Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.

poprzednia następna
Strony: [1] 2 3 ... 15 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.  (Przeczytany 14740 razy)
aga020596

«Start : Maj 22, 2012, 17:22:09 »
Odpowiedz cytując
Nie spotkałam się z jakimkolwiek wątkiem na któryś z tych tematów, więc postanowiłam takowy założyć.
Mamy tu może jakichś znawców burz, czy osoby zainteresowane warunkami pogodowymi? Osobiście bardzo się interesuję takimi rzeczami, a burze, choć ich się boję, to w pewien sposób mnie fascynują. Jednak podziwiać je wolę z okna domu. wink
Tak więc- dla wszystkich osób zainteresowanych TYMI sprawami, oraz dla tych, którzy nie chcą, by burza nagle ich zaskoczyła:
- http://burze.dzis.net/ - wiadomo gdzie aktualnie jest burza zarówno w Polsce jak i w Europie ( dzięki aktualizowanej co 5 minut mapie wyładowań )
- http://lowcyburz.pl/ - dużo o warunkach pogodowych w formie pojawiających się co kilka dni notatek, oraz ( o ile dobrze pamiętam)- na bieżąco aktualizowana mapa ostrzeżeń.

Aktualnie bardzo ciekawie na Dolnym Śląsku się dzieje...
Naprawdę polecam te strony i serdecznie pozdrawiam. uśmiech
#link
To, że 23 godziny w dobie były sielanką nie oznacza, że ta ostatnia nie rozpocznie koszmaru.
"Wąska, wiejska droga była prosta jak linijka i nigdzie nie było widać żywego ducha oprócz posterunkowego, który stał oparty o maskę Range Rovera i wyglądał tak, jakby właśnie przeżył coś strasznego."
Notarialna

Wystawowo-koci ciąg. :)

« #1 : Maj 22, 2012, 18:21:00 »
Odpowiedz cytując
http://www.sat24.com/pl/pl?ir=true - jeden z najlepszych (w czasie rzeczywistym) radarów pogodowych.

Pogodo-manią zaraziła mnie znajoma. wink
#link
''...stereotypy zazwyczaj sprawdzają się w większości przypadków - stąd ich popularność...'
aga020596

« #2 : Maj 22, 2012, 18:47:28 »
Odpowiedz cytując
Faktycznie bardzo fajny uśmiech
Ja się zaczęłam interesować, gdy w Polsce zaczęły się te pogodowe rewelacje - tornada i powodzie...
#link
To, że 23 godziny w dobie były sielanką nie oznacza, że ta ostatnia nie rozpocznie koszmaru.
"Wąska, wiejska droga była prosta jak linijka i nigdzie nie było widać żywego ducha oprócz posterunkowego, który stał oparty o maskę Range Rovera i wyglądał tak, jakby właśnie przeżył coś strasznego."
Tania

« #3 : Maj 23, 2012, 07:14:49 »
Odpowiedz cytując
Wczoraj spytał mnie posiadacz stajni w okolicy Pińczowa czy szykuje się wyż azorski .
Spytał w kontekscie sianokosów. Może jakiś meteomaniak coś mu poradzi?
#link
Kupte si hřebeny, blíží se všivé časy
Nalle

Klapiasty & Mała Cholera

« #4 : Maj 23, 2012, 09:21:29 »
Odpowiedz cytując
Ja interesuję się kwestiami tego typu w związku z wykształceniem. Nie pracuję w zawodzie, aczkolwiek matematyczne modele pogodowe śledzę na bieżąco - interesujące i przydatne. Burze lubię, aczkolwiek podczas pogody takiej jak obecna, te konwekcyjne opady deszczu przy okazji których występuje są główną atrakcją.

Na dzisiejsze popołudnie szykowały się w Pn duże opady i jak widzę, niemal wszystko się rozmyło...  :S

Taniu, być może jakiś meteomaniak coś sąsiadowi z fusów wywróży.  wink
Jeżeli natomiast chodzi o ekspertów w dziedzinie, nikt raczej nie odważy się na tak długoterminowe prognozy - to tylko statystyczne zabawy. Można kierować się indeksem NAO, który obecnie jest dodatni - oznacza to nasilenie cyrkulacji zachodniej i realny wpływ umocnionego Wyżu Azorskiego na kształtowanie pogody. Tendencja utrzymuje się już od 8 miesięcy, co jest sytuacja ekstremalnie rzadką, ale znowu - z jednej strony może to faktycznie zapowiadać wyjątkowo wyżowe lato, z drugiej natomiast każda sekwencja, szczególnie nietypowo długa, musi mieć swój koniec.
W zeszłym roku w maju NAO był wyjątkowo wysoki, a następnie od czerwca do końca sierpnia oscylacja była ujemna. Pamiętamy, czym to zaowocowało.
Zatem nauka mówi, że nic nie wiemy.  wink
#link

