Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: pensjonaty w okolicach trójmiasta

poprzednia następna
Strony: 1 [2] 3 4 ... 141 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: pensjonaty w okolicach trójmiasta  (Przeczytany 567676 razy)
Klami

Moje ogłoszenia
« #30 : Listopad 26, 2008, 21:46:00 »
Odpowiedz cytując
kate, witam na nowej volcie!!
#link
_kate

« #31 : Listopad 26, 2008, 22:02:00 »
Odpowiedz cytując
dzieki Tobie i Lenie się dowiedziałam. Zupełnym przypadkiem. Pytania czy się zalogować czy nie już sobie nie zadawałam.
#link
Angeel

Moje ogłoszenia
« #32 : Listopad 27, 2008, 23:16:00 »
Odpowiedz cytując

_kate napisał:
widzę, że niektórzy są świetnie poinformowani wink

w koncu na Kolibkach spedzilam dluuugie lata wink a i Hogart to kiedys byl moj podopieczny :]
#link
Spełniając marzenia uśmiech

Alvika

W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!

« #33 : Listopad 28, 2008, 14:38:00 »
Odpowiedz cytując
Ja w weekend wybieram się z wizytą do małej stajni pod Tczewem - polecana przez dwie dobrze znane mi osoby, wiec referencje jako takie już mają. Opiszę wrażenia.

I w dalszym ciągu polecam Przywidz - Zieloną Bramę.
#link
..:: Królewna z drewna i koń na kwadratowych biegunach ::..
deborah

koń by się uśmiał...

« #34 : Listopad 28, 2008, 14:41:00 »
Odpowiedz cytując
Alvika do Malenina czy Siwiałki??
#link
"cham pozostanie chamem. na wieki wieków AMEN"
Alvika

« #35 : Listopad 28, 2008, 15:31:00 »
Odpowiedz cytując
do Malenina.
Muszę gdzieś w sensowne miejsce jeszcze jednego małopolskiego wałka z COPD wcisnąć (i czasopodwajacz zorganizować).
#link
dea

primum non nocere

« #36 : Listopad 28, 2008, 15:46:00 »
Odpowiedz cytując
Alvika, do nas, do nas!! Czemu Ty tak daleko te stajnie sobie wynajdujesz? Chyba się sznurkowców nie boisz? wink
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
deborah

koń by się uśmiał...

« #37 : Listopad 28, 2008, 15:47:00 »
Odpowiedz cytując
dea ale przecież Tczew jest bardzo blisko Cool
#link
Alvika

« #38 : Listopad 28, 2008, 16:00:00 »
Odpowiedz cytując
Dea... a wiesz co mnie po wczorajszej wizycie u Kulesława naszło?
Że na te nasze lajtowe tereny kantarek do jazdy dla szlachetnego wiadrowego łba Grubego mi wykonasz, prawda? Twisted Evil

U was jest bardzo miło (się wpraszam po raz enty, prześlę ci grafik na I kwartał 09 i jakiś kwadransik znajdziemy, co?), ale koni jest już sporo. No i teraz macie Smoczycę - a wałek po pobycie u handlarza jest mocno uprzedzony do ciężkiego kalibru.
#link
rewir

« #39 : Listopad 29, 2008, 19:32:00 »
Odpowiedz cytując
Alvika - byłam w Maleninie jakieś 1,5 roku temu. Zastałam bardzo przyjemnego właściciela i stajnię właściwie w powijakach. Malutka stajenka na 5 boksów, wszystko przerobione chyba ze startych PGRów, korytarz jakiś bardzo kręty, wyjścia z boksów ciasne. No i właściwie jedna łąka, ogromna, łąka wtedy tam była... Zdaj relację, proszę jak wrócisz. Jestem ciekawa czy coś się zmieniło uśmiech
#link
Alvika

« #40 : Listopad 29, 2008, 19:40:00 »
Odpowiedz cytując
Właściciel w dalszym ciągu przyjemny i sympatyczny Smile
I sensowny.
Jest 6 boksów w stajni murowanej (różnej wielkości) i 5 lub 6 w stajni angielskiej (3x3). Łąka ok. 2.5-3ha, na łące dostęp do wody. Konie ładnie utrzymane, dobrze odkarmione, w boksach czysto. Oświetlenie placu w trakcie roboty, jakieś przeszkody tam już stoją, 20min kłusostępem do lasu (ten las akurat znam, całkiem tam miło).
Cena mocno przystępna Smile
#link
rewir

