Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

A propos farb - możecie mi polecić jakąś delikatną dla skóry głowy? Po L'Oreal Preference włosy leciały mi z głowy garściami 🙁 Co jest dziwne, bo stosowałam ją wcześniej i było ok... Szukam odcienia ciemnego, koniecznie chłodnego brązu.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 października 2017 21:44
Achaja Sanotint albo Elumen
Nie wiem o co chodzi, ale ostatnio czymkolwiek nie potraktuję włosów wyglądają dobrze 😍.
Mam nadzieję, że to się nie zmieni przez zimę, bo zawsze był to dla nich ciężki okres i strasznie mi się "psuły".
Czy któraś stosowała suplement Hairvity? Czy będę pierwsza 😁?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 października 2017 22:02
Ja myje co 2dni i może 2-3 pierwsze mycia jest brudna woda, farbuje co miesiąc ze względu na odrosty, ale intensywny odcień jest caly czas.
Jak długo trzymasz ? A może to bardziej od struktury włosa zależy ?


Trzymam ok. 2 godziny
efeemeryda   no fate but what we make.
18 października 2017 07:08
no to wychodzi na to, że to kwestia włosa i tyle  😉
lusia722 Twoje włosy są wdzięczne za dobre traktowanie 😉 Ja jestem ciekawa jak wygląda Twoja półka z szamponami i odżywkami  😁 Pokafote!  👀
ElaPe ekspertem nie jestem ale wygląa na to, że masz  dużą porowatość włosów.
Ja tak mam i wszystkie farby (sztuczne nie sztuczne) się wypłukują mega szybko.
Włosy mam ładne po myciu dopiero następnego dnia, gdu łuski się same podomykają. W dzień umycia to mam taką "lwią grzywę".

Pomaga mi zakwaszanie włosa - to domyka łuski częściowo. Czyli po farbowaniu jakiś zakwaszacz, szampony do farbowanych plus kwasne odżywki (mam siberica nawilżająca z rokietnika).
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 października 2017 14:11
Kotbury: czy zakwaszaczem może być ocet rozmieszany w wodzie do spłukania włosów?
Scottie   Cicha obserwatorka
18 października 2017 14:42
ElaPe, ocet jabłkowy rozcieńczony w wodzie nada się do płukania włosów 🙂
ElaPe, ocet jabłkowy rozcieńczony w wodzie nada się do płukania włosów 🙂


Raz popełniłam ten błąd - chyba za słabo rozcieńczyłam, bo włosy śmierdziały mi do kolejnego mycia...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 października 2017 18:34
k2arola Myślisz?
Nie mam ich wszystkich w jednym miejscu, ale mogę pokazać ostatnie zamówienie 🤔wirek:
W międzyczasie zakupiłam na próbę Petal Fresh i szampon miceralny z Nivea 😵
Lusia722 koniecznie daj znac jak ten szampon Nivea  😀
Lusia722  😀 🤔 😜 w pierwszej chwili myślałam, że to twoje wszystkie preparaty, a to tylko zamówienie ihihiiii Moje marne dwa szampony i pół odzywki (no dobra...półtora, bo jedna jest w zapasie) wpędza mnie w wyrzuty sumienia 😉 Musze to nadrobić 😉

Czy używacie przed każdym suszeniem preparatów chroniących przed temperaturą na całe włosy? Jeśli tak to co?
Lusia  😍 wow ile produktów. Ja teraz staram się zmniejszyć liczbę kosmetyków do włosów.

U mnie teraz 3 szampony dla mnie, 2 dla Julki, 3 maski dla mnie, jedna maska dla Julki, 2 odżywki dla mnie, kilka olejów 🙂 I to jest liczba której będę się trzymać, w końcu nie mam napchanej całej szafki, tylko to co potrzebuję.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 października 2017 12:13
Kilka rzeczy na zdjęciu nie jest dla mnie  😁 Trochę moją  rodzinę w to wkręciłam . Co prawda to ja ich zaopatruję i dobieram kosmetyki. Wkręciłam też w bardziej świadomą pielęgnację włosów moją szefową. Moja siostra, która jest fryzjerką czasami podpytuje mnie co polecić klientkom z konkretnym problemem. To bardzo miłe.
Ja już kilka razy minimalizowałam ilość kosmetyków,  teraz zamawiam w większości to co mam już sprawdzone i wiem,  że jest świetne. Jak potrzebuję to mam zawsze w szafie. I prawie zawsze dorzucam coś czego jeszcze nie miałam, żeby móc przetestować. Jak mi coś nie pasuje to oddaje siostrom albo kucykowi. Nic się u mnie nie marnuje.

