Yoga - przygotowania, ćwiczenia, wszystko o

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 marca 2018 08:53
zonk dzięki, spróbuję  😉 Ja praktykuję jogę dynamiczną, ale z racji tego, że po pierwsze uprawiam sporty wymagające znacznie lepszej wydolności i kondycji fizycznej, a po drugie moje ręce mają ogólną tendencję do okrutnego przesuszania się, to po prostu ciężko mi się spocić  😡 Pod koniec już jest ok, ale pierwsze psy to męczarnia na tej macie - czuję, że zupełnie nie odnajduję rozluźnienia w barkach przy psie z głową w dół, bo spinam się żeby nie odjechać  😡 Spróbuję dzisiaj z tą wodą  :kwiatek:


Misskiedis no niestety Multisport ma duże różnice jeśli chodzi o pracowników a osoby towarzyszące - ale najczęściej dlatego, że w pakietach pracowniczych część pokrywa pracodawca  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2018 09:20
OK, padło na mnie. Od siedzenia przed kompem 8h dziennie kręgosłup już mi bokiem wychodzi, zaraz będzie ciepły sezon, muszę coś ze sobą zrobić a najpierw się rozciągnąć, bo oszaleję :/ Jesteście w stanie polecić jakąś szkołę w Krk, najlepiej na multisport (może być z jakąś dopłatą) a już w ogóle najlepiej gdzieś w kierunku Huty?
Nie chcę cisnąć niewiadomo jakich skomplikowanych figur za pół roku, chciałabym pójść gdzieś, gdzie się bezpiecznie porozciągam, powyciągam i poprawię ogólne fizyczne samopoczucie (a raz byłam na jodze ze znajomą i tak jak mnie sponiewierało i nie mogłam się rozplątać to moje, ale uczucie po - świetne).
Może jakieś warte uwagi profile na yt? Podstawowe ćwiczenia, cokolwiek? 🙂
ja sobie ostatnio robiłam na kręgosłup własnie
  
 
Lekkie, proste, ciężko samemu sobie krzywdę zrobić, wręcz uważam, raczej się nie da 🙂 A działa! Mój kręgosłup poczuł się duuuzo lepiej, naprawdę
Smartini ja sama szukam 🤣 Brakuje mi takiego wyboru jak w Warszawie albo chociaz we Wrocku albo Poznaniu.
Wysle Ci w wolnej chwili na pw wyniki moich reaserch'ow.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2018 09:49
ashtray, będę wdzięczna, bo zielonam w temacie totalnie, nie chciałabym sobie ani krzywdy zrobić ani się zrazić :P i tak szok, że się zdecydowałam bo ja się turbo szybko nudzę na wszelakich zajęciach sportowych 🙄
tunrida dzięki, wygląda prosto i przyjemniej, niektóre już kiedyś robiłam 😀
Może jakieś warte uwagi profile na yt? Podstawowe ćwiczenia, cokolwiek? 🙂


Ja uwielbiam Boho Beautiful: https://www.youtube.com/user/cexercize/videos Ma mnóóóóstwo video, niektóre są dość trudne i ja wielu pozycji, które ona prezentuje nie byłam w stanie wykonać, ale są też video dla początkujących i parę innych łatwiejszych. Jednocześnie już po kilku próbach zauważyłam, że jestem bardziej rozciągnięta, bo mogłam np. pogłębić skłon itp. Jak czegoś zupełnie nie jestem w stanie zrobić to pomijam, a resztę robię w takim stopniu na jakim pomaga mi ciało, wiadomo że ja sobie nogi za głowę od razu nie założę, ale to jest taki fajny challenge, żeby próbować. Uwielbiam jej kojący głos i wyciszającą muzykę w tle, to pomaga się skupić.

tunrida, ooo tego właśnie potrzebuję, bo ja głównie ze względu na plecy się wzięłam za jogę, wypróbuję dziś tych video.