« #41 : Listopad 29, 2008, 19:42:00 »
Odpowiedz cytując
Ooo.. mają stajnię angielską? czyli postawili nową. A ile jest wolnych boksów? Placu jeszcze nie było jak ja tam zawitałam. No i cena w zeszłym roku to było 300 albo 350 zł, coś się zmieniło?
#link
Hanula

« #42 : Listopad 30, 2008, 00:53:00 »
Odpowiedz cytując
Właściciel stajni w maleninie nie dość że przyjemny i sympatyczny to zna się na koniach jak mało kto sama kupiłam od niego mojego łośka i szczerze mogę polecić tą stajnię to raj dla koni tylko słabo z miejscem do jazdy.Dojazd też jest niczego sobie(niedaleko autostrady).
Jeśli chodzi o stajnie w osowie to jak już napisała kate mamy już tylko jeden boks wolny.Konie z kolibek wyglądają zupełnie inaczej niż kiedyś ale Tichas od czasu jak u nas stoi bardzo się poprawił a i Hoguś wraca powoli do zdrowia(choć jeszcze kuleje)
#link
dea

primum non nocere

« #43 : Listopad 30, 2008, 01:11:00 »
Odpowiedz cytując

Alvika napisał:
Dea... a wiesz co mnie po wczorajszej wizycie u Kulesława naszło?
Że na te nasze lajtowe tereny kantarek do jazdy dla szlachetnego wiadrowego łba Grubego mi wykonasz, prawda? :twisted:

Nnooo.. dla Ciebie i szacownego Kulka to nawet czasu chwilę znajdę na plątanie uśmiech A sznurek jakowyś zdobędziesz? uśmiech
Czekam cierpliwie na dziurę w grafiku... :> Jak wreszcie Rudą zobaczysz, to przestaniesz swego skarba Grubym nazywać :P

deb - Tczew może i blisko, ala Łapino dużo bliżej [szczególnie jak się z Sopotu sunie czasami] wink Ty też się chyba jakoś do nas wybierałaś i się wybrać nie możesz?.. zapraszamy uśmiech

PS. Smoczyca już nam raz rozmontowała ogrodzenie. Mam nadzieję, że jej to w krew nie wejdzie i nie poprowadzi stada na zwiedzanie wiochy... ;P
#link
YMMV!
trupka

Czterokopytne uzależnienie ;)

« #44 : Listopad 30, 2008, 10:10:00 »
Odpowiedz cytując
Orientuje się ktoś , jak długo jedzie się z Gdańska Głównego do stajni nad jeziorem?
#link
deborah

koń by się uśmiał...

« #45 : Listopad 30, 2008, 10:46:00 »
Odpowiedz cytując

Alvika napisał:
Właściciel w dalszym ciągu przyjemny i sympatyczny Smile
I sensowny.
Jest 6 boksów w stajni murowanej (różnej wielkości) i 5 lub 6 w stajni angielskiej (3x3). Łąka ok. 2.5-3ha, na łące dostęp do wody. Konie ładnie utrzymane, dobrze odkarmione, w boksach czysto. Oświetlenie placu w trakcie roboty, jakieś przeszkody tam już stoją, 20min kłusostępem do lasu (ten las akurat znam, całkiem tam miło).
Cena mocno przystępna Smile

deb daruj / a.
#link
_kate

« #46 : Listopad 30, 2008, 11:03:00 »
Odpowiedz cytując
Trupka, to zależy jakim rodzajem transportu dysponujesz.
Samochodem w moim tempie 15 minut, ale jeśli Kartuska i wyjazd na obwodnicę jest zakorkowany, to musisz sobie dodać parę gratisowych minutek. Maksymalnie 30minut.
Komunikacją miejską musisz dojechać do Oliwy, a stamtąd dojechać autobusem bodajże 169. Tempo zależy od korków.

Wiecie co mnie bardzo miło zaskoczyło w tej stajni?
1. Nie poinformowałam właścicieli, że jeszcze jedna osoba będzie jeździła czasami na Złociaszu, bo eeee zapomniałam, nie uważałam za potrzebne, w poprzedniej stajni nie trzeba było. Jak przyszła do niego, to nie zdążyła go z boksu wyjąć jak już została zapytana jakim prawem i kim jest.
2. Jak wróciliśmy z odznaki, a siedzieliśmy tam od 8 do 20.00, to dostaliśmy herbatki, bigosiku, domowego hand-made pasztetu. Długo nie mogłam buzi zamknąć tak byłam zaskoczona.
#link
deborah

koń by się uśmiał...