Już wiem, jak daleką trzeba odbyć podróż, by wrócić do domu...
Tania

« #5 : Maj 23, 2012, 09:31:49 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję !!  kwiatek
Odczytam to starszemu panu i poradzę, żeby może kierował się łupaniem w kolanie.
A w ogóle to na sianokosy chyba za wcześnie?
#link
Kupte si hřebeny, blíží se všivé časy
Nalle

Klapiasty & Mała Cholera

« #6 : Maj 23, 2012, 09:38:33 »
Odpowiedz cytując
Zdecydowanie za wcześnie, dlatego domyślam się, że chodziło mi o prognozę na full: i dotyczącą okresu wegetacyjnego, i żniw.  wink
#link

Już wiem, jak daleką trzeba odbyć podróż, by wrócić do domu...
aga020596

« #7 : Czerwiec 12, 2012, 17:36:46 »
Odpowiedz cytując
Europa "wspaniale" usłana burzami. Z tego, co podają Łowcy Burz- wczoraj w naszym kraju zanotowano dwie trąby powietrzne... I ( to już tak bardziej moje osobiste żale) dość sporawą w Wenecji we Włoszech...    Aktualnie wydano sporo ostrzeżeń, na szczęście tylko pierwszego stopnia, choć we wcześniejszej części dnia ostrzeżenie II stopnia w woj. Pomorskim było wydane.
#link
Notarialna

« #8 : Czerwiec 12, 2012, 18:14:50 »
Odpowiedz cytując
aga020596, Szkoda tylko, że burze przechodzące przez centrum Polski mają zwyczaj zanikania przed Łaskiem. Łódź w tym sezonie burzowym nie doświadczyła ANI JEDNEGO grzmotu. Mam nadzieję, że się coś dzisiaj wykluje, bo front wygląda obiecująco. wink

Jeśli chodzi o łupanie to moje kolana są wspaniałymi barometrami. Idzie zmiana pogody/ ciśnienia - kolana łupią, że oszaleć idzie. icon_rolleyes zemdlal
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2012, 18:16:39 wysłane przez Notarialna » #link
''...stereotypy zazwyczaj sprawdzają się w większości przypadków - stąd ich popularność...'
ogurek

« #9 : Czerwiec 12, 2012, 23:31:09 »
Odpowiedz cytując
Mam nadzieję, że się coś dzisiaj wykluje, bo front wygląda obiecująco. wink
a zerwało ci kiedyś dach z budynku  icon_rolleyes
#link
Dworcika
Kierowca Bombowca

Fantasmagoria

WWW Moje ogłoszenia
« #10 : Czerwiec 12, 2012, 23:37:46 »
Odpowiedz cytując
Kolo Torunia błyska od dobrej godziny. Ale lata po bokach, poza blyskami nie ma nic, grzmotów nie słychać. Deszcz też już dawno minął, chociaż lało ładnie uśmiech
#link

Cytat: Sankaritarina
Trochę jak z Michaliną - Michasia to mi się kojarzy z dziewczynką w burzy kręconych włosów uprapraną lodami, a nie z dorosłą panią, za to Michalina brzmi świetnie!
repka

« #11 : Czerwiec 13, 2012, 12:18:51 »
Odpowiedz cytując
O burzach aktualnie: http://www.gdziejestburza.pl/

Dla Polski zachodniej sateliatrny obraz aktualnych opadów: http://www.meteox.co.uk/h.aspx?r=&jaar=-3&soort=loop1uur

Prognoza opadów dla Europy: http://www.meteox.co.uk/forecastloop.aspx?type=1

Prognoza temperatury dla Europy: http://www.meteox.co.uk/forecastloop.aspx?type=0
#link
wawrek
Sułtan Kosmitów

« #12 : Czerwiec 13, 2012, 12:22:33 »
Odpowiedz cytując
http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=pl&subpage_0=15
#link
aga020596

« #13 : Czerwiec 13, 2012, 15:23:05 »
Odpowiedz cytując
wawrek, dzięki Ci za tę stronę!    ukłon
#link
Dworcika
Kierowca Bombowca

Fantasmagoria

WWW Moje ogłoszenia
« #14 : Czerwiec 13, 2012, 17:01:30 »
Odpowiedz cytując
Burza w Toruniu uśmiech Może nie jakaś mocarna, obecnie raczej kilka grzmotów, ale leeeeje pięknie!
#link

Trochę jak z Michaliną - Michasia to mi się kojarzy z dziewczynką w burzy kręconych włosów uprapraną lodami, a nie z dorosłą panią, za to Michalina brzmi świetnie!
wawrek
Sułtan Kosmitów

