Kręgarze/ nastawiacze/ itp

Czy ktoś z Was korzystał z takich usług? Opiszecie problem i czy pomogło?
Możecie podać nazwiska osób, które się tym zajmują? Komu można zaufać?
Chcesz grać w kręgle?  😂
przepraszam za literówką  :kwiatek:
dr Olga Kulesza. Mogę z czystym sumieniem polecić.
dr Katarzyna Żukiewicz, Pamir wyleczony 2 lata temu po pewnych urazach spowodowanych źle dopasowanymi siodlami (nastawiany w kilku miejscach + akupuntura) i teraz leczymy znów po źle dopasowanym siodle (uraz więzadla nadkolczystego)
Ale chodzi o specjalistów końskich,  czy ludzkich - dla jeźdźców?  🤔

końskich 🙂 na K. Żukiewicz czekamy ale ciekawa jestem czy ktoś jeszcze się tym zajmuje, albo czy bywa ktoś z zagranicy do nastawiania 🙂 mój po Kasi pięknie ponastawiany ale czekam na wizytę kolejną
Gillian   four letter word
16 maja 2012 14:34
mojego konia nastawiał Szwed - tyle wiem, że ma na imię Albert i bywa w Polsce często. Nie jest tani, ale efekty były fajne, koń miał spięcie w odcinku lędźwiowym, które odpuściło. Starszy pan, bardzo sympatyczny, z rewelacyjnym podejściem do zwierzaka, mówi w kilku językach więc nie można się nie dogadać 🙂
U nas rowniez konie nastawia Szwed (pewnie ten sam co u Gillian) tani nie jest ale bylam bardzo zadowolona (kon chyba tez)  😉
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
16 maja 2012 17:36
Gillian powiedz coś więcej o tym Szwedzie bo ja bardzo potrzebuję kręgarza dla Łosia a jestem z tego samego woj więc może jakby znowu był to by się jakoś udało podłączyć... kto go sprowadza/zamawia, jakaś konkretna stajnia? Możesz podać przybliżony koszt?
Szwed jeździ po Polsce? Bywa na dolnym śląsku? Jak się z nim skontaktować?
co prawda nie ja byłam wywoływana do odpowiedzi, ale jakby ktoś był zainteresowany mam nr telefonu do tego kręgarza (mam nadzieje, że aktualny)
jakby co zapraszam na pw

a Pan Albert jest Szwedem mieszkającym na Węgrzech (jeżeli dobrze pamiętam) problemu z umawianiem się chyba nie ma - trzeba się wstrzelić w jego "tour de pologne" i tyle 😉
jest przesympatyczny, tłumaczy wszystko co robi, a to co i jak robi, robi wrażenie 😉  😎
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
16 maja 2012 18:09
Szwed z Węgier - mocne🙂
a co jaki czas robi tour mniej więcej? i możesz podać orientacyjny koszt? żebym wiedziała w ogóle czy mnie stać na fatygowanie go do siebie
nie wiem co jaki czas robi tour -> on jeździ po całej Europie (albo i dalej?)
koszt od 200-500zł (tyle było na początku 2011 r.) ale to zależy co trzeba zrobić, ile ponastawiać itp.

zawsze najpierw ogląda konia i mówi gdzie jest problem (lub że nie ma żadnego) i pyta się czy nastawiać czy nie
ja widziałam nastawianie miednicy, odblokowywanie krzyża (robi wrażenie!), nastawianie kręgów szyjnych i jeszcze chyba coś, ale już nie pamiętam... a konie jak zaczarowane.... stoją nawet uchem nie ruszą...

tak wyglądało to w stajni gdzie trzymam konie - nie wiem jak u Gillian, ale pewnie podobnie
i pewnie każdy kto korzystał z jego usług widział "końską lambadę"  😎
jakis czas temu przyjezdzal do zach-pom czarnoskóry Niemiec, George. kojarzycie? tez podobno b. dobry. jest wetem kadry niemieckiej, FEI
przyjezdza jeszcze?
Gillian   four letter word
16 maja 2012 20:18
horse_art, George Oduro. Na pewno stajnia Bobika ma z nim kontakt. Podobno bardzo ciężko go ściągnąć ale warto.

ja płaciłam Albertowi 150 euro za dwa walnięcia młotkiem i lambadę 😉 koleżanka troszkę więcej za nastawianie kobyle biodra.
Zresztą kobyła lokalny killer gryząco-kopiący, a gościu wyskoczył do niej z buziakami, "wąchali się chrapami", stanął za zadem i zaczął macać - właścicielka i reszta mało nie zeszła na zawał a kobyła NIC, była kompletnie zrelaksowana 😉
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
16 maja 2012 20:46
Dr Piekalkiewicz. Tani nie jest ale pomogl i moge go polecic z czystym sumieniem.
ovca   Per aspera donikąd
16 maja 2012 20:48
Widziałam przy pracy rewelacyjnego niemieckiego nastawiacza - nazywa się Tamme Hanken i jest naprawdę cudotwórcą
Gillian a kiedy był u Was? pytam bo jestem ciekawa jak bardzo ceny poszły w górę
Gillian   four letter word
16 maja 2012 21:04
w listopadzie 🙂
filmik niezły, no mojego K.Żukiewicz podobnie nastawiała - strzelał strasznie brrrr 🙂 ale lambada była super
no i jego mina - bezcenne 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
21 maja 2012 18:50
Ja jestem właśnie po wizycie pani Żukiewicz i jestem zakochana!  😍 Przemiła, przeurocza, niesamowicie cierpliwa i delikatna. Koń też potwierdza 😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2012 18:58
Bo Kasia jest the best 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
21 maja 2012 19:05
Wszyscy mi o tym mówili, ale nie spodziewałam się, że aż tak 😀
Pan Albert ostatnio był u nas do paru koni, jeden po wizycie (6 latek) podniósł się o 2 cm, jednej kobyle wyrównał kłąb z zadem, innego nastawiał w lędźwiach, z tego co wiem to najwięcej wziął 600zł za kobyłę. Możliwe, że jeszcze jest w polsce😉
Jeszcze w zeszłym tygodniu był. Też mi znajoma opowiadała, jak jej koń urósł 2 cm w kłębie. 😉
My po wizycie Olgi Kuleszy - dużo cennych informacji, nastawianie no i zobaczymy 🙂
na razie 2 dni luźna lonża na kantarku, ale baaaardzo miła i sympatyczna  osoba  😀 i ma konia wielkości mojego, więc rozumiała o co chodzi i jakie są problemy z nim, bo kaliber podobny 😁

Podsumowując i  Kasię Żukiewicz i Olgę Kuleszę bardzo polecam 🙂
A z Wielkopolski? Ewentualnie kogoś, kto może dojechać? Moją siwą najprawdopodobniej trzeba konkretnie ponastawiać.
no my Wrocław a Olga i Kasia Warszawa - trzeba zbierać ekipę i dojeżdżają
Uff, my już też po.
Wrażenia bardzo pozytywne, dużo nowych informacji, podobnie jak u maxowej 🙂

Bardzo, ale to bardzo chciałam podziękować rtk za organizację i bezbłędną logistykę  👍 :kwiatek:
Duży drink ode mnie przy następnym spotkaniu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się