Amber Gold/ Finnroyal - Piramidy finansowe. Dlaczego nadal ludzie w to wierzą?

asds   Life goes on...
31 lipca 2012 18:22
Bardzo jestem ciekawa jaka jest wasza opinia na temat piramid finansowych. Temat ostatnio dość głośny poprzez sprawę Amber Gold i upadłości anleżącej do nich lini lotniczej OLT Regional i OLT Express.  Moje pytanie jest proste czemu ludzie decydują się na powierzenie swoich pieniędzy Instytucjom które nie podlegają nadzorowi KNF lub też od momentu założenia nie składają do KRS-u rocznych sprawozdań finansowych ?

Jestem przerażona faktem że niektórzy ludzie grube miliony potrafili ulokować w AG...


http://kancelariakrakow.com/blog/?p=256
nekti   Pająk stajenny..
31 lipca 2012 21:43
Moje pytanie jest proste czemu ludzie decydują się na powierzenie swoich pieniędzy Instytucjom które nie podlegają nadzorowi KNF lub też od momentu założenia nie składają do KRS-u rocznych sprawozdań finansowych ?


IMHO decydują się z kilku powodów..
1. Takie takie instytucje zazwyczaj kuszą większym zyskiem niż na lokacie. Niektórzy ludzie ufają też ślepo swoim doradcom finansowym, albo po prostu w przypadku Amber Gold, dają się uwieść romantycznej wizji "inwestowania w złoto" 😉. To, że złoto jest raczej "wirtualne" jakoś umyka ich uwadze.
2. Część ludzi uważa banki, oględnie mówiąc, za bandę oszustów.. Biorąc pod uwagę oprocentowanie lokat bankowych w stosunku do realnej inflacji i porównując z oprocentowaniem kredytów, czasami trudno nie odnieść wrażenia, że coś jest nie tak 🙄 Stąd pewnie zainteresowanie takimi "ciekawostkami inwestycyjnymi".
3. Chodź może się to wydawać dziwne, większa część społeczeństwa nie ma podstawowej wiedzy o ekonomii, a co dopiero wiedza co to takiego KNF czy KRS. Często nic ich to nie obchodzi, bo są zajęci kombinowaniem jak przeżyć od wypłaty do wypłaty. To co ewentualnie zaoszczędzą, chcą odłożyć na "lokacie" oferującej najwyższy zysk. 😀iabeł:

Powodów może być oczywiście więcej  😀iabeł:

P. S. Piramidy finansowe są, zdaje się, w naszym pięknym kraju nielegalne..
asds   Life goes on...
31 lipca 2012 22:26
No sa nielegalne, ale zanim dojdzie się do tego problemu to trzeba ustalic komu podlega podmiot...KNF czy Ministerstwo Gospodarki? z tego co wyczytałam nie jest to pierwszy taki przekręt małżeństwa P. . Kilka lat temu utworzyli mutlikasę lub jak kto wolisystem płatności Grosik? Za to był wyrok w nawiasach, ale jak widac nadal im sie opłaca taka działalnośc prowadzić.


Z jednej strony podziwiam....Moi równolatkowie, ale smiało moge powiedzieć ze podziwiam ich kreatywność i zamysł organizacyjny. Nie miałabym skóry dość grubej na coś takiego, ani takiej kreatywności.

Moje pytanie jest proste czemu ludzie decydują się na powierzenie swoich pieniędzy Instytucjom które nie podlegają nadzorowi KNF lub też od momentu założenia nie składają do KRS-u rocznych sprawozdań finansowych ?

Jestem przerażona faktem że niektórzy ludzie grube miliony potrafili ulokować w AG...



SKOKi też nie podlegały KNF, a miały na początku tego roku 2 miliony klientów i zgromadzone 14 mld złotych depozytów ( dane z netu ). Kiedy TK orzekł, że mogą zostać włączone pod kontrolę KNF oraz do systemu gwarantowania depozytów wiele było głosów, że to zamach na ich sukces, niepotrzebna biurokracja i dodatkowe obowiązki raportowania, niepotrzebny ciężar itp. Jak widać 2 milionom osób nie przeszkadzało, że SKOKi bankami sensu stricto nie są.
Każdy inwestor określa swoją tolerancję ryzyka w stosunku do oczekiwanych zwrotów i adekwatnie lokuje środki. W dzisiejszych czasach pewna lokata na wysoki procent to oksymoron, więc nic dziwnego, że inwestorzy szukają, a ktoś wychodzi temu naprzeciw. Jak poczytałam o systemie pochodnych instrumentów finansowych, który przepięknie przyczynił się do upadku/poważnych kłopotów wielu instytucji finansowych w USA, niewiele mnie już w tej kwestii zdziwi. Żyjemy w czasach pieniądza wirtualnego, który tworzy się w systemie bankowym/finansowym, a nie jest realnie "wypracowywany" przez gospodarki.
Oczywiście wszelkie przejawy kreatywnej księgowości i niewywiązywanie się z obowiązków raportowania jest nieetyczne i niewłaściwe, ale mnie już zupełnie nie dziwi, niestety. Vide dyskusje na temat długu publicznego naszego kraju... :/
Bardzo jestem ciekawa jaka jest wasza opinia na temat piramid finansowych. Temat ostatnio dość głośny poprzez sprawę Amber Gold i upadłości anleżącej do nich lini lotniczej OLT Regional i OLT Express.  Moje pytanie jest proste czemu ludzie decydują się na powierzenie swoich pieniędzy Instytucjom które nie podlegają nadzorowi KNF lub też od momentu założenia nie składają do KRS-u rocznych sprawozdań finansowych ?

Jestem przerażona faktem że niektórzy ludzie grube miliony potrafili ulokować w AG...
nikt ich do tego nie zmuszał, więc nie rozumiem czego tu się bać...głupich nie sieją.
natomiast dziwię się, że sądzisz, że Państwo i jego "nadzory" mogą gwarantować cokolwiek, skoro samo przymusem prawnym, zmusza ludzi do uczestniczenia w piramidzie finansowej, jaką przecież jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych 😤
Piramidy finansowe są, zdaje się, w naszym pięknym kraju nielegalne..
tylko dlatego, że Państwo nie znosi prywatnej konkurencji... zwłaszcza w finansowych oszustwach. 🤔
asds   Life goes on...
01 sierpnia 2012 08:06
Dziwię się ponieważ od czegoś do jasnego gwinta mamy to MG i KNF?  Maja one przecież pełnić funkcję kontrolnę, a tutaj ewidentnie widac że od 2009 nie mogą ciągle dojść z czym się AG je za przeproszeniem.......


ZUS nie będę komentować. Powiem krótko że opinia moja na ich temat nie jest pochlebna.... 😤


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się