Yoga - przygotowania, ćwiczenia, wszystko o

Aleks witaj w watku!! :kwiatek:

Mysle, ze na kilka pytan bede Ci mogla odpowiedziec, jako nauczyciel jogi 😉

Moze zaczne od maty.Ta, ktora wstawilas absolutnie nie nadaje sie na joge.Zapomnij o niej i skasuj wszelkie zakladki na kompie. Powiem tak.Bardzo dobrej jakosci mate do jogi kupisz za 200-250 zl (na takiej cwiczy np. moj maz) z firmy Manduka, ale bardzo dobra mate kupisz tez za 90 zl (ja cwicze na takiej od dziesieciu lat) i tez bedziesz bardzo zadowolona. Tutaj link: http://jogashop.pl/maty-do-jogi/mata-do-jogi-extra  Polecam Ci to, co sama uzywam i co zlecam do kupienia moim uczniom. Bedziesz bardzo zadowolona i nie wymienisz maty po pierwszych zajeciach, jak to robi wiekszosc osob kupujacych w ciemno 😉

Druga sprawa- Twoj nauczyciel. Certyfikaty certyfikatami, w jodze Iyengara akurat je bardzo kochaja i moze to i dobrze po tym, co ogladam sobie na zachodzie  🙄 To, czy nauczyciel Tobie odpowiada zobaczysz sama na zajeciach. Joga Iyengara, to najczesciej zero nastroju, sala, fura pomocy i kompetentni nauczyciele znajacy sie na anatomii i technice wykonywania asan. Osobiscie znam jednego nauczyciela, ktory porzucil traycyjna sciezke, wypisal sie z organizacji i uczy dokladnie wg metody,ale nie omija duchowych zagadnien. I to jeden jedyny taki chyba. W kazdym razie ja sobie Iyengarowcow bardzo cenie i nawet, jesli Twoim celem jest praktyka asztangawinjasy, to na iyengarze dostaniesz bardzo dobre podstawy i skorzystaj z tego.
Niestety nie wiem, kto w Twoich okolicach moze uczyc asztangi. Najlepsze szkoly sa w Warszawie i jesli temat bardzo Cie interesuje, to pojedz na jakies warsztaty, wakacje z asztanga itp. Akurat ta metoda ma to do siebie, ze jesli jest w Tobie wystarczajaco duzo zapalu, to mozesz praktykowac w sama domu doksztalcajac sie. Tak robili prekursorzy i asztangi i innych metod w Polsce i jako osoba, ktora w ten sposob zaczynala polecam taka opcje! Jesli masz pytania dokad pojsc stricte w Wawie, to pisz na PW, a chetnie Ci pomoge  🙂

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 lutego 2014 14:04
Na Manduce ćwiczy 85% osób z Yoga Republic  😁 mnie ceny tych mat skutecznie odstraszyły (ale myślę nad ręczniczkiem do położenia na matę  :icon_redface🙂.

Ja mam Jute Mat Pro (kiedyś o niej gadałyśmy z Pandurską) i póki co jestem z niej bardzo zadowlona.

Pandurska dziękuję za PW  :kwiatek: Jeszcze je 'trawię' i zbieram się powoli do odpisania.
Edi, oj jak ja nie lubie tej jutte mat pro 😀😀 Ale to juz chyba pisalam. Manduke sprezentowalam mojemu mezowi ja, bo on zuzywa srednio jedna w roku taka jak wstawilam, przy czym ja mam dwie takie od 10 lat i zyja calkiem niezle. Wzielam wiec to, co ma gwarancje dozywotnia i zobaczymy, zobaczymy.. 😉
Za to reczniczki polecam, ale tylko na asztange, albo vinjase, gdzie sie czlowiek mocno poci, bo inaczej nie zdaje to w ogole egzaminu!
Ostatnio widzialam w TKMaxxie na 10 euro, w Rossmannie bywaja, a poza tym na to Aliexpress 😎 Ja mam taki od kilku lat i jest super:

http://www.amazon.de/Yoga-Handtuch-Dottie-Weiche-Silikon-Punkte/dp/B0085GGFYQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1392301211&sr=8-2&keywords=yoga+handtuch

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 lutego 2014 14:42
Wiem, że nie lubisz 😀 Pamietam, że ze względu na Twoją opinie długo się zastanawiałam czy ją kupić. Koniec końców wygrała z uwagi na materiał, z którego jest zrobiona i kolor (mam róż 😉) Naprawdę nie mam na co narzekać, tylko wiadomo, że mój poziom praktyki to dopiero zarodek.