« #15 : Czerwiec 14, 2012, 19:25:00 »
Odpowiedz cytując
Właśnie przeszła konkretna burza u mnie. Już wiem, że muszę uszczelniać kołnierz kominowy, bo kap kap sobie robi z sufitu zły Ten blitz coś tam pokazuje bardzo dobrze, gdziejestburza.pl też.
#link
aga020596

« #16 : Czerwiec 16, 2012, 15:15:08 »
Odpowiedz cytując
" Aktualnie bardzo groźna prawoskrętna superkomórka znajduję się w okolicach Poznania - możliwe że przejdzie przez to miasto w niedługim czasie bądź je tylko zahaczy. Ostrzeżenia na bieżąco są wydawane - drugi stopień dla Poznania i okolic - możliwe opady deszczu o wydajności do 15-30 mm, porywy wiatru o prędkości do 70-95 km/h oraz z grad o średnicy do 2-4 cm. Łowcy w teren!"  - z facebookowej strony Łowców Burz.
#link
rtk

« #17 : Czerwiec 16, 2012, 16:20:42 »
Odpowiedz cytując
Błagam, powiedzcie że dziś we Wrocławiu będzie burza!
Gdzie przeczytam zapowiedź? Słaby ze mnie czytacz mapowych chmurek wink
#link
Dworcika
Kierowca Bombowca

Fantasmagoria

WWW Moje ogłoszenia
« #18 : Czerwiec 16, 2012, 17:04:33 »
Odpowiedz cytując
W Toruniu znowu leje. Pięknie leje, ale burzy nie ma. Przyjdzie coś? hihi
Edit.
Coś tam jakby grzmi... ale przejaśnia się już i nie wiem co z tego będzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 17:07:53 wysłane przez Dworcika » #link

bianca

At first I'm shy but then comes wine.

« #19 : Czerwiec 16, 2012, 17:21:07 »
Odpowiedz cytując
W Bydgosczy była burz,a ale zaświeciło się może raz. I ulewa 20-minutowa, wiec moze do Torunia przeszło.
#link
miss_misery

« #20 : Czerwiec 16, 2012, 17:27:27 »
Odpowiedz cytując
W Toruniu słońce i deszcz - jest i tęcza  duży uśmiech
#link
Dworcika
Kierowca Bombowca

Fantasmagoria

WWW Moje ogłoszenia
« #21 : Czerwiec 16, 2012, 17:37:39 »
Odpowiedz cytując
Ja tęczy nie widzę hihi Słyszałam 3 grzmoty, ulewa była piękna. Słońce w chwili obecnej też wink
#link

bianca

At first I'm shy but then comes wine.

« #22 : Czerwiec 16, 2012, 17:41:47 »
Odpowiedz cytując
Mogłoby dłużej padać.
P.S. coś grzmi
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 17:48:23 wysłane przez bianca » #link
miss_misery

« #23 : Czerwiec 16, 2012, 18:01:45 »
Odpowiedz cytując
Tęcza była nisko. Nad Lubiczem tak mniej więcej wink
#link
Notarialna

« #24 : Czerwiec 16, 2012, 18:31:37 »
Odpowiedz cytując
Pierwsze w tym roku ostrzeżenie przed trąbą powietrzną:

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1096.msg1432380/topicseen.html#new
#link
Dworcika
Kierowca Bombowca

Fantasmagoria

WWW Moje ogłoszenia
« #25 : Czerwiec 16, 2012, 19:46:49 »
Odpowiedz cytując
Znowu zagrzmiało! I błysk był! I już po deszczu :P
#link

miss_misery

« #26 : Czerwiec 16, 2012, 19:51:44 »
Odpowiedz cytując
I znowu tęcza - tym razem wyżej, może uda Ci się zobaczyć wink
Ode mnie ze Skarpy tak wygląda:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 19:55:05 wysłane przez miss_misery » #link
aga020596

« #27 : Czerwiec 16, 2012, 20:57:56 »
Odpowiedz cytując
rtk, mówisz i masz (?) - Na Dolnym Śląsku burze, ostrzeżenia II stopnia, ogólnie ciekawie chyba???
#link
Dworcika
Kierowca Bombowca

Fantasmagoria

WWW Moje ogłoszenia
« #28 : Czerwiec 16, 2012, 21:49:34 »
Odpowiedz cytując
miss_misery, ja z okolic Okrężnej, nic nie wypatrzyłam uśmiech
#link

Dworcika
Kierowca Bombowca

Fantasmagoria

WWW Moje ogłoszenia
« #29 : Lipiec 01, 2012, 08:39:50 »
Odpowiedz cytując
Wreszcie! Piękna, solidna burza nad Toruniem. Od mniej-więcej 6:30 już 2 razy nagle zerwał sie wiatr, zrobiło się ciemno, rozpadało się, grzmi i błyska uśmiech
#link

Strony: [1] 2 3 ... 15 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Burze, radary burzowe, ostrzeżenia pogodowe.

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 18 zapytaniami.