Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Kaarina jakiej firmy skrzyp i pokrzywa bo chyba spróbuję 🙂


Ten: https://www.ceneo.pl/25673561
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 sierpnia 2017 12:41
A ja robiąc zakupy "włosowe" wzięłam na testy kolejną markę... 😵 chyba zacznę się leczyć.
To ja tylko dodam, że teraz w Rossmanie -49% na kosmetyki do włosów   😵 😂 😂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 sierpnia 2017 15:05
O nie muszę kupić szampony fioletowe dla kucyka  😜
Po rozjasnianiu posypaly mi sie wlosy, sa suche na koncach, tluszcza sie u nasady i niestety jest ich mniej gdzies o 1/4 niz bylo.
Wypieprzylam silikony, zmienilam szampon na Alterre, odzywka 3 oleje Isany. Lykam biotemax i pije pokrzywe. Olejuje wlosy olejem kokosowym 2 razy w tygodniu. Dorzucic cos czy po prostu cierpliwie czekac?🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
08 września 2017 10:27
faith, nie wiem, czy wywalenie silikonów to dobry pomysł- przy suchych, łamiących się włosach raczej powinno się je stosować- ale z głową. Przyda Ci się chociaż jedna odżywka z łatwo zmywalnym silikonem. Pamiętasz o zabezpieczeniu końcówek silkonowym serum?
Włosy tłuszczą się u nasady, bo skórze brakuje nawilżenia po wysuszeniu farbą. Nakładaj na skórę głowy lekką odżywkę (pamiętaj, żeby ją dokładnie spłukać), powinno się uspokoić za jakiś czas.
Ten olej kokosowy Ci pomaga? Bo zazwyczaj włosy przesuszone po farbowaniu to włosy wysokoporowate- u mnie kokos się w ogóle nie sprawdzał, miałam jeszcze większe siano tuż po zmyciu go. Znaczną poprawę zauważyłam po oleju z pestek winogron, a hitem jest olej z awokado.
Faith, przywróć silikony(pamiętając o zmywaniu co jakiś czas szamponem z SLS) i zamień olej kokosowy na olej z migdałów/lniany/awokado. Uważaj też na proteiny, żeby zadziałały, włosy muszą być dobrze nawilżone, inaczej będziesz miała jeszcze większy puch. Do końcówek polecam serum A+E Biovax. U mnie sprawdza się roztarcie w dłoniach kropli oleju i nałożenie na wychnięte włosy po umyciu. Dodatkowo myjąc włosy, staraj się myć tylko skalp. :kwiatek:
Dziekuje pieknie 🙂😉)
czy aloesowy szampon Equilibra jest gdzieś do kupienia poza internetem?  😵 kiedyś jak nie potrzebowalam to widzialam go w doz ale teraz patrze ze już go tam nie sprzedają 🙁
w ogóle macie jakieś sprawdzone rzeczy na nawilżenie włosów? Póki co najlepiej sprawdza sie u mnie żel lniany. No kurcze, tak mi sie pogorszyły włosy ze masakra, suche jakieś są i sztywne. No jak nie moje, a nic z nimi takiego nie robiłam co moglo im zaszkodzić 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 września 2017 17:15
Seria z rokitnikiem Natura Siberica 😀
hanexxx, Equilibra jest nadal dostępna w Doz, tylko musisz sobie zamówić z odbiorem osobistym.
Yegua są maski, odzywki itd ale tego szamponu akurat nie ma 🙁
hanexxx, o ja, rzeczywiście 🙁 a tak go lubię.
hanexxx  jakiś czas temu kupiłam go w Hebe i wydaje mi się, że widziałam go też w Naturze
Niestety ja nie znalazlam, tzn. w Hebe podobo jest ale u mnie akurat nie bylo 😉 macie jakies godne polecenia odzywki/maski rosyjskie? Np. Agafii? Nigdy nie mialam  😡
efeemeryda   no fate but what we make.
20 września 2017 17:59
Miałam trzy i wszystkie super, nie wiem czy Agafii ma coś co nie jest super  😜
ooo, a które miałaś? 🙂 bo najwięcej dobrego naczytałam się o tej drożdżowej, z tym że ja jej na skalp nie bede kladła bo mi nie służy smarowanie skalpu czymkolwiek 😉 a podobno ona przede wszystkim do tego slużybo stymuluje porost, ale czy z samymi wlosami też cos robi i obędzie się bez tego skalpu? 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
20 września 2017 18:39
Do samych włosów mam dwie inne, jedna taka w saszetce, druga w słoiku, obie to coś w stylu intensywnej regeneracji  😀
Ja mam własnie drożdżową Agafii, bo włosy zaczęły mi strasznie wypadać... Pachnie fajnie, jak ciastka, ale chyba jeszcze za wcześnie na efekty... Trochę się obawiałam nakładania na skalp, ale jednak bardzo dobrze się spłukuje 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 września 2017 15:37
Ta drożdżowa bardzo delikatna jest.
