Ubezpieczenia zwierząt domowych

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 czerwca 2013 15:58
Jest o ubezpieczeniu ludzi i koni. A mnie obecnie interesuje temat ubezpieczenia zwierząt domowych dokładnie psa.


Czy ktoś z was orientuje się jak to wygląda, ile wynosi składka, jakie firmy w ogóle oferują i czy to w ogóle się opłaca?
Widziałam gdzieś zestawienie gdzie PZU wychodzi najkorzystniej, bo oferowało OC, pokrycie leczenia, uśpienie, pochówek lub śmierć psa itp. Niektóre firmy oferowały tylko jako dodatek do ubezpieczenia mieszkania. Byłam na stronie PZU, ale w obecnej chwili oferują chyba tylko ubezpieczenie bydła.

Czy zwrot kasy np za leczenie psa to dużo papierologii i długi okres czekania? Macie z tym doświadczenie? Warto czy to tylko chwyt marketingowy?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 czerwca 2013 19:32
Też kiedyś szukałam informacji nt. ubezpieczenia psa i natknęłam się na takie informacje:

http://www.lecznica.sosnowiec.pl/ubezpieczenie-zwierzt/ubezpieczenie-psow.html (mam nadzieje, że info jest aktualne)

Ubezpieczenie psa w PZU

"Cztery łapy" - tak nazywa się ubezpieczenie psa w PZU, które jako jedyne w Polsce obejmuje swym zakresem wyłącznie zwierzęta domowe. Większość Ubezpieczycieli bowiem proponuje ubezpieczenia psów jedynie w ramach poszerzonego zakresu ubezpieczenia domu, mieszkania lub odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. "Cztery łapy" jest również ubezpieczeniem, które najbardziej zbliżone jest do polis oferowanych w innych krajach Unii Europejskiej. Ubezpieczeniem objęte mogą być wyłącznie psy zdrowe, które będą posiadały zaświadczenie wystawione wcześniej przez lekarza weterynarii o ich stanie zdrowia. Standardowo ubezpiecza się psy w wieku od 6 miesięcy do 6 lat, chociaż dla starszych również istnieje taka możliwość, należy się jednak liczyć z wyższą składką. Ubezpieczenie "Cztery łapy" w PZU obejmuje swym zakresem poniższe sytuacje:
gwarantuje zwrot kosztów leczenia, wynikłego na skutek nagłego zachorowania psa lub nieszczęśliwego wypadku. Najczęściej jest to kwota nie przekraczająca 10% sumy ubezpieczenia,
gwarantuje zwrot kosztów powstałych na skutek śmierci psa lub konieczności jego uśpienia. Wówczas najczęściej jest to suma sięgająca rzędu 5% ogólnej sumy ubezpieczenia,
Również ok. 5% sumy ubezpieczenia gwarantowane jest w przypadku kosztów związanych z pochówkiem psa,
w przypadku odpowiedzialności cywilnej (oc psa), czyli sytuacji w których pies wyrządzi szkodę na rzecz osób trzecich, wówczas PZU pokrywa koszty do wysokości kwoty nie przkraczającej 0,5% sumy ubezpieczenia.

Maksymalna wysokość kwoty ubezpieczenia psa wynosi obecnie 2000 zł., należy jednak zaznaczyć, że PZU ma do zaoferowania wiele więcej. Istnieje bowiem możliwość indywidualnego zestawienia ubezpieczenia psa, wszystko zależy bowiem od potrzeb Ubezpieczającego.

"Cztery łapy", podbnie zresztą jak każde inne ubezpieczenie, przewiduje również sytuacje które nie będą objęte zakresem ubezpieczenia. Są to tak zwane wyłączenia Ubezpieczyciela, w tym wypadku będzie to między innymi koszt powstały w związku z dojazdem lekarza weterynarii lub transportu psa do kliniki zwierzęcej.

Ubezpieczenie psa w Allianz

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz wraz z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt wprowadziło na rynek ubezpieczenie psa zwane "Podaj łapę". Jest to przede wszystkim ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które rozszerzone jest o oc dla właścicieli psów. Warunkiem objęcia psa tego rodzaju ubezpieczeniem jest jego wcześniejsze zarejestrowanie i elektroniczne oznakowanie przez Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt. Jak już wcześniej zostało wspomniane "Podaj łapę" to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które swym zakresem obejmuje między innymi:
koszty powstałe w wyniku roszczeń osób trzecich, które zostały pogryzione przez psa objętego ubezpieczeniem,
koszty powstałe w wyniku zniszczenia mienia osób trzecich przez psa objętego ubezpieczeniem,
koszty powstałe w wyniku spowodowania wypadku przez psa objętego ubezpieczeniem.



Oprócz gwarancji odszkodowania Allianz zapewnia w ramach ubezpieczenia "Podaj łapę" także pomoc prawną, z której właściciele ubezpieczonych psów mogą skorzystać. Wysokość średniej składki ubezpieczenia psa wynosi ok. 50 zł. w skali roku. Jeśli pies należy do rasy uznanej za agresywną, wówczas składka będzie wyższa o ok. 10 zł. Standardowo umowa ubezpieczenia "Podaj łapę" zawierana jest na okres 12 miesięcy, licząc od daty rozpoczęcia okresu ubezpieczeniowego.

