Co mnie wkurza w jeździectwie?

W Paczkomacie chyba nie ma znacznia gabaryt, o ile mieści się do danej przegródki, prawda?

Pytasz o kształt? Nie. Ja do paczkomatów nie pakuję w kartony, bo to chrzanienie się plus szukanie pasującego kartonu. O wiele łatwiej mi zapakować do siatki i okleić taśmą. Ale wiele firm ma już porobione kartony na wymiar paczkomatów. :P Takie, że wchodzą co do pół centymetra. 😀
A jak pytasz o wagę, to 25 kilo.
Wkurza mnie Tara i jej nagonka. Żerowanie na niewiedzy. Wykup zdrowych koni, a potem błagania ludzi o kasę  😵
anil22, ale ten kon tam to raczej bawi się a nie pije. Koń to nie pies, żeby językiem wodę nabierał buahahaha
Może on jakiś tresowany  😁 chciałam im wstawić fotkę mojego jak tylko czyha na kałuże żeby pysk zamoczyć 😵
Ale wiecie co ta nienawiść jaka od razu bije z wypowiedzi tych ludzi jest przerażająca.
Nienawiść jest ogromna, ja jestem w szoku jak czytam niektóre komentarze tych "obrońców zwierzą". Jakby im zapewnił bezkarność to duża część nie miałaby oporów żeby skrzywdzić człowieka.
Te chłopy tam to by uciekały jakby ta banda bab tam wpadła  😁
W sumie mógłby to być całkiem ciekawy widok. Popcorn + piwko i lepsze niż niejeden film w kinie 🙂
Netfilx wymięka 🥂
O matko, to jak by zobaczyli mojego który woli pić brudną wodę z kałuży na padoku niż w boksie z poidła to nie wiem co by było...  🙇
Mi konia by zabrali po jednej wizycie w stajni. Umorusany w błocie tak że nie widać jakiej jest maści, woda z kałuży najlepsza, je z ziemii bo w żłobie nie smakuje i do tego - o zgrozo musi mnie na grzbiecie nosić. Ale plusa mam jednego bo nie uzywam "okropnego, krzywdzącego" wędzidła
Ja juz tego od dawna nie ogarniam. Ale jak ktoś chce wysyłać kasę na wykup zdrowych koni i ich utrzymanie to czemu nie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 marca 2020 15:57
Szokujące to jest  😲 i ten pies w klatce, no skandal
dea   primum non nocere
02 marca 2020 16:05
Gdzie wy tam w ogóle widzicie jakiegoś konia? Ja widzę tylko komentarze.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2020 16:08
dea, ale gdzie w ogóle? Jaki koń i jakie komentarze?
Na fb Tary
Podajcie proszę link do sprawy, akurat chora w domu siedzę to się trochę rozerwe  😀
Poczytałam te komentarze i zdechłam.
anil załatwi się 🤣

Jak łatwo jest naciągać ludzi na kasę 🙄
W UK jest fajna organizacja, która nie wykupuje koni (albo robi to bardzo rzadko) a wspomaga ich właścicieli, daje środki i edukację. Fundacja działa na całym świecie, dociera do Azji, Mongołów itp.
Pomaga pracującym koniowatym. Takie działania mają sens. A taka Tata tak żałosna że serce się kraje.
Pojawiające się apele na fb i to kilka-kilkanaście dziennie, o pomoc w wykupieniu biednego konika mnie dobijają. Kiedyś nawet jeden mi się spodobał a że znajoma szukała konia dla towarzystwa dla swojego, to pomyślałam że może uda się dogadać i po prostu kupić tego konia za własne pieniądze. Ale niestety osoby, które założyły zbiórkę nie były chętne podać miejsca w którym koń się znajduje mimo że miałby zapewnione dożywocie w luksusowych warunkach. Liczyło się tylko zbieranie pieniedzy na wykup, na transport i na utrzymanie. Od tamtej pory przestałam mieć jakiekolwiek złudzenia co do prawdziwych intencji tych zbiórek.
Znudzony kon memlajacy uwiaz, znudzony kon bawiacy sie woda, czyjs pies lezacy w klatce. Dramaty na miare naszych czasow 🤣

Tara to dno i kilometr mulu.
sonika edukacja słowo klucz.
O matko, a mi wszystkie konie rzucały się pić do kałuży, jak tylko wyszły na padok. Halo TOZ proszę przyjechać na re voltę.
Na fb jednej z fundacji jest też film straszący koronawirusem, świńską grypą i asf w skaryszewie więc teges... 🤔wirek: Widziałam też filmik wyładunku koni - nic nadzwyczajnego się nie działo - ot koń wyszedł i zeskoczył z trapu, a panika na pół internetu - żenada...
olq, trzebaby pokazać gawiedzi jak sie niektóre prywatne zadbane konie wpakowują i wypakowuja z przyczepy. Zwłaszcza na etapie nauki. Myśle, ze moznaby sporo kasy uzbierać
Myślę, że aby nagrać dramatyczny film z załadunku/wyładunku to nie trzeba jechać aż do Skaryszewa, wystarczy podjechać na najbliższe regionalki...
O matko, a mi wszystkie konie rzucały się pić do kałuży, jak tylko wyszły na padok. Halo TOZ proszę przyjechać na re voltę.
😂
Ta masa ekspertów to konia na obrazku tylko widziała.  Drugi wpis dotyczył tonowego ogiera. Dlaczego biedak jest tak krótko uwiązany  😁
Dokaldnie macie rację z tym załadunkiem. Mogłam ostatnio minego nagrać.  Stojącego dęba i moje męża wiszącego na końcu uwiązu.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 marca 2020 19:43
Tara to manipulacja w najwyższej postaci. Tak się przedstawia fakty żeby mieć stado koni i ktoś je nam utrzymywał. Z jednej strony podziwiam za takie umiejętności, choć niemiłosiernie wkurza mnie takie naciąganie ludzi.
Mamy kobyłę co przy próbie załadunku się cała telepie i momentalnie robi się mokra. Jak już wsiądzie to jedzie i jest spoko. Po prostu taka panikara.
Ile razy na rajdach nam konie w siodłach z kałuży piły a z wiader nie chciały.
Chyba czas zacząć baczniej uważać czy nikt nie nagrywa bo serio jeszcze od Nas konie wykupią.  🙄

Wkurza mnie też fakt, że te to takie biedne koniki a na sport i traktowanie tam koni to już wszyscy patrzą z zachwytem. Tam też konie cierpią, bardzo. To co mają w pyskach, w jaki sposób są trenowane i traktowane. Ale nie ważne, że padają w wieku 8 lat z pęknięta aortą.  😵 Sport to piękne błyszczące koniki
Najgorsze jest to że świadomość tych "chlopow" hodowców się zwiększa, a tych pseudo miłośników już nie 😵
A na zdjęcie dziecka przytulnego do nogi konia mówią czysta miłość  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się