Ja w tym miesiącu testuje Melica i jest super na moich włosach.
Hej dziewczyny,ja też od pewnego czasu testuje wszystko co mi wpadnie z Agafii i spostrzeżenia mam takie (włosy cienkie,przetluszczajace się, suche na koncach i prawdopodobnie z alergią na sls albo inne pieniotworcze cudo):
-seria White Agafia brzozowy szampon nawilżający-ekstra
-zwykła Agafia szampon brzozowy też bez spieniaczy ale ciężko nim domyc głowę
-Natura Siberica -szampon p.lupiezowy dla delikatnej skóry głowy najlepszy składem i działaniem wygrywa  😅
-polecam maseczki Agafii w tubkach  (jak mówi mój mąż majonezy  🤣 zarówno te do twarzy jakbi włosów,każda którą przetestowalam miala widoczne dzialanie.Uwielbiam tą fitowitaminowa z poziomek i glinke oczyszczająca.Jakie sa Wasze hity?
Czy ktoś używał produktów Sylveco?
Generalnie jesli ktoras z Was ma jakąś maske/odzywke ktora sobie  chwali to niech poda nazwe :kwiatek: mam takie sztywno-suche wlosy ze chyba wyprobuje wszystkiego
hanexxx, fryzjerka polecała mi l'oreala absolut repair, ale nie jest tania niestety. Chociaz po jednym nałożeniu włosy miałam faktycznie baaaardzo przyjemne.
hanexxx a olejowanie? U mnie najlepiej sprawdza się na suche i sztywne włosy. Dla mnie najlepszy jest olej lniany i ze słodkich migdałów, polecam. Generalnie u mnie wszystko co lniane zdaje egzamin bo glutek lniany również daje fajne efekty 😉 A nie przesadziłaś może z proteinami w ostatnim czasie?
Maskę drożdżową mam i bardzo ją lubię przede wszystkim za zapach (ciasteczkowy!), ale i działanie. Jest rzeczywiście dość delikatna, ale fajnie zmiękcza i nawilża włosy bez obciążania. Jak potrzebuję czegoś konkretniejszego to nakładam maskę Biovax z olejem z awokado.
Ja oprócz agafii i natura siberica lubię produkty hask (do tej pory znalazłam tylko w gębie). Szampony dosyć fajne ale dla mnie tylko jako drugie mycie. Za to jestem uzależniona od odżywki z macadamia, pięknie pachnie i moje włosy są po niej super, warta wypróbowania 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 września 2017 23:43
Z Agafii lubię tylko serię "Aktywtor wzrostu" i chyba balsam "regenaracja" był ok, efektu porostu nie zauważyłam, ale bardzo fajne są po nich włosy (miękkie i sypkie).
Reszta produktów jest niezła, ale zdecydowanie są lepsze marki. Muszę chyba na bieżąco gdzieś to opisywać, bo naprawdę sporo tych produktów przerobiłam, ale już dokładnie nie pamiętam co mi w czym nie odpowiadało, ale te które mi pasują pamiętam dosonale
Z Sylveco używałam tylko dwóch produktów, ale średnio byłam zadowolona z efektu. Może przy następnym zamówieniu spróbuję drugie podejście.
Może przy kolejnym zamówieniu zrobię drugie podejście do tej marki.
hanexxx jeśli możesz wstaw zdjęcie włosów i napisz co używasz aktualnie do pielęgnacji i jaki efekt chcesz uzyskać.


Ja stosuje oleje i wlasnie lniany daje najlepszy efekt ale tez raczej krotkotrwaly 🙁
Z proteinami nie przesadzilam 😉
A wlasnie, bo czytalam ze zbytnie nawilzenie daje efekt podobny do przeproteinowania i rzeczywiscie po ktoryms uzyciu gluta lnianego po ktorym wlosy byly swietne zaczelo robic sie siano wiec teraz nie uzywam go za kazdym razem. Tez tak mialyscie?
hanexxx, mi na siano pomogła Alterra z aloesem i granatem w tubie.
idzie zima więc pytanko, co tam kupujecie sobie do pielęgnacji jako zestaw na mrozy?
Ja zawsze zabezpieczalam koncowki jakims silikonem z Marion czy to zima czy to lato ale przestaly mi sluzyc 🙁 czy ten olejek silikonowy Isana oil care jest ok, mialyscie? Bo teraz uzywam bezsilikonowego olejku alterra z pestek moreli albo arganowego Alverde ale na mrozy pewnie beda za slabe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się