Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Yoga - przygotowania, ćwiczenia, wszystko o

poprzednia następna
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Yoga - przygotowania, ćwiczenia, wszystko o  (Przeczytany 115802 razy)
Racjonalna

Patrz w niebo, ale uważaj na kupy

« #210 : Sierpień 01, 2012, 10:50:19 »
Odpowiedz cytując
jeśli chodzi o matę to ja mam taką z decathlonu i jestem baardzo zadowolona http://www.decathlon.com.pl/PL/mata-do-jogi-210438727/
#link
"Chronic dissatisfaction. That's what you have!" Maria Elena

"There's nothing more contagious than laughter"- Jerome Valeska

www.divineretrobitch.tumblr.com/
Teodora

« #211 : Sierpień 01, 2012, 11:04:31 »
Odpowiedz cytując
Zbieram się do zakupów w http://jogashop.pl Jeśli ktoś z Warszawy jest zainteresowany dołączeniem się, proszę o sygnał.
#link
Behemotowa

« #212 : Sierpień 13, 2012, 12:33:50 »
Odpowiedz cytując
Może ktoś gdzie mogę się zapisać w okolicach Gdańska na yoge? Ćwiczę od pół roku, ale mam problemy ze stawami, tak więc wolałabym to robić pod okiem profesjonalisty, który sam wybierze mi ćwiczenia odpowiednie dla mnie, po których będę się lepiej, a nie gorzej czuć.
#link
Pandurska

« #213 : Sierpień 13, 2012, 16:01:29 »
Odpowiedz cytując
Behemotova jesli masz az takie wymagania co do indywidualnego zestawu, to pozostaja Ci lekcje indywidualne, bo na klasie ogolnej, gdzie jest powiedzmy 20 osob nikt Ci niestety czegos takiego nie jest w stanie zaoferowac.

W Gdansku znajdziesz wielu dobrych nauczycieli. Od siebie powiem, ze problemy ze stawami sa czesto objawami przekwaszenia organizmu i dieta odkwaszajaca (np. weganska makrobiotyczna) plus cwiczenia w ciagu 2 lat (tyle srednio trwa rekonwalescencja stawow) zrobia z ciebie nowego czlowieka. A przynajmniej odnowionego wink

Pozdr
#link
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #214 : Grudzień 07, 2012, 01:15:37 »
Odpowiedz cytując
A ja odkryłam "bedtime yoga". Działa na mnie fantastycznie. Jak sobie zrobię takie 15 minut przed snem, czuję się naprawdę fajnie.
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
Edytka

era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia

« #215 : Wrzesień 27, 2013, 16:20:46 »
Odpowiedz cytując
Szukam opinii o Yoga Republic http://www.yogarepublic.pl/

ktoś? coś? kwiatek
#link
Embracing your inner sexy vegan goddess.

Powiedzieć komuś: Idiota! - to nie obelga, lecz diagnoza.
Pandurska

« #216 : Wrzesień 27, 2013, 17:04:38 »
Odpowiedz cytując
Edytka ja bardzo cos. Sle ci PW uśmiech
#link
Edytka

« #217 : Październik 02, 2013, 08:10:48 »
Odpowiedz cytując
Byłam wczoraj w Yoga Republic na pierwszych zajęciach po dłuugiej przerwie.

Bardzo mi się podobało! I miejsce, i zajęcia, i osoba, która prowadziła (Marta Jabłońska)  duży uśmiech

Jutro kolejna wizyta  hurra!
#link

Pandurska

« #218 : Październik 02, 2013, 11:20:27 »
Odpowiedz cytując
Edytka Marta byla w mojej grupie na ostatnim Teacher Training. Super babka i ciesze, ze ci sie podoba w YR!
#link
Edytka

« #219 : Październik 02, 2013, 12:59:39 »
Odpowiedz cytując
Pandurska wszystko to Twoja zasługa  kwiatek
YR podpasowała mi, bo jest bardzo kameralna. Niesamowicie kojarzy mi się ze studiem w Amsterdamie, do którego chodziłam na Ashtangę.