Idę czesać Aliexpres pod kątem ręczników.
Edytka, idz do Decathlona albo jakiegos sportowego czy outdoorowego sklepu i kup recznik "podrozniczy" - tez jest z mikrofibry, pieknie wchlania, a do tego potem wypluczesz w wodzie i tyle zachodu. Bez sensu wydawac 30 e tylko dlatego ze ma "yoga" napisane... 🙂
ner,, mylisz sie bardzo co do tych recznikow. Przez te gumeczki od spodu to cos sie nie slizga i naprawde wchlania cala wilgoc, jaka sie wytwarza. Ja na zajeciach asztangi wypacam nawet 2-3kg potu, w sali jest ponad 25 stopni i prawie 100% wilgotnosci. Zwykle reczniczki nie daja rady, a juz takie bez gumeczek jezdza i roluja sie na macie podczas skokow i vinjas doprowadzajac do bialej goraczki 😀 A taki jogowy recznik trzyma ladnych kilka lat.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 lutego 2014 16:31
Pandurska  :kwiatek: dzięki piękne za wyprowadzeniem z błędu co do maty. Jak widać pojęcia nie mam 🙂 taka mi się trochę za gruba wydawała ta z mojego linku, że może być mało stabilnie przez te 1,5 cm panki. Pokasowałam wszystkie linki  🙂 kupię taką jaka mi poleciłaś choć przyznam, że te z linku Edytki kolorystycznie baaaardzo mi odpowiadają 😉. Nie wiem jak było by z materiałem, no i chyba w tej chwili nie są dostępne w sklepie.

O nauczycielach - tak jak piszesz , tak to na zdjęciach wygląda, znaczy mało faktycznie nastrojowo, i masę rekwizytów- pasów, kocy, klocków ...
Prawdę pisząc jednak ucieszyła mnie Twoja pozytywna opinia o Iyengarowcach bo miałam przez chwilę myśli, że może zmarnuję czas bo tak na prawdę nie zapisałam się na coś o co mi właśnie docelowo chodzi. Cieszę się więc, że to nie jest tak i podstawy, które tam zdobędę będą solidne.
Bardzo chętnie wybrałabym się na jakieś warsztaty. Znajoma organizuje w kwietniu zdaje się warsztaty z Tarikiem van Prehn w Krakowie. Ciut za daleko jak dla mnie, choć chętnie bym się wybrała. Zaraz wysyłam pw do Ciebie Pandurska :kwiatek: myślę, że mogłabym spróbować podszkolić się w domu w Asztandze 🙂 skoro nie mam w tej chwili innej opcji.

Jest wydarzenie na fb, może ktoś z Was skorzysta.
https://www.facebook.com/events/803956606297170/?source=1



Też mam matę extra i jestem zadowolona, Pandurka mi kiedyś poleciła  :kwiatek:
Ja się zastanawiam nad zakupem takiej cieniutkiej maty, aby pakując się na cały dzień do pracy na jogę i inne takie mieć mniejszy bagaż... ale ciągle mi kasy szkoda trochę 🙂

Aleks, masz jakiś namiar na ashtangę w trójmieście? Kiedyś szukałam, w sumie nic nie znalazłam. Ze dwa lata temu jeden chłopak prowadził vinyasę - chodziłam, było super, ale potem strasznie nieregularnie się zajęcia odbywały, aż w końcu się posypało niestety. Jest jeszcze http://www.jmkjoga.pl/ w Gdyni, ale nie po drodze mi tam, a i wejść na kartę multisport nie ma. No i http://www.moyayoga.com/ w Gdyni również, ale tu też nie ma wejść na multisport, a normalnie to ceny mają wysokie (pomijam to że mi nie po drodze tam).
Swoją drogą chodzę teraz na jogę do fitnes klubu, do tego na Iyengara, a podoba mi się bardzo. Dziewczyna prowadząca do mnie trafia, ciekawie prowadzi lekcje. Towarzystwo bardzo mieszane - od joginów po koksów z siłki 🙂

