Facebook -czy ktoś korzysta?

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 czerwca 2018 21:42
Komuś jeszcze nie działa chat na fb?
mam komunikat "Nie można połączyć z czatem. Sprawdź połączenie z Internetem."  🤔wirek:
Mi działa.
Nie do końca fejsowe pytanie, bo o Instagram: jeśli mam już jedną relację dodaną, to jak dodać kolejną? Mogę wejść w galerię i coś przesłać, ale jak to zrobić z poziomu insta?


Podepnę się pod temat relacji na IG. Da się gdzieś ustawić, żeby odtwarzały się one bez dźwięku?
fin, jak nagrasz filmik to u góry jest głośniczek, trzeba kliknąć i dźwięk relacji jest wyłączony. O to chodzi? 😉 Czy chodzi o odtwarzanie relacji innych przez Ciebie? Bo wtedy to zostaje tylko wyciszyć multimedia na telefonie 😉
Chodzi o to jak oglądam relacje innych. Czasem odtwarzam je na przykład w tramwaju i nagle coś zaczyna grać albo gadać. A wtedy wiadomo - panika, bo ludzie patrzą z krzywymi minami 😂
fin, No to musisz po prostu wyciszyć telefon (w sensie multimedia, na Androidzie oddzielnie są dźwięki połączeń, multimediów, alarmu i powiadomień) tak jakbyś normalnie wyciszała muzykę czy filmiki...
Czy można dodać kogoś na czarną listę na fb? Mam w znajomych kogoś, kto chciałabym żeby nie widział nic co dodaję na mojej osi czasu a jednocześnie nie chcę go wywalać ze znajomych. Da radę coś takiego zrobić? A jeśli tak to w jaki sposób?
Ircia   Olsztyn Różnowo
09 lipca 2018 09:09
Oczywiście że można, sama mam że 4 osoby na czarnej liście z tego co pamiętam musisz poszukać w ustawieniach prywatności, ale jeszcze sprawdzę gdzie to jest  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 lipca 2018 09:28
Wchodzisz na profil znajomego i tam dodajess go do dalszych znajomych. A następnie przy publikacji postów ustawiasz, że post jest widoczny dla wszystkich znajomych poza dalszym.
Dzięki, mam nadzieję, że mi się udało  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lipca 2018 10:20
Można też wybrać niestandardowe ustawienia prywatności i dodawać posty widoczne dla wszystkich poza... lub też utworzyć nową listę znajomych i ustawić prywatność na wszyscy poza daną listą.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 września 2018 22:17
Czy z fejsa zniknęła opcja oznaczenia "ogladam (...)" czy to ja jestem ślepa?
Mi się wyświetla jako drugie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 września 2018 22:20
U mnie nie :/ mam najpierw dodaj zdjęcie, później oznacz znajomych, zamelduj się... No nie mam tej opcji.
Ale weszłaś w nastrój/aktywność? To tam jest.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 września 2018 22:22
Takiej opcji tez nie mam.

Screen gigant.
W aplikacji Messenger jest na górze taki pasek z aktualnie aktywnymi użytkownikami. Czy jest możliwość wykluczenia z tego paska kilku konkretnych osób? Albo ukrycia całego paska? Wiem, że jest możliwość wyłączenia pokazywania statusu w ogóle, ale to nie jest rozwiązanie, którego szukam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 listopada 2018 18:21
fin, nie ma możliwości. Albo widzisz wszystkich i oni widzą Ciebie. Albo nie widzisz nikogo i nikt Ciebie nie widzi.
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 listopada 2018 18:41
Nie wiem czy o to chodzi, ale da się być nieaktywnym dla danej osoby. Tylko ja to robię na komputerze, ale nie wyświetla mi wtedy również na messengerze, że jest ta osoba aktywna tak jak i ona nie widzi, że ja jestem.
desire   Druhu nieoceniony...
05 listopada 2018 18:59
Mozna tez wyciszyc konwersacje
Kastorkowa, zadziałało dokładnie tak jak chciałam, dziękuję! :kwiatek:
Czy ktoś ma pojęcie dlaczego nie mozna ustawić nazwy użytkownika na nowej stronie na Facebooku? Na poprzedniej stronie ustawiłam bez problemu, a nawet podczas tworzenia wyskoczyło okienko aby nazwę ustawić i dzięki temu mieć krótszy adres url. Teraz na drugiej stronie gdy chcę dodać nazwę użytkownika wyskakuje taki komunikat: "Ta strona nie może mieć nazwy użytkownika". Brak dodatkowych informacji i powodu, ktoś coś wie?  👀 Niestety google mi nie pomogło.
Może coś z listy:

