Paka :-)

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 listopada 2008 21:21
Jak tam się miewaja Wasze paki?
Duże macie?
Jakieś specjalistyczne, czy może przerobione ze starej szafy albo może jeszcze inne?
No i zdjęcia obowiązkowo,. Ja wstawię jak będę mogła, tzn prawdopodobnie jutro
Moja paka, to stara szafa i w sumie jestem z niej zadowolona. Wszystko mi się mieści i jest git
Ja ze swojej nadal jestem zadowolona 🙂 teraz świeci pustkami bo trzymam większość rzeczy w siodlarni bez obawy, że ktoś sobie nagle pożyczy
Ja mam najzwyklejszą zieloną pakę - szafkę, ten model, którego w każdej stajni jest zawsze parę sztuk:



Jest całkiem fajna, ale:
- siodło, ogłowie, pas do lonżowania, chambon i inne tego typu sprzęty trzymam na zewnątrz,
- wszystkie czapraki trzymam na zewnątrz,
- ochraniacze mam w zamykanej szafce pod żłobem,
- baty stoją obok paki (w środku się nie mieszczą),
- mam osobną skrzynkę na szczotki i kosmetyki końskie.

Po zastanowieniu wychodzi, że w pace trzymam swoje ubrania, sztylpy i owijki plus zapasowy kantar i dużą butlę z witaminami - na co dzień korzystam z mniejszej. Tyle to się w sumie w tej zielonej skrzynce mieści
a ja mam do odbioru wielka pake- podziele sie wrazeniami jak juz ja fizycznie bede miec.
nie chce mi sie juz trzymac wszystkiego w kilku miejscach. chce miec w koncu jedna oake i juz. plus wozek na siodlo
Ja mam cudowną pakę, zrobię jej jutro fotkę i tu wrzucę 🙂 Siodła w niej nie trzymam, szkoda mi miejsca cennego.
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 listopada 2008 01:27
ja mam taką. niestety mieszczą sie w niej tylko rzeczy potrzebne na bieżąco. moim zdaniem jest zdecydowanie ZA MAŁA 🙁 (ta moja ma wymiary 130x80x60 cm)
w dodatku mam poważne zastrzeżenia co do jej jakosci (w szczegolnosci w relacji do ceny...)
ale mimo wszystko musze przyznać, ze sprawuje sie nieźle... moglaby byc troche wyzsza i ciutke szersza, ale daje rade 😉

chociaz marzę o czyms takim o czym pisze zen - paka tak wielka, ze wszystko sie w niej miesci bez upychania, sposobow i bez dodoatkowych pak. i do tego wózeczek na siodlo... poezja
ot, kwestia czasu 😉
caroline, twoja paka jest prawie identyczna jak moja! I zauważyłam fajne rozwiązanie- ja mam tylko półkę na samym dole paki, a ty masz jeszcze jedną wyżej- sama ją dorabiałaś czy tak kupiłaś? Bo ja sobie takie coś chętnie zrobiła, ale nie mam na razie pomysłu jak, bo cienkie są dosyć te ścianki i nie chciałabym czegoś połamać....
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 listopada 2008 03:23
KS od razu zamawiałam - ale to nie są półki, tylko wysuwane kosze (cos jak szuflada). bardzo dobrze to się sprawdza do przechowywania kaloszków i ochraniaczy 🙂
Ja mam pakę robioną przez znajomego, mieści mi się tam wszystko co posiadam - może dlatego że dużo nie posiadam🙂
Ale narazie jest ok, siodło też wchodzi. I odkąd ją mam, to jestem bardzo zadowolona że w końcu mam wszystkie rzeczy w jedym miejscu 🙂
ja narazie mam całą dwuczęściową taką metalową szafke tylko dla siebie. Ale niestety szykują się zmiany i mogę zostać tylko z jedną połowką a to będzie tragedia w czterech aktach bo ja narazie to mam więcej sprzętu niż talentu 🙂 jeżeli okrze się że znajdzie się miejsce na postawienie dodatkowej paki to będę chciała żeby znajomy stolarz coś mi skonstruował tylko narazie brak pomysłu na praktyczne rozwiązanie...
Ja tez miałam robioną przez znajomego i mimo to że wysprzedałam troche zawartości paki to i tak jakoś sie nie mieszcze barkuje mi miejsca da derki których aktualnie mam 7 ( bo 2 konie)


więc jeśli znajomy sie zgodzi zrobić nowa tą tą sprzedam 😀
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 listopada 2008 14:20
a nie lepiej poprosić o zrobienie "dobudówki" na derki własnie? 😉 albo dodatkowej paki tylko na derki - w końcu korzysta się z nich tylko przez pół roku (przez reszte czasu leżą nie ruszane) a nawet w sezonie - raczej sie je przechowuj niz siega po nie co chwile 😉

i jeszcze jedno - moim zdaniem na derki zdecydowanie lepiej sprawdza się paka pozioma niż pionowa - łatwiej derki upakowac (upchnąc 😉) i łatwiej wyciągać
wole chyba nową odrazu powiększyłabym to miejsce na siodła bo z ujeżdżeniówką już nie mieszczą sie tak ładnie ;/
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 listopada 2008 16:55
a to moja paka, szafa

