Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

W weekend kupiłam tam olejki z Marion Awokado, Macadamia i Marakuja.




Te olejki to niestety słonecznik z jakimś niewielkim procentem tych z etykiety - pamiętam, że na Biedronkowym forum ktoś się o to dowiadywał poprzednim razem. Może coś się zmieniło...

Tak poza tym - zaczynam walkę o przywracanie loków 🏇 Jestem po pierwszym myciu metodą OMO i cóż... Mokre włosy były super, ale po nocy obudziłam się z prosto-krzywą spuszoną strzechą. Spróbowałam też po raz pierwszy w życiu olejowania olejem z pestek winogron - odżywką bardzo ładnie się zmył, a miałam obawy 🙂
o matko a ja miałam kupić tylko kilka ziołowych dodatków do henny bo tanie a nie wszędzie są i tak znalazłam fajny sklep, w którym jest sporo innych firm (wizaz24), skończyło się na tym, że znowu za dużo rzeczy wylądowało w koszyku🙁 Z włosowych olejek łopianowy z arganowym z green pharmacy, olejek brzoskwiniowy bardziej do twarzy ale może i na włosy przetestuję, szampon z glinką z fitokosmetik.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 listopada 2018 17:14
Achaja nawet nie czytałam składów, ale zawsze mogą trafić do Księcia  🤣
Achaja, pobudka z prostymi włosami to norma, poczytaj o reanimacji - u mnie gdyby nie ona to musiałabym codziennie przed wyjściem myć włosy.

No i powodzenia (i wytrwałości bo ja czasem miałam ochotę za nożyczki złapać 😀)
dobby, gdzieś tam czytałam - problem w tym, że a) nie mam suszarki z dyfuzorem, a nie chcę jej specjalnie kupować i b) kiedyś tego problemu nie miałam - na drugi dzień loki normalnie były i to bez szczególnej pielęgnacji, omo, reanimacji i cudów na kiju. Dzisiaj powtórka z rozrywki i zaczynam łapać wqrwa. Nie czaję moich włosów. Ścięłam je na loba ponad rok temu, prostowałam lub robiłam fale prostownicą i najwyraźniej szlag trafił moje loko-fale 🙁
Achaja, jak nie masz dyfuzora to sitku z kuchni i też działa 🙂 jakiej długości masz włosy? na prosto masz nadal cięcie? Bo przy cięciu na prosto włosy mniej chętnie się kręcą (zwłaszcza ta spodnia warstwa). Włosy potrzebują długo do powrotu do kręcenia się samemu więc musisz uzbroić się w cierpliwość (u mnie w ogóle pierwsze fajne efekty było widać po 3 miesiącach)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 listopada 2018 00:50
majek   zwykle sobie żartuję
23 listopada 2018 12:04
dobbie, sitko z kuchni mowisz?

Ja co prawda mam dyfuzor ( i to taki nakladany na prawie wszystkie modele), ale obecna suszarka ma tak silny strumien, ze moje wlosy odfruwaja jak stog siana.
Faktycznie sa suche w 2 minuty.
Z dyfuzorem w 10.

To sitko to na glowe mam zalozyc czy na suszarke?
majek, o tak:
majek   zwykle sobie żartuję
23 listopada 2018 12:17
odlot, sprobuje wieczorem!! dzieki
A ja się uzależniłam od henny 😍 chciałam iść w ciemniejsze rudości, ale stwierdziłam, że nabudować kolor zawsze można a rozjaśnić już gorzej i póki co bardzo mi się spodobało to co wyszło więc narazie nie będę zmieniać za bardzo mojej mikstury, nawet udało mi się uchwycić trochę kolor choć jest to bardzo trudne - w każdym świetle jest inny!