Tak się złożyło, że Marta prowadzi wszystkie grupy, które pasują mi godzinowo uśmiech
#link

smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #220 : Październik 02, 2013, 15:53:35 »
Odpowiedz cytując
Warszawianki a miała któraś do czynienia z tą szkołą - http://www.jogafoksal.pl/wink
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

Pandurska

« #221 : Październik 02, 2013, 16:04:32 »
Odpowiedz cytując
smarcik powiem tylko, ze to znana szkola uczaca wg metody Iyengara.
#link
Edytka

« #222 : Październik 03, 2013, 20:56:31 »
Odpowiedz cytując
Jaaaa, po wtorkowych zajęciach wyszły u mnie zakwasy, wiec dzisiejsza praktyka była mega ciężka  8|
Jestem w szoku, bo byłam pewna, ze biegajac, pływając, jeżdżąc na rowerze i chodząc na balet targetuje wszystkie możliwe mięśnie  oczy2
#link

Pandurska

« #223 : Październik 03, 2013, 21:18:26 »
Odpowiedz cytując
Edytka, no way. Trzeba przebolec swoje  hihi Have a nice zakwas!!!
#link
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #224 : Październik 03, 2013, 21:47:35 »
Odpowiedz cytując
Pandurska dziękuję  kwiatek W takim razie wybiorę się tam jutro (o ile wstanę  hihi )
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

Edytka

« #225 : Październik 04, 2013, 11:46:50 »
Odpowiedz cytując
Edytka, no way. Trzeba przebolec swoje  hihi Have a nice zakwas!!!
Dzisiaj jest jeszcze większy, szczególnie w NOGACH, a myślę, że mam całkiem mocne nogi  emoty327
Jutro znowu idę poprawić te zakwasy  konik
#link

nerechta

« #226 : Październik 04, 2013, 12:07:02 »
Odpowiedz cytując
po jodze napij sie troche piwa, bo rozklada kwas mlekowy uśmiech A zakwasy powinno sie przeczekac, bo cwiczac z nimi dochodzi do mikrouszkodzen miesni.
#link

tunrida

Passat

« #227 : Październik 04, 2013, 12:10:25 »
Odpowiedz cytując
Sam zakwas to już jest efekt mikrouszkodzenia  uśmiech Od mikrouszkodzeń i mikroregeneracji mięśnie są większe i silniejsze.
#link
Muminki cię widzą, Muminki cię śledzą
Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą! uśmiech
Edytka

« #228 : Październik 04, 2013, 12:34:54 »
Odpowiedz cytując
po jodze napij sie troche piwa, bo rozklada kwas mlekowy uśmiech
Lubię to!  lol

Mnie zawsze uczyli, że na zakwasy najlepszy jest ruch  oczy2
#link

tunrida

Passat

« #229 : Październik 04, 2013, 12:38:59 »
Odpowiedz cytując
Piwo dobrze robi. To się sprawdza. Zalecają podobno szklankę.  wink
#link
Edytka

« #230 : Październik 23, 2013, 09:38:42 »
Odpowiedz cytując
Byłam dzisiaj przed pracą na Mysore z Przemkiem emoty327 O ja, w porównaniu do prowadzonych zajęć dla początkujących, to jest inna bajka.

Byłam cała mokra  lol

i Przemek wprowadził mi nowe asany  duży uśmiech

a teraz mam takiego kopa energetycznego, że ledwo w pracy mogę usiedzieć.
#link

Teodora

« #231 : Październik 23, 2013, 09:58:45 »
Odpowiedz cytując
Pytanie mam - ale nie dotyczy mnie (zastrzegam, żeby nie siać zamętu wink). Koleżanka jest w ciąży i ciąża jej ciąży. Mało się rusza (nie przez ciążę, taki typ). Lekarz kazał jej się ruszać wink

Przypomniał mi się filmik od Yoga Today:
http://www.youtube.com/watch?v=ujWKIA7wzKI
Chyba dobry?

Mam też w książce "Relax and Renew" Judith Lasater rozdział z leniwymi pozami dla ciężarówek, to pożyczę.

Macie jeszcze jakieś pomysły?
#link
Pandurska

« #232 : Październik 23, 2013, 10:02:52 »
Odpowiedz cytując
Edytka super! Zazdraszczam ci, bo tez bym czasem wpadla na zajecia. Co tam dzisiaj dostalas od Guru-Przemka:)?

nerechta przepraszam, ale troche bzdury piszesz. Zalecana metoda "na zakwasy" jest zupelnie odwrotna, a mianowicie rozcwiczyc. Zakwasy mijaja wraz z wprowadzeniem regularnej praktyki, a piwo po poranej jodze...hmm.. have a nice work. Bardziej jogiczna metoda, to wypicie alkaizujacego soku z warzyw/owocow, np. burak, marchew, jablko oraz picie duzej ilosci wody po praktyce. No i oczywiscie dieta i praktyka na pusty zoladek.

