POTRZEBNE ZDJĘCIA!!!!

Witam wszystkich!🙂

Nazywam się Ela i jestem nowym użytkownikiem. Nie wiem, czy mogę tutaj zamieszczać swoje zapytanie, jakby co, to na mnie nakrzyczcie... 🙂 Otóż... jestem współautorem strony internetowej o koniach, która niedługo już ruszy w sieci (zainteresowanym mogę podać adres www). Pisząć artykuły często potrzebuję różnego rodzaju zdjęć koni, do których nie zawsze mam dostęp i których sama nie mogę zrobić w związku z brakiem odpowiednich "modeli"... 🙂 Szukałam zdjęć na forum i pisałam prośby do użytkowników o możliwość wykorzystania zdjęcia, ale często okazywało się, że sami nie są autorami, a lbo nie mają praw do tych zdjęć, a takich nie mogę zamieszczać (prawa autorskie...). Dlatego postanowiłam rzucić wątek z moją prośbo właśnie do Was wszystkich! Pomóżcie! 🙂 Obecnie piszę artykuł o znakach szczególnych u koni i  poszukuję zdjęć przedstawiających następujące znaki szczególne:
- [s]rybie oko[/s]
- odmiany obrysowane - Białe odmiany, na konturach których skóra jest ciemna, a włos jasny.
- [s]zebrowatość kończyn[/s]
- [s]piętno mahometa[/s] - rozległa, "rozgałęziona" ciemna plama, koń s taką odmianą wygląda jakby ktoś mu na sierści rozmazał jakiś ciemny płyn. MOże się pojawić zarówno na mkoniu ciemno- jak i jasno umaszczonym.
- [s]pchnięcie lancą (kciuk mahometa)[/s]
- kasztany na kończynach
- [s]paskowane kopyta[/s]
- jasne włosy [s]w grzywie[/s] i ogonie
- [s]wicherki[/s]
- wady zgryzu - szczupaczy
- tatuaże
- [s]pojedyncze białe plamki na ciele[/s]
- [s]trwałe blizny[/s]
- [s]utrata oka[/s]
- uszkodzone/ucięte ucho

Bardzo Was proszę o pomoc! Zdjęcia powinny być albo Waszego autorstwa, albo waszych znajomych lub innych osób, które wyrażą zgodę na upublicznianie. Zainteresowanych proszę o przesłanie zdjęcia w wątku lub podanie innego źródła oraz (najważniejsze) - podanie danych personalnych autora (imię i nazwisko).

Pozdrawiam
wszystkich!
Ela
Ja chętnie pomogę 😀
Na dzień dzisiejszy nie mam żadnego z podanych punktów, ale postaram się aby były :>
Mam zdjęcia np. Konia z obrożą (łykawka), oraz kopyto z ochwatem...mam nadzieję że się jakoś dogadamy 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 listopada 2012 09:02
Na kiedy potrzebujesz zdjęć?
Kasztany, paskowane kopyta (czarno-białe) i wicherki są na tyle "pospolite", że mogę porobić zdjęcia i udostępnić tylko dookreśl jakie zdjęcia dokładnie potrzebujesz, jakiej wielkości itp. 🙂
Co to będzie za strona?
Dzięki za pomoc, na pewno z niej skorzystam. Potrzebuję zdjęc o tematyce, o jakiej wspomniałam wcześniej. Dobrze, zeby zdjęcia były dobrej ostrości, dobrze obrazujące dany znak szczególny i doś duże (rozmiar 800X600 całkowicie wystarczy). Na razie potrzebuję tylko tego, o czym wspomniałam (co za dużo to nie zdrowo...😀). Jak coś, wysyłajcie zdjęcia na mój mail z podaniem imienia i nazwiska autora. Poinformuję osobę, której zdjęcie wykorzystam. Tak samo poinformuję, które zdjęcia już mam, żeby się ine powtarzały.