A ja z kolei chciałbym spytać o jakąś dobrą matę, ale z niższej półki cenowej 👀 Ta co mam obecnie jest beznadziejna - za krótka, zwija się i roluje no i jest trochę za cienka, bo przy niektórych pozycjach czuję każdą kostkę, kolano itp wbijające się w podłogę i nie jest to przyjemne. Jednak nie chciałabym wydawać wiele i sięgać po super profi matę, bo dopiero zaczynam i nie wiem jak długo i jak często będę ćwiczyć. Coś podstawowego mi wystarczy, oczywiście znalazłam już kilka online, ale ciężko po zdjęciu ocenić czy to jest lepsze niż kawałek karimaty, który mam obecnie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 marca 2018 11:30
gllosia a jaki masz budżet?  🙂


Mi zaczęły siadać nadgarstki. Totalnie. Zrezygnowałam z mostków przez to. Są jakieś sposoby na wzmocnienie i regenerację nadgarstków?  🙁
Moze pomoze 😉




Ogolnie bardzo polecam ogladanie Gosi i jej profil. Mega duzo fajnej, praktycznej wiedzy.
smarcik, no tak do 100zł jestem gotowa wydać. Ewentualnie lekko pona jeśli te poniżej 100 są wszystkie kiepskie. Jest takich mat sporo i nie wiem na co zwrócić uwagę.. Maty po 200 i 300zł wyglądają super, ale na pewno nie mam jeszcze takich potrzeb 😉

edit: nie wiem też za jakim materiałem się rozglądać? Bo jedne są gładkie, inne perforowane, inne z bawełny.. Szczerze to kompletnie pojecia nie ma co jest dobre 😡
gllosia Jak do 100 zl i dobra mata, to zdecydowanie tradycyjne maty Extra: https://jogasklep.pl/pl/c/EXTRA-4.6mm/1 Chodzi mi po glowie jeszcze jeden rodzaj za jeszcze mniejsza kase, ale nie moge ich znalezc. Tzn. ciagle zmieniaja ich nazwy i raz chodzily pod Surya, raz pod inna i w koncu nie wiem.  Extra jest o tyle fajna, ze dosc szybko po praniu jest antyposlizgowa, tylko z wiekiem sie kruszy. Niemniej jednak mialam takie 2 i z pewnoscia kupilabym jeszcze, gdybym nie miala mojej Manduki.

smarcik Obejrzyj Gosie koniecznie! Slabe nadgarstki wzmocnisz stricte pozycjami je obciazajacymi od psa z glowa w dol zaczynajac, ale to trwa. Natomiast pamietaj, ze problemy nadgarstkow, to najczesciej ogolna slabosc ciala plus (u kobiet zwlaszcza) slabosc obreczy barkowej plus (u ciebie) dynamiczna joga i wiele obciazajacych te nadgarstki pozycji. To jest taki niebezpieczny koktajl, ktory czesto konczy sie przeciazeniami. Ja tez niestety jestem po operacji nadgarstka 5 lat temu po trwajacym ponad 2 lata stanie zapalnym z w/w powodow 🙁 Ale odkad zadbalam tez o w/w kwestie, to nie mam juz zadnych problemow. Regula dla ciebie powinno byc przy przeciazeniach, ze dajesz swoim stawom odpoczac, modyfikujesz lub opuszczasz pozycje.

smartini Joga jest dla mnie najmniej nudzaca dziedzina na swiecie. Jak juz sie wglebisz we wszystkie szczegoly, to... mi na bank nie starczy jednego zycia, zeby zrozumiec wszystkie zaleznosci w ciele 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 marca 2018 08:42
Dziękuję dziewczyny! Wieczorem wezmę się za oglądanie  🙂

Niestety zaczynam obawiać się, że u mnie to nie jest kwestia słabych nadgarstków - wspinam się, ćwiczę na siłowni.. byłam na usg palca i lekarz przy okazji zrobił mi usg nadgarstków, po czym powiedział "widać że pani dużo pracuje przy komputerze, zmasakrowane nadgarstki"  😲 Problem w tym, że owszem, mam pracę siedzącą przed kompem, ale rzeczy wymagające stukania w klawiaturę to może 1/10 mojego czasu w pracy, a przecież kupa ludzi robi to od rana do wieczora i nic im nie jest. Podejrzewam, że to wina kilkuletnich treningów stricte siłowych, podnoszenie ciężarów rzędu 80-90 kg na pewno nadgarstkom nie pomaga  🤔 Oczywiście już zmieniłam tryb życia i kilka miesięcy temu odpuściłam typowo siłowe treningi, ale nie wiem czy w ogóle taka pełna regeneracja jest jeszcze możliwa. Eh, chyba jednak czeka mnie lekarz.


p.s. byłam wczoraj w klubie fitness.. i było ZASTĘPSTWO. Nigdy więcej nie dam się wrobić w coś takiego i teraz tym bardziej każdemu będę bardzo mocno odradzać jogę w takich przybytkach. Ale muszę przetrawić to w głowie zanim coś napiszę bo to była istna tragikomedia  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 marca 2018 08:48
smarcik, a może większość tych ludzi, co klika na klawiaturze zwyczajnie nie robi nic ponad to więc nie ma okazji odkryć, że ma zniszczone nadgarstki? 😉

