Własna działalność i dotacje z UE

Ja papiery jutro uzupełniam, do wtorku można tylko składać.
Próbujemy, a co 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 lutego 2013 18:43
Ponoć do odważnych świat należy, a kto nie ryzykuje, ten nie ma 😉
Kurcze, wniosek zlozony... w urzedzie bylo kilka osob, ktore tez skladaly wnioski rownoczesnie z nami iii... no i te ich wnioski takie jakies liche mi sie wydaly  🤔

Czy to mozliwe, zebysmy mieli ZBYT DUZO we wniosku? W kazdej rubryce rozpisywalismy sie na maxa, a inni z tego co widzialam to tak po jednej linijce do pytania... Do tego mielismy cala teczke dodatkowych dokumentow, ktore wydawalo mi sie, ze sa obligatoryjne, ale reszta chyba ich nawet nie miala  😲

Wistra, trzymam kciuki!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2013 12:32
Kajula, moim zdaniem im więcej konkretów, tym lepiej. Ilość nie zawsze przechodzi w jakość, ale jeśli uważasz, że to było niezbędne, to z pewnością tak jest. Każda działalność jest inna, trzeba przekonać osobę, która o naszej działalności najczęściej nie ma pojęcia, więc jeśli lepiej umotywujesz, plus dla Ciebie.
Dodatkowe dokumenty uważam za atut.
Może ktoś z Was się orientuje - czy jeżeli osoba z niepełnosprawnością, która zgłasza wniosek do konkursu, ma rentę do ZUS, to mogą tę rentę cofnąć z powodu ew. dofinansowania na firmę?  👀
A ja mam pytanie o wkład własny.
Składam niedługo do UP wniosek właśnie i dodatkowo punktowane jest, jeśli ma się 20% swojego kapitału.  Czy to mogą być: samochód, laptop, pralka itp? Bo w kryteriach jest coś o wyciągu z konta bankowego, czyli wychodzi na to, że mogą być to jedynie pieniądze, a przecież jeśli posiadam ruchomości/nieruchomości które się bardzo mocno wiążą z moja planowaną działalnością to powinno liczyć się to jako kapitał. I jakie dokumenty powinnam mieć na te przedmioty ewentualnie? Wystarczą umowy kupna- sprzedaży??
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 lutego 2013 16:28
abrakadabraś, z tego, co wiem, to musi to być gotówka. Ale 100% pewności nie mam niestety.
A orientujecie się czy można składać jednocześnie wniosek o dofinansowanie z EFS i z Funduszu Pracy? Tzn, wiadomo, że dwa razy kasy nie dostanę, ale chodzi o samo zwiększenie szans- złożyć i tu i tu, może w którymś się uda.  Bo w UP dostałam dwie różne odpowiedzi.
Ja w swoim wniosku z EFS mialam zapis, ze w tym samym czasie nie moge skladac w innym miejscu.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 lutego 2013 15:39
abrakadabraś, najlepiej pytaj tam, gdzie wniosek składasz, czy to nie koliduje.
opolanka problem w tym, że pytałam. Ale w moim UP pracownicy chyba sami się w tym gubią bo raz twierdzą, że mogę a drugi raz, że jednak nie... 🤔
a masz gdzies caly wniosek i kryteria oceniania w wersji elektronicznej? U mnie mowili, ze jezeli nie ma zapisu, ze oswiadczasz, ze nigdzie w tym samym czasie nie skladalas wniosku, to mozna 😉 i u mnie akurat byl zapis, gdzie musialam zaznaczyc "oswiadczam, ze nie złożyłem(am) wniosku o przyznanie dofinansowania lub przyznanie jednorazowo środków na założenie lub przystąpienie do spółdzielni socjalnej do innego starosty."
Złożone! Prosimy o kciuki  💃
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 lutego 2013 17:06
abrakadabraś, no to niestety nie pomogę...


wistra, kciuki trzymane 🙂
jutro rozmowa, proszę o kciuki  :kwiatek:

Czy osoba studiująca dziennie mieści się w definicji osoby nieaktywnej zawodowo? Spotkałam się z dwoma odmiennymi zdaniami na ten temat.

edit:
definicja:
Osoba nieaktywna zawodowo - to osoba pozostająca bez zatrudnienia (osoba w wieku 15-64 lata niezatrudniona, nie wykonująca innej pracy zarobkowej, zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy), która jednocześnie nie zalicza się do kategorii bezrobotni. ( nie pozostająca w rejestrze urzędu pracy).

