Giżycko i okolice - czyli re-volta na Mazurach

W sensie drugi w tym sezonie? Bo tak to Hadrian miał ten patronat chyba od pierwszego swojego Hubertusa (jeszcze jak byli na Zamkowej), który był... 13 lat temu? 😉 Zresztą nawiasem mówiąc, to o ile pamiętam, lisa złapała wtedy Asia (żona Jacka). 😁 Wtedy jeszcze Hubertus był w listopadzie, zresztą raz jeden jedyny "w terminie", bo mimo, że świeciło słońce, to było tak przeraźliwie zimnooo... Normalnie aż się dokopałam do paru filmików i mi się stare, dobre czasy przypomniały, jak jeszcze co prawda nie bardzo umiałam jeździć, ale za to się nie bałam skakać przez pseudo crossówki w terenie. 😜
Ja rozkminiłam, że hubertusy u nas powinny się zaczynać od połowy września. Wtedy żadna impreza by się nie nakładała i można by było się bawić przez 2 miesiące co weekend  😅
sumire tak drugi w tym sezonie- pierwszy był w Janiszach  😉

Generalnie fajna sprawa, że tutaj stajnie się zapraszają na hubertusy, bo można praktycznie co weekend gdzieś pojechać  😉 na dolnym śląsku każdy robi sobie hubertusa i ma resztę w poważaniu 🙄 także mimo nakładających się terminów i tak jestem zadowolona  🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 października 2016 09:57
Ja wczoraj wracałam z terenu już po zmroku 🙄 denerwuje mnie ten krótki dzień, a jeszcze bardziej to, że jest mokro, zimno i paskudnie  😜 całe szczęście, że od dziś ma być poprawa pogody 😅 i szalone 10 stopni 😂


Ja zaliczyłam pod koniec września prawie 5-godzinny teren po lesie, połowę jechałam po ciemku, wśród ryczących jeleni. Ale było super
Demetek ja się kiedyś zgubiłam w podobnych okolicznościach i też połowę trasy zrobiłam w ciemnościach, tzn. koń zrobił, bo ja w końcu stwierdziłam, że nie wiem gdzie jestem, nie mam zasięgu, nie mam latarki... radź sobie koniu sam... i sobie poradził 🙂 A wszystko wynikło z tego, że w moich okolicach nie było bagien, a tutaj jak mi wyrosło, to ciągnęło się po horyzont :P
Ja gdy pracowałam w lato po 15 godzin, to jezdziłam tylko w nocy.Nie miałam kiedy. A drugi koń luzem biegł za mną. 🙂 W zimę musi się miło po nocy jezdzić, tylko trochę strach.
Odkopuję wątek 😉.

Chciałabym ruszyć z organizacją szkoleń i konsultacji w mojej stajni 🙂. Bylibyście zainteresowani udziałem w takowych? Jeśli tak to z jakiego zakresu najbardziej by Was interesowały? Jestem otwarta na propozycje.  🙂
akselka ja od połowy marca jak najbardziej, wrócimy z Dolnego Śląska z koniem i mam nadzieję będziemy mogły się trochę dokształcić 🙂 Jeśli chodzi o zakres jesteśmy otwarte na propozycje. My też myślimy nad ściąganiem kogoś regularnie do nas do stajni, z tego co wiem były już pierwsze rozmowy zakończone pozytywnie, a co do szczegółów ciężko  mi jeszcze cokolwiek powiedzieć  🙂
Ja też właśnie jestem w trakcie trwania rozmów 😉. Jeżeli się uda to na pewno poinformuję co i jak.
Super 🙂 w takim razie czekamy na jakieś informacje 🙂
Jakie stajnie znajdują się w okolicach Giżycka/Węgorzewa/Kętrzyna?
Znam Wyłudy,Anule i Huculską Ostoje.
Stajnia Gajrowskie w Gajrowskich. Niecałe 40km od Giżycka,ale za to boskie tereny i połączenie autobusowe.😉
Edit. O i Anielska Łąka w Boćwince koło Kruklanek
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
02 marca 2017 07:44
Makowa Stajenka  -  Giżycko
hej 😉 Niedługo zamierzam przeprowadzić się do Ełku i w związku z tym szukam stajni dla mojego konia. Potrzebuje informacji na temat okolicznych stajni, co polecacie ? Jestem też początkującą instruktorką , może przy okazji orientujecie się czy jakaś stajnia poszukuje instruktora ?
salusiowata prawie 3 lata temu byłam w tej samej sytuacji 😉 teraz stoimy z kobyłą już w drugiej stajni od przyjazdu i tym razem jesteśmy bardzo zadowolone 😀 polecamy Stajnia 58 w Siedliskach koło Ełku  😀 jeśli szukasz więcej informacji o okolicznych stajniach zapraszam na pw  🤣
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2017 14:33
marlin1990- Widzę, że teraz bliżej mnie się przeniosłaś z koniem :-)
Tak? 😉 to gdzie aktualnie stoicie??  😉 może być pw  🙂 a my z rudą chwilowo na wczasach/ na kursie na Dolnym Ślasku  😎 ale powoli zbliża się data powrotu  😉
marlin1990 serio? Przejeżdzam obok tej stajni ze 3 lub 4 razy w tygodniu i za każdym razem myśle o tym dlaczego konie nigdy nie sa na dworze. Plac do jazdy pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem jak z opieka, moze nadrabiają w tym temacie niedociągnięcia. Sama tam nie stałam, znam była pensjonariuszkę, która nie wyrażała sie zbyt pochlebnie. ZOsobiście wolałabym błagać Akselke o przyjęcie mojego konia do jej gospodarstwa🙂
Design, 😡 😡... U nas bardzo skromnie na razie,więc Twoje słowa są dla mnie bardzo miłe... 😡
Design domyślam się o jaką pensjonariuszkę chodzi... nawet mój ortopeda, który konia widział co najwyżej na obrazku ma swoje wyrobione zdanie na temat tej stajni dzięki owej Pani, zastanawia mnie tylko czy się z całej sytuacji śmiać czy płakać 😵
Są konie, które spędzają 24h/dobę na pastwisku od lata jest wiata specjalnie dla kaszlaków, łąki po obu stronach drogi. Ujeżdżalnia mała, ale podłoże ok, co jakiś czas uzupełniane, podstawowe przeszkody.
Systematycznie odwiedzam różne stajnie, więc mam jako takie porównanie i na obecną chwilę jest to najlepsza stajnia w jakiej stałyśmy. Chyba nie jest to moja odosobniona opinia skoro pensjonat kwitnie, pensjonariuszy przybywa, a stajnia się rozwija.
akselka może w tym roku uda się przyjechać do Ciebie rajdem ?? 😉
Oj nie bądź taka skromna. Konie zadbane, ze aż błyszczą, pastwiska duże i dobrej jakości, tereny jak marzenie. Czego chcieć więcej. Gdybym hali nie potrzebowała to tez bym do Was po prośbie pędziła🙂
Design jeśli oczywiście to nie tajemnica, gdzie mają halę w naszych okolicach, bo kojarzę tylko Hadriana?
marlin1990 nie wiem czy mówimy o tej samej osobie. Poznałam wlascicielke haflingera z Ełku, ktora stała u Was i nie była zachwycona. Nie jest to żadna moja koleżanka. Jeżeli chodzi o padokowanie jest to moje spostrzeżenie wynikające tylko z tego, ze jeżdżąc często obok o rożnych porach dnia ani razu od rozpoczęcia sezonu zimowego nie spotkałam koni na pastwisku. Moze akurat trafiam w takie pory.
Ja stoję u Kasi Szpilewicz w Upaltach i jest cudnie, nie wiem tylko czy to podchodzi pod Twoje okolice.