Pandurska, przetestowałam wieeeele sportów, ja potrzebuję dużej dawki adrenaliny itp. żebym faktycznie czerpała fun 😉 ale trudno, nawet jakby miała mnie nudzić, to przynajmniej mnie zrelaksuje w przeciwieństwie do innych, nudnych zajęć fitnessowych :P
smartini Ok, na ewentualna adrenaline musialabys poczekac do wygibasow w staniu na rekach 😉 Albo i nie. Zobacz sobie nazwisko Maciej Wielobob, bo z tego co pamietam, to on wlasnie w Nowej Hucie uczy. Dosc osobliwy, ale dobry nauczyciel.

smarcik A daj spokoj z tym kompem! Jesli cwiczylas sporty silowe, tak jak piszesz, to wcale sie nie dziwie, ze masz zjechane nadgarstki 🙁 Wydaje mi sie, ze sporo daloby sie zrobic, ale raczej uderzalabym do ortopedy prowadzacego np. gimnastykow i innych sportowcow tego pokroju, bo oni z kolei skieruja cie do bardzo dobrych fizjoterapeutow. Kiedys trafilam do takiego orto, ktory to profesjonalnej baletnicy wmawial slabosc miesni prostownikow kregoslupa, gdzie ona miala przeciazenie, a same miesnie ze stali 😀 Gosciu po prostu cale dnie obsluguje babcie i dziadkow i stawia jedna diagnoze. Z mojej tez sie usmialam, zreszta moj fizjo tez  😂 Notabene, napisz do Gosi z linka. To bardzo fajna dziewczyna,zreszta moja dobra kolezanka i moze ci cos podpowie gdzie i do kogo sie udac.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 marca 2018 09:12
Pandurska, drugie to chyba do Smarcika ;D a w jodze absolutnie nie oczekuję adrenaliny i imprezy - bardzo chciałabym, żeby przestały mnie boleć plecy i tyłek po 8h przed kompem, to tyle ;D
Dzięki za cynk, bo właśnie z komunikacją i czymś po 'mojej stronie Krakowa' jest najgorzej. Dojechanie w godzinach szczytu w okolice centrum to koszmar :/
Pandurska, dzięki 🙂 Te maty Ekstra wydają się być w sam raz na początki z jogą. A czy maty z Mandala są też fajne? Bo trafiłam na bardzo fajną cenę, mata wygląda na taką trochę bardziej profi i na dodatek jest piękna ze wzorem 😍 Widziałam w innych sklepach maty tej firmy dość drogo właśnie ok. 200-300 zł..
smartini Ofkors mialo byc do smarcika. Zescie sobie kurcze podobne nicki wymyslily  😂

[/b]gllosia[/b] Poka linka do tej Mandali, bo nie moge znalezc.
Maciej Wielobob faktycznie dosc ciekawa postac 😁

Smartini fajne sa zajecia typu "Zdrowy kregoslup" w nich moga byc elementy jogi, ale niekoniecznie. Mysle, ze prowadzone z glowa, przez np. fajnego fizjo, moga byc swietnym opcja, jesli trudno znalezc Ci joge w Twojej okolicy. Poszukaj tez moze yin yogi, ona tez dobrze robi na rozne bolaczki.

Smarcik ja tez polecam z Gosia sie skonsultowac. Mialam z nia zajecia na kursie z anatomii. Jest przesympatyczna, bardzo chetna do pomocy i przy tym konkretna i z mega wiedza.
A z tymi nadgarstkami to wiem co czujesz, po czesci przynajmniej. Od jakis 3 lat w prawym nadgarstku zrobila mi sie jakas gula (ganglion?). Raz mi lekarz powiedziala, ze sprawa jest do wyciecia przez chirurga, ale zwlekam, bo to prawa reka i z unieruchomiona po zabiegu czulabym sie jak inwalida, niezdolny do wykonania jakichkolwiek podstawowych czynnosci. Boli, ale okresowo. Przez kilka tygodni, a potem spokoj na jakis czas. Dokucza mocno w praktyce. Jednak w ashtandze te nadgarstki spore obciazenia musza znosic w chaturangach, skokach. Kiedys bede musiala ten temat ruszyc 😡

ashtray No ja wlasnie mialam wycinany ganglion, bo bylo coraz gorzej i sie powiekszal. Operacje zalecil mi David Keil, ten spec od anatomii asztangi 😉 Posluchalam i nie zaluje. Reke mialam unieruchomiona tylko przez 2 tygodnie i dosc czybko wrocilam do sprawnosci. Zabieg trwal moze 30 min i absolutnie nie zaluje.
Ten moj sie nie powieksza i w okresach kiedy nie boli, nie przeszkadza. Ale jak boli, to jest jednak nieciekawie 😉