Na koniec warto wspomnieć, że oprócz ubezpieczenia psa w ramach polisy odpowiedzialności cywilnej, Allianz ma do zaproponowania także inną formę ubezpieczenia czworonoga. Jest to bardzo odmienna polisa od pozostałych, dostępnych na rynku ubezpieczeń psów. Gwarantuje ona bowiem, w ramach ubezpieczenia "Wszystko co w domu" opiekę na psem, jeśli jego właściciel na skutek nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku, sam nie będzie w stanie zaopiekować się zwierzęciem. W takich sytuacjach Allianz zobowiązany będzie do zorganizowania oraz do pokrycia kosztów opieki nad psem.


Ubezpieczenie psa w Generali

Ubezpieczenie psa w Generali, podobnie zresztą jak w Warcie czy Hestii, możliwe jest jedynie jako dodatkowa opcja przy ubezpieczeniu mieszkania. "Domownik" to ubezpieczenie które w swym zakresie gwarantuje także zabezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Ta polisa kierowana jest głównie do osób, które chcą się zabezpieczyć przed roszczeniami osób trzecich i tutaj uwzględniani są także właściciele psów i koni. W ramach ubezpieczenia "Domownik", pies potraktowany jest jako "wyposażenie ruchome", które w takim wypaku może być objęte ochroną od kradzieży, pożaru lub zalania. Wysokość składki ubezpieczenia psa w Generali najbardziej zależeć będzie od wartości czworonoga, która wyliczana jest na podstawie umowy jego zakupu. Dodatkowo wpływ na wielkość składki będzie miała ogólna kwota ubezpieczenia mieszkania.

Ubezpieczenie psa w Warta

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta proponuje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla psów wyłącznie myśliwych lub zaliczanych do ras uznanych za agresywne. W przypadku tych drugich ważne aby przy ubezpieczaniu zwrócić uwagę na wyłączenia, jakie Warta proponuje. Ich lista jest bowiem stosunkowo krótka w porównaniu z innymi TU. I tak na przykład Warta nie będzie ponosiła odpowiedzialności, a tym samym nie będzie zobowiązana do wypłacenia odszkodowania, jeśli:
wypadek lub zdarzenie spowodowane będzie umyślnie,
psy zachorują na skutek przeniesienia chorób przez ubezpieczonego lub inne zwierzęta.

Dodatkowo ubezpieczenia zwierząt domowych, w tym także psów, Warta proponuje w ramach ubezpieczenia "Warta Dom Komfort". W takim wypadku psa lub psy można ubezpieczyć od skutków nieszczęśliwych wypadków, takich jak na przykład:
pożar,
zalanie,
włamanie.

Jeśli w wyżej wymienionych zdarzeniach poszkodowany zostanie również ubezpieczony pies, wówczas Ubezpieczyciel będzie musiał to również uwzględnić podczas ustalania wysokości odszkodowania.



- więcej na www.ubezpieczenia-zwierzat.pl


Sama doświadczeń nie mam, więc chętnie poczytam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 czerwca 2013 20:07
Właśnie o tym pisałam. W PZU byłaby najlepsza opcja, ale pewnie najdroższa. Niestety wchodząc na stronę PZU nie ma w ofercie ubezpieczenia dla psów.
Warta odpada, bo nie mam psa myśliwskiego, ani z listy ras agresywnych, chyba że oni mają swoją listę.
Generali mam OFE, ale nie ubezpieczam mieszkania. Więc teoretycznie zostaje tylko Allianz o ile w ogóle to jeszcze aktualne (nie mogę otworzyć innych stron niż forum).
kiedyś na wystawie reklamowała się nowa firma... zajmują się tylko ubezpieczeniami psów i kotów... http://mysafeanimal.pl/ubezpieczenie-zwierzat.html
Odświeżam
Czy cos się zmieniło na rynku ubezpieczeń dla zwierząt?  Chodzi mi głównie o OC psa, jakie macie polisy , jakie polecacie?
ja posiadam ubezpieczenie OC w Allianz, na siebie, męża, psa i konia. płacę 68zł rocznie, ubezpieczenie na kwotę 100 000.
@Abeba, a możesz podać jakieś szczególy? Zakres odpowiedzialności, obowiązki?
E. leci pw
Zależy jaki zakres. Ja mam OC za psy (za wszystko, czyli konie i inne stwory tez) dolepione w polisie domu. Tylko działa na terenie posesji i okolicy z domem związanej. Czyli jak kogoś zeżrą, lub komuś coś zeżrą, zniszczą ogrodzenie sąsiada itp, to wypłata jest z polisy domu. Polisa w PZU.
Tesco razem z LINK4 wprowadziło niedawno ubezpieczenia dla zwierząt domowych  😉 OC i assistance i NNW
Takie ubezpieczenia na razie w naszych realiach to jest naciąganie klientów na kasę.
Przerabialiśmy już kilka takich ubezpieczycieli. Wyciągnięcie kasy jest praktycznie nie do osiągnięcia. Firmy szlag trafił, bo ludzie się zorientowali o co biega
Pies wpada pod auto, kasy nie dostaniesz, bo 5 lat temu spóźniłaś się 1 dzień z podaniem tabletki na robaka.

Nie wiem jak wygląda to tescowe, ale pewnie niczym się specjalnym nie różni...
w Irlandii tescowe fajnie dzialalo, rzeczywiscie jak znajomej pies mial wypadek to pokryli jej wszystkie koszty leczenia. Tutaj bym sie raczej nie ludzila.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się