Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Paka :-)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 49 50 [51] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Paka :-)  (Przeczytany 349260 razy)
olga96

Moje ogłoszenia
« #1500 : Lipiec 22, 2019, 12:17:43 »
Odpowiedz cytując
Hej, mam kilka pytań  kwiatek
Czytałam, że kilka osób ma paki Nortex? Czy może ktoś podzielić się informacją jak z trwałością paki po więcej niż 1 roku w nieogrzewanym pomieszczeniu?  kwiatek

Czy do pak z osb nie wchodzą Wam myszy? Czy komuś może jakiś gryzoń przegryzł sobie drogę do paki? uśmiech
#link
Hermes

Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.

« #1501 : Lipiec 22, 2019, 13:22:37 »
Odpowiedz cytując
olga96, u mnie koleżanka, poprzedniej stajni ma, nortex pake i wygląda jak nówka sztuka nadal, a ma już ją grubo ponad rok. Ja swoją kupiłam dwa miesiące temu i ja ubostwiam hihi
#link

Wigorrr

Moje ogłoszenia
« #1502 : Lipiec 23, 2019, 11:47:18 »
Odpowiedz cytując
Nortex nie jest super jakości, jak stoi to jest ok, tylko od wilgoci odchodzi farba, ew rysuje się, gdy drzwi się opuszczą. Ja nie będziesz jej ruszać i będzie tylko stała to kilka lat Ci posluży
#link
azzawa

« #1503 : Lipiec 23, 2019, 11:55:51 »
Odpowiedz cytując
Czy do pak z osb nie wchodzą Wam myszy? Czy komuś może jakiś gryzoń przegryzł sobie drogę do paki? uśmiech

Ja mam pakę z OSB od roku, w nieogrzewym, korytarzu blisko wejścianie (nieimpregnowana). Nic się z nia nie dzieje, myszy nic nie nadgryzły, nie mam śladów prob, ale w największe mrozy wlazła mi szczeliną między skrzydłami drzwi jedna (za duży przeswit zostawiliśy) Po poprawce już nie włażą, ale na własne oczy widziala że przez te mikro nierowności na wiórach to one chodza op pionowej ścianie jak spiderman o_0, więc bez problemu mysza wejdzie Ci na dach (od góry też nie może być szczelin uśmiech
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #1504 : Lipiec 23, 2019, 15:33:42 »
Odpowiedz cytując
olga96,  - mam paki z osb z 10 lat już i myszy docierały tam tylko dziurami, żadna się nie przegryzła nigdy uśmiech Trzymają się tak upierdliwie dobrze, że mimo chęci zmiany na coś bardziej ustawnego (z biegiem lat zmieniły się potrzeby, no i projekt nie był jednak idealny), to dalej je trzymam, bo mi szkoda funduszy hihi
#link
olga96

Moje ogłoszenia
« #1505 : Lipiec 23, 2019, 23:11:54 »
Odpowiedz cytując
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi  kwiatek
Szukam paki stacjonarnej uśmiech dlatego rozważam z osb (najlepiej cenowo wychodzi, ale właśnie obawiam się, że przy złym dopasowaniu wymiarów elementów mogą wchodzić myszy)
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #1506 : Lipiec 24, 2019, 21:36:16 »
Odpowiedz cytując
olga96, - ja mam jedną, gdzie stelaż jest metalowy, a środek z osb i nadaje się też na wyjazdy od czasu do czasu - ciężka jak diabli, ale na kółeczkach śmignie i od biedy do busa też się ją wpakuje. Dobre rozwiązanie, znacznie zwiększa pancerność i żywotność. Ogólnie jak ma być stacjonarna to osb daje radę, trzeba tylko bardzo dobrze obmyślić projekt i wszystko pomierzyć, bo ja np. w pierwszej nie uwzględniłam wysokości komory na siodła i w efekcie jest ona nieużytkowa trochę (znaczy obecnie mam tam powrzucane buty, ciuchy, kask i inne pierdolety tak pół luzem, ale miało wchodzić wszystko, no i się nie mieści).
Mi myszy wchodziły tylko niezamkniętymi drzwiczkami wink Z ich powodu wentylację mam zrobioną w ten sposób, że na dole są nawiercone malutkie dziurki, wiertarką. Tak, żeby się żadna paskuda nie przepchała. No i co chyba najważniejsze - to utrzymywać porządek i ruszać co jakiś czas rzeczami. Przydaje się też kot stajenny, kilka miźnięć o pakę i mysz 3x pomyśli cool Ja po to karmię nasze stajenne w kanciapie, żeby mi tam nimi pachniało hihi
#link
olga96

Moje ogłoszenia
« #1507 : Lipiec 25, 2019, 09:21:04 »
Odpowiedz cytując
Kot jest uśmiech
jaką polecacie wielkość komory na siodło? z tym wymiarem mam największy problem, tak żeby po boku można było powiesić haczyki na ogłowia, kantary etc
keirashara masz może jakiś w miarę sprawdzony i fajny projekt?  kwiatek
#link
azzawa