Portal na razie jest w formie testowej. Ruszy z kopyta myślę pod koniec listopada (ale to jeszcze płynna data). Ja potrzebuję zdjęć do 12.11. (ewentualnie może być troszkę później). Będzie to portal społecznościowy dla koniarzy i nietylko. Będzie można sobie na nim założyć konto (coś w stylu facebooka), będzie tam dużo ciekawych artykułow z hodowli i chowu (moja działka), sportów konnych i zawodów, behawioryzmu koni, akademia młodego jeźdca, koń w sztuce (moja działka) itp... Autorzy działają w nim na zasadzie bezpłatnej praktyki dziennikarskiej.  Kiedy ruszy, kiedy ruszy już to podam dokładny adres i linki do artykułów, zeby każdy mógł zobaczyć, jak prezentują się jego zdjęcia 🙂
Mogę Ci załatwić  jasne włosy w grzywie i ogonie oraz trwałą bliznę.  😀

Utrata oka ma być całkowita? Mamy konia ślepego na jedno oko, ale on ma zaćmę.
Mam już dobre zdjęcie trwałej blizny. te włosy w grzywie to bardzo chętnie 🙂 utrata oka = utrata oka. Jeśli koń ma zaćmę, to oko nadal ma, tylko że niesprawne 🙂
slw95   żyj i pozwól trwać
08 listopada 2012 16:00
Co do zdjęcia rybiego oka - potrzebujesz tak z bliska, żeby tylko oko było w kadrze czy wystarczy zdjęcie całego konia, gdzie widać to rybie oko? Czy po prostu zdjęcie jego pyska?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 listopada 2012 17:54
Zdjęcie konia bez oka mam, ale zdjęcie robione telefonem i kiepskiej jakości, więc chyba nie bardzo się nadaje.
slw95 - jeżeli na zdjęciu, na którym jest cały koń dobrze widać to rybie oko, to się nadaje. Ale najlepiej wy było, gdyby zdjęcie przedstawiało głowę konia z rybim okiem.

Kurczak - jeżeli zdjęcie jest słabej jakości to średnio się nadaje... No ale możesz mi je przesłać, to wtedy ocenię, czy może jednak je wykorzystać.

Dzięki za pomoc!🙂
slw95   żyj i pozwól trwać
09 listopada 2012 09:00
Ela_The_Best mogę Ci dostarczyć zdjęcie jutro wieczorem, albo w niedzielę🙂 u mnie w stajni jest srokaty kucyk z rybim okiem  🤣

edit: To on
Jutro będę na stajni i mogę zrobić jakieś lepsze, samego oka 🙂
slw95 -O! Super się nadaje ten kucyk! Czy zdjęcie mogłoby być takie, żeby było widać całą kłowę i obydwoje oczu, żeby można było zobaczyć różnicę 🙂 Czekam z niecierpliwością na to zdjęcie! Dzięki 🙂
Mogę zrobić fotki koniom z piętnem Mahometa (nie wiem czym się różni od kciuka...) wicherki, białe plamy, jasne włosy w grzywie, rybie oko,
Wytłumacz mi proszę o co chodzi z paskowatymi kopytami
Ogólnie jutro się specjalnie wybiorę do stajni z aparatem więc proszę o wytłumaczenie na CHŁOPSKI ROZUM a postaram się mieć większość 😅

Bardzo proszę o te zdjęcia! Nie obiecuję, że wszystkie wykorzystam, bo kilka innych osób też się zaoferowało.

nawcia: Między piętnem mahometa a kciukiem jest duża różnica - te dwa pojęcia często są mylone. Piętno mahometa jest to rozgałeziona nieregularna plama ciemnych włosów, ktora może występować zarówno na ciemno jak i jasno umaszczonym koniu. U koni arabskich jeśłi występuje owo piętno, wówczas takie konie są bardziej wartościow. Kciuk mahometa to inaczej pchnięcie lancą, czyli trwałe wgłębienie w mięśniach - tak jakby zrobione kciukiem...😀

Kopyta mogą być jednolite lub posiadać podłużne pręgi schodzące do korony - na takie kopyta mówimy, że są prążkowane. Pokazałabym Ci to na zdjęciu, ale niestety go nie mam... 😀
slw95   żyj i pozwól trwać
10 listopada 2012 20:23
Ela_The_Best mam zdjęcia, ale kucyk raczej z tych ruchliwych i niecierpliwych modeli - mam zdjęcie tylko tego rybiego oka, nie udało mi się zrobić takiego zdjęcia 'porównawczego' jak chciałaś  😕 wysłać Ci na maila czy wstawić tutaj?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 listopada 2012 21:27
Mam wicherek i kopyto ale zdjęcia zgram dopiero jutro i wtedy postaram się wysłać
slw95 Dziękuję Ci za starania! 🙂 Prześłij mi proszę te zdjęcia na maila. Obejrzę je i zobaczymy, czy się nadają 🙂