Nerka, wyjazd skałkowo jogowy - jestem ZA! może być nawet ściankowo - jogowy!
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 lutego 2014 21:00
magda - mam ale nie wiem czy to jest aktualne:

JOGA ASHTANGA prowadzi Monika Czyrek
81-817 Sopot, Goyki Hala 100lecia
tel 791-287-637
Zajęcia odbywają się/lub odbywały dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o 18:30.
Jeśli miałabyś po drodze może mogłabyś sprawdzić czy faktycznie się odbywają ?  :kwiatek:


Ja jestem ciekawa jak będą u nas te zajęcia wyglądać. Na razie jestem wpisana na listę i mam nadzieję, że zbierze się grupa i po 17.02 dostanę potwierdzenie, że odbędą się od marca zgodnie z planem. Jeśli nie będę szukać gdzieś w okolicy, może Tczew, albo Elbląg. Gdyby ten Sopot był aktualny to jakoś może udałoby mi się czas wygospodarować.

edit: Pandurska dziękuję za namiary  :kwiatek:, zaraz idę wy-googlować 🙂.
Nie, niestety, ale nie mam czasu.
Aleks To ja nawet znam ta twoja znajoma, ktora organizuje warsztaty z Tarikiem 😉 Nie jakos bardzo, ale kilka razy gadalysmy w szatni we Wrocku. Nie daj sie namowic na ta jutowa mate, choc ma ladny kolor 🙂 Moze przekonam Cie obrazkiem, jak jeden z moich uczniow konczyl regularnie praktyke z krwawiacymi duzymi paluchami, kiedy nie uwazal w winjasach 😀

Ja nie skalkowa i sie na taki wyjazd nie pisze  😎
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 lutego 2014 21:20
Pandurska 🙂 ja Justynę poznałam na jej kursie w Gdyni ze dwa lata temu. Jakoś tak wyszło, że zostałyśmy w kontakcie. Generalnie to ona mi zasiała to ziarenko i zaczęłam myśleć intensywniej o jodze, w końcu dojrzało i się zapiałam 🙂.
Na jutową się nie skuszę, choć kolorki miłe dla oka 🙂 wybrałam sobie ciemnoniebieską z linku, który pokazałaś  :kwiatek:
Ojej, krwawiące paluchy ... wierze na słowo.

magda - oki, jak nie wyszedłby kurs w Malborku, spróbuję uderzyć do Sopotu, może się wyjaśni. Na razie nie będę już mieszać 🙂.

edit: Pytanie mam jeszcze jedno.
Czy ktoś z Was był na jakiś warsztatach z P.Basią Lipską ? Znalazłam na fb informację, że odbyły się zajęcia w Warszawie, teraz kolejne będą w Poznaniu, ale tak bardzo marketingowo to wygląda. Tzn to jest moja subiektywna ocena, więc może Wy macie jakieś bardziej obiektywne.

edit: Ech, wygłupiłam się  😡 nie doczytałam  😡 była mowa o P.Lipskiej w wątku. Może coś się trafi zatem z jej warsztatów w Trójmieście.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 lutego 2014 10:01
Moze przekonam Cie obrazkiem, jak jeden z moich uczniow konczyl regularnie praktyke z krwawiacymi duzymi paluchami, kiedy nie uwazal w winjasach 😀

Ja nie skalkowa i sie na taki wyjazd nie pisze  😎


😲 serio? Trochę mnie wystraszyłaś... Idę w takim razie zbierać na Manduke... Tylko słabo mi się zrobiło, jak zobaczyłam ceny (mata + torba + 3 ręczniki = EUR 320  :ke🙂.