Piękny rudy! Też taki nosiłam, zanim nie zachorowałam na blond.
Gdzie kupic olej lniany tak aby byl przechowywany w lodowce? Kupilam jakis bio z Lidla ale normalnie z pólki i zdaje sobie sprawe ze nie jest pelnowartosciowy  😵 jednak mieszkam w malym mieście i u mnie olej lniany nawet w aptekach i sklepach zielarskich nie stoi w lodowce 🙁
Moze z neta zamowic  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 listopada 2018 13:24
Olini
Magdzior - rewelacja! Cudowne włosy
Kaarina, Cierp1enie Dziękuję! Sama jestem nimi zachwycona, tzn kolorem bo mogłyby być gęstsze 😁 Nistety jeszcze trochę się wypłukuje/utlenia? w każdym razie jaśnieje w kierunku blondu po myciu, ale lepsze to niż nagłe ciemnienie więc mam nadzieję, że robiąc często mieszanki z cassią dojdę do tego, że się utrzyma taki🙂

Kupiłam dzisiaj olejek łopianowy z dodatkiem arganowego z green pharmacy, niby jest na skórę głowy na porost ale dałam też na długość i jak narazie faaajnie zadziałał! Są miękki i gładkie🙂

A teraz mam pytanie czy spotkałyście się z firmą Nature Box? Konkretnie chodzi mi o te olejowe spray'e w naturze widziałam na nie spotą promocję i zastanawiam się czy warto, a na składach aż tak się nie znam. Tylko nie wiem w sumie czy to bardziej do olejowania po całości (nie widzę silikonów) czy jako zapezpieczenie końcówek.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 listopada 2018 23:29
Magdzior super wlosy  😍
Polecicie jakis dobry szapmon z Hebe? Najlepiej jakis oczyszczajacy typu Barwa oraz jakiś z tymi delikatnejszymi oblepiaczami (slabszymi niz silikony) typu Polyquaternium.
Niedawno otworzyli u mnie Hebe i niektore produkty widze pierwszy raz w zyciu wiec nie wiem w co celowac  😵

dobby, wow, o takiej metodzie suszenia nie słyszałam XD
Wpadam z szybkim pytaniem jakie są Wasze ulubione maski/odżywki emolientowe do stosowania na co dzień? Kompletuję zamówienie (duuuże;d) i ponieważ już widzę dno w marokańskiej myślę czy nie wrzucić jeszcze czegoś do koszyka. Proteiny i humektanty uzupełnione i to w nadmiarze a niewiele brakuje i zostałabym bez emolientów. I tak się też zastanawiam, dzielicie takie maski na codzienną lżejsza i coś mocniejszego stosowane rzadziej czy to już przesada?

Do tej pory kończyłam inne pozotałości i przeplatałam to właśnie marokańską, jest fajna ale szczerze mówiąc nie robi efektu wow, wyczytałam, że na nisko i średnioporowatych może nie być po niej blasku z powodu zbytniego obciążenia więc może to jest powód. Zastanawiam się nad tajską albo czymś drogeryjnym np garnierem z olejkiem rycynowym. Wrzuciłam też na próbę Karelia Organica z maliną moroszka ale mam problem z przydzieleniem jej do określonej gdyby, raczej nie jest typowym emolientem.
desire   Druhu nieoceniony...
02 grudnia 2018 10:27
Czy można dostać łupieżu z stresu? Ostatnio miałam hardcore i dosłownie mam płaty łupieżu.. 🙁 do tego włosy przetłuszczone tak, że mogłabym założyć produkcje smalcu i łoju po 12 godzinach...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 grudnia 2018 10:35
myślę, że tak. Mnie wypadają ze stresu, w dodatku mam giga zajady nie dające się wyleczyć niczym, a jak mam okazję solidnie odpocząć psychicznie to wtedy znikają.
Ostatnio dla włosów trudniej - ogrzewanie, zimno. Spróbuj porządnie nawilżyć i zafundować jakieś spa. Ja ostatnio rozcieram w dłoniach kroplę maski/odżywki i przeczesuję mokre, są fajne po wyschnięciu, a mam cienkie i przetłuszczające się 😉 (dodam, że ta kropla jest ok dla krótkich)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 grudnia 2018 12:52
Magdzior ja jakoś bardzo nie przykładam do tego wagi, chyba że ewidentnie mam jakiś problem z włosami, typu po jakimś produkcie są bardziej klapnięte, mniej gładkie itp. Większość produktów po które sięgam, mają w miarę zrównoważone składy lub po prostu moim włosom różnicy nie robią. Może spróbuj ANWEN ma serię emolientową albo moje ukochane EO laminujące (chociaż nie jestem pewna czy to tylko emolient).