Misskiedis - rónież dziękuję i czekam na zdjęcia🙂
slw95   żyj i pozwól trwać
11 listopada 2012 10:54
Ela_The_Best wysłałam na email podany w profilu 🙂 jeśli się nie będą nadawały pisz śmiało, dziś też będę na stajni, może uda mi się dziś zrobić lepsze
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 listopada 2012 14:17
Już wysyłam! Zdjęcia robione na szybko na hubertusie, jak by co to pisz, postaram się o lepsze 🙂
Averis   Czarny charakter
11 listopada 2012 14:46
Jezu- ani jednego złośliwego komentarza. Co to się dzieje 😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
11 listopada 2012 17:03
Ela_The_Best wysłałam na email zdjęcia
- paskowane kopyta
- jasne włosy w grzywie i ogonie
doszły w ogóle ? jesli tak to sprawdź czy się nadaja ?
In.   tęczowy kucyk <3
11 listopada 2012 17:15
Averis, bo malo osob zaglada na techniczny 😉
Averis   Czarny charakter
11 listopada 2012 21:45
In., pewnie tak. Ale fajny taki wątek bez ani jednej wycieczki osobistej. Będę wpadać dla relaksu 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 listopada 2012 22:09
Averis, a w dodatku wszyscy tacy pomocni 😉
Miło mi, że mój wątek wykrzesał w użytkownikach chęć pomocy i kultury.... bo skoro brak złośliwych komentarzy, to coś w tym jest🙂 Dziękuję wszytskim, którzy pomagają! Na gwałt potrzebuję jeszcze łądne zdjęcie kasztana na nodze i wyraźne zdjęcie kciuka mahometa (wgłębienie w mięśniach). Mam już kilka tych kciuków, ale to nie do końca jest to, o co mi chodzi. Chciałabym mieć fajne zbliżenie na to wgłębienie (nie czuję kiedy rymuję..😀). Jest jeszcze coś takiego jak odmiana obrysowana - Białe odmiany, na konturach których skóra jest ciemna, a włos jasny. Wygląda to tak jak na zdjęciu, które załączam. Niestety jest ono sciągnięte z internetu i nie mogę go zamieścić na stronie. Gdyby ktoś z Was posiadał zdjęcie podobnych odmian, to proszę o jego udostępnienie! Potrzebne nadal mi jest zdjęcie wypalenia w sierści, tatuaży oraz zgryzu szczupaczego. To z grubsza tyle... Na samym początku wątku na bieżąco wykreślam te znaki szczególne, które już posiadam.

Jesli dobrze myslę to chyba mam kciuk mahometa, ale kadr fatalny - koń nawiał  😁
Witam, w Bachusie gmina sawin jeszcze niedawno widzialam młodego ogierka ze szczupaczym zgryzem.Niestety nie wybieram sie tam,ale jak do nich napiszesz pewnie pomogą.sjbachus@o2.pl. Pozdrawiam.
armara - tak, to jest kciuk i to bardzo ładny! Toi najlepsze zdjęcie, które widziałam jak do tej pory! Czy mogę je wykorzystać?  Proszę 🙂

dorota - dziękuję za informację. Napiszę maila z prośbą o przesłanie zdjęcia tego szczupaka 🙂
Albo coś pokręciłam,albo to to samo,przypomniało mi się że właściciel nazwał to "papuzim zgryzem".Sorki już sama nie wiem o co chodzi czy to to samo czy nie.
jeśli nie odpiszą  mają masę roboty,to postaram się tam podjechać na dniach i poprosić o fotkę(to jednak nie mój koń,zgoda musi być).
Już napisałam do nich. Jeżeli rzeczywiście chodziło o papuzi zgryz, to nie jest to zgry szczupaczy tylko karpiowatyt, który już posiadam 🙂 Różnica jest następująca:
- zgryz szczupaczy: żuchwa nachodzi na szczękę
- zgryz karpiowaty: szczęka nachodzi na żuchwę
Ela_The_Best
Jasne, ale znalazłam chyba jeszcze lepsze (w świetle dziennym):
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się