Ja na skałki też się nie piszę. Może za to być bieganie + joga albo balet + joga  😁 Na majówkę chętnie wyjadę z Yoga Republic, może i inni voltowicze się wtedy dołączą?  😉
Albo kup sobie recznik za 20-30 euro i bedzie git. Do Manduki nie musisz miec zestawu recznikow i jeszcze torby. Easy 😉 Mata jest naprawde ok, ale te dodatki, to juz wywalanie pieniedzy w bloto.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 lutego 2014 10:21
Ale są ładne  😀
Ta torba wyjątkowo mi się spodobała http://www.manduka.com/us/shop/categories/products/bags/go-ready/

Zresztą póki Jute Pro mnie nie skrzywdziła, dzielnie służy, a ja się nie ślizgam, to nie będę kupować czegoś nowego. Jak mi urwie palec, to zacznę śpiewać inaczje
O kurcze, masz racje! Fajne te torby! Ja mam taki plecak ze sklepu joga-joga, ale nie jestem szczegolnie zachwycona. Jest malo pakowny i musze brac ekstra torbe, zeby sie pomiescic ze wszystkim.

Pokaze wam mojego domowego nauczyciela jogi. To ten w tle (sorrki za wiszace ozdobniki  😀 )  😎



Musze przyznac, ze jak mi sie tak przyglada w dziwnych pozycjach z mina "kobieto, daj sobie spokoj", to musze w sobie wskrzeszac baaaardzo duzo wewnetrznego zapalu, aby dokanczac praktyke  😀
ner,znowu sorry, ale mata manduki naprawde wymiata przy intensywnym uzytkowaniu. Asztangowcy i winjasowcy "zjadaja" maty bardzo szybko. Manduka jest mega antyposlizgowa, jest gruba, a jednoczesnie nie jest miekka, co negatywnie wplywa np. na prace nadgarstkow. Jest tez bardzo antyposlizgowa jesli chodzi o przyczepnosc do podloza, a to jest kluczowe, kiedy np. skaczez z psa z glowa w dol do stania na rekach , do urdhva dhanurasany i spowrotem. Na zwyklakach mozna sobie zeby wybic. Manduki sa poza tym wykonane z bezpiecznych i atestowanych tworzyw sztucznych, no i maja dozywotnia gwarancje.
Torby ktore wstawilas to zdecydowanie nie Manduka 😉 Reczniki to tez nie Manduka, ale akurat te orginalne z nowej serii sa do d.. Te chinskie sa lepsze, o ile nie sa za bardzo nasycone chemia.

Tez nie wierzylam w jakosc tej firmy, dopoki nie zobaczylam sama, jak sie zachowuja. Dla osoby cwiczacej lekko 1-2 razy w tygodniu bralabym taka mate, jak wstawialam (albo ktore sa fetyszystami tego rodzaju mat, jak ja  😎 ), ale jak  w przypadku asztangi chodzic na zajecia 5-6 razy na min. 1,5h sesje, to warto zainwestowac raz na cale zycie.No albo na pol  😉
nie pisalam przeciez ze torba manduki :P a recznik, no napisane manduka ale moge sie nie znac 🙂
Pewnie ze warto inwestowac, jesli intensywnie sie cwiczy i/albo sciera mate jak Gregor 😀 Ale Ty szybko nie "zjadasz" - mysle ze to zalezy od kazdego z osobna, albo bardziej od zasobnosci portfela w danym momencie 🙂
Aaaaaale, zreszta, laik totalny jestem wiec sie juz nie odzywam 😀

doszly Twoje ciuchy wreszcie??
Niestety jeszcze ida. Moze na wiosne dojda 🙁( Juz mnie to wkurza. Mam nadzieje, ze gatki beda super za to.

Ja tez jestem zjadaczem mat, tylko przywiazuje sie do tych moich dziur po stopach i zal mi wyrzucac  😁 Gregor powiedzial po latach uzytkowania mat Extra, ze czemu on sie wczesniej nie przesiadl na Manduke..
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 lutego 2014 16:12
Mam nadzieje, ze gatki beda super za to.

Też mam taką nadzieję, bo się na nie czaję.


edit. Dzisiaj był dzień otwarty w Yoga Republic. Zabrałam przyjciółkę żeby mogła posmakować Ashtangi. Ona się zmachała, ja miałam regenerację  😁 Chyba udało mi się ją zarazić ashtango-wirusem  😀iabeł: 😀
No, na stronie przewoznika widze, ze sie zmienil status zamowienia i moje Lululemonki dotra do mnie w poniedz. albo wtorek. Oj jestem ciekawa! Potrzebuje spodni, bo zjadlam kolejne ostatnioo...