Changing your page name didn't work? There could be a few reasons for that:
1. You didn't wait long enough. It usually takes about three business days for Facebook to review and apply page naming changes.
2. Your page has been flagged for not following Facebook page policies. Common breaches include not following the Facebook page name rules or using spammy tactics to get likes. If Facebook is suspicious, it may suspend your page, so you wouldn't be able to edit your page name.
3. Your page has too many likes. If your page has more than 200 likes, you have to be an admin to change your Facebook page name. Fewer than 200, and you may be able to change it without admin privileges.
4. There are limits on your page. Limits in the Facebook world aren't always bad! They can range from the fact that you or another admin tried to change your page fewer than seven days ago to Facebook suspending your page for suspicious activity.

?
Ale minie chodzi o nazwę strony, tylko o nazwę użytkownika


Cokolwiek nie wpiszę to wyskakuje komunikat na czerwono, że ta strona nie może mieć nazwy użytkownika, brak dodatkowych wyjaśnień, przewertowałam facebookową pomoc, google i nic. Problem jest taki, że w takiej sytuacji moja strona ma adres url kosmicznie dlugi i wyglada mniej wiecej tak: facebook.com/nazwa-9902894562030585729204575. Linkowanie czegoś takiego jest uciążliwe, a o zapamiętanie adresu nie ma mowy.
gllosia, a masz zweryfikowany numer telefonu dla konta? Ludzie w internecie piszą, że to im pomogło. Ja ostatnio zmieniałam dla świeżo utworzonego fp (jeszcze ukrytego, zero polubien) i nie miałam problemu, ale w sumie telefon mam powiązany z kontem, więc może coś w tym jest.
Znalazłam tę podpowiedź i podałam numer telefonu na stronie, ale nie został poddany weryfikacji. Mam już założoną inną stronę i tam nie musiałam niczego weryfikować i okienko o ustawianiu nazwy użytkownika od razu mi wyskoczyła samo, nazwę ustawiłam i jest ok. Teraz z ta drugą stroną jest inaczej i nie wiem dlaczego.
A z tym telefon to chodzi o to, żeby go podać na stronie czy na swoim prywatnym koncie? Ogólnie na koncie telefonu nie mam podanego i nie chcę tego robić, już bez przesady z tymi informacjami i łączeniem wszystkiego. Tylko dlaczego w przypadku pierwszej strony nie było problemu, a teraz jest? 🤔
Raczej chodzi o profil prywatny (można ustawić, aby był widoczny tylko dla Ciebie), ale może niekoniecznie w profilu, ale przy logowaniu? Ja mam opcje wysyłania kodów na tel jak sie loguje z nowego miejsca (dodatkowe zabezpieczenie), moze o to? W ogole sama nie mogłam znaleźć gdzie zmienia sie nazwę strony obecnie, tak sie wszystko pozmieniało... a to na wierzchu, na stronie głównej  🙄
gllosia, spróbuj przy zakładaniu strony podać jakąkolwiek nazwę, a potem w ustawieniach zmienić - u mnie kiedyś pomogło :kwiatek:
macbeth , nie wiem ja jestem stale zalogowana u siebie, a z telefonu nigdy nie korzystam do łączenia się czy coś. Dziwi mnie dlaczego z pierwszą stroną, którą założyłam może miesiąc temu ta opcja sama się pojawiła, a teraz z tą stroną nie dośc, że musiałam sama odszukać te ustawienia to nawet nie mogę go zmienić.

fin, ale ja już mam stronę założoną i ona ma nazwę. Nie mogę jednak zmienić nazwy użytkownika i podczas zakładania strony w ogóle nie było takiej opcji do ustalenia. Było by mi to obojętnie gdyby nie to, że teraz jeśli chcę udostępnic link do strony to jest kilometrowy z masą cyferek - no średnio do wklejania gdziekolwiek.

Może usunę tę stronę i założę od nowa 😁 Albo napiszę do Facebooka 🤔

edit: Znalazłam coś takiego: "W przypadku utworzenia kilku nowych stron w ostatnim czasie możesz nie mieć od razu możliwości utworzenia nazwy użytkownika dla nowej strony. Nazwa użytkownika strony może także zostać usunięta z powodu braku aktywności." - może o to chodzi, że założyłam tę stronę nie długo po założeniu pierwszej i dlatego nie mogę mieć nazwy?
gllosia, nie chodziło mi o łączenie sie z czymś za pomocą telefonu, tylko nowy laptop, inna przeglądarka na własnym kompie czy głupie wyczyszczenie ciasteczek. Ale skoro znalazłaś, to może faktycznie jest tak, jak w cytacie, że za krotki okres założenia drugiej strony.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się