« #47 : Listopad 30, 2008, 11:25:00 »
Odpowiedz cytując
a właśnie zamierzałam CIebie zapytać jak wrażenia dotyczące stajni po opadnięciu emocji związanych z nowym "domem" uśmiech

a tu same oh i ah duży uśmiech
#link
_kate

« #48 : Listopad 30, 2008, 11:48:00 »
Odpowiedz cytując
Z całą pewnością ta stajnia ma pewne wady, ale zalety je przewyższają.
Boksy są małe, ale koń i tak jest na trawiastym padoku do 14, więc lwią część dnia spędza gdzie indziej. Wiosną będzie wychodził też po obiedzie, teraz się nie da, bo ciemno.
W Matemblewie mógł wychodzić tylko na godzinkę, a i to z trudem, bo były ino dwa małe placyki, a koni ponad 20.
Nogi mu nie puchną! Dzięki codziennemu ruchowi. A ile ja wcierek mu robiłam! czego nie kupowałam, żeby nie puchły!
Towarzystwo jest miłe, co też jest miłą odmianą. Nie chodzą, nie gadają za plecami, nie ma spisków i spiseczków, tych drobnych złośliwości na codzień. Mój sprzęt leży tam, gdzie go zostawiłam!!! Nikt nie "pożycza" sobie, a potem nie zostawia w stanie wskazującym na długie czyszczenie i natłuszczanie. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nie ma hali, ale sądzę, że jak się wybuduje ta:

to będzie więcej chętnych. Będzie tam też 9 większych boksów.
Jedną z wad jest to, że mają tam takie drążki, że przypominają one większe zapałki Laughing Laughing Laughing krótkie i cieniuśkie, ale myślę, że z czasem namówi się właściciela do zrobienia nowych.
Ale na to też nie narzekam, bo o dziwo, Barki w nowym miejscu nie wymija, co więcej zaczął pięknie skakać, czeka na mnie, pięknie baskiluje. A to wszystko nad tymi zapałkami Cool
to chyba najdłuższy post w moim życiu Very Happy
#link
deborah

koń by się uśmiał...

« #49 : Listopad 30, 2008, 13:02:00 »
Odpowiedz cytując
_kate super, ze jesteś zadowolona.
ja z uporem maniaka prosze o foty Złotego ze skoków duży uśmiech
#link
_kate

« #50 : Listopad 30, 2008, 16:34:00 »
Odpowiedz cytując
własnie ze skoków jakoś nie mam, choć tego bardzo żałuje. Postaram się nadrobić w najbliższym czasie uśmiech
#link
xxagaxx

« #51 : Listopad 30, 2008, 17:46:00 »
Odpowiedz cytując

_kate napisał:
Trupka, to zależy jakim rodzajem transportu dysponujesz.
Samochodem w moim tempie 15 minut, ale jeśli Kartuska i wyjazd na obwodnicę jest zakorkowany, to musisz sobie dodać parę gratisowych minutek. Maksymalnie 30minut.
Komunikacją miejską musisz dojechać do Oliwy, a stamtąd dojechać autobusem bodajże 169. Tempo zależy od korków.

Nie no Kate chyba lekko przesadziłaś RazzRazz(choć nie powiem bardzo bym chciała zeby tak było). Ja codzinnie jeżdże do Gadńsk Głównego i w najlepszym wypadku (czyli w weekend, rano Razz) zajmuje mi to 20-25 min. A mówie tylko o odcinku Auchan- Gdańsk Główny.
Jeśli chodzi o godziny "korkowe" to po południu (ok. 14) ten sam odcinek z powrotem pokonuje w 45-60 min.

Komunikacja miesjka to już zupełnia inna bajka. Kolejka dojedzie w 16 min do Oliwy a potem to już zależy jak szybko złapie się autobus. Spacerowa genarlnie jest według mnie najlepiej poruszającą się drogą wyjazdową z Gdańska, jeśli chodzi o godziny popołudniowe.

A ja generalnie mam teraz pełnie szczęśliwości, podobnie jak mój koń. W Łapinie jest po prostu bajka. Ostatnio jak byłam w terenie to przeżyłam szok. Wszędzie taki spokój i cisza. No i nie potrzeba 3h na teren tak jak w Sopocie. Koń w końcu spędza więcej czasu na powietrzu a nie w boksie. A i nawet same boksy są dużo większe i CZYSTE.
Mam nadziję że nic się nie zmieni i czar nie pryśnie uśmiech
#link
dea

primum non nocere

« #52 : Listopad 30, 2008, 19:51:00 »
Odpowiedz cytując
Aga - uważaj tylko z wyjeżdżaniem na pola, nie wiem czy Ci dziewczyny mówiły - nas raz rolnik mało nie wymordował za przejście pieszo z końmi drogą polną (bo to JEGO czy nie widzimy że to JEGO), nie pomogło, że starałyśmy się być miłe i w ogóle... druga historia już bez mojego osobistego udziału, ale później na dwa koniuchy od nas rolnik szarżował traktorem... ogólnie trzymaj się drogi przez wieś i lasu wink A ogólnie fajnie, że Ci się podoba - Egzamin jest przemiły uśmiech
#link
YMMV!
Laguna

