Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

poprzednia następna
Strony: 1 ... 534 535 [536] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie  (Przeczytany 2056185 razy)
kolebka

Dream-maker

« #16050 : Wrzesień 24, 2020, 12:55:37 »
Odpowiedz cytując
kwagga dziękuję za info  kwiatek  niestety nie mam ani chęci ani możliwości, bo mam tylko igły i nitki  hihi
#link
Jakby mnie ktoś poderwał na liścia albo kasztana to poszłabym jak dzik w żołędzie  lol

budyń

Moje ogłoszenia
« #16051 : Październik 13, 2020, 17:09:27 »
Odpowiedz cytując
W wakacje robiliśmy sobie własne przeszkody i zrobiłam takie coś. Zajęło mi to bardzo dużo czasu w sumie, jeden dzień miałam pomocnika do malowania. Efekt nie jest jakiś super, ale najgorszy też nie :P Szkoda, że nie da się robić lepszych przejść farbą olejną.
Brakuje im jeszcze stojaków, bo te co zamówiliśmy to takie no nie pod mój projekt :P

#link
20.8.14
Dance Girl

« #16052 : Październik 13, 2020, 17:42:39 »
Odpowiedz cytując
Budyń, to jest bardzo fajne na naskakanie konia. Widziałam w Biskupcu na zawodach jak co drugi koń się motylkowi przyglądał.
#link
Nie miała baba kłopotu - kupiła sobie konia. W zasadzie dwa ... No dobra, trzy ...
budyń

Moje ogłoszenia
« #16053 : Październik 13, 2020, 18:37:37 »
Odpowiedz cytując
Po to m.in. też te przeszkody robiliśmy :P Bo potem jadą na zawody, a konie na parkurze robią YYYYYY  8| oczy2 kukunamuniu
#link
20.8.14
keirashara

Moje ogłoszenia
« #16054 : Październik 13, 2020, 21:21:42 »
Odpowiedz cytując
budyń, - ja nie wiem co Ty chcesz, śliczne motylki love
#link
ptyśmiętowy

tup, tup, bęc!

« #16055 : Październik 14, 2020, 08:24:34 »
Odpowiedz cytując
Hej, czy ktoś byłby w stanie obfocić mi ochraniacz na staw skokowy? Chodzi głównie o rzut od tyłu (jeśli mówimy o założonym na nodze), ale rozłożonym w miarę na płasko.
#link
Parkur to nie je bajka, to je bitwa.

vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #16056 : Październik 15, 2020, 14:52:52 »
Odpowiedz cytując
Postanowilam nauczyc sie szyc na maszynie.
Zrobilam derke dla szetlanda. Koszt materialow to 32zl uśmiech

#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
kotbury

« #16057 : Październik 15, 2020, 16:16:10 »
Odpowiedz cytując
Budyń, jak chcesz przejścia cieniowane olejną farbą, to kupujesz tylko kolory bazowe czyli biały i czarny.
Do białego kupujesz pigment w płynie i rozlewasz sobie białą farbę do słoiczków po czym do każdego dodajesz inną ilość pigmentu. I możesz sobie porobić  w ten sposób odcienie tego samego koloru i potem nimi malujesz po kolei- można taki total efekt cieniowania zrobić. Choć tak, olejna od tego trochę niewdzięczna.

Szarości uzyskujesz dolewając czarnej farny do białej (też możesz odcienie) albo białej od czarnego. Kolejność wlewania (ciemne do jasnego/jasne do ciemnego) ma znaczenie. Inne wyjdą natężenia barwy gdy jasny dodajesz do ciemnego inne na odwrót.

Możesz też malować nie olejną ale jakąś lateksową, akrylową jak do ścian i jak wyschnie na to nałożyć bezbarwny impregnat... a do impregnatu można wtedy dodać brokat cool
Moim zdaniem petarda wychodzą kolory ciemne, np granat z dodatkiem właśnie brokatu - bardzo elegancko.
Imho zabawa z pigmentami jest dużo tańsza niż kupowania puszek kilku kolorów. Biała farba zawsze najtańsza a buteleczka pigmentu naprawdę na wiele starcza i jest tania.

Polecam trik ze zwykła farbą + pigment + lakier i brokat do malowania np. koziołków drewnianych do siodeł - takie oryginalnie malowane nigdy nie bywają potem "pożyczane" bez pytania:)

#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #16058 : Październik 16, 2020, 17:09:52 »
Odpowiedz cytując
kotbury, ja wiem jak można, ale czy to ma sens? Może jak się ma nadmiar czasu :P Mi i tak to zajęło 4 dni po kilka godzin dziennie, bo są z obu stron malowane.  Robione za friko z tego co było.  Najlepiej sprayami, szybko i pi razy drzwi jakieś delikatne przejścia są, tylko cena zwala z nóg lol Więc jako diy dla biedaków to tak średnio.
#link
20.8.14
Strony: 1 ... 534 535 [536] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 19 zapytaniami.