*szafa zamknięta


*zawartość


*czapraki (brakuje granatowego i szarego)


*półeczki


Będzie jeszcze siodło i ogłowie wisiało, ale czekam aż mój chłopak zrobi mi wieszak
Ja mam taką średnią, aluminiową z pianką w środku, 2 wieszaki na siodła, 2 na ogłowia, kieszeń na drzwiach, 4 półki i jestem zadowolona. Wszystko mi się mieści na codzień jak i na zawody:-)
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 listopada 2008 18:17
Aha, i zapomniałam napisać, że na dole brakuje jeszcze dwóch polarowych derek. Były akurat w użyciu
Fajne te rozwiązania zwykłych szaf.
Taka szafe zawsze u kogoś w domu albo piwnicy sie znajdzie (w komisach itp), troche twórczości i wychodzi b fajnie jeżeli szafa ma być stacjonarna i ekonomiczna
A propos dobudówek, czy ktoś je robił? Zbijał część na sucho a potem doczepiał do reszty, czy jakoś inaczej? Chodzi o pakę z płyty obitej sklejką czy czymśtam😉
Mam fajną pakę z której jestem b. zadowolona ale śmiało mogłabym dowalić jeszcze dobre pół metra półki u góry i nie wiem jak się zabrać 🙂
Ja wlasnie chce sobie kupic taka pake jak ma caroline, ale zastanawiam sie czy nie bedzie zaduza na zawody ?
a ja posiadam MIDI pake z alfako http://www.alfako.pl/paka_jezdziecka_midi.html oraz taką ze sklejki, robioną na derki. Z paki z alfako jestem bardzo zadowolona, dużo się do niej mieści, a przy tym jest podręczna i niezbyt wielka. Przy tym dobre wykonanie, daje bardzo dobry efekt końcowy 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
19 listopada 2008 10:15
ewcia112 u nas w stajni jedna dziewczyna ma taką pakę i muszę przyznać że jest bardzo fajna. Pojemna, łatwo się ją przesówa, wykonanie super !
Mam pakę z Grene, wielką jak diabli.
Mieszczą mi się spokojnie 2 siodła, baty, ubrania, kask, ochraniacze, sporo kosmetyków końskich, pas do lonżowania, ochraniacze itp.
Na zewnątrz wiszą czapraki i derki.
Bardzo ją lubię głównie z tego powodu, że jest na tyle szeroka, że mogę spokojnie wkładać siodła bez obijania nimi drzwi szafy.
W zasadzie paka ma jedną wadę - nijak nie nadaje się do zabrania na zawody, ale nie można mieć wszystkiego.
ja ostatnio znalazłam taki fajny wieszak na derki i czapraki http://www.alfako.pl/regal_derki.html 🙂
Moja paka to zwykła szafka od regału. Jako że jedyna jestem tam z koniem w hotelu nie musze się wartwić o rzeczy, w pace trzymam tylko rzeczy Rudej i jakieś dwa swetry na wszelki wypadek ciuchy mam w domu z racji ze do stajni mam 5 minut.
Na górnej pustej na zdjęciach półce obecnie są derki. A siodło wisi na wieszaku i wszystcy wiedzą że prywatne bo jest pod pokrowcem.


Czy ktos z was ma moze pake alfako?? Wczesniej miedzy innymi Laguna pisala, ze sa bardzo fajne itp. Mam natomiast pytanko czy ma ktos moze zdjecia tej midi i maxi tak "na zywo".
ja będę miała tę lagunową stiuningowaną, więc jak dojdzie w poniedziałek, jak ją odmaluję i wezmę na zawody to zdam relację jak się sprawowała 🙂
aurelia, znaczy sie ktoras alfako??
ja nie mam zdjęcia mojej na zywo. Ale tak jak wczesniej powiedziałam sprawuje sie super 🙂 polecam 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
22 listopada 2008 01:01
Klami mogę Ci walnąć pewnego dnia focisze, paki midi (koleżanka w stajni ma)
Klami napisał: aurelia, znaczy sie ktoras alfako??

si, tylko ta ma kółka na zewnątrz i nóżki, co sprawia, że paka powiększa się nieco.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się