (bądź codziennie o 5... ale aż tak dokładnie to średnio wygodnie odmierzać wink), aż dojdę do 100 ml, czy wystarczy codziennie o 10 ml?
#link
Cytat: quantanamera
No właśnie - magicznie lecznicze futro ma właściwości tyle, co lecznicza naturalna wełna wink To i tak więcej niż magnesy diabeł
Karmelita

Moje ogłoszenia
« #55 : Marzec 26, 2014, 19:14:49 »
Odpowiedz cytując
Wie ktoś gdzie dostanę tanio olej lniany? Najlepiej w baniaku 5-10l?
#link
xxmalinaxx

Moje ogłoszenia
« #56 : Marzec 26, 2014, 19:27:46 »
Odpowiedz cytując
Karmelita ja kupowałam ten: http://www.hippoland.abc24.pl/default.asp?kat=46498&pro=81626#fotka w najbliższym sklepie jeździeckim, ale można ściągnąć też przez internet. Tylko, że tu wychodzi 25 zł za litr.

Ja podawałam olej lniany swojemu poprzedniemu koniowi przez ponad 1,5 roku z przerwami co trzy miesiące (przerwa 2 tygodnie). Podawałam dużo, bo 80 ml dziennie, a na zawodach (dzień przed startem bądź od czwartku do niedzieli przy zawodach 3-dniowych) po 150 ml dziennie. Energetycznie nie widziałam po swoim koniu efektu "wow", ale on zawsze był raczej żywym i pobudliwym koniem, natomiast olej super poprawiał jakość włosia, sierści i kopyt (po kwartale do pół roku różnica widoczna gołym okiem, potwierdzona przez kowala i weterynarza) i świetnie chronił żołądek przed skutkami skarmiania gorszej jakościowo paszy.
Super sprawa, choć swojej młodej (4 lata) na razie oleju nie podaję - myślę, że w tym przypadku efekt "wow" mógłby chwilowo przeważyć nad pozytywnymi skutkami stosowania oleju... wink
#link
arlyn

« #57 : Marzec 31, 2014, 11:05:35 »
Odpowiedz cytując
Jakiej firmy polecacie olej lniany?
Wyczytałam tu, że ryżowy można kupować w zwykłym sklepie spożywczym i podawać koniom.
Czy tak samo jest z lnianym? Jeśli nie to jakiej firmy najlepiej zakupić? I podaje się go do owsa czy lepiej do paszy czy jak? [Tak, laik żywnościowy  zemdlal]
#link
Elfik

« #58 : Marzec 31, 2014, 11:12:56 »
Odpowiedz cytując
ja lniany miałam od podkowy i makuna (przepraszam jeśli bład w marce) ale potem podawałam zwykły ze sklepu spożywczego a nawet kilka razy z biedronki jak się pojawiły i dla mnie nie było różnicy między nimi! Natomiast jeśli chodzi o ryżowy to wiem że niektóre te ze sklepu spożywczego różnią się składem z tym dla koni ale podawać go też można uśmiech ktoś w wątku podawał fajny link do artykułu o podawaniu oleju w diecie konia uśmiech
#link
arlyn

« #59 : Marzec 31, 2014, 11:15:09 »
Odpowiedz cytując
Czytałam ten artykuł, najpierw chciałam ryżowy ale w artykule wyszło, że lniany chyba lepszy i zdrowszy..
Chyba, że się mylę? Bo dziś mam zamiar iść na poszukiwania do sklepów :P
#link
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Olej lniany, ryżowy i inne w żywieniu koni

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.