O no prosze, mi mowiono o 3 tygodniach unieruchomienia po zabiegu + kilku fizjoterapii. 🙄
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 marca 2018 16:04
Wróciłam z pracy i od razu wzięłam się za oglądanie kanału Gosi - jestem zachwycona!  😍 już na wstępie dużo się dowiedziałam i chętnie wybiorę się na warsztaty jak będą w Warszawie 🙂 dziękuję za polecenie!  😍

Ja właśnie byłam na usg palca bo zrobił mi się ganglion, który uniemożliwiał trzymanie sztangi. Powiedziano mi że można go wyciąć, ale jeśli bardzo nie przeszkadza to lepiej obserwować i czekać. Zmniejszyłam znacznie obciążenie treningowe i po kilku miesiącach zniknął.
Pandurska, bo to nie polski sklep 🙂 Tak wygląda: https://www.yogashop.nl/en/love-generation-mandala-yoga-mat-purple.html?source=googlebase&gclid=CjwKCAjw-bLVBRBMEiwAmKSB82V2AImuT9VuDwv3O8UbQvctZLWyzgw8qz3EFDi705wpZIOJcxca3BoCl6QQAvD_BwE No i w przeliczeniu wychodzi lekko ponad 100zl wiec to nie dużo.

edit: właśnie się zorientowałam, że to Mandala to nie nazwa producenta. Tu znalazłam inną która ma w nazwie Mandala, ale producent jest zupełnie inny: https://yogabazar.pl/product-pol-1567-Mata-do-jogi-Phoenix-4mm-Black-Ethno-Mandala.html No i ta jest już droga. Wszystkie pozostałe to Manduki.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 marca 2018 19:04
gllosia mandala to buddyjski symbol tantryczny, a w tym przypadku - rysunek na matach, które sobie wybrałaś 😉 Manduka robi dobre maty, ale ceny są zdecydowanie wyższe niż 100zł..
Aha 🤣 🤣 No to wszystko jasne haha. Tak, no właśnie widzę, że te maty są już dużo droższe.. Chyba pójdę wte Ekstry co mi poleciła Pandurska, na początek powinny być ok.
gllosia Juz po strukturze maty widac, ze to chinski, slizgajacy sie szajs. Szkoda kasy 🙂
No właśnie wygląda to podobnie do tego czegoś co mam teraz. Pójdę w tą matę Ekstra pewnie, nie ma co kombinować 😉 W ogóle to sprawdziłam ile ta moja karimata ma grubości - ledwo ponad 1mm. To ja się nie dziwię, że wszystko przez nią czuję 🤣
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 marca 2018 11:02
Skoro już przy matach jesteśmy - maty do yogi są raczej cienkie, a ostatnio w sklepie ogólnosportowym widziałam grubą, miękką matę do ćwiczeń (1,5 cm), leżała razem z matami cienkimi do yogi - czy takie coś się do yogi nadaje czy jest już za grube i będzie np. niewygodne?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 marca 2018 13:52
Grube maty sa dobre do pilatesu 😉
Czy ktos moglby polecic szkole lub nauczyciela jogi w Warszawie (najchetniej bez przyrzadow i w srodmiesciu)?
Dziekuje!
Smarcik dostalam na urodziny mate Joy in me i zachwycilam sie. Cudnie mi sie na niej cwiczy. Z tym, ze ja juz po powitaniach slonca mam mokre stopy i dlonie, wiec nie slizgam sie w ogole. Malo tego- czuje sie na niej mega bezpiecznie w przeciwienstwie do Manduki, na ktorej kilka razy sie poslizgnelam w niefajny sposob, ktory mogl sie zakonczyc kontuzja. Jedyne o co moglabym sie przyczepic, to ze Manduka jest jednak ciut grubsza i bardziej miekka.
Czy ktos moglby polecic szkole lub nauczyciela jogi w Warszawie (najchetniej bez przyrzadow i w srodmiesciu)?
Dziekuje!


Podbijam. Anybody?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się