Edit: Do Teo:

Nie wiem, czy dobrze, aby kolezanka zaczynala praktyke w ciazy. Tzn. wszystko zalezy od tego, w ktorym jest miesiacu i czy nie ma przeciwwskazan. Sekwencja z YT jest ok, ale lepiej, gdyby sie zapisala na zajecia Prenatal Yogi. Moge polecic Justyne Wojciechowska z Akademii Asan- super kobietka!
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 10:05:27 wysłane przez Pandurska » #link
Teodora

« #233 : Październik 23, 2013, 10:15:36 »
Odpowiedz cytując
Dzięki, Pandur. Też mi się zdawało, że w tej sytuacji lepiej postępować asekuracyjnie. Ten mini-filmik wydawał mi się właśnie taki bezpieczny, zachowawczy. Chyba i nie-joga ma dla ciążowych kobiet podobne ćwiczenia? Podrzucę namiar na tę ciążową jogę, jeśli będzie chciała uśmiech
#link
Edytka

« #234 : Październik 23, 2013, 11:29:47 »
Odpowiedz cytując
Pandurska utthita hasta padangusthasana - tak dla dopełnienia całej sekwencji stojącej.

Na razie mam się trzymać cyklu: powitania słońca A i B, cała sekwencja stojąca, pierwsze 3 asany z sekwencji siedzącej i ostatnie 3 z sekwencji końcowej. Reszta dojdzie z czasem.

Z kolei wczoraj z Martą miałam bardzo udaną grupę początkującą. Nie było nikogo, kto jest po raz pierwszy, więc Marta zrobiła płynne i dynamiczne zajęcia  duży uśmiech
#link

nerechta

« #235 : Październik 23, 2013, 12:08:12 »
Odpowiedz cytując
Takie informacje mam od zawodowego kulturysty, ktory wie chyba wszystko na temat anatomii, fizjologii i zdrowego zywienia dla sportowca. A co do piwa, przeciez nikt Ci nie kaze  icon_razz wink take it easy... wink

editne, bo to konkretne:

"Bolesność mięśni po treningu tłumaczona jest wystąpieniem tzw. zakwasów. Zgodnie z powszechną hipotezą jest to wynikiem odkładania się kwasu mlekowego między włóknami mięśniowymi w wyniku niedoboru tlenu. Substancja ta jednak ulega wchłonięciu do 60 minut po syntezie. Uczucie dyskomfortu i zmęczenia mięśni pojawia się jednak najwcześniej jeden dzień po wyczerpującym treningu.

Fizjolodzy sportu tłumaczą, że "zakwasy" nie bolą, są naturalnym procesem metabolicznym. Ból pojawia się wówczas, gdy mięśnie ulegają mikro-urazom, a taki stan jest już patologiczny. W obrazie mikroskopowym takich nadwyrężonych ćwiczeniami mięśni widać maleńkie uszkodzenia struktury, a we krwi pojawiają się białka charakterystyczne dla reakcji odczynu zapalnego- organizm broni się przed tym jak przed chorobą. W żadnym razie nie można tego stanu "rozćwiczyć", należy przeczekać, aż mięśnie się zregenerują."

icon_razz
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 12:20:42 wysłane przez nerechta » #link

Pandurska

« #236 : Październik 23, 2013, 14:00:19 »
Odpowiedz cytując
nerechta tylko to jest punkt widzenia kulturystyki, ew. fitnessu, gdzie inaczej pracuje sie na "materiale" w postaci ciala. Praktyka jogi ma za zadanie m.in. oczyszczac glebokie tkanki ciala z toksyn i nie jest to proces przyjemny. Im czesciej i systematyczniej go powtarzamy (czyt. 6 razy w tyg, jak w metodzie Ashtanga Vinyasy) tym lepiej. Nie chodzi tu jednak o permanentne forsowanie ciala, tylko o systematyczne zwiekszanie dawki praktyki.