WWW Moje ogłoszenia
« #53 : Listopad 30, 2008, 20:00:00 »
Odpowiedz cytując

Angeel napisał:
kto mowil ze nie da sie postawic stajni w srodku miasta ?
http://voltahorse.pl/galeria1/139/IMG_1600v.jpg

Angeel

Podejrzewam, że jest to zdjęcie z Leszna tak?
No więc jest to bardzo mylące foto, bo po pierwsze najpierw był tam ośrodek, dopiero potem zaczęły powstawać bloki. A po drugie jak popatrzysz od strony bloków w drugą stronę niż to foto jest zrobione to są tam same ugory i nieużytki
#link
Wiem jak ułożyc rysy twarzy, by smutku nikt nie zauważył
deborah

koń by się uśmiał...

« #54 : Grudzień 01, 2008, 13:27:00 »
Odpowiedz cytując
xxagaxx ile masz km z domu do Łapina?
#link
Alvika

« #55 : Grudzień 02, 2008, 10:23:00 »
Odpowiedz cytując
Kochani, może podsuniecie jakieś pomysły na mały, dwu- czy czterodniowy rajdzik w trójkącie Pruszcz - Starogard - Kościerzyna? Jakieś przyjazne koniom gospodarstwa do przenocowania, jeziora do pławienia, ciekawe dukty leśne... Szykujemy się już do wiosny Wink
Ekipa niewielka i niekłopotliwa, 3 wałki, 2 w porywach do 3 ludzi.
#link
dea

primum non nocere

« #56 : Grudzień 02, 2008, 11:13:00 »
Odpowiedz cytując
Jakby co, to możemy się umówić na przenośną zaprzyjaźnioną bazę w Radziejewie pod Starogardem - będziemy ją rozkręcać w lato (i stajenkę angielską budować), ale możemy zrobić testy na wiosnę. Mamy dwa duże boksy, może udałoby się trzeci zaimprowizować.
Patrz na mapę, jak pasuje, to daj znać na priv wink
#link
YMMV!
xxagaxx

« #57 : Grudzień 02, 2008, 21:40:00 »
Odpowiedz cytując

deborah napisał:

1700m Tongue out (1) Bardzo blisko uśmiech a póki szkoła i nauka zabiera i pół życia (tylko do maja Razz) to wygodnie nam tu. Zobaczymy jak będzie z trenigami jak wrócimy do roboty uśmiech

dea wiem, wiem dziewczyny mi powiedziały (nie pytaj kto bo niestety nie pamiętam) jechaliśmy sobie przez wieś. Ale to i tak było bardzo miłe w porównaniu do wyprawy do lasu w Sopocie... Przejechanie w poprzek przez Al. Niepodległości napała mnie wciąż strachem ;/
#link
Alice

« #58 : Grudzień 02, 2008, 22:46:00 »
Odpowiedz cytując

xxagaxx napisał:

deborah napisał:

1700m Tongue out (1) Bardzo blisko uśmiech a póki szkoła i nauka zabiera i pół życia (tylko do maja Razz)

Tez tak mówiłam, że tylko do maja Razz
#link
xxagaxx

« #59 : Grudzień 02, 2008, 22:50:00 »
Odpowiedz cytując

Alice napisał:

xxagaxx napisał:

deborah napisał:

1700m Tongue out (1) Bardzo blisko uśmiech a póki szkoła i nauka zabiera i pół życia (tylko do maja Razz)

Tez tak mówiłam, że tylko do maja Razz

Nie dobijaj mnie Razz Ale przynajmniej od maja do października NA PEWNO nie będę musiała nic robić (jesli chodzi o naukę)a później to się zobaczy.

W kazdym razie, póki co zostaję w Łapinie i jeśli nie wypali mój plan zostanie tutaj dłużej ale już trenowania (przynajmniej do kolejnej zimy) to wtedy zacznę szukac gdzies indziej (pewnie zacznę od miejsc poleconych przez deborah )
#link
Strony: 1 [2] 3 4 ... 141 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: pensjonaty w okolicach trójmiasta

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 18 zapytaniami.