Muszę przyznać, że moje ostatnie zakupy dodały już kilku ulubieńców do kosmetyków.
Oczywiście jeszcze wszystkiego nie próbowałam, ale olej Anwen na pewno zagości u mnie ma stałe.
Maski używałam raz i no chyba inne miałam oczekiwania, ale oczywiście dostanie drugą szansę.
Może z pielęgnicą ją nałożę 🙂
lusia772 Ja też tak na czuja sobie stosuję na zmianę to co mam, ale zwykle podczas zakupów analizuję, czytam i głupieję od tego🙂 Laminująca jest w koszyku, ale to właśnie proteiny (keratyna) więc chcę zamiennie z czymś, ale moje włosy wydaje mi sie, że lubią proteiny więc może wystarczy stosować ją co któryś raz na zmianez  tą karelia organica, więc narzie nie kombinuję na siłe z czymś innym.

Produkt anwen też kuszą, ale narazie i tak za dużo na to wszystko wydam bo jeszcze prezentowe rzeczy wpadły do koszyka więc następnym razem. Oleje ostatnio to moja miłość teraz zamawiam z pestek dyni chcę spróbować nim koncowki zabezpieczać i ze słodkich migdałów. A w tej mieszance anwen jakie są oleje?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 grudnia 2018 13:42
Mango to słodkie migdały, śliwkowy i kameliowy.
U mnie zawsze lepiej się sprawdzają mieszanki olei no chyba, że Babassu. Ostatnio próbowałam stacjonarnie kupić maskę 7 olei z Nacomi, ale nie udało się.
Na dzień dzisiejszy z olei mam: olejek jedwabny EO, rokitnikowy kompleks olei, Anwen i Babassu.

Kolejny na liście do testów produktów z olejkami jest ten
Właśnie też je oglądałam, wszystkie fajne! Póki co potestuję osobne, a może następnym razem skuszę się na mieszanki bo właściwie jeszcze nie znalazłam swojego hitu jeśli chodzi o olej, albo moje włosy po prostu nie potrzebują aż tak i po każdym sa poprawne, ale żaden sie nie wyróżnia ani im nie przeszkadza.
Czy ktoras z Was uzywa szampon Pirolam? Wszytko fajnie tylko strasznie slabo sie pieni 🙁 w opiniach czytam ze trzeba miec na niego sposob i przez nalozeniem na glowe rozrobic w rekach- zrobilam tak i nie pomoglo 🙁
hanexx a próbowałaś rozpieniać w pojemniku? ja teraz nie wyobrażam sobie innego mycia, ja używam pojmemnika po masce, daję odrobinęszamponu, wodę i spieniam, od razu po nałożeniu na skalp jest piana i nie trzeba tak trzeć
Nie nie, nie probowalam. Ale patrze ze Pirolam w skaldzie wode ma nie na pierwszym miejscu tylko na ostatnim, chyba dlatego tak zle sie pieni  🤔 masz racje chyba sprobuje w pijemniku bo jemu chyba trzeba sporo tej wody zeby sie spienil 😉

A tak z innej beczki 😉 znacie szampon dla dzieci Mixa? Jak on sie pieni? Tez tak slabo jak inne dzieciece?
Nikt nie probowal szamponu Mixa? 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się