POTRZEBNE ZDJĘCIA!!!!

armara - rzeczywiście to jest świetne! tego chcę🙂 Prosze o potwierdzenie, czy mogę wykorzystać zdjecie 🙂
Jasne, że możesz 🙂
Podrzuć tylko link, bo jestem ciekawa tej powstajacej strony 🙂
Oto link do strony:

http://devtest.nasze-konie.com

Tylko proszę o wyrozumiałość, bo jak na razie strona wizualna (poza głównym loyoutem) nie jest najlepsza 🙂

Oto link do strony:

http://devtest.nasze-konie.com

Tylko proszę o wyrozumiałość, bo jak na razie strona wizualna (poza głównym loyoutem) nie jest najlepsza  🙂

Tak mniej więcej wygląda piętno mahometa (nie kciuk! Kciuk mahometa to wgłębienie w  mięśniach!!!) Niestety zdjęcie ściągnięte z internetu. Taka plama może się pojawić na różnych częściach ciała ale zawsze jest ciemniejsza od sierści! Przeważnie "rozmyta" i dość duża.

jeśli kotś posiada takie zdjęcie niech mi pomoże i udostępni mi je! 🙂


edytuj posty
Taką "plamę" ma chyba Justus z Żabna 🙂 Jak nie znajdę odpowiedniego zdjęcia, to uderz do galopady.
A strona nie wygląda źle, nie jest różowa przynajmniej, a to już coś  :kwiatek:

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
14 listopada 2012 21:02
zapowiada się fajna strona 🙂
armara, armara, justus ma raczej kropki bend or (czy jak sie to pisze 😉 ) pietno mahometa maja najeczesciej siwki w postaci rozlanej, ciemnej plamy na szyi, lopatce lub glowie. jedna z klaczy proroka, wywiozla go rannego z pola bitwy, i to wlasnie ta jego krew tak ja oznaczyla.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 listopada 2012 22:09
A umaszczenie Posmana można nazwać piętnem mahometa? Czy to raczej kwestia jego ogólnej "barwności"?
Jeśli tak to trzeba uderzać do Pursat, jeśli nie to szukam dalej po forum 😉
Dzięki za wyjaśnienie, ale muszę się usprawiedliwić, że już z różnymi interpretacjami się spotkałam.
VW Randon miał takie piętno:

http://www.bazakoni.pl/horse_10067.html
Misskiedis - Ten koń po prostu jest tak umaszczony. Żadnego piętna nie posiada 🙂

Piętno Mahometa może posiadać także ciemno umaszczony koń. Widziałam kiedyś gniadosza z taką rozlazłą czarną plamą na szyi i to też jest piętno.
ja już forum przeszukałam wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu moich znaków szczególnych. No ale może coś ominęłam, także pomóżcie z tym szukaniem 🙂
W prezentacji PZJ, dr Okońskiego piętno Mahometa jest równoznaczne z pchnięciem lancą...
PZJ także popełnia błędy. Spotkałam się nieraz z tym, że na stronie Związku rasę Polski Koń Szlachetny Półkrwi przeinaczają jako Koń Szlachetnej Półkrwi... Także ciężko stwierdzić, kto ma rację. Przeszukałam internet i z różnych źródeł wywnioskowałam, że jest coś takiego jak Piętno Mahometa (plama na sierści) oraz Kciuk Mahometa (pchnięcie lancą). Jeśli chcecie to zweryfikować, to proszę bardzo, ale założę się, że dojdziecie do takiego samego wniosku co ja 🙂
Rybie oko juz chyba masz, gdybys jeszcze chciala to mam takie zdjecie tylko wieksze:

Dziękuję, już mam rybie oko 🙂
Elu
Ja się nie chcę sprzeczać, po prostu taką a nie inną informację znalazłam w sieci. Co do nazwy rasy - jest ona tak długa, niegramatyczna, nieodmienialna i nieprzetłumaczalna, że różne instytucje próbują sobie  z tym radzić. Dla mnie osobiście to nie problem, bo ważny jest sens 😉
Ja mam konia bez oka. Potrzebujesz jeszcze? Jutro mogę zrobić zdjęcie...