Edit. Literówka
marlin1990, a zapraszam,zapraszam 😉. U mnie na razie jednodniowy się szykuje duktami Puszczy Boreckiej. Na pewno będzie otwarty dla jeźdźców z własnymi końmi 😉
Design, :kwiatek:.
Design a nie mylisz stajni? Stajnia 58 jest w Siedliskach i nigdy nie stał u nas haflinger (jeszcze dopytałam właścicieli) 😉 nie chodzi Ci przypadkiemo stajnię Relaks w Chruścielach?
Upałty niestety dla nas za daleko 🙁

akselka pisz jak będziesz coś organizować, chętnie się pojawimy z rudą, jako że dzięki przyczepce stałyśmy się silnymi niezależnymi kobietami  😂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 marca 2017 17:48
marlin1990- Od września 2013r. nie mam konia. Przymierzam się od dwóch lat, ale ostatecznie nie potrafię się zdecydować. Ale mieszkam w Starych Juchach- ogólnie, bo teraz raczej kursuję Olsztyn- Nowe Kiejkuty (okolice Szczytna).

A na tereny zapraszam właśnie do Nowych Kiejkut- jest gdzie pojeździć! Tyle że to gdzieś 100km od Ełku.
musimy się umówić w wakacje i zrobić sobie taki w miarę możliwości kilkudniowy rajd z pławieniem i wszystkim 😀
możemy się nawet na litwę wybrać, przecież to niedaleko...  😎
Nie, stajni nie mylę, stajnie 58 mijam samochodem jak jadę do Ełku właśnie przez siedliska. Chyba, ze ta dziewczyna pomyliła. Jak bede miała okazje to podpytam.
Dementek, nie dziwię się,że na tereny zapraszasz do Nowych Kiejkut, bo w okolicach Starych Juch to faktycznie lipa z terenem do wyjazdów 😉. A tak naprawdę 20km dalej od Juch jest tyyyle ścieżek przepięknych i niezliczonych,że szok  🏇. Rzeka,jeziora, dzika Puszcza Borecka i to wszystko w jednym miejscu... Raj 😉. W ogóle nie trzeba po głównych drogach jeździć 😉. Góry, doliny, wąwozy,strumyki,itd.
Plamkakochanie,w lato nawet nie mam co myśleć o rajdach,ale myślami jak coś będę z Wami! 🙂😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 marca 2017 19:22
W okolicach Starych Juch też pełno terenów do jazdy, ale trzeba znać trasę. Mam od lat opracowaną trasę na 3-dniowy rajd po lasach i na pławienie w jeziorze. Ba! Chcę dopracować trasę Nowe Kiejkuty- Stare Juchy. Bo trasę już wyznaczyłam, tylko muszę dwa odcinki trasy sprawdzić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się