« #1508 : Lipiec 25, 2019, 16:00:23 »
Odpowiedz cytując
Na 49 str jest mój projekt, mogę podać wymiary tylko ja nie mam w planie miejsca w komorze siodła na ogłowia.
Na fotach widać też jaką szparą (na dole drzwi) mi mysza wlazła o_0.
Generalnie ja jestem bardzo zadowolona. Jedyne co to bym 5 cm więcej dała nad górnym wieszakiem, bo żeby nie musieć uważać przy składaniu musiałam 3 cm wcięcie w półce na tylny łęk zostawić

#link
olga96

Moje ogłoszenia
« #1509 : Lipiec 28, 2019, 20:20:05 »
Odpowiedz cytując
azzawam kwiatek jaką masz szerokość miejsca na siodło ?

Taką mam obecnie w planach uśmiech
chciałabym obok siodła powiesić ogłowie, kantary itp. na 1 siodło + drugi drążek na czaprak
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2019, 20:25:19 wysłane przez olga96 » #link
azzawa

« #1510 : Lipiec 29, 2019, 12:52:47 »
Odpowiedz cytując
moja komora na siodo ma 60 cm uśmiech
#link
jabooshko

« #1511 : Sierpień 22, 2019, 15:22:31 »
Odpowiedz cytując

Hej, mam kilka pytań  kwiatek
Czytałam, że kilka osób ma paki Nortex? Czy może ktoś podzielić się informacją jak z trwałością paki po więcej niż 1 roku w nieogrzewanym pomieszczeniu?  kwiatek

Ja mam Nortex już ponad rok i wygląda jak nówka sztuka.
 Fakt - stoi cały czas w jednym miejscu, ale za taką cenę uważam, że warto. Oczywiście jeśli ktoś nie planuje wyjazdów na zawody.
 Na początku miałam obawy o drzwiczki, bo wydają się dosyć delikatne, ale przy normalnym użytkowaniu nic się z niminie dzieje.

Co do paki z płyty OSB to niestety koleżanka musiała robić dodatkowe uszczelniania z metalowej siatki, gdyż myszy znalazły sobie mikro szczelinę między łączeniem płyt i wygryzły sobie przejście smutek

#link
Clarice

« #1512 : Listopad 02, 2019, 16:47:40 »
Odpowiedz cytując
Hejka, potrzebuję inspiracji lub wstępnych planów do zrobienia własnej paki. Koniecznie niezbyt duża, półka na czapraki, wieszak na ogłowie, dwie półki na pierdoły i siodło. Czy komora 70x60 na siodło wystarczy? duży uśmiech
#link
UnicornWitch

« #1513 : Listopad 04, 2019, 09:50:08 »
Odpowiedz cytując
Również mam pakę Nortex i bardzo polecam, świetna jakość jak za tę cenę (oczywiście nie jest tak kosmiczna jak paki za 3 czy 4 tys ale na codzienne życie w stajni spokojnie wystarczy), jest to dużo lepsze rozwiązanie niż paka z drewna, zwłaszcza w stajniach gdzie może dostać się wilgoć.

Jeśli chodzi o plany, to zanim kupiłam Nortexa to chciałam też robić z drewna i natrafiłam na taką stronę: https://majsterkowo.pl/konska-paka-czyli-szafka-na-przybory-jezdzieckie/ ta paka jest duża, ale można sobie np. zmniejszyć wysokość o połowę. uśmiech
#link
Anitka33241

Moje ogłoszenia
« #1514 : Grudzień 02, 2019, 17:53:10 »
Odpowiedz cytując
hej, czy zamawiał ktoś pokrowiec na pakę na wymiar? uśmiech potrzebuje jakiś namiarów duży uśmiech
#link
Leśniczanka

« #1515 : Grudzień 03, 2019, 12:29:58 »
Odpowiedz cytując
Również mam pakę Nortex i bardzo polecam, świetna jakość jak za tę cenę (oczywiście nie jest tak kosmiczna jak paki za 3 czy 4 tys ale na codzienne życie w stajni spokojnie wystarczy), jest to dużo lepsze rozwiązanie niż paka z drewna, zwłaszcza w stajniach gdzie może dostać się wilgoć.

Jeśli chodzi o plany, to zanim kupiłam Nortexa to chciałam też robić z drewna i natrafiłam na taką stronę: https://majsterkowo.pl/konska-paka-czyli-szafka-na-przybory-jezdzieckie/ ta paka jest duża, ale można sobie np. zmniejszyć wysokość o połowę. uśmiech

Poczułam się wywołana do tablicy tym linkiem do mojej własnej paki  konik Jestem bardzo mile zaskoczona, że na re-volcie zobaczyłam link do twórczości mojego męża  lol Odnośnie samej paki mogę tylko powiedzieć, że z perspektywy czasu zrobiłabym wyższą komorę na siodło, bo dwa siodła jedno nad drugim wchodzą bardzo ciasno
#link
Strony: 1 ... 49 50 [51] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Paka :-)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 19 zapytaniami.