ta Twoja Macadamia Spa (maska do włosów) fajna??
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 października 2017 17:56
Cierp1enie już kilka razy tutaj tą serię polecałam. Pachną obłędnie, włosy po nich są sypkie i gładkie. Fluid używam na co dzień.
Powinny sprawdzić się u osób z cienkimi/delikatnymi włosami. Maska ma dość rzadką konsystencję (co jest dla mnie jedynym minusem), ale za to nie obciąża mocno włosów.
Trzeba po prostu przed nałożeniem maski mocniej włosy.
aaa to to jest ta kolekcja co wcześniej pisałaś, ja nie znam tego i nie widzę nazwy tam, tylko macadamia spa doczytałam i że to maska do włosów 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 października 2017 22:47
k2rola Ja używam tego
Cierp1enie to jest cała seria Macadamia SPA, jest jeszcze Argana( dla włosów farbowanych i bardzo zniszczonych) i Karite( dla włosów suchych na końcach,a tłustych u podstawy).
Fitomed zmienił sklad szamponow  😵 probowalyscie juz te nowe? Troche mi sie to nie usmiecha bo ta wersja do tlustych mi pasowala a ja mam ogromny problem z szamponami  🙁
Czy to możliwe, żeby moje włosy lubiły suszenie wysoką temperaturą? Czy może świadczy to o jakimś problemie? Jak schną same to zawsze są szorstkie, obciążone, bardzo napuszone i generalnie jest dramat, po nocy jest trochę lepiej, ale nieznacznie.  Natomiast jak wysuszę, włosy są sypkie, dużo mniej się puszą (puszą się zawsze), są lżejsze i dużo łatwiejsze do ogarnięcia.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 października 2017 12:17
mils Zbyt wysoka temperatura zawsze szkodzi włosom. Część włosów będzie lepiej wyglądała po suszeniu suszarką, niż po naturalnym schnięciu i jest to normalne.
Słabą suszarką lub źle używaną możemy włosom wyrządzić ogromną krzywdę, jednak jeśli poświęcimy trochę uwagi przy doborze urządzenia, produktów termoochronnych i nawilżających oraz będziemy przestrzegali kilku zasad m.in. doboru temperatury, kierunku suszenia to wcale nie zobaczymy wpływu jej użycia na kondycje włosów.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 października 2017 12:22
lusia, a możesz polecić coś na wypadanie włosów? Prawdopodobnie jest to kwestia jesieni, ale to jakaś masakra.  😵 Wyłażą mi całe pasma. Zmieniłam już szczotkę na michel mercier - wcześniej miałam ewę schmith "i-flow", ale to nic nie dało
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 października 2017 12:35
safie Jest tak wiele czynników, które na wypadanie wpływają, że naprawdę ciężko coś polecić. Wszystko zależy od przyczyny. To problem, który mi spędza sen z powiek, w moim przypadku domyślam się co może być przyczyną, ale ciężko mi ten czynnik wyeliminować.
Jeśli chodzi o suplementy to do tej pory trochę ich używałam i w sumie niektóre trochę pomagały. Teraz zacznę testy Hairvity.
Z kosmetyków od kilku myć używam, ale bardziej chodzi mi tu o poprawę i pielęgnację kondycji skóry głowy.

O właśnie odnośnie szczotek, jakich używacie? I jak się Wam sprawdzają?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 października 2017 12:46
Ze szczotek przerobiłam tangle teezer, ale mam wrażenie, że późniejsza wersja już nie była taka delikatna i poszła w odstawkę. Później używałam jakiejś NN z niby naturalnym włosiem, ale potrzebowałam szczotki do mokrych włosów.
Szczotka od Ewy Schmith - bardzo fajna, ale wystraszyłam się tego wypadania i chciałam wypróbować Michel Mercier - też niezły, ale z drewnianą rączką boję się czesać na mokro, żeby jej nie zniszczyć.

I tak, wiem, że nie powinno się czesać włosów na mokro, ale później nie dałabym rady ich rozczesać  😡
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 października 2017 20:12
safie, może to niedobory, skoro jesień (ale to już sama ocenisz)? Ja ze swojej strony polecam revalid, bo to jedyne po czym faktycznie rosną mi włosy (ostatnio zdrożał, ale efekt są szybko i jest wart swojej ceny).
Widzę że wszystkie mamy problem z wypadaniem włosów ostatnio?

Ja kupiłam na spróbowanie szampon plus odżywka Dermacol. Zobaczymy czy efekty będą....Bom już lekko podłamana.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 października 2017 23:30
asds U mnie niestety sytuacja jest od jakiegoś czasu.
Dzisiaj 1 dzień wzięłam Hairvity, zobaczymy po trzech miesiącach jak będą się sprawy miały.

Pytam o szczotki, bo mój ukochany "dzikusek" ma już kilka lat i powoli rozglądam się za godnym następcą. Bardzo mnie kusi Olivia Garden 🙂
Także każda opinia w tej sprawie mile widziana.
lusia, ja jestem na etapie szukania szczotki bo moja ukochana jest już jedną nogą w zaświatach.
Wpisałam w szukajkę Olivia Garden bo ciekawa byłam cóż to w ogole,a tu patrzę, moja szczota! Mam z serii healthy hair, bambusową. Już 3cią dobijam i polecam gorąco  😉 Szkoda, że w Argentynie całej nie ma tej marki  🙁
buyaka

Ja mam z OG szczotkę z włosiem dzika do długich włosów (mam do pupy).

lusia

Mi dziewczyny na FB poleciły brać witaminy dla kobiet w ciąży (nie jestem) bo podobno bardzo pomagają. Kupiłam Mama DHA + z Adamedu i jakby po dwóch tygodniach zdaje mi się że mniej wyciągam z szczotki.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 października 2017 09:15
safie, 3 miesięczna kuracja Biotebalem 😉 Polecam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się