Wg mnie definicja mówi, że tak. Mam rację?  :kwiatek:

opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 lutego 2013 08:38
olek, a skąd masz przytoczoną definicję?
Jest to ze słowniczka Szczegółowym Opisie Priorytetów POKL? Zgodnie z nią będąc studentem dziennym jesteś nieaktywna zawodowo.
Jest to ze słowniczka Szczegółowym Opisie Priorytetów POKL?


Tak, dokładnie  😉
Dziękuję za rozwianie wątpliwości  :kwiatek:
agull   Dążąc do celu
19 lutego 2013 09:48
Mam problem:
Wnioski do mojego UP można skąłdać od 30 stycznia. Ok, od tego czasu właściwie czekam na papierki od mojego poręczyciela (siedziba głowna jego zakładu pracy znajduje się w innym miejscu niż pracuje i na świstek musimy czekać 3 tyg.), w tym czasie, a dokładnie z dniem 13 lutego postanowiono zmienić Regulamin przyznawania kasy. Problem jest taki, że jedna ze zmian dotyczy ilości poręczycieli (był jeden, teraz trzeba mieć dwóch). Dla mnie jest to ogromny problem znaleźć drugiego poręczyciela (według pułapu dochodowego wymaganego przez mój urząd).

I mam pytanie: czy mogę coś zrobić by uwzględnili mi tylko jednego poręczyciela?
Na stronie UP jest pismo od kiedy można składać wnioski, jest też data od kiedy zmieniono Regulamin. Czy to jest wogóle zgodne z prawem, taka zmiana Regulaminu, w momencie gdy rozpoczęto już nabór wniosków?
Nie udało się, brakło punktów. Dostaliśmy też pismo, że pomysł nieciekawy.
No i za mało się rozpisałam. Byłam pewna, że to wstępne wnioski i opisujemy problem ogólnie, a potem w drugim etapie się nad tym rozwodzimy.
No trudno. Jestem mądrzejsza.

I tak nie dostalibyśmy dofinansowania, bo UP odmówiło wydania zaświadczenia o nie zarejestrowaniu jako bezrobotny  😂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
27 lutego 2013 11:57
Czy pisał może ktoś wniosek na założenie firmy jako przedstawiciel handlowy? Jakieś radym wskazówki?
Nie wiem za bardzo jak się zabrać do tego..
Odrzucili nam wniosek z powodów formalnych  🤔
reszty dowiem się w marcu...
agull   Dążąc do celu
21 marca 2013 12:39
Proszę o re-voltowe kciuki    :kwiatek:
Dziś złożyłam wniosek  🏇
Interesowałam się Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013:
Działanie 312  "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"

Przyznana pomoc w ramach ww. działania nie obejmuje kosztów:

- podatku od towarów i usług (VAT),

- nabycia nieruchomości,

- nabycia rzeczy używanych.

Czy konia zaliczamy do kategorii rzeczy?
nigdy zwierzęta nie były kosztem kwalifikowanym.
kiedyś próbowaliśmy przekonać arimr, że koń do hipoterapii jest "sprzetem do rehabilitacji" (jak to głosiła ówczesna reklama społeczna), ale nie dali się przekonać, koń to do hodowli i koniec...nie kwalifikowane (choć wałachy się ciężko rozmnaża), no ale.
chyba, że w tym roku się to zmieniło. bo batalia byą spora i sami nawet"na górze" zauważyli, że to głupie.
Hej, potrzebuję pomocy osób, które założyły swoją działalność gospodarczą w latach 2008-2011.
Jest tu ktoś taki?
ja 🙂
dempsey   fiat voluntas Tua
26 kwietnia 2013 12:17
Czy ktoś starał się o środki z Funduszu Pracy na otworzenie DG? Podpinaliście pod wniosek rekomendacje? Im więcej tym lepiej, nie..?
Ale się rozpędziłyście! A ja dalej sto lat za wiadomo kim. Jakoś przystopowałam, ale muszę się za to wziąć.
Witam, czy macie jakieś informacje jeśli chodzi o dotacje na budowę hali pod agroturystykę?
może wiecie jak to jest , obecnie jestem na studiach wieczorowych i mam przywilej bezrobotnego ,ale chce przejść na dzienne i wtedy jestem zdyskwalifikowana

ale co jeśli dostanę dotacje i dopiero wtedy pójdę na dzienne , zabiorą mi dotacje ?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się