Edytka- fajnie z ta kolezanka  😀

Edit: Znalazlam bardzo fajny filmik, ktory tez osobiscie  mnie interesuje w ujeciu socjologicznym. Robilam nawet swoj projekt na studiach o podobnej tematyce. Obejrzyjcie, moze nam sie fajna dyskusja rozwinie.

Up: Przyszly mi Lulu z Chin! Jestem zachwycona! Maja jeden minus- moglam zamowic rozmiar mniejsze. Sugerowalam sie normalnymi lulu, ktore sa szyte dosc ciasno i nisko, wiec nie chcialam, zeby te chinskie byly jeszcze mniejsze. Material super i w ogole nie ma roznicy z orginalami. Bralam od tego sprzedawcy i polecam!

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-wholesale-cheap-2013-newest-Lululemon-Wunder-Under-Pants-High-Quality-Factory-Price-Sizes-4/724847462.html
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 lutego 2014 13:18
Pandurska to ja czekam na wypłatę i też zamawiam gatki!  😜


Przemek odezwał się na facebooku YR. Dzielnie ćwiczy w Mysore o nieziemsko wczesnej porze, a potem asystuje Sharathowi. Trzymam mocno kciuki żeby wrócił z tym, po co tam pojechał  😀


Aaa, i chyba nie miałam jeszcze okazji powiedzieć jak wygląda praktyka z Simon i Rose. W skrócie ->  😜 😍 💃 Emanuje z nich takie ciepło i spokój. Ich poprawki są mega delikatne - trochę jak muśnięcia wiatru, a przy tym efekty tych poprawek są gigantyczne. Szkoda się będzie z nimi rozstawać.
Ja tez czekam i zamawiam inne kolory! I'm crazy 😎 Tylko musze sie zastanowic ktore, bo chcialabym wszystkie 😍 Wanna see podladowe foto moich zielonych gatek?

Nie moge juz wytrzymac bez swojej praktyki, a tu jeszcze 4 dni musze siedziec na d. i nic nie robic przez glupie wyrywanie osemki. Roznosi mnie! Juz sie skarzylam ner, ze moja moola bandha mnie napewno zostawi w cholere i nie wroci przez dlugi czas. Dobrze, ze na moje zajecia zapewnilam sobie "misia", ktory za mnie pokazuje rozne rzeczy, bo ja sie ani schylac nie moge, ani sie spocic. Przynajmniej swoich ludzi nie zostawiam na lodzie  🙂

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 lutego 2014 14:18
Pandurska tak! głupie pytania zadajesz 😀

Mnie chyba też czeka wyrwanie ósemek 🤔 Ale skoro mówisz, że człowiek jest nieruchomy po takim zabiegu, to znaczy, że muszę się umówić na termin najwcześniej po Półmaratonie Warszawskim.
Ok, to wystawie moj brzuch do swiata w wersji moja lazienkowej 😉 Trudno mi bylo zrobic sobie samej zdjecie z tylu. Fajny jest ten szeroki pas, bo nie uciska, ale dobrze trzyma. Kiedys mierzylam orginalne lulu, to byly troche ciut nizej szyte w pasie, ale akurat to mi  nie przeszkadza. Material, jak mowilam bomba! No i ja lubie nietuzinkowe kolory  😉

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 lutego 2014 14:55
Czadowe!  😜

ja się jeszcze zastanawiam nad tym do kompletu z gatkami http://www.aliexpress.com/store/product/Wholesale-brand-Lululemon-lulu-lemon-yoga-Free-To-Be-Bra-short-yoga-Tank-for-women-size/113395_1462995384.html - 5 staników za 145 pln  😀
Wow, ale fajnie. Jakbym byla bardziej plaska, to pewnie bym zamawiala. Niestety ja bym musiala przymierzyc i zwisnac glowa w dol w celu sprawdzenia, czy mi biust nie wyleci, bo niestety tak mi sie dzieje w stanikach tego typu. Moja kumpela taki ma, ale w rozm. XS, wiec za bardzo sobie nie posprawdzam, jakby to bylo 😎
oo, super te gatki!! One sa 3/4? Jakies inne chyba jeszcze kupilas, czy nie?
Staniki bardzo fajnie wygladaja, lubie takie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się