edit: kasztany też mogę obfotografować.
armara - ja też się nie chcę sprzeczać. Każdy popełnia błędy i ma też prawo do własnego punktu widzenia. Z mojego wynika, ze piętno i kciuk to nie to samo 🙂 Wcale nie mam zamiaru piętnować PZJ z tego powodu,że ma inny punkt widzenia niż ja 🙂

Cień na śniegu - oczywiście, że nadal chcę to zdjęcie! Prześłi jmi proszę! 🙂

UWAGA! Dzisiaj wieczorem będę już kończyć pisanie artykułu i wklejanie do niego zdjęć, także jeśli jeszcze ktoś ma ochotę mi przesłać zdjęcia musi się pospieszyć 🙂
Wszystkim jeszcze raz dziękuję za pomoc! 🙂
Pisząc tatuaż masz na myśli PALENIE?
Mój koń ma palenie wlkp. Skrzydło orła.
Palenie a tatuaż to zupełnie dwie różne rzeczy... Tatuaż robi się na wewnętrznej wardze konia za pomocą wstrzykiwania pigmentu w skórę właściwą. Wypalenie to blizna powstała w wyniku przyłożenia rozgrzanego metalu o porządanym kształcie do skóry.
No, tak, ale pisałam wczoraj wieczorem i dzis też dopiero wieczorem siadłam do komputera. Tak, że zdjęcie będzie też jutro wieczorem. Po prostu czas na kompa mam dopiero wieczorem, sorki  😀
Mogę na szybko poszukać coś ze zdjęć jakie mam, ale nie będzie to specjalnie zrobione zdjecie oka.
Moi kochani! Zależy mi na moim artykule, więc postanowiłam przedłużyć jego ukończenie do czasu, aż nie znajdę odpowiednich zdjęć, których mi brakuje. Nadal BARDZO potrzebuję odmian obrysowanych (objaśniłam wcześniej, jak je rozpoznać). jakbym je dostała, wówczas moje serce uradowałoby się niezmiernie 🙂 Pomóżcie 🙂
czy to jest ten Mahomet? 😉

Kaktus, tak.
a takie plamy na zadzie?

ten siwek na pierwszym zdjęciu ma piętno. Za to ten kasztanek, to moim zdaniem piętna nie ma. Jest to raczej ciemna plama. Piętno jest bardziej "rozgałęzione".

Kaktus: Czy posiadasz może zdjęcie tego siwka z piętnem bez jeźdźca? Przydałoby mi się do artykułu.
MOI KOCHANI!

Artykuł już gotowy i czeka na wklejenie na portal. Będzie nosił tytuł: "Tu wicherek a tam plamka, czyli kilka słów o znakach szczególnych u koni". Do części z Was, którzy udostępnili mi zdjęcia, jakie zamieściłam w artykule, wysłałam prywatne wiadomości z podziękowaniami. Jednak tych osób było dość dużo, więc istnieje możliwość, że kogoś pominęłam, za co chciałabym w tym miejscu przeprosić i jednocześnie tutaj złożyć swoje wyrazy wdzięczności za pomoc 🙂 Podziękowania należą się także wszystkim tym, którzy udostępnili mi zdjęcia, których jednak nie wykorzystałam w artykule. Za Wasz czas i zaangażowanie również dziękuję! Istnieje możliwość, że Wasze zdjęcia jeszcze się ukażą przy okazji innych artykułów.

Zachęcam wszystkich do odwiedzania strony http://devtest.nasze-konie.com

Pozdrawiam wszystkich!
😉

MOI DRODZY! Próśb ciąg dalszy... Otóż pilnie potrzebuję kilku dobrych zdjęć koni fryzyjskich - piszę artykuł o tej rasie. Najlepiej,żeby 2 z nich przedstawiały ogiera i klacz w postawie zootechnicznej. Pomóżcie!

Pozdrawiam
Ela
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2012 19:31
W dziale konie masz kącik koni fryzyjskich, właścicieli od groma, na pewno ktoś zdjęcie udostępni.
ja mam srokacza może być ogon srokatego??? bo jest dwukolorwy

Edit Nie doczytałam że już gotowe, przepraszam
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 grudnia 2012 14:48
Ela, z jazdy też mogą być? Jeśli nie będzie śnieg padać to mogę załatwić jutro lub we wtorek jak znajde kogoś kto mi konisko przytrzyma, młody ogierek 4 letni


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcia, nie po raz pierwszy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się