Laser punktowy , ultradźwięki

Witajcie!

Poszukuję pilnie do pożyczenia (wypożyczenia) LASER PUNKTOWY lub ULTRADŹWIĘKI czyli sprzęt do rehabilitacji. Może ktoś z Was ma, mógłby wypożyczyć, może macie namiary na kogoś kto ma, zajmuje się tym. Koński rehabilitant 🙂 ale może być tez psi, ludzki...jakikolwiek, który dysponuje takim sprzętem i chciałby go udostępnić.
Za wszelkie info będę bardzo wdzięczna.
Zależy mi by było to w warszawie bądź okolicach.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 czerwca 2012 08:28
Kasia Żukiewicz ma aparat do Ultradźwięków i z tego co wiem to go wypożycza.
A jeśli chodzi o laser punktowy to pamiętam, że lek wet Zbigniew Graszka kiedyś wypożyczał!
Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Jutro będę dzwonić do tych lekarzy 🙂
Odkopuję,  nie znalazłam lepszego aktywnego wątku.
Orientuje się ktoś, czy można u kogoś w Trójmieście wypożyczyć urządzenie do ultradźwięków?  😉
Joy Anna Woźniak na pewno ma ultradźwięki, czy wypożycza nie wiem ale warto do niej zadzwonić
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 października 2017 22:44
Joy zapytaj też Anetę Worontkiewicz z Końskiego Zdrowia :kwiatek:
Louisa, lusia, dziękuję  :kwiatek:

Przy okazji zapytam, czy ma ktoś doświadczenie z terapią ultradźwiękami w ramach wspomagania leczenia (akurat mam do czynienia z zapalaniem ścięgna)? Rzeczywiście są efekty? A może jest jakiś wątek, gdzie ten temat został już poruszony?  😉
Zdecydowanie są. Głównie w postaci bardziej elastycznej blizny w miejscu urazu i mniejszego ryzyka odnowienia kontuzji, ale obrzęki i stany zapalne też zmniejaszają bardzo dobrze. Jak masz możliwość, to rób.
Ja mam ostatnio na tapecie "fajki" czy też mniejsze krwiaki na ścięgnie, u jednego zmniejszyło się o jakiej 80% w przeciągu 3-4 zabiegów, u drugiego duży obrzęk który malał bardzo powoli bez wspomagania, spadł o jakies 30-40% tez w przeciągu paru zabiegów, u kobyłki z innym problemem obwód odcinka objętego stanem zapalnym spadł o jakieś 2,5-4 cm (okresowo nabiera i spada w granicy tego cm). U mojego konia fonoforeza na maści przeciwzapalnej działa porównywalnie do nlpz dopaszczowo/dozylnie, wiadomo, to tylko działanie objawowe ale u niego wyczerpały się możliwości. Ogólnie ja nie jestem jakims fanem fizykoterapii ale może dlatego ze troche posiedziałam w przychodniach gdzie jest ona stosowana najczęsciej zbyt późno i bez sensu. Na koniach przyznaje ze czasem coś tam daje. Oczywiscie to tylko element terapii, jeden z wielu.
My stosowaliśmy na uszkodzone więzadło pierścieniowe. Mega efekt. Straszyli mnie operacją. Po ultradźwiękach bardzo duża poprawa. Finalnie grubość więzadła wróciła do normy.
Ostatecznie udało się wypożyczyć maszynę u Anety Worontkiewicz. Po dziesięciu dniach zabiegów obrzęk faktycznie trochę zmalał, po kulawiźnie nie ma już śladu. Obecnie dostaliśmy zielone światło na trochę kłusa, więc wierzę, że już będzie dobrze. 😀
dziewczyny na jakich parametrach robiłyście zabiegi na ścięgna?
dziewczyny na jakich parametrach robiłyście zabiegi na ścięgna?

interesują Cię ultradźwieki czy laser?
Ultradźwięki.  Stan nie ostry
wziełabym sonde 3,5MHz (działa płytko, do 3cm no ale jeśli działamy na ścięgna na wysokości śródręcza to wystarczy) moc z przedziału średniej dawki - 0,5-1w/cm2 i tutaj w zależności od wyboru dawki  wypełnienie dałabym 75% przy dawce mniejszej a 50% przy większej, czas ok 10-12 minut.
Ale to tak "ogólnie" bo nie wiem na jakim etapie gojenia jesteście a to ma znaczenie, no ale jeśli ktoś będzie udostępniał Ci sprzęt to raczej powinien sam ustawić odpowiednie parametry i "przeszkolić"
rybka   Różowe okulary..
29 listopada 2017 20:59
Gdzie w Warszawie wypożyczę aparat do ultradźwięków?
rybka, ja wypożyczałam od Magdy Saracyn.
rybka   Różowe okulary..
30 listopada 2017 20:29
nagana dzięki  :kwiatek:


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się