Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum.

a czy można by wprowadzić opcję historii korespondencji z użytkownikami? czy to za dużo?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 18:25
Póki co głosujemy czy chcemy nowego silnika forum, co będzie można zainstalować dalej to będzie myślał root jak w końcu zdecydujemy się 😉
Cariotka   płomienna pasja
30 stycznia 2013 18:39
jestem za! pora na zmiany i tak będą musiały nastąpić!
a też tak macie, ze jak klikacie na odnośnik do najnowszego postu w danym temacie to czasem pokazuje jakiś post kilka stron wcześniej, nie wiem czy to tylko u mnie szwankuje czy tak generalnie?
jestem jak najbardziej za!  😅
ojejku jejku jakie oburzenie, po prostu byłoby łatwiej.
w programach do pisania też można wciskać shift, a automatyka jest ułatwieniem. jak można to dlaczego nie ułatwiać życia?
jak nie to nie - tylko się nie czepiajcie, że wam to przeszkadza. dużo os. nie pisze pl znaków, nie robi duzych liter, bo im się nie chce, to nie oni mają z tym problem tylko jakaś tam grupka czytających - to po to, żeby oni nie mieli powodów no kręcenia nosem, że mają przez to problemy z czytaniem ze zrozumieniem (niby przez to ;] )
wiadomości też można sobie otwierać ;] idąc tym tokiem rozumowania, po co zmieniać cokolwiek?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 stycznia 2013 20:16
horse_art - gdybyś cały ten czas poświęcony na jojeczenie i tłumaczenie się jak to inni też tak robią i jak to Ci się nie chce, przeznaczyła na naukę poprawnego pisania - już dawno nie miałabyś problemu...
Strzyga, to nie ja mam problem, nie ja nie rozumiem, nie mi przeszkadza ;] i nie jojcze tylko proponuje bo taki to temat. przeszkadzałoby gdyby było łatwiej? problem byłby?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 20:53
To nie jest temat na propozycje zmian 😉 To jest temat na odświeżenie forum. Propozycje zmian to można wpisać w wątku na technicznym 😉
[quote author=horse_art link=topic=90602.msg1671893#msg1671893 date=1359577236]
przeszkadzałoby gdyby było łatwiej? problem byłby?
[/quote]
ja bardzo nie lubie autokorekty, a zwlaszcza, jak cos decyduje o tym, czy pisze mala, czy wielka litera.
To może przycisk "autokorekta"? Jak ktoś będzie go chciał używać to po prostu go włączy. 😉
Zmiany raczej mi nie przeszkadzają, byle szata graficzna została. Jak była stara volta, to ciężej się czytało wg mnie, a tu jest łatwo i czytelnie.

(Fajnie byłoby mieć opcję wyszukiwania użytkowników. Chyba, że jest, tylko ja nie zauważyłam.)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2013 22:30
Ja tez jestem przeciwko autokorekty. Po to sie ma raczki i troche szacunku do osob co maja potem to czytac. Jak ktos nie ma szacunku, to zadna autokorekta nie pomoze.

A pomysl historii pw od kazdego uzytkownika uwazam ze jest wysmienity, to by duzo ulatwilo! Reszta mi pasuje jak jest naprawde.
JARA, dziękuję. Głupia jestem, że tego nie widziałam  🤔wirek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 stycznia 2013 13:52
Heval, też tego nie widziałam 😁

Według mnie wystarczy "sprawdź ortografię". Autokorekta jest niepotrzebna i denerwująca bo czasem sama zmienia słowa 😉
kujka   new better life mode: on
31 stycznia 2013 13:53
a do kiedy trwa ankieta?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 stycznia 2013 13:54
Yyyyy No może tydzień? Do 6 lutego do 10:51 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 stycznia 2013 15:27
Jestem w mniejszości 🙁 Nie lubię zmian 🙁
horse_art, niby taka korekta by sobie mogła być. Ale mogła by spowodować potężny problem z czytelnością, bo autokoretka nie wie czy kropka jest postawiona po skrócie (np. itd. itp. etc. ...), a po nich często zdanie leci dalej. Wielka litera narobiłaby tam syfu. I więcej zawracania tyłka z pilnowaniem, żeby poprawić na małą.
Milej by było, gdyby ludzie, którzy "nie lubią zaczynać zdań wielką", albo im się nie chce (ooo... filozofia...) jednak postarali się pisać poprawnie.

Ja ogólnie nie mam problemów z korzystaniem forum, więc nie zależy mi na zmianie "silnika". Jeśli jednak taka zmiana by była, to zależy mi na 3 rzeczach:
- brak zmian w wyglądzie
- możliwość wybrania obojętnie której strony w temacie (funkcja idź do...strony)
- podpisane do kogo są wysłane wiadomości
Kurczak Ta nasza mniejszość nie taka mała  🏇 jak to mówią: lepsze wrogiem dobrego  😁 ale jak zmienią to się przyzwyczaimy- tak jak do ogłoszeń  🥂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 lutego 2013 22:37
Kopyciak, pewnie, że się przyzwyczaimy, nie będzie wyjścia 😉 Tylko, że ja właśnie tego przyzwyczajania nie lubię.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2013 06:37
Moze sie uda, ze wyglad bedzie taki taki sam 😉 tylko flaki nowe 😉
Cariotka   płomienna pasja
02 lutego 2013 12:41
mam takie pytanie głupkowate. będzie trzeba się rejestrować od nowa? wszystkie wątki już będą czy jak? j 😡
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2013 15:54
Cariotka, wszystko zostanie tak jak jest, wątki będą, użytkownicy będą, tylko flaki forum będą nowe.
Mi jest to obojętne z akcentem na "za".
Nie lubię drastycznych zmian, jestem bardzo przywiązana do wyglądu tego forum, ale rozumiem, że osoby które są na bieżąco z tymi rzeczami wiedzą lepiej na czym polega lepsze. I ufam im, że będzie lepsze. Ja się po prostu na tym nie znam i zupełnie niepotrzebnie boję się zmian. Na tej samej zasadzie mam prehistoryczny telefon 😉
Poza tym, tak jak katija nie lubię jak coś decyduje za mnie jak mam pisać, bo czasami chcę z celowym błędem, lub jakim słowotwórstwem. Ale przecież mogłaby być opcja wyłączenia jej, jeśli ktoś sobie nie życzy.
Cariotka   płomienna pasja
03 lutego 2013 10:00
Mi się wydaję że nie róbmy z siebie debili. Każdy może pomyśleć jak co się piszę. Ortografia to podstawa a nie jakaś specjalna umiejętność. Ja lubię zaczynać zdanie czasami od małej literki i nie chcę żeby coś mi w Tym przeszkadzało. A żadna autokorekta nie pomoże Nam w budowaniu sensownych zdań.
Ankieta zakończona?
Coś dalej?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lutego 2013 12:09
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
08 lutego 2013 19:03
aby literki były wielkości jak na re-volcie, bo na voltopirach jest wszystko maczkiem i oczy mnie od razu bolą. 🙂
kolorystyka forum też jest super 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się