Na kursach nauczycielskich mialam zajecia prowadzone przez fizjoterapeutow- joginow, ktorzy bardzo wyraznie akcentowali koniecznosc rozroznienia tych dwoch form pracy z cialem. Mam fajny filmik do tego, co mowie, ale niestety tylko na DVD i nie bede tego wrzucac oficjalnie. Tutaj link do zajawek z tego DVD.

edytka Juhu, dajesz! uśmiech Fajne uczucie, jak sie dostaje nowe pozycje, co?uśmiech Niefajniej, jak sie zatrzymasz na jakiejs na dluuugi czas i nic, a nic sie zmienic nie chce. Ja wlasciwie robie cala druga serie, ale regularnie tylko do Karandavasany, bo potem mi moje reumatyczne nadgarstki odmawiaja. Ostatnio na warsztatach mnie gosciu (bylam u meza Kino McGregor) "zdegradowal" do pierwszej serii i pokazal miejsca, gdzie trzeba wrocic, zeby pojsc dalej. I fajnie.. podobaja mi sie juz teraz efekty! wink
#link
tunrida

Passat

« #237 : Październik 23, 2013, 14:45:12 »
Odpowiedz cytując
Nerechta- myślę, że zasady kulturystyki są inne. Celowo ćwicząc na masę uszkadzamy włókna mięśniowe. Poddając je nadmiernemu wysiłkowi, rozrywamy je w mikrouszkodzeniach, po to, by mając czas na regenerację ( właśnie te 2 dni odpoczynku) i leczenie- rozrosły się mocniej. Taki jest proces rozrostu mięśnia. Więc tu "zakwas" jako skutek uszkodzenia mięśnia musimy odczekać odpoczywając, po to, by mięsień nam się rozrósł.
Myślę, że nijak się to nie ma do jogi, biegania, gier zespołowych, i innych różnych aktywności fizycznych, po których możemy miewać lekkie zakwasy.

Rozćwiczenie zakwasów po zwykłej aktywności- często się udaje. Tych zakwasów po pakowaniu na masę, choćbyś chciała, to nie rozćwiczysz! Bo to jest mega ból mięśniowy przy których kuśtykasz i czujesz si e jakby cię ktoś pałą pookładał po ciele. Nie ma szans tego rozćwiczyć.
A zwykłe zakwasy? Raz ciach i rozćwiczone i prawie jakby ich nie było.

To tak nie po naukowemu, a po mojemu.  wink
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 14:53:07 wysłane przez tunrida » #link
Pandurska

« #238 : Październik 23, 2013, 16:18:05 »
Odpowiedz cytując
tunrida dobrze gadasz!  kwiatek

Podczas praktyki jogi wzmacniamy miesnie w rozciagnieciu i trwanie w owym rozciagnieciu przez 5, 10, 50 itd oddechow. Jest to inny ruch, niz pakowanie hantlami, lub na przyrzadach. Wybaczcie, nie lubie pisac po naukowemu i sypac lacinskimi nazwami, bo uwazam, ze wazniejsze jest oddanie glownej mysli.

To do zakwasow. Po praktyce jogi mamy mimo wszystko czesto do czynienia z bolami w okolicy sciegien, +/- w okolicach, gdzie sciegna lacza sie y konkretnym miesniem. Znam te bole bardzo dobrze (hoho, tyly nog wink) ) i czesto sa zwiazane z przykurczami sasiadujacych miesni i tutaj delikatny masaz, albo przerwa i wspomniane przeczekanie sa ok.

Oj gdyby mi ktos kazal zrobic moja praktyke po maratonie workshopowym, gdzie przez 2 dni byla orka kilka godzin, to zagryzlabym duży uśmiech Inne miauczenie z powodow zakwasow, to tylko lenistwo umyslu. Jak to mawial Guruji: " Everybody can practice yoga. Old people, young people and even sick people. The only one who cannot practice are lazy people"  cool
#link
Edytka

« #239 : Październik 23, 2013, 17:17:43 »
Odpowiedz cytując
edytka Juhu, dajesz! uśmiech Fajne uczucie, jak sie dostaje nowe pozycje, co?uśmiech

mega fajne!

aczkolwiek najbardziej mi się podobało jak Przemek mnie docisnął w Paschimottanasanie (ja się lubuję w intesywnych rozciąganiach duży uśmiech) i sięgnęłam tak daleko, jak nigdy wcześniej

edit. Zapomniałam napisać: od jakiś 2-tygodni przeżywam fascynację Kino. Obejrzałam już chyba z połowę jej filmów. Kobieta jest niesamowita - i nie mówię tylko o stopniu zaawansowania, ale o całej tej radości jaka z niej bije! A przy tym jest niezłą laską cool

edit 2. http://www.youtube.com/watch?v=F9YLthykizc love oglądam to dzień w dzień od 3-4 tygodni
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 20:29:48 wysłane przez Edytka » #link

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Yoga - przygotowania, ćwiczenia, wszystko